GRATIS O Idtimero ptocht in centrum tijdens Lentefeest Opening Ouder 81 Kind Centrum Schiedam Dag van het Zweedse wonen in Sveaparken sniiJOprdj'J'dj'j mmmmmms o en feliciteren in SCHIEDAM E D I T I E 12 Opiage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN Indische Radio van start in regio SCHIEDAM De Vereniging Indische Radio-omroep Nusantara gaat vanaf zaterdag 15 april begin- nen met de uitzendingen in de regio Groot Rotterdam. De pro- gramma's die vooral cultureel en informatief van aard zijn, zullen vanaf deze dag iedere derde zater- dagavond van de maand tussen 19.00 en 20.00 uur te beluisteren zijn via de kabel op 107.5. Radio Nusantara wil zich onderscheiden van andere (regionale) Indische omroepen door de programmering. De extra meerwaarde komt naast het Indische sfeertje van de eigen- tijdse reportages over heden en ver- leden. De luisteraars zullen op de hoogte worden gebracht met onderwerpen op politiek, maat- schappelijk en toeristisch terrein. Ook worden de luisteraars regelma- tig getrakteerd op specials over het boeiende verleden van Indie/Indonesie. Veerpont in de vaart SCHIEDAM - De lente is begonnen en veel mensen trekken er met de fiets of te voet op uit. Ook de schippers van veerpont De Kwakel varen vanaf 1 april weer op de pont van het recreatieschap Midden-Delfland. Een overtocht met De Kwakel is een leuke afwisseling tij- dens een tochtje door Midden- Delfland. Vanaf de pont heeft men een prachtig uitzicht op de Vlietlanden. De pont vaart ondertussen al twaalf jaar met de vrijwillige schippers; in april en oktober alleen in het weekend en van mei t/m September dagelijks van 11.00 tot 18.00 uur. De overtocht kost f 0,50 voor voetgangers en f 0,75 voor fiet- sers. Veerpont De Kwakel legt aan bij het Bommeer (Broekpolder), cafd-res- taurant't Jachthuis (Foppenplas) en de Kwakelweg. Finalisten Popprijs SCHIEDAM - In podiumcafd 'De Graauwe Hengst' vindt morgen (vrijdag 7 april) de finale plaats van de Popprijs Schiedam. Uit de halve finales van 17 en 24 maart zijn drie bands naar voren gekomen die mogen strijden om de geldprijzen, maar bovenal om de eer. De winnaar van de Schiedamse Popprijs ontvangt f 750,-, de tweede plaats is goed voor f 500,- en de num mer drie krijgt f 250,-. De drie finalis ten zijn: EEZEE, een uitbundige Schiedamse band met drumtalent Maartje Simons; Barata, een snoeistrak- ke hardcore/thrasband uit Vlaardingen; en Hairy Few, een degelijke rockband uit Capelle a/d IJssel. De finale van de Schiedamse popprijs begint om 21.00 uur en kan gratis worden bijgewoond. De Graauwe Hengst is gevestigd aan de Lange Haven 28 in Schiedam. Schiedam SCHIEDAM - In het hartje van Schiedam keken autoliefheb- bers afgelopen zaterdag hun ogen uit bij het zien van de ver- zameling bijzondere oldtimers die op het Hemaplein waren samengebracht. In het kader van het Lentefeest organseer- den de winkeliersverenigingen afgelopen weekend in het cen trum diverse activiteiten, waar- onder een braderie en een old- timer optocht. De demonstratie oude ambachten had op zondag plaats terwijl de bezoekers van het centrum op zaterdag de gele- genheid hadden de Lentebraderie te bezoeken of de oidtimer stoet door het centrum te zien trekken. Met beide activiteiten luidden de winkeliers van de Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en de Nieuwe Passage de lente in. Onder de oldtimers waren enkele spe- ciale exemplaren zoals de T-Ford uit 1913 en de A-Ford uit 1930. Ook een DKW tweetakt en een Morris waren te vinden in de collectie zeldzame auto- mobielen, alsmede een Dodge Cabriolet (1948). In optocht vertrok de hele stoet rond 14.00 uur van het plein voor de rit langs de Lange Haven, het In het centrum van Schiedam kon zaterdag een grote verzameling oldti mers worden bewonderd. (Foto: Bert Visserj Westvest en de Grote Markt terug naar het Land van Belofte. Hier was voor de vele belangstellenden nog volop tijd om de oude auto's eens van dichtbij te kun- nen bekijken. SCHIEDAM - De Stichting Woonpromotie Schiedam orga- niseert op zaterdag 8 april wederom de dag van het Zweedse Wonen. Dit keer staan zowel de woningen als de woonomgeving van de Zweedse woonwijk Svea parken centraal. Ook kan ken- nis worden gemaakt met het onderwijsaanbod in de nieu we wijk. De dag wordt gehouden in en rond de sportschool Fit Sport Land aan de Slimme Watering 5 in Schiedam- Noord. De opening zal om 11.00 uur plaats vinden en wordt verricht door wethouder A. Reijnhout. Op het pro- gramma staat de presentatie van de woningen van het deelgebied Sveaholm, een voorproefje van de wijk Svaeborg, de inrichting van het semi-openbare groen en de onderwijs aanbod in de wijk. Woningaanbod Bemog Projectontwikkeling Utrecht BV presenteert de bouwplannen voor 120 koopwoningen in het deelgebied Sveaholm, Hierbij gaat het om eenge- zinswoningen, herenhuizen, apparte- menten en twee-onder-een-kap wo ningen. Zaterdag zullen de verkoop- prijzen en de inschrijfprocedure bekend worden gemaakt. De huizen passen goed binnen de Zweedse architectuur met de overstekende kappen, zacht hellende daken, hou- ten gevelbekleding en het gebruik van aardentinten. Binnen de groene wijk Sveaparken krijgt Sveaborg met 500 woningen een relatief stedelijk karakter. De structuur van grachtjes en gestapelde bouw lijkt op die van e Schiedamse binnenstad. Dit gebied krijgt diverse voorzieningen zoals een dienstencen- trum voor ouderen en wellicht een horecavoorziening en supermarkt. Er zijn nog geen concrete ontwerpen van dit gebied te zien, maar bezoe kers kunnen wel al sfeer komen proe- ven. School Sveaparken krijgt straks twee schoien: de openbare basisschool De Violier en de rooms-katholieke basisschool De Vlinder. De schoien krijgen een Zweedse uitstraling en bieden plaats aan een kinderdagverblijf. Beide scho ien zullen zich eveneens op 8 april presenteren. De presentatie in Sportschool Fit Land is te bereiken via vervoer met busjes, deze rijden vanaf het spoorviaduct aan het eind van de's Gravenlandse- weg en vanaf het eindpunt Woud- hoek van tramlijn 1 SCHIEDAM - Aanstaamde woens- dag 12 april opent het Ouder en Kind Centrum schiedam voor de eerste maal haar deuren. Het centrum is een voorziening voor ouders/vrouwen die voor hun kinderen zorgen en deze zorgta- ken willen combineren met groeien, leren en werken. Tevens heeft het centrum een ontmoetingsfunctie. De ruimte zal worden gerund door en voor ouders/vrouwen en biedt tal van activiteiten. Het Ouder en Kind Centrum kan een ontmoetingsplek zijn, maar ook een leerplek om door te groeien naar een betaalde baan. Het Ouder en Kind Centrum is een samen- werkingsproject van de Stichting wel- zijn Schiedam en Bureau voor Werk en Scholing. De officiele opening, die gepland staat op 12 april om 14.00 uur, zal worden verricht door Ans van der Scheur en Edith Janssens. Beide vrou- wen zijn actief binnen de landelijke en lokale Ouders en Kind Centra. De orga- nisatie zal deze dag de eerste activitei ten presenteren. Er zal bijvoorbeeld een tweedehands kledingwinkel zijn, een spel-o-theek en een ontmoetings- inloop met kinderopvang. Deelnemers van het OKC zullen later zelf nog veel meer activiteiten ontwik- kelen. Bezoekers hebben woensdag de gelegenheid kennis te maken met de eerste groep deelnemers en de activitei ten van het OKC. De opening van het centrum aan het Dr. Wibautplein 165 zal muzikaal worden begeleid door de Amazing Stroopwafels. I 1^1 Moor de keuken-, sanitair- en tegelafdelingen van de nieuwe vestigingen in VlaardingenDen Haag en Breda. Bel voor een afspraak Mirjam Sluijs; tel. 010-5242320 maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachisweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015- 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 6 APRIL 2000 3e jaargang nummer 83 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1