IGRATIS Opening souvenirwinkel onderdeel project Guerickes Schiedam Open huis Schiedamse molens Voorstel naamgeving straten Sveaparken f en ffeliciteren in SCHIEDAM Schapen scheren op feest 't Hoefblad Beroofd van scooter Presentatie bands Popschool Schiedam Wereldwinkeldag E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM -Op Kinderboerderij 't Hoefblad wordt op zondag 21 mei het jaarlijkse Schaapscheerdersfeest gehou- den. Vanaf 12.00 uur kunnen belang- stellenden terecht op de kinderboerde rij in het Prinses Beatrixpark. Na de opening om 12.00 uur door een accor- deonist volgt om 12.30 de eerste ronde schapen scheren. Om 13.30 worden demonstraties countrydansen gegeven. De tweede demonstratie schapen sche ren staat voor 14.30 uur gepland. Het optreden van de accordeonist om 15.30 uur vormt de afsluiting van het feest. Verder zijn er diverse doorlopen- de activiteiten zoals: kaarsenmaken van bijenwas bij de imker, wol spinnen, een speurtocht, schminken van gezichten door Kids for Animals en wollen dier- tjes maken bij de stand creatief met wol. Tevens zijn er demonstraties oude ambachten te bewonderen, waaronder klompenmaken en touwdraaien. SCHIEDAM In de Van Hogendorpstraat is maandag 15 mei kort na 13.30 uur een zestienjarige jongen van zijn bromscooter beroofd. Twee jongens, waarvan er een gemaskerd was, versperden de weg en sommeerden de jongen de brom scooter af te geven. Het tweetal is er vervolgens op de bromscooter van- door te gaan. SCHIEDAM - In CaK de Unie geeft de Popschool Schiedam op zaterdag 20 mei de jaarlijkse presentatie. Tussen 13.00 en 17.00 uur treden aan de G. Verboonstraat 23 negen verschillende popschoolbands op. Het zelfgekozen repertoire is het afgelopen jaar onder leiding van een popschooldocent inge- studeerd door de bands. De middag is zeer geschikt voor mensen vanaf 14 jaar die zich willen orienteren op muzieklessen op popgebied. Meer informatie over de popschool: (010) 4709940. SCHIEDAM - In meer dan 2500 Europese Wereldwinkels wordt op zaterdag 20 mei een Wereld winkeldag gehouden. De gezamen- lijke actie wil de producten extra onder de aandacht brengen. De Wereldwinkel schiedam zal op deze dag met een kraam op de Hoogstraat aanwezig zijn. Bij de kraam kunnen koffie en zelfgebakken lekkernijen uit de Wereldwinkel worden geproefd. Het nieuwe kookboekje Fair Food en bijbehorende produc ten worden deze dag eveneens gepresenteerd. Schiedam SCHIEDAM In het oude gedeelte van winkelcentrum De Nieuwe Passage zit tot half augustus op nummer 17 een aparte winkel gevestigd: souve nirwinkel Guerickes Schiedam. Guerickes Schiedam maakt deel uit van een kunstproject van de Franse kunstenaar/filo- soof Bernard Guericke en is onderdeel van de manifestatie Kunstestafette 2000. Samen met Peter Hellemons en Marcel Warmenhoven van de stichting Werkvorm ontwikkelde Guericke ideeen voor de Schiedamse binnenstad. Leegstand en concurrentie van omlig- gende steden als Rotterdam en Vlaardingen dwingen Schiedam zich anders te proflleren. In zijn oorsponke- lijke idee moest het centrum zich als gezellig koopcentrum richten op men- sen met lagere inkomens. Van zijn voorstellen is uiteindelijk - mede door een beperkt budget - alleen de souve nirwinkel met typische Schiedamse producten gerealiseerd. Drie producten Het pand waarin Guerickes Schiedam zit gevestigd telt drie verdiepingen, waarvan de begane grond dienst doet In de tijdelijke souvenirwinkel Guerickes Schiedam zijn onder ander kaarsen van molen De Walvisch te koop. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej als verkoopruimte. Op de bovenliggen- de etages is een tentoonstelling inge- richt van concepten die aan Guerickes idee vooraf zijn gegaan. Vanaf eind mei zijn hier ook videoclips over Schiedam te zien die door basisschoolleerlingen van De Singel zijn gemaakt in het kader van het project Message in a Bottle. In de verkoopruimte zijn drie producten te vinden die als souvenir verkocht kunnen worden. Als herinne- ring aan de brand in de molen De Walvisch maakte Guericke een kaars in de vorm van de op 14 februari 1996 afgebrande molen. Hellemons en Warmenhoven ontwikkelden een kwintetspel met de vijf beroemde Schiedamse molens. De Schiedamse molenbonbons vormen het hoogtepunt van de collectie. De met een jeneverca- nache gevulde bonbons zitten per vijf verpakt in een luxe doosje. Andere voorstellen, zoals de dekbedset en het met gedichten van Piet Paaltjes bedrukte wc-papier hebben het door het beperkte budget niet gehaald. Wei in de collectie te zien zijn bijdragen van de WV Schiedam, Het Gedistilleerd Museum en Stedelijk Museum Schiedam. Tot half augustus zullen vier vrijwilligers van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur in de winkel aanwezig zijn om de Schiedamse souvenirs aan de man te brengen. In het kader van de Nationale Molendag konden zaterdag twee van de vijf Schiedamse molens worden bezichtigd. In de Museummolen De Nieuwe Palmboom werden elk uur rondleidingen verzorgd en ook de molen De Walvisch (foto/ kon worden bekeken. Het Nederlands Malend Korenmolenmuseum kan ook op andere dagen bezocht worden: van dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag vanaf 12.30 uur. In De Walvisch kunnen in de molen- winkel diverse molenmeelproducten worden gekocht. SCHIEDAM - In de nieuwe wijk Sveaparken is momen- teel het deelgebied Sveafors in aanbouw en wordt op termijn begonnen met de bebouwing van Sveaholm. Voor de vast- stelling van de straatnamen in deze wijk heeft de Adviescommissie voor Straat namen in opdracht een lijst met mogelijke namen voorge- dragen. De definitieve vaststelling van de namen in het advies aan de Burgemeester en Wethouders vindt plaats op 22 mei door de gemeente- raad van Schiedam. Uitgangspunt bij de straatnaamgeving was het in de namen terug laten komen van het Scandinavische karak- ter van de wijk. Tevens moest reke- ning worden gehouden met de eisen voor uitspreekbaarheid en herken- baarheid van de namen. Bij de vast stelling is uitgegaan van vier thema's, voor elk deelgebied een. Voor de eer ste twee deelgebieden is een definitie ve keuze gemaakt, voor de andere twee gebieden zijn groslijsten opge- steld. Voor de systematiek wordt voorgesteld de namen van deze deel gebieden meteen ook vast te stellen. Herkenbaarheid In verband met de herkenbaarheid is besloten de achtervoegsels van de wij- ken terug te laten komen in de straat namen. De vastgestelde thema's in de deelgebieden zijn achtereenvolgens: landschapstypen voor Sveadal, steden- namen voor Sveaborg, kunstenaars en wetenschappers voor Sveaholm en riviernamen voor Sveafors. De straten in Sveafors zijn ontleend aan Zweedse rivieren: Kalixfors, Omefors, Indalfors en Tornefors. In Sveaholm worden de volgende Zweedse kunstenaars en wetenschappers voorgesteld: Berman- holm, Linnaeusholm, Bremerholm, Kellgrenholm en Nobelholm. Op de groslijst voor Sveadal staan de namen die ontleend zijn aan land schapstypen: Toendradal, Skogdal, Fjelddal, Fjorddal, Betedal en Morasdal. De namen op de groslijst voor Sveaborg zijn vernoemd naar Zweedse steden. Dit zijn: Trelleborgdal, Arbogaborg, Borasborg, Falunborg, Goteborg, Halmstadborg, Kalmarborg, Katrineborg, Kirunaborg, Kristineborg, Landskronaborg, Lundborg, Malmo, Salaborg, Skaraborg, Sunsvallborg, Upsalaborg, Umeaborg, Visbyborg en Ystadborg. B en W van Schiedam gaan er vanuit dat, gezien de minder gangbare naam geving, op de straatnaambordjes een verklaring van de gebruikte benamin- gen wordt gegeven. Een uitgave van Berkel Periodic!* B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 264! KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 DONDERDAG 18 MEI 2000 3e (aargang nummer 89 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Archieffoto: Bert Visser)

Postiljon | 2000 | | pagina 1