ND i Scholieren spelen Streetsoccer 2000 Berenbeurs in Rotterdam Handvest ministerie VROM en zes partijen Werken aan verwerken m ym mmm fir mmM RIJNMOND - De kwaliteit van Vinex-locaties kan en moet wor- den verbeterd. Dat is het uit- gangspunt van het 'Handvest kwaliteit van Vinex-locaties' dat vorige week op de BouwRAI is ondertekend door staatssecreta- ris Remkes van VROM en zes deelnemende partijen. Met de ondertekening van dit handvest geven de partijen aan dat ze het als een gezamenlijke verant- woordelijkheid beschouwen om te komen tot een hogere toe- komstwaarde van Vinex-loca ties. Namens de zes partijen ondertekenden de heren Noordanus (VNG, Vereniging van Nederlandse Gemeenten), Hoef- sloot (NEPROM, Vereniging van Neder landse Projectontwikkeling Maatschap- pijen), Van Leeuwen (Aedes vereniging van woningcorporaties), Rietdijk (NVB, Nederlandse Vereniging van Bouw- ondernemers en Ontwikkelaars), Holleman (AVBB, het Algemeen Verbond Bouwbedrijf) en Van Herwijnen (Vereniging Eigen Huis). Sinds het afsluiten van de Vinex-conve- nanten zijn de omstandigheden sneller veranderd dan voorzien. Het kwantita- tieve tekort van woningen is sneller afgenomen dan verwacht en de econo- mische omstandigheden zijn beter; hier- door is de kwaliteitsyraag bij veel bur gers gegroeid. Bij de huidige Vinex-programma's wordt daar nog te vveinig op ingespeeld. Het handvest bevat een aantal aandachts- punten voor de noodzakelijke kwali- teitsverhoging. Staatssecretaris Remkes start medio april een gespreksronde 3 *m Een belangrijke Vinex-locatie in de regio Rijnmond is Nesselande, de nieuwe wijk aan de noordzijde van Rotterdam. Vorige week is daar het startsein gegeven voor het bouwrijp maken van het terrein. (Foto Aeroview Dick SellenraadJ over onder meer de kwaliteit van Vinex. Dit handvest zal daarbij als basis dienen. Remkes heeft zich bereid getoond de consequenties van nieuwe afspraken over kwaliteit voor de huidige afspraken over woningbouwaantallen nader te bezien. Ongedeelde stad Het handvest gaat in op de volgende onderwerpen: Tijdig en goed bereikbare locaties: de Openbaar Vervoer-ontsluiting moet eer- der worden gerealiseerd dan volgens de huidige afspraken is voorzien. Ook wordt gekeken waar problemen bestaan met wegontsluiting en welke oplossin- gen daarvoor zijn. Een ongedeelde stad: ook op Vinex-loca ties moet de veelzijdigheid van de bevolking tot uitdrukking komen. Dat betekent dat er ook plaats moet zijn voor sociale huurwoningen. Grotere differentiatie (woningtypen, - grootte, -plattegrond, prijsklassen en dichtheden) en meer woonkwaliteit: Grotere woningen, bredere beukmaten, grotere flexibiliteit. Meer aanbod van vrije kavels: Partijen zijn bereid zich actief op te stellen bij het vergroten van het aanbod aan vrije kavels, zowel voor individuen als voor groepen burgers. Consumentenrecht wordt versterkt: Partijen roepen de Tweede Kamer op zo spoedig mogelijk het wetsvoorstel in behandeling te nemen dat onder meer drie dagen bedenktijd bij aankoop van een woning regelt. Voor verdere verbete- ringen worden voorstellen ontwikkeld. Grondprijsbeleid moet kwaliteit stimu- leren: Blokkades voor extra kwaliteit moeten worden weggenomen. Dat kan het geval zijn bij het systeem grondquo- tes (wanneer de grondprijs oploopt bij extra kwaliteit). Meer aandacht voor voorzieningen: Scholen, winkels, welzijn, gezondheids- zorg, sport, recreatie en jeugdvoorzie- ningen moeten eerder dan nu gereali seerd worden. Groener en duurzamer: Er komt meer aandacht voor regionaal groen, duurza- me stedenbouw en verweving van 'rode en groene functies'. Stedenbouw biedt mogelijkheden voor diversiteit: Betere inpassing van parke- ren, een leidende positie voor vormge- ving, inrichting en functionaliteit van de openbare ruimte, rekening houden met landschappelijke, cultuurhistorische en stedenbouwkundige elementenrVerder is voldoende flexibiliteit in plannen nodig om te kunnen inspelen op ver- anderende omstandigheden. ROTTERDAM/R1JNMOND - Het Havenziekenhuis organiseert, in samen- werking met het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatienten, een themamiddag over 'werken aan verwerken' bij borstkanker. De middag vindt op 25 april plaats in het Havenziekenhuis en is in eerste instantie bestemd voor (ex)borstkankerpatienten en hun naasten. Maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Tijdens de middag vertelt een maatschappelijk werker het een en ander over 'normale' verwerkingsprocessen. Daarnaast komen twee lotgenoten vertellen hoe zij het hebben verwerkt. Voor meer informatie en aanvangstijd: (010) 4043368/4043300. ROTTERDAM - Op het schouw- burgplein in Rotterdam nemen op 22 april verschillende Rotterdamse middelbare scho len deel aan het European Streetsoccer 2000 evenement. Tussen 9.30 en 17.00 uur doen in elk geval het Rotterdams Lyceum, Roncalli Mavo, OSG Hugo de Groot en het Grafisch Lyceum mee met het toernooi. European Streetsoccer 2000 is onder- deel van Snickers StreetZONE dat op een aantal locaties in Nederland vele jonge fans de kans geeft actief aan straatsporten deel te nemen. Het onder- deel straatvoetbal is een competitie tus sen jongens-teams in de leeftijd van 12 tot 13 jaar voor scholen van het voort- gezet onderwijs uit de regio's Amsterdam, Rotterdam, eindhoven en Arnhem. Elke stad speelt om zijn plaat- selijke straatvoetbalkampioenschap, waarna in mei wordt gestreden om de landstitel. In juni komen landskampioe- nen uit tien Europese landen naar Nederland voor het Europees Kampioenschap. De teams spelen de finales op 30 juni en 1 juli op de Dam in Amsterdam. Deelnemers aan dit kam pioenschap worden vier dagen onthaald als echte professionals, de spelers ver- blijven in een spelershotel en hebben hun eigen spelersbus. Tijdens de Snickers StreetZONE evenementen vin- den naast het voetbal ook de volgende activiteiten plaats: Street Basketball, Kickcentre, Skate Ramp, Streetdancing en Graffitf. Meer informatie: www.streetzone.nl. ROTTERDAM/REGIO - In De Doelen in Rotterdam wordt op 24 april een internationale berenbeurs gehouden. Dan zullen duizenden beren in allerlei maten en uitvoeringen te kijk en te koop worden aan- geboden. De beurs wordt georganiseerd door de Nederlandse Teddy-Beer Club. Naast handgemaakte beren uit Nederland, Belgie, Engeland, Amerika en Duitsland zijn er ook beroem- de merken als Steiff, Merrythought en Hermann. Verder zijn er honderden soorten mohair om zelf beren te maken, patronen, bladen en boeken. Ook is er een taxateur die oude beren op waarde schat en een berendokter die oude en versleten beren weer her- stelt. De Doelen is gevestigd aan het Schouwburgplein in Rotterdam. De beurs is geo- pend van 11.00 tot 17.00 uur. Entree: f 7,50 (65+ f 5,-/ kin- deren tot 12 jaar f 2,-). Meer informatie: (0578) 620502. Beren in alle soorten en maten zullen op 24 april in De Doelen te bezichtigen zijn. (Foto: Nederlandse Teddy Beer Club) 20 APRIL 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Kwaliteit Vinex-locaties kan beter J* |p

Postiljon | 2000 | | pagina 10