Feestelijke opening nieuw pand VluchtelingenWerk Verkeersveiligheid centraal bij fietsdag ouderen poo ENGELs ft LATIJNS lie Lustrumconcert Vrouwenkoor Tot onze spijt is in de advertentie van Madam Mik Mak in de modebijlage van vorige week een tout telefoonnummer gepubliceerd. Expositie aquareUen Je uutu sctiri SCHIEDAM Het Schiedams Vrouwenkoor is weer hard aan het repe- teren voor het concert in de lijdenstijd. Op 7 april zal dit in de Grote of St- Janskerk te Schiedam plaatshebben. Aanvang 20.00 uur. Het vrouwenkoor zal voor de pauze samen met het Vlaardings Mannenkoor Orpheus 'Non nobis domine' van Roger Quilter ten gehore brengen. Na de pauze wordt het 'Stabat mater' gezongen door het vrou wenkoor. Dit stuk gaat over het verdriet van Maria bij het aanschouwen van de kruisiging van haar zoonjezus. Pergolesi componeerde het stuk op jonge leeftijd (hij overleed op 26jarige leeftijd). Kaarten kosten f 15,- per stuk en zijn verkrijgbaar bij de VW in Schiedam en Vlaardingen en voor aanvang van het concert bij de kerk. Het koor repeteert iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de MagnaliaDeikerk, Alberdatraat 67. Gei'nteresseerde dames kunnen langs komen om kennis te maken met het koor. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug kan van 3 april t/m 5 mei een expositie met werk van Frans van deer Ploeg worden bezichtigd. Het overzicht van zijn aquarellen vanaf 1970 tot nu kent een voorliefde voor het realisme. Atelierschilder Van Der Heuvel neemt zelfgemaakte foto's en ter plaatse gemaakte schetsen als uit- gangspunt bij zijn werk. De expositie wordt op maandag 3 april om 19.00 uur geopend. POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezoraina: (079) 3312923 Voorzitter De Leede van VluchtelingenWerk Schiedam, (foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Vluchtelingen Werk Schiedam heeft donder dag met een feestje de officiele opening van het nieuwe onder- komen aan de Van Swinden- singel gevierd. Ook in het nieu we kantoor zullen de vrijwilli- gers klaar staan voor asielzoe- kers en vluchtelingen in de gemeente Schiedam. A1 op 1 februari van dit jaar opende de vrijwilligersorganisatie de deuren van het pand nabij het centrum. De feeste lijke opening van 23 maart werd inge- luid met een inloop en een optreden van een djembd-speler. Na de officiele toespraak van voorzitter A.F. de Leede volgde de symbolische opening en een toespraak van P. Groeneweg, wethou- der Sociale Zaken. Hiema hadden de genodigden de gelegenheid tot een rondleiding in het nieuwe pand en kon er gekeken worden naar het optreden van het theaterduo 'Turkse Troel caba ret' met Nilgtin Yerli en Mark Koudijs. Ondersteuning VluchtelingenWerk schiedam is een door de gemeente gesubsidieerde vrij willigersorganisatie die toeziet op het geestelijk en maatschappelijk welzijn van vluchtelingen en asielzoekers. Naast de maatschappelijke en juridische begeleiding verzorgen de medewerkers allerlei activiteiten om de integratie van vluchtelingen te bevorderen. Mensen die als vrijwilliger of belanghebbende geinteresseerd zijn in het werk van VluchtelingenWerk kunnen langsko- men aan de Van Swindensingel 40 of bellen met (010) 4700330. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk Vlaardingen en Schiedam organiseert in samen- werking met de gemeente en politie van beide steden op don derdag 18 mei een regionale fietstocht voor 55-plussers. De fietsdag is het vervolg op de vorig jaar in het kader van het Jaar van de Ouderen gehouden fietsdag. De succesvolle tocht van verleden jaar trok ruim 150 ouderen. Behalve dat het een gezellige en sportieve dag moet worden, staat ook de veiligheid van ouderen in het verkeer centraal. De Stichting Ouderenwerk vindt het belangrijk dat ouderen zich in het ver keer veilig voelen en zo lang mogelijk mobiel blijven. Testen Tijdens de fietstocht van 18 mei wordt op verschillende manieren aandacht besteed aan het thema veiligheid. Deelnemers kunnen hun fiets door een fietsenmaker laten controleren, verder bestaat de mogelijkheid uitleg te krijgen over (nieuwe) verkeersregels. Ook kun nen de 55-plussers zich onderwerpen aan een aantal gezondheidstesten, een behendigheidstest, bewegingsactiviteit en een conditietest. De fietstocht is 30 km lang en voert langs diverse locaties in Schiedam en Vlaardingen, waaronder de diensten- centra e het Beatrixpark. Hier kan gepauzeerd worden voor een kopje kof- fie of een lunch. De start is om 10.00 uur in Vlaardingen bij dienstencentrum Soenda en in Schiedam bij dienstencentrum Oost. Deelname kost f 10,-, inclusief lunch en aandenken. Belangstellenden kunnen zich van 3 t/m 28 april inschrijven bij ieder dien stencentrum in Schiedam en Vlaardingen. Begin maart verscheen in de media de aankondiging van een nieuwe wet: 'Fietsers die op een gelijkwaardige kruising van rechts komen, krijgen voortaan voorrang. Deze nieuwe wetre- gel leverde positieve, maar ook negatieve reaches op. In krin- gen van automobilisten heeft dit geleid tot de oprichting van het Platform Verontruste Automo bilisten (PVA). PVA is van plan om aanstaande zaterdag een tocht door de gemeente te organi seren. Om 66n uur's middags is de start vanaf het gemeentehuis. De tocht leidt door het centrum en zal ook weer ein- digen bij het gemeentehuis. Het is de bedoeling dat de auto's worden versierd met vergeet-mij-nietjes en borden met leuzen. Iedereen kan aansluiten. Voorzitter Voorzitter van het platform is Harrie van Leusden. Hij woont nabij het centrum, waar het volgens Harrie alleen veilig is als je er met een auto doorheen scheurt. Van Leusden vindt de nieuwe wet dan ook volkomen zottigheid. "Als ik's morgens naar mijn werk rij, raak ik met mijn auto verzeild in zwer- men en nog eens zwermen fietsers. Ze rijden over de stoepen, tussen paaltjes of kleven met z'n vieren aan elkaar." "En dan brommers", raast Harrie verder. "die rijden met een vaartje van tachtig kilometer de buurt. Heeft een omaatje van vijfentachtig het net voor elkaar gekregen dat je er nog maar dertig kilo meter per uur kan rijden, wordt zo'n heuveltje gebruikt om lekker overheen te scheuren." "s Morgens in het donker zie je fietsers niet omdat ze geen voorlicht hebben of omdat de reflectoren bij het grof vuil lig- gen. Ik zie weleens een reclame op tv van Veilig Verkeer Nederland, waarin werd voorgesteld om hanglampen of kroonluchters op je fiets mee te voeren. Nou, zie jij er iemand mee rijden? Ik niet." De wet 'Fietsers van rechts voorrang' is inmiddels ingegaan. Harrie: "Zie je str- aks iets in je rechter ooghoek bewegen, ga dan direct op je rem staan. En als je effe wacht komt er een nieuwe wet: Wanneer een fietser zich in het gezichtsveld van een overige wegge- bruiker begeeft, dan dient de laatste zijn voertuig onverwijld stil te zetten, te ver- laten en plat op de grond te gaan liggen, totdat de fietser zich uit het gezichts veld heeft verwijderd. En zeg nou zelf, dat willen we toch niet. Toch?" Optocht Aanstaande zaterdag zal vanaf 66n uur 's middags een optocht van zeker twin- tig auto's onder aanvoering van Harrie door de straten trekken. De actiegroep overweegt door te rijden naar Den Haag, om een petitie aan de regering te overhandigden. Daarin wordt met kracht geprotesteerd tegen de invoering van de wetsmaatregel. Harrie hoopt op een grote opkomst. Wie overigens meer wil weten over PVA kan schrijven naar postbus 85, 2640 AB Pijnacker. Harrie van Leusden is voorzitter van de actiegroep 'Verontruste automobilisten'. (Foto: Ruud Veldkamp) 30 MAART 2000 DE POSTILjdN EDITIE 12 PAG lKl A 3 HOGE BELON1NG! Dit is de korting als u bij ons kooptlll Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. I Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekeiijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij"de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Verontruste automobilisten organiseren optocht

Postiljon | 2000 | | pagina 3