Kinderboerderij geopend door Knorretje Deze Pasen Paasbrunch Steengrill DOK 90 Vastenaktie afgesloten met fancy-fair en rommelmarkt Don't miss the boat. AUTO SERVICE EIGENRAAM Bevolkingsomvang Schiedam stabiel SCHIEDAM - De bevolkingsomvang van Schiedam is in de maand februari vrijwel gelijkgebleven aan het inwoner- aantal van januari. Per 1 maart telde Schiedam 75.727 inwoners en dat is vier meer dan een maand eerder. Het geboorteoverschot en het vestigings- overschot van elk 2 personen hielden het inwonertal zo goed als gelijk. Van alle Schiedammers was op 1 januari 2000 48 procent in Schiedam geboren; 39 procent woonde het hele leven in Schiedam. Per wijk verschilt dit overi- gens sterk. Gemiddeld wonen de Schiedammers 22,8 jaar in hun stad. In Spaland woont men gemiddeld 16,0 jaar in de stad, een gevolg van het grote aantal (jonge) mensen van buiten de stad met kinderen die de afgelopen jaren in deze wijk zijn gaan wonen. Met 28,2 jaar wonen de inwoners van de wijk Kethel gemiddeld het langst in Schiedam. De buurt Tuindorp kent momenteel zelfs een gemiddelde van bijna 35 jaar. De bewoners van de buurt rondom de Reaumurstraat in Oost wonen met een gemiddelde van 14 jaar het kortst in Schiedam. Wethouder hanteert troffel SCHIEDAM - Wethouder L. Hafkamp metselt woensdag 3 mei de eerste steen ten behoeve van de bouw van vier woningen met onderruimte aan de Lange Kerkstraat. Het ontwerp voor deze woningen is afkomstig van BAS (Begeleiding Architectuur Stedebouw) bv. Holystate. Expositie 'Schaduwen over Schiedam' SCHIEDAM - In de Bibliotheek Noord aan het Bachplein is van 20 april tot 20 mei de tentoonstelling 'Schaduwen over Schiedam' te bezichtigen. Alles wat te maken heeft met de oorlogstijd kan worden bekeken, van verboden boek tot illegale prent. De tentoonstelling en het gelijknamige boek stammen oor- spronkelijk uit 1995. Sinds die tijd is nog meer materiaal over Schiedam in de Tweede Wereldoorlog boven water gekomen. Menigeen had nog op een vergeten plaats papieren, foto's en ander documentatiemateriaal liggen. Dit is de reden dat de tentoonstelling nogmaals te zien is. Oudere Schiedammers zullen de verschrikkingen nog herkennen, de na-oorlogse generatie kan door tentoon- stellingen als deze meer te weten komen over de oorlog. Dirk Doctor, samensteller van de tentoonstelling, is nog steeds op zoek naar orgineel mate riaal uit de oorlog. Wie over persoonlij- ke papieren, foto's etc. beschikt en deze wil afstaan voor deze collectie kan con tact opnemen via (010) 4733806. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorqinq: (079) 3312923 01-08-99 Straatkinderen In Schiedam Noord doen alle kerken en basisscholen in de wijk voor de 15e keer mee met de Vastenaktie. De werkgroep heeft dit jaar gekozen voor een project in Roemenie van Kinderen in de Knel, het kinderpro- gramma van Kerken in Actie. Met de opbrengst van de actie steunt de werkgroep een polikliniek bij een inloophuis voor straatkinderen in Bukarest. Straatkinderen behoren tot het dagelijk- se straatbeeld in Roemenie en de omstandigheden zijn slecht, er is te wei- nig geld voor voedsel en kleding. Doordat de kinderen op straat geld of voedsel proberen bijelkaar te scharrelen ontbreekt het de kinderen aan tijd en geld om naar school te gaan. Schiedam Noord De afgelopen maand zijn er al diverse activiteiten georganiseerd door de werk groep van de Oecumenische Vastenaktie. Zo heeft het Don Boscokoor eind maart een concert gege- ven in De Ark en was er een tentoon stelling over het project in Roemenie te zien in de bibliotheek aan het Bachplein. De drukbezochte fancy-fair en rommelmarkt van afgelopen zater- dag vormden de afsluiting van de activi teiten voor de Vastenaktie. In het leader van de Oecumenische Vastenaktie werd zaterdag een fancy-fair en rommelmarkt gehouden. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Ter afsluiting van de 15e Oecumenische Vastenactie Schiedam Noord is er zaterdag in kerkgebouw De Ark aan het Hargplein een grootse fancy-fair en rommelmarkt gehouden. De opbrengst van de rommelmarkt en de andere activiteiten die de afgelopen maand gehouden zijn voor deze actie komen ten goede aan een project voor zwerfkinderen in Roemenie. De Vastenaktie is de breedst gedragen solidariteitscampagne in Nederland. Meer dan 30.000 vrijwilligers zetten zich jaarlijks tussen carnaval en Pasen - de Vastentijd - in voor mensen die in moeilijke omstandigheden leven. Dit kunnen kinderen in ontwikkelingslan- den zijn, maar ook voor de kinderen dichter bij, zoals de zwerf- en weeskin- deren in Roemenie, wordt actie gevoerd. In de veertig dagen van de vas tenactie wordt door 1100 lokale groe- pen en honderden scholen geld ingeza- meld. Onder het motto 'Je bent niet alleen op de wereld' onderstreept de Vastenaktie in het jaar 2000 de verbon- denheid van mensen in onze eigen samenleving en tussen Noord en Zuid. Vanaf 10.30 uur konden de bezoekers in en om De Ark terecht op de rommel markt, die even daarvoor feestelijk was geopend met medewerking van de Christelijke Harmonie Harpe David. Tot het einde van de middag hadden de bezoekers gelegenheid rond te neuzen op de markt, waar voor een ieder wel iets te vinden was. Behalve een groot aanbod van speelgoed, kleding, meubels en serviesgoed, bood de markt voor de kinderen ook leuke spelletjes en het Rad van Fortuin. Vervolg van voorpagina De huisvesting is altijd een probleem geweest, hiervoor was men aangewe- zen op bouwketen en caravans. De uit- eindelijke oplevering en ingebruikname van zaterdag is het eindstation van een in veel opzichten uniek project. Sponsoring Begonnen met niets is de vereniging er in geslaagd de financiele middelen voor de nieuwbouw bijelkaar te krijgen. Het prijskaartje van bijna een half mil- joen gulden dat aan het project hangt is bij elkaar gesprokkeld door acties en bij- dragen van sponsors en fondsen. In tegenstelling tot wat veel mensen den- ken is het project grotendeels zonder financiele steun van de officiele instan- ties tot stand gekomen. Wel heeft de gemeente bijdragen gele- verd door onder andere te helpen bij de aanleg van de paden op de kinderboer derij. Ook de vele donateurs en vrienden van de Vereniging Kinderboerd.erijtje de Gorzen hebben letterlijk en figuurlijk hun steentje bij gedragen aan het project. Opening De officiele opening van zaterdag werd verricht door de bekende Schiedamse journalist Kor Kegel en door Knorretje het varken. Voor de bezoekers waren er tal van activiteiten georganiseerd. Zo was er gelegenheid om de foto's van de totstandkoming van het project te bekij- ken en kon men bij een kraam van vrij willigers informatie over de kinderboer derij krijgen. Kinderen konden zich laten schminken of meedoen aan de ballonnenwedstrijd. Tevens werd zaterdag de uitslag van de loterij bekendgemaakt. De hoofdprijs, een reisje naar Eurodisney, is beschikbaar gesteld door de straatteams uit de Gorzen, de overi- ge prijzen zijn beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand. De opbrengst van de loterij van meer dan f 3000,- komt ten goede aan de kin derboerderij. Ook van de actie 'verkoop je loop' die Albert Heijn Gebr. De Block organiseert wordt de volledige opbrengst aan Kinderboerderijtje de Gorzen geschonken. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Educatie Hoewel het nieuwbouwproject nu gere- aliseerd is betekent dit niet dat het eind- doel bereikt is. Vooral op educatief gebied wil de vereniging nog veel meer bereiken. De eerste lessen natuur en milieu edu catie gaan na de vakantie in de eerste week van mei van start. Verder zullen leerlingen van de basisscholen De Gorzen en Sint Willibrordus een och- tend in de week langskomen voor het helpen bij het verzorgen de dieren. Voor af deze en andere activiteiten kan de kinderboerderij nog verschillende vrijwilligers gebruiken. Ook sponsors en donateurs zijn van harte welkom aan de Jachthavenlaan 7 in Schiedam. Kinderboerderij de Gorzen is van maan- dag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Op andere tijden (weekend) is de kinderboerderij alleen open als er voldoende verzorgers aanwezig zijn. extra lekker en voordelig Eerste Paasdag van 11 tot 14 uur indusief VA uur tow/en Eerste en tweede Paasdag Indusief 1 uur bowlen GRILLCAFE BAR BOWLING Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 Telefoon (OIO) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 20 APRIL 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijrit op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnaoker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 86, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. luz,mim Offccieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon OIO - 462 20 22 44?om

Postiljon | 2000 | | pagina 3