GRATIS! Bevrijdingsvuur in de Plantage "aafhT' Zet moeder zondag in het zonnetje Bewoners vragen om overleg Jozefschool 5333 ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Moederdag in de Nieuwe Passage Gemeentelijk aanpak huurachterstand Kunstestafette 2000 Volkspark Steekpartij E D I T I E 12 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Het winkelcentrum De Nieuwe Passage staat aanstaande zater- dag 13 mei geheel in het teken van moederdag. Het Uncle Sam's Promotieteam rijdt rond op fietsen uit 1900 en deelt doosjes badzout uit aan de moeders die De Nieuwe Passage bezoeken. De muzikale ondersteuning komt zaterdag van Uncle Sam's Dixieboys. Gewapend met banjo, klari- net, trompet en wasbord brengen zij bekende en minder bekende dixieland muziek ten gehore. SCHIEDAM In het groeiende aan- tal schulden waar stadsgenoten tegen aankijken neemt achterstalli- ge huur een belangrijke rol in. Dit is voor zowel de gemeente Schiedam als voor Woonplus aanleiding nau- wer te gaan samenwerken. Door het inschakelen van het gemeente- lijke project Schuldhulpverlening wil men huurders met betaalproble- men vroegtijdig wijzen op deze hulpverlening. Huurschuld is vaak een onderdeel van een groter schuldpakket en daarom pakt het project niet alleen de gevolgen maar ook de oorzaken aan. Centraal staat hierbij het streven om herhaling in de toekomst te voorkomen. Wethouder Peter Groeneweg en directeur/bestuurder J. Feijtel van Woonplus ondertekenden in het kader van het project op 8 mei een Samenwerkingsovereenkomst voor vrijwillige schuldregeling met huur- der. SCHIEDAM - Wethouder Hafkamp van onder meer cultuur en de heer D. Dekker, gebiedsgedeputeerde regio Rotterdam openen zaterdag 13 mei om 14.00 uur in Nieuwe Passage 17 Guerick's Schiedam, een toeristenwin- kel die tot en met half augustus geo- pend zal zijn. Daarna zal het gezel- schap naar Pand Paulus wandelen om daar het vervolg startschot te geven voor de Kunstestafette 2000. In het gebouw is een fototentoonstelling te zien van het bezoek van de Japanse delegatie die op 15 januari poolshoogte kwam nemen bij het gat van Bolmers. De foto's werden gemaakt door Joep Neefjes. Het gefllmde verslag van deze dag is van Boris Evert. Voorts organi- seert de stichting Werkvorm tijdens de kunstestafette een educatief program- ma voor leerlingen uit de groepen 5 en 6 van het basisonderwijs. Deze lessen spelen zich af in het Gedistilleerd Museum. De tentoonstelling in Pand Paulus, Korte Haven 125 loopt tot en met 14 juni en is geopend van donder- dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. 500 oplage Schiedam SCHIEDAM - De leden van de trimploeg van Dienst, Sport en Recreatie afdeling Schiedam vertrokken vorige week don- derdag 4 mei naar Wageningen om deel te nemen aan een bij- zondere loop. Het team was onderdeel van de nationale actie waarbij vertegenwoor- digers van Nederlandse ge- meenten het bevrijdingsvuur vanuit Wageningen al lopend naar hun eigen gemeente brachten. Met door Eneco gesponsorde busjes vertrokken de lopers naar het oosten van het land om rond 01.00 uur het bevrijdingsvuur in ontvangst te nemen. Hierna kon de terugtocht van start. Harrie Janson was £6n van de 18 lopers en hij had ook de route uitgestippeld. "Het was fantastisch. De nacht was mooi, de sfeer onderling was perfect en alles verliep goed". De lopers wisselden elkaar telkens af: twee kilometer lopen, twee kilometer fietsen en dit alles in een goed tempo. Janson: "Die 120 kilometer was zo gelopen. Vlak na Utrecht is er een stuk- je 'niemandsland'. Het was een beetje mistig; de rust die de nacht en het land- schap uitging... schitterend". Aankomst Zo fit als hoentjes kwamen de lopers, gekleed in rood-wit-blauwe t-shirts, vrij- dag 5 mei rond 11.00 uur aan in Schiedam. De lopers werden hier in de Plantage onthaalt door de vrolijke mars- muziek van de Rijnmondband. Burgemeester Scheeres van Schiedam nam vervolgens het bevrijdingsvuur over van de lopers en ontstak onder grote belangstelling de vlam bij het monument. Na het ontsteken van het bevrijdingsvuur werden de feestelijkhe- den onder andere voortgezet op het Stadserf. SCHIEDAM - Eerder dit jaar is de laat- ste fase gestart van de herinrichting van het Volkspark. Het uitvoeren van rooiwerkzaamheden is in maart van start gegaan. Enkele stammen van de gerooide bomen staan nog gedeeltelijk overeind. Ter verfraaiing van het park zal binnen- kort een van deze stammen onder han- den worden genomen door de Rotterdamse boomkunstenaar J.M. Tjon-Tam-Sin. In opdracht van de gemeente Schiedam zal hij omstreeks 11 mei een begin maken met het aan- brengen van een beeldelement op een van de stammen. Het werk zal naar verwachting twee weken gaan duren. In de zomer en het najaar worden nog meer werken wor den uitgevoerde in het park. De bankjes, afvalbakken en slechte paden worden nader bekeken. Ook zul- len er op bepaalde plekken struiken en bomen worden geplaatst. SCHIEDAM - Een 40-jarige Schiedammer is vrijdag 5 mei rond 23.30 uur bloedend aangetroffen in een woning aan de Adrien Milderstraat in Rotterdam-West. Het hevig bloedende slachtoffer had meerdere steekwonden en werd met behulp van een ladder- wagen van de brandweer uit de woning gehaald. De man is overge- bracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Buiten de woning is de 49-jarige broer van het slachtoffer aangehou- den. De recherche stelt een onder- zoek in naar de aanleiding van de steekpartij en de rol van de ver- dachte in deze zaak. SCHIEDAM - De Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid heeft een petitie verzonden aan de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. In de brief wordt aan GS gevraagd de gemeenteraad van Schiedam te verplichten binnen een jaar een nieuw bestemmingsplan vast te stellen voor het Nassaukwartier. De bewoners vragen een nieuw bestemmingsplan voor te bereiden voor het gebied binnen de grenzen van de St. Liduinastraat, Nieuwe Haven, Westerkade en Stadhouderslaan, waar bij de bewoners aan de GS vragen de gemeente in overweging te geven het Neproma-terrein te bestemmen voor de nieuw te bouwen Jozefschool. De peti tie heeft alf doel de plannen van de gemeente omtrent de bouw van de school op de nu voorziene plaats te voorkomen. Burgemeester en Wethouders hebben in november 1999 een vergunning verleend voor de bouw van een schoolgebouw aan de Schoolstraat noord-oostzijde, tussen de Nassaulaan en de Warande. De bewo ners zijn van mening dat de bouw van het schoolgebouw in strijd is met ieder beginsel van goede ruimtelijke orde- ning, onder meer door de afwijkende hoogte en bouwstijl. Het gebouw is te omvangrijk voor de geplande locatie en past niet in het groene karakter van de omgeving, stellen de bewoners. Tevens worden de omwonenden onvoldoende betrokken bij de bouwplannen, vandaar dat de bewoners tegen de vergunning in beroep zijn gegaan. Schorsing Ondertussen heeft de rechtbank in Rotterdam besloten tot een schorsing van het bouwbesluit voor onbepaalde tijd. Aangezien de gemeente heeft ver- zuimd de sloopvergunning voor de hui- dige dependance van de St. Jozefschool eveneens te schorsen, is dit gebouw vooruitlopend op de nieuwbouw al afgebroken. In het belang van de school en de omwonenden vraagt de bewonersver- eniging om spoedig overleg om te komen tot zowel een structurele ruim telijke bestuursvisie voor het Nassaukwartier, als tot een snelle tijde- lijkfe oplossing voor de St. Jozefschool. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel. 015- 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 r. DONDERDAG II j 11 MEI 2000 III I Tf I 3e jaargang nummer 88 o nli! 'Si ^°°r informatie zie - cotofon pagina 3 i1 Zie de bonnen elders in de krant 404 Het bevrijdingsvuur werd vrijdag 5 mei ontstoken door burgemeester Scheeres. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej SCHIEDAM - Terwijl het buiten flink warm is, de bloemen in de tuin kleurrijk in bloei staan en de gemiddelde inwoner geniet van de heldere lentezon maken de winkeliers in de gemeente zich al weer op voor de komende moederdag-acti- viteiten. Zondag 14 mei is het zover. Dan staan de etalageruiten bo I van de moe- derdagkoopjes, hebbedingetjes en grappige attenties voor moeder, die deze dag centraal staat. Maar ook op andere manieren wordt moeder flink in het zonnetje gezet en komen kinderen thuis met vrolijke tekeningen, kettingen, in elkaar geknutselde oorbellen of... gewoon een bloemetje en een zoen. (Foto: Liesbeth Bergen

Postiljon | 2000 | | pagina 1