GRATIS! Officiele ingebruikname nieuwbouw Kinderboerderijtje de Gorzen Project Opvoedingssteun Turkse ouders Tuinproject Intercultureel Tuinieren begonnen JTjTj] ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Van Vollenhoven bij Radio Schiedam Creatief paasfeest in Nieuwe Passage Schat houdt auditie E D I T I E 12 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM Mr. Pieter van Vollenhoven is zondag 23 april te gast in het Radio Schiedam programma 'Wat doe je voor de kost?'. In het program ma, dat tussen 10.00 en 12.00 uur voor de 75e keer wordt uitgezonden, praat presentator Dick van Gooswilligen met deze oud-inwoner van schiedam over werk en vrije tijd. Met de heer Van Vollenhoven kan een keur aan onderwerpen worden aange- sneden. Hij is onder andere voorzitter van de Raad voor Transportveiligheid, Stichting Maatschappij, Veiligheid en Politie, Fonds Slachtofferhulp, Nationaal Groenfonds en het Nationaal Restauratie Fonds. Naast het werk zal ook de vrijetijdsbesteding van de echt- genoot van prinses Margriet aan de orde komen. Hij Mr. Pieter van Vollenhoven heeft grote belangstelling voor muziek, golf, duiken, vliegsport en fotografie. Net als de andere gasten van het programma krijgt de heer Van Vollenhoven sowieso de twee stan- daardvragen voorgeschoteld: 'Wat gaat u veranderen wanneer u het in Schiedam 66n dag voor het zeggen zou hebben?' en 'Welk beroep of welke per- soon zou u hier graag en keer in het programma aan het woord laten?'. Conform de formule van het program ma neemt hij ook zijn favoriete Top 10 mee. Radio Schiedam is te beluisteren via de volgende frequenties: FM 106.7 (ether) en FM 96.1 (kabelj. Meer informatie: www.radioschiedam.nl. SCHIEDAM - In het overdekte winkel- centrum Nieuwe Passage kunnen kin- deren aanstaande zaterdag 22 april aan de slag met een creatieve opdracht tij- dens de paas-workshop. De Kleine Kunst Kar staat van 12.00 tot 16.00 uur klaar om de jeugd te ontvangen en te helpen bij het knippen, plakken en kleuren. De jeugdige bezoekers mogen het resultaat, een vrolijk versierde paas- tak, uiteraard gratis mee naar huis nemen. SCHIEDAM - Stichting Schat (Schiedams Amateur Toneel) zoekt voor de opvoering van een oplucht- spektakel in Schiedam enthousiaste acteurs en actrices van alle leeftijden. Ook mensen die goed kunnen zingen zijn van harte welkom tijdens de audi- ties die worden gehouden op woensdag 10 mei, zaterdag 13 mei en zondag 14 mei. Schat voert het spektakel op van 15 tot en met 20 mei 2001 bij de oude Sluis, nabij het Zakkendragershuisje in Schiedam. Belangstellenden kunnen zich tot 22 april telefonisch opgegeven bij Corine Standaart: (010) 2465468. 'S avonds kan er gebeld worden naar Nancy Mac Gillavry: (010) 4704304. Er kan ook geschreven worden naar Schat Producties, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Schiedam 404.500 oplage SCHIEDAM - Na een lange tijd van voorbereiding is dit week end bij de kinderboerderij in de Gorzen de nieuwbouw in gebruik genomen. Kinder boerderijtje de Gorzen is een particulier initiatief dat ruim vierenhalf jaar geleden is opge- zet door Thijs en Annemarie Rorije. Destijds startte dit tweetal met de opvang van een paard. Samen met andere vrijwilligers is toen de Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen opgericht, een vereniging die in de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een echte kinderboerderij. De groep enthousiaste medewerkers groeide al snel, net als de het aantal dieren op de kinderboerderij. De kinderboerderij bezit tegenwoordig een groot aantal dieren. Zo zijn er aan de Jachthavenlaan schapen, geitjes, paard- jes en een hangbuikzwijntje te zien, evenals de wat kleinere dieren zoals kippen, salamanders en ratjes. Vervolg op pagina 3 Knorretfe het varken opende zaterdag het nieuwe onderkomen op Kinderboerderij de Gorzen aan de Jachthavenlaan. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej SCHIEDAM - Problemen bij kinderen in achterstandssitu- aties, waaronder veel migran- tenkinderen, blijken vaak ver- band te houden met cultuur en opvoeding. Afgelopen jaar zijn in Schiedam een aantal. cursus- sen gegeven. Voor Turkse ouders is vorig jaar speciaal een migrantenversie ontwik- keld van de cursussen 'Opvoeden Zo' en 'Opvoeden Zo Verder'. De eerste cursussen, die alien deel uit- maken van het project 'opvoedingson- dersteuning voor Turkse inwoners' zijn vorig jaar al op diverse locaties in Schiedam gehouden. In de genoemde cursussen voor kinderen van 3 t/m 12 jaar krijgen de ouders advies en voor- lichting over opvoedkundige zaken. De cursussen worden georganiseerd en uitgevoerd door de GGD de Stichting Welzijn Schiedam. Migrantenouders met kinderen met gedragsproblemen, slechte sociale vaardigheden en leerproblemen maken weinig gebruik van de algeme- ne mogelijkheden voor opvoedingson- dersteuning omdat deze niet goed aan- sluit bij hun leefwijze en cultuur. Uit onderzoek is echter gebleken dat meer dan de helft van de Turkse ouders behoefte heeft aan informatie en advies op het gebied van opvoeding. De cursussen 'Opvoeden Zo (Verder)' zijn bedoeld voor ouders met jonge kinderen, de cursus 'Vragen staat vrij' is voor ouders met kinderen in de leef- tijd van 12 tot 16 jaar. Jongeren zelf in de puberleeftijd zijn voor gedragsver- andering het beste via hun vrienden- groep te benaderen; de peer-groep methode speelt hier op in. Stand van zaken Tot maart 2000 zijn drie cursussen 'Opvoeden Zo', 66n cursus 'Opvoeden Zo Verder' en twee cursussen 'Vragen staat vrij' uitgevoerd. In april start naast de cursus 'OPvoeden Zo verder' een Peergroep Allochtone jongeren. Het werven van de deelneemsters aan de cursus - voor- al bij Turkse moeders bestaat behoefte aan opvoedingsondersteuning - blijft 66n van de moeilijkheden bij dit soort projecten. De behoefte is aanwezig maar ligt vaak buiten het gezichtsveld van de organisatie. De organisaties zelf zijn ook met wisselend actief bij de wer- ving. Dit geldt ook bij de zogenaamde 'Peergroep'. Het jongerenwerk was hiervoor vorig jaar onvoldoende toegerust en de voorbereiding vergde meer tijd dan gedacht. De 'peergroep' gaat nu in april of mei van start en heeft niet alleen Turkse jongeren maar alle allochtone jongeren als doelgroep. Het tuinseizoen Intercultureel Tuinieren is zaterdag van start gegaan. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie j SCHIEDAM - Op het gemeente- lijk tuincomplex Over de Vaart is zaterdag 15 april het tuinsei zoen voor geopend verklaard. Deze dag is een start gemaakt met het project Intercultureel Tuinieren, waarbij allochtonen en autochtonen samen natuur- vriendelijk kunnen tuinieren. Het initiatief van de Sector Stedelijk, afdeling Natuurontwikkeling is bedoeld voor inwoners van Schiedam van 30 jaar en ouder die niet aan het arbeids- proces deelnemen en graag tuinieren. Uitgangspunten voor het Intercultureel tuinierproject zijn het op een natuur- en milieuvriendelijk tuinieren en het bevorderen van meer integratie tussen autochtonen en allochtonen. Behalve de werkzaamheden in de eigen tuin wordt er elke maand een gemeenschap- pelijke activiteit georganiseerd door de afdeling Natuurontwikkeling om de sociale banden te verwerken. Hoewel het tuinseizoen al is begonnen zijn er nog enkele tuinen beschikbaar. Vanaf deze week tot november kunnen de deelnemers aan de slag op hun tuintjes van vijftig vierkante meter. De hele zomer kunnen ze van zonsopgang tot zonsondergang op hun eigen stukje grond terecht om bloemen en planten te kweken. Het terrein op het complex aan de Schiedamsedijk is na drie suc- cesvolle proefjaren overigens volledig nieuw ingericht. De grond is bewerk- ten en verder zijn er paden aangelegd en bomen geplant. Binnenkort zal er ook nog een onderkomen worden geplaatst waar de tuinders hun gereed- schappen kunnen opbergen. Aanmeldingen voor het Intercultureel tuinieren: (010) 2465521, Dick van Leeuwen. Een uitgave van BerHel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 20 APRIL 2000 3e jaargang nummer 85 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 i1 Zie de bonnen elders in de krant. r

Postiljon | 2000 | | pagina 1