Beslissingswedstrijden tegen SC Feyenoord De Eredivisie Jubileumwedstrijd PPSC-Feyenoord Kampioenentoernooi bi] SWSMC Crickettoernooi Korenbeursheren handhaven zich Dartscompetitie De Maassentocht fLi Reeds vaker schreef ik in deze column over de eredivisie, die door KPN en de KNVB het liefit KPN Telecompetitie wordt genoemd. Men, de mannen achter het grote geld, zeurt regelmatig dat deze competitie voor de drie topclubs niet interessant genoeg meer zou zijn. Goed, qua inkomsten staat er in de Champignons League (let op PSV, dat de naam ditmaal goed wordt gespeld anders kost het weer een heleboel geld om persmappen en presentatiegidsen opnieuw in roulatie te brengen) veel geld te wachten op de deelnemende teams. Dat weet nu ook Willem II (Co Adriaanseen Foppe de Haan (mijn favoriet). Wie de mogelijk derde deelnemer wordt, zalzondag voor halfvijf bekend worden gemaakt, mits er geen maffe sup porters rondlopen/zitten die raar gaan doen. Feyenoord moet win- nen, Vitesse ook, en Ajax is outsi der. Bij die club beschikt men overi- gens over een opmerkelijk vooruit- ziende blik. Er werd immers al vrij snel ingeschreven voor de Intertoto competitie. Gelukkig voor hen hielp MW zondag nog een handje, want mm anders... Vitesse werd vorig jaar door Feyenoord van de derde plaats geknikkerd omdat de Rotterdammers weigerden als kam- pioen het duel weg te geven. PSV mocht zodoende meedoen in die derde voorronde voor dat prestati- euze Champions Leaguetoernooi. Het trof een 'eenvoudige' tegen- stander. Wie zondag derde wordt, zal even eens in de zomer mee moeten doen in die derde en laatste voor ronde. Dan kan het een ploeg tref- fen uit een land als Belgie gewoon moet meestrijden), Duitsland, Engeland, Frankrijk, Spanje of Italie. Het wordt dus absoluut nog geen makkie, al denkt men er op dit moment nog luchtig over. Tot slot, de eredivisie is dit seizoen wel degelijk leuk en spannend geweest. Tot de laatste minuut blij- ven bepaalde vragen onbeant- woord. De drie topclubs zijn allang niet meer met z'n drieen. En men wilde toch graag meedoen in een sterke competitie? Cor Hulsbus SCHIEDAM - Voetbalvereniging PPSC speelt binnenkort to het leader van het tachtigjarig jubileum een wedstrijd tegen Feyenoord. De leden van PPSC hebben in het eer- ste weekend van de voorverkoop al zo'n 1000 kaarten aangeschaft, In Schiedam zijn de kaarten voor dit bijzondere duel te koop blj de vol- gende voorverkoopadressen: Sigarenmagazijn Janse, Broersvest; Milo, Hof van Spaland 28 en Mrg. Nolenslaan 524; AKQ, Station Schiedam Centrum; Van Velzen Primera, Geuzenplein 17; en Block Shop, Groeneiaan 3. SCHIEDAM - Komende zondag 14 mei wordt op het terrein van SWSMC het nationale kampioenentoernooi voor tweede elftallen gehouden. Op die dag komen vanaf 10.45 uur de sterkste schaduwteams van Nederland naar Harga om daar met elkaar te strijd aan te binden. Het gaat om reserve teams die uitkomen in de reserve hoofdklasse, het hoogst haalbare niveau voor tweede elftallen van amateurdubs. SWSMC krijgt zondag bezoek van Appingedam, Hilversum, Gemert of Venray of Volharding en Quick'20. De wedstrij- den duren twee maal 17,5 minuut. SCHIEDAM - De Asvion Cricket- afdeling viert op zaterdag 13 mei haar 30-jarig jubileum met een toernooi met buitenlandse deelnemers. Om 11.00 uur starten behalve de thuisclub Excelsior, Hermes en Aspenden uit Engeland. Tevens zijn er demonstraties met medewerking van grote namen uit de cricketwereld zoals Tim de Leede, Rend Schoonheim en Nolan Clark. Voor 18.00 uur staat de prijsuitreiking gepland, gevolgd door een Happy Hour en feest met een optreden van de 'Moon Dogs'. SCHIEDAM - Het herenteam van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs heeft na een uitstekende tweede sei- zoenshelft het klassebehoud veiligge- steld. Ondanks de afsluitende 6-4 nederlaag tegen Docos to Leiden spelen de Schiedammers volgend seizoen in de eerste klasse. Het damesteam van de Korenbeurs sloot het seizoen af met een 7-3 overwinning op GTTC in Groningen. In de eindrangschikking werd de derde plaats behaald. SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie organiseert voor de deelne mers aan de Zomercompetitie een Single 501 dartstoernooi op zaterdag 13 mei. Het toernooi wordt gehouden in Caft? de Boemelaer an de Singel 163- 165 en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur kan men zich inschrijven voor het bedrag van f 5,-. Meer infor- matie is verkrijgbaar bij Rob Eekman (010)4263523. SCHIEDAM De fietstoerclub Rijnmond organiseert op zondag 21 mei een fletstocht van 150 km onder de noemer 'De Maassentocht'. De tocht start om 8.30 uur bij de kantine van Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg en eindigt eveneens op deze locatie omstreeks 15.30 uur. De toerrit voert de deelnemers langs de Nieuwe en Oude Maas en de plaatsen Puttershoek en Geertruidenberg. Deelname kost f 6,-; meer informatie: (010) 5919230/4345992. SCHIEDAM - Na de 3-1 neder laag bij het Haarlemse EDO gaf vrijwel niemand die het duel niet had bijgewoond nog een eurocent voor SWSMC. De cri- tici spraken al over opnieuw een gemiste kans voor de ambi- tieuze Hargaclub. Maar na de 9- 0 op datzelfde EDO kijkt menig- een anders aan tegen de ploeg van Gijs Zwaan. Komende zater- dagavond wacht het zwalkende Sportclub Feyenoord op Varkenoord voor de eerste alles-of-nietsontmoeting. Demis Xanthopoulos was zondag een van de uitblinkers en hoopt dit weer te zijn tegen zijn oude voetballiefde Feyenoord. Op negenjarige leeftijd speelde hij al to het bekende rood-witte shirt dat velen in deze regio zo graag willen dragen. Tot en met zijn zestiende levensjaar speelde hij voor de Sportclub. Daarna maakte de linkspoot de overstap naar de Stichting Feyenoord waarvoor hij drie jaar speelde. Twee jaar als A-junior en een seizoen als speler van het tweede elftal. Daarna werd het drie seizoenen Excelsior in de eerste divisie en een jaar Dordrecht'90. De uitermate vriendelij- ke en bescheiden voetballer is een van de routiniers binnen SWSMC. Komende zaterdag wacht op het voor hem zo bekende terrein de volgende tegenstander. Kent hij eigenlijk nog spe- lers van SC Feyenoord? "Om eerlijk te zijn kom ik regelmatig jongens in de stad tegen. Maar alleen met Marcel Lippuner heb ik echt samengespeeld. Danny Kalden is ook zo'n speler die ik regelmatig tegenkom. Bovendien traint een van die jongens hier op proef mee omdat hij overweegt hier te komen spelen. Ja, ik heb ook gehoord dat meerdere jongens daar weg willen en misschien naar ons willen overstappen. Ach, we zien het allemaal wel als het echt zo ver is", aldus de nuchtere ex-profvoetballer. Vertrouwen Demis Xanthopoulos behoort al twee seizoenen tot de betere spelers in de eerste klasse. Vorig jaar was hij geruime tijd geblesseerd en misschien was het wel daarom dat SWSMC op belangrijke momenten net te kort kwam. Nu lijkt de stap naar de hoofdklasse dichterbij dan ooit. Immers, SC Feyenoord heeft het al wekenlang erg moeilijk en lijkt twee tegenstanders te moeten verslaan. "De ploeg lijkt inderdaad in eerste instantie tegen zichzelf te spelen. Ze blaken nu niet echt van het zelfvertrou- wen. Neem afgelopen zondag. Ze ston- den een punt voor en hadden het alle maal to eigen hand. Maar de naast con current Soest wint en SC Feyenoord verliest op eigen veld met 2-3 van Argon. Dat had niemand bij ons ver- wacht. Ach, Feyenoord is dichterbij voor onze supporters en bovendien ook veel leuker. Onze fans komen altijd in groten getale naar onze duels kijken. Zaterdag verwacht ik toch enkele honderden mensen die ons komen steu- nen. En die steun kunnen we hard gebruiken. Een week later krijgen we SC Feyenoord thuis op Harga. In de strijd om de RD Cup hebben we al met 1-0 van hen gewonnen. Die uitslag had eerlijk gezegd veel hoger moeten uitval- len. We waren zoveel sterker. Toen al merkten we dat SC Feyenoord geen eenheid is. Sommige spelers lopen voor zichzelf te voetballen. Het zijn geen bik- kelaars als het er op aankomt. Goed, dat gold soms ook voor ons, maar wij hopen er nu wel te staan als het er op aan komt." Na SC Feyenoord wacht nog of Wilhelmus of DWV. Mocht de Schiedamse formatie als winnaar uit de strijd komen na twee duels met Feyenoord, dan moet het nog een klus klaren. Feest Afgelopen zondag, na de ver- pletterende 9-0 overwinning, bleef het lang onrustig op Harga. Xanthopoulos: "Het was echt onwijs gezellig to de kantine en dat is eigenlijk altijd zo. Ik heb het hier dan ook prima naar mijn zin. SWSMC is een gezellige vereniging waar men ook ambities heeft. Bovendien hebben we met Gijs Zwaan een wereldtratoer, die ik natuurlijk al van Excelsior en Dordrecht'90 ken. Het is daarnaast niet ver van mijn woonhuis, dus waar- om zou ik dan vertrekken? Als we volgend jaar inderdaad hoofdklasser zijn, kunnen we verder gaan bouwen. Maar inderdaad, we zijn er nog lang niet. Die 9-0 is nog geen garan- tie voor een nieuw succes. We mogen niet te veel terugkijken naar die uitslag. Even genieten en vooruit kijken. EDO speel de zondag te lief. Slechts een gele kaart en heel weinig tegenstand. We zeiden na de uitwedstrijd al dat die ploeg in onze afde- ling zou zijn gedegradeerd naar de tweede klasse. Het niveau to onze afdeling was dit jaar toch aanmerkelijk hoger", is de mentog van de man die dit seizoen als schaduwspits al tien maal doeltrof en die de laatste weken als linkshalf wordt opgesteld omdat hij de Ex-profvoetballer Demis Xanthopolous speelt enige echte linkspoot is binnen zondag met SWSMC tegen SC Feyenoord. je middenveldersgroep. (Foto: Van Det Fotografie) Cor Hulsbus 11 MEI 2000 DE POGTILJON EDITIE 12PAGINA 9 Demis Xanthopoulos hoopt op hoofdklasse

Postiljon | 2000 | | pagina 9