Festiviteiten Koninginnedag op punt van beginnen trekt aandacht Educatie en recreatie bij Jeugdland 2000 GRATISI Schiedamse presentatie Herdenking van gevallenen W.O. II ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Winkels in centrum open op 29 april Bevrijdingsdag 'Fantasia' instuif Brand portocabin Op Koninginnedag is er van alles te doen in Schiedam. (Archieffoto Postilion SCHIEDAM De jaarlijkse herdenkingsdienst voor de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog wordt dit jaar op 4 mei gehouden bij het monument in de Plantage in Schiedam. Om 18.00 uur luiden de kerkklokken, wordt de vlam op de stan- daard ontstoken en hangen de vlaggen halfstok. Om 19.00 uur wordt een dienst gehouden In de Evangelische Lutherse Kerk aan de Lange Kerkstraat 219. De herdenkingsdienst bij het monument in de Plantage begint om 19.30 uur, ieder- een wordt verzocht uiterlijk om 19.25 uur aanwezig te zijn. Tijdens de korte plechtigheid worden kransen en bloemen gelegd. Aansluitend wordt vanaf 20.45 uur in de Grote of Sint-Janskerk een herdenkingsbijeenkomst gehouden die geor- ganiseerd is door EXPOGE (Nederlandse vereniging van Ex-politieke Gevangenen en Voormalig Verzet Nederland) en de stichting VNFG (stichting tot Viering en Herdenking van nationale Feest- en Gedenkdagen). Het kerkorgel zal worden bespeeld door Andre Verwoerd terwijl Cees Passchier het Koororgel zal bespelen. De Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids verleent muzikale medewerking. De heer P.J. Drenth, voorzitter EXPOGE opent de bijeenkomst. Burgemeester R. Scheeres en J. Buitkamp, historicus, zullen een toespraak houden. E D I T I E 12 Opiage 41 ex, VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM De winkels in het cen trum van Schiedam zijn zaterdag 29 april, de dag waarop Koninginnedag gevierd wordt, normaal geopend. Alle ondernemers waaronder die van de Nieuwe Passage stellen zoals gebrui- kelijk van 9.00 tot 17.00 uur hun zaken open voor het winkelend publiek. SCHIEDAM - Nederland viert mas- saal 55 jaar bevrijding op vrijdag 5 mei. In verband hiermee organiseert de stichting VNFG, afdeling Schiedam een feestelijk programma op het Stadserf in Schiedam. Tussen 11.00 en 12.00 uur komen lopers vanuit Wageningen met de bevrij- dingsvlam naar het monument an de Plantage in Schiedam, waar het bevrijdingsvuur wordt ontstoken. De Rijnmondband verzorgt de muzikale omlijsting en marcheert hierna onder de vrolijke muziek naar het Stadserf. Hier wordt de Schiedamse bevolking tussen 12.00 en 17.00 uur een feestelijk pro gramma aangeboden. Er staan onder andere optredens op het pro gramma van: het showkorps OBK met majorettes, Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids en Drumband Juliana met majorettes. Het Shantykoor 'Die Maeze Sangers' zingt onvervalste zeemans- liederen en verder is er een demon- stratie Country Line-dance demon- stratie. De presentatie van het pro gramma op het Stadserf is in han- den van mevrouw Nanda Hupse. SCHIEDAM - De kinderinstuif in De Blauwe Brug, Bachplein 590, heeft als nieuwe naam 'Fantasia' gekregen. De activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar worden op woensdagmiddag gehouden en duren van 13.30 tot 16.00 uur. Voor f 1,- kunnen de kinde ren meedoen met de verschillende onderdelen van het programma. Op 3 mei kunnen de kinderen kiezen voor 'Tekenen op Thema' pf 'Sport Spel1. Fantasia is een activiteit die zich voort- durende ontwikkelt. Nieuwe vrijwilli- gers die woonachtig zijn in Schiedam Noord zijn welkom om het team te ver- sterken. Informatie via Janny van den Bos: (010) 2470464. SCHIEDAM - In de nacht van dinsdag 18 op woensdag 19 april kwam bij de politie een melding binnen van brand in een portocabin naast rijksweg A4 ter hoogte van de afslag Vlaardingen Schiedam-West. De portocabin brandde geheel uit. Omdat het vermoeden bestaat dat er voorafgaand aan de brand in de portocabin is ingebroken, stelt de politie een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De verjaardag van Koningin Beatrix wordt traditie- getrouw in heel Nederland gevierd met tal van feestelijke activiteiten. Aangezien 30 april dit jaar op een zondag valt, wordt de nationale feestdag voor een keer op zaterdag 29 april gevierd. In Schiedam wordt door een groot aan- tal organisatie en verenigingen meege- werkt aan de Koninginnedag festivitei ten. Alle festiviteiten zijn tot stand gekomen door de tomeloze inzet van de vele vrijwilligers, onder auspicien van Stichting VNFG (de stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen, afdeling Schiedam). Op Koninginnedag staan traditioneel activiteiten op het gebied van muziek, dans, sport en spel cen- traal. Op diverse plaatsen in Schiedam vinden muzikale optredens en demon- straties van verenigingen en organisa- ties plaats. Verder worden er veel (kin- derjrommelmarkten en vrijmarkten georganiseerd. Het volledige overzicht van de festiviteiten in Schiedam is ver- derop in de Postiljon te vinden. SCHIEDAM - Op de jaarlijkse BKD Business Dagen Rijnmond in Ahoy' proberen behalve bedrijven ook gemeentes uit de regio zo goed mogelijk voor de dag te komen. In het jaar dat Schiedam 725 jaar bestaat pakte de gemeente goed uit met een eigen stand op het Schiedam-plein waarop vijf cul tured maatschappelijke institu- ten zich presenteerden. Tijdens de beursdagen in Rotterdam Ahoy' van 18 en 19 april j.l. legde Schiedam in de presentatie de nadruk op. het culturele en historische aspect van de stad. Op de Business Dagen Rijnmond werkten vijf organisaties voor het eerst samen om het motto 'Schiedam, historie in een eigentijds karakter' te promoten. De samenwer- king tussen het Stedelijk Museum, het Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketel', Muziekcentrum OpMaat, VSB Theater aan de Schie en de Stichting Schiedamse Molens bena- drukt de rijke cultuur en historie van Schiedam. De twee musea hadden op de Business Dagen een expositie samengesteld met werk uit de collectie. Publiekstrekker hierbij was uiteraard het werk uit de Cobra-collectie, dat voor deze twee dagen was overge- bracht uit het Stedelijk Museum. Naast de vijf genoemde instellingen presen teerden nog 21 andere Schiedamse bedrijven en instellingen zich op het Schiedam-plein op deze voor de 14e keer gehouden Business Dagen Rijnmond. SCHIEDAM - In de sport- en evenementenhal Margriet wor den tijdens de meivakantie twee grote activiteiten georgani seerd in het kader van Jeugdland 2000. Het program ma op dinsdag 2 en donderdag 4 mei is gericht op kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 14 jaar. Het programma is een combinatie van sport en spel, creativiteit, interactie, educatie en recreatie. Op dinsdag 2 mei wordt in hal II van de Margiethal het Jeugdland 2000 Pretpaleis geopend. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen de kinderen zich uitleven op de 35 meter lange opblaasbare hindernisbaan en de 9 meter hoge klimwand. Iedereen vanaf 9 jaar mag onder begeleiding van een ervaren instructeur klimmen op de klimwand. Verder is er een Pokemon ruilbeurs, kan er geknutseld worden en zijn er allerlei spelletjes te doen. Wildparkwachterspel Op donderdag 4 mei kan tussen 12.00 en 16.00 uur worden meegedaan met het wildparkwachtersspel in het zuide- lijk deel van het Beatrixpark. Door 'sur- vivalachtige1 opdrachten uit te voeren worden de kinderen wildparkwachter van het park worden. De start vindt plaats om 12.00, 13.00 en 14.00 uur bij het pleintje voor het pannenkoeken- huis ter hoogte van kinderboerderij 't Hoefblad. Oude kleding is bij deze acti viteit verplicht, want h'et is modderig. Voor de jongste kinderen tot en met 7 jaar is er een alternatief programma. Overigens zijn alle activiteiten tijdens Jeugdland 2000 gratis. Schiedam was prominent aanwezig op de BKD Business Dagen Rijnmond in Rotterdam. Foto:]oop Zeemeijer Fotografie) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax. 015 - 361 50 52 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1