GRATIS Inschrijven voor Maasboulevardfeest Actie voor slachtoffers Enschede en feliciteren E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN in SCHIEDAM Schiedam Misdaad collectie in bibliotheek SCHIEDAM In juni, de maand van het spannende boek, zal in de biblio theek aan het Bachplein een collectie oude misdaadboeken en curiositeiten tentoongesteld worden. Detectiveboek verzamelaar Larry de Roo laat een deel van zijn collectie zien, waarbij de nadruk zal liggen op oude misdaadboe ken van bijvoorbeeld, Havank, Ivans en Edward Multon. Ook boeken van min der bekende auteurs zullen aanwezig zijn. Behalve boeken zijn er dossierro- mans te zien en curiositeiten zoals de briefwisseling tussen auteur en uitge- ver. Verzamelaar De Roo is al twintig jaar bezig zijn collectie op te bouwen, maar is nog steeds op zoek naar honderden ontbrekende titels. Wie nog oude detectives tegenkomt op zolder of irr de kelder kan De Roo wellicht hel- pen zijn verzameling te completeren. no jaar Schiedams Leger des Heils SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van het leger des Heils bestaat op 25 mei 110 jaar. In deze 110 jaar is heel wat gebeurd en dat willen de heilssol- daten en legervrienden vieren en gedenken. Inde Magnalia Dei-Kerk aan de Albardastraat zal op zondag 28 mei om 10.00 uur een dankdienst worden gehouden. Het muziekkorps en de zangbrigade van korps Vlaardingen verlenen medewerking aan deze dienst. Om 16.00 uur is er een samenkomst in de Legerzaal aan de Lange Haven 27 o.l.v. de jubileum- commissie. Na de aansluitende brood- maaltijd en is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten en om foto's dia's en video's te bekijken. Martienerkoor geeft jubileumconcert SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Martienerkoor wordt op zondag 28 mei een jubileum concert gehouden in de hal van het VSB-Theater aan de Schie. Behalve het Martienerkoor zelf nemen oOk het koor Expresion uit Vlaardingen en de gospel- groep Spiritual Impression uit Rotterdam deel aan het concert. De drie koren laten vanaf 14.00 uur het beste uit hun repertoire horen en zin- gen ook enkele stukken samen. Het optreden wordt bewust niet gepresen- teerd op een theaterachtige manier; gekozen is voor een ongedwongen optreden in de hal van het theater. In de 'huiskamer van de stad' zal de ont- moeting centraal staan. Het zangspekta- kel wordt gepresenteerd onder het motto 'We are the world' en kan dank- zij subsidie van het VSB-fonds voor slechts f 10,- worden bijgewoond. In de toegangsprijs is een consumptie en openbaar vervoer (RET) inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar via de koren, VW Schiedam en Slagerij van Selm in het Hof van Spaland. Meer informatie: (010) 4715763. In de Havenkerk traden zaterdag negen koren op, waaronder K.S.M. Orpheus. (Foto: John Hofman) SCHIEDAM - Het centrum van de stad leek zaterdag aan het begin van de avond op een groot muziekpodium. Overal, van de 's Gravelandseweg tot aan de Oude Sluis brachten de musici, zangers, danseressen en dansgroepen van het Festival aan de Schie het publiek in vervoering. Het muzikale feest heeft voldoende kwaliteit in zich om ook in de komen- de jaren een vervolg te krijgen, aldus Corine Standaart van het gemeentelijk Beleidsbureau Cuituur en coordinator van het Festival aan de Schie. Niet alleen op buitenlocaties was veel te beleven, ook de optredens van negen koren in de Havenkerk waren het beluisteren meer dan waard. Voor het eerst was de Maasbachkerk aan de Lange Haven beschikbaar gesteld en de belangstelling was meteen bijzonder groot. Het gevarieerde programma omvatte onder meer een optreden van het Indonesisch Angklung-/Kolingtang koor, dat begeleid werd door authentie- ke instrumenten. Ook het Afrikaanse gospelkoor met ondersteuning van een aantal trommelaars en het Mannenkoor van K.S.M. Orpheus trokken de aan- dacht van het publiek met hun optre dens. De akoestiek in de Maasbachkerk was goed te noemen en door de geluidsinstallatie was de zang ook bui- ten te horen. Menige voorbijganger bleef dan ook verrast staan luisteren of stapte binnen in de kerk om een kijkje te nemen. SCHIEDAM - Al een tijd lang is de Stichting VAGE druk bezig met de voorbereidingen op het twaalfde Schiedamse Maas boulevardfeest. Het feest vindt dit jaar vanwege EURO 2000 op een iets later tijdstip plaats dan gebruikelijk. Voor een aantal activiteiten van het gratis te bezoeken feest kunnen deelne- mers zich nog inschrijven. 't Maasboulevardfeest 2000 zal niet onderdoen voor de edities in voorgaan- de jaren. De openingsavond vrijdag 7 juli staat in het teken van het uitgaans- leven in Schiedam. Drie tenten zullen worden ingericht als bekende Schiedamse cafds uit het verleden. Behalve optredens van diverse bands en artiesten kan er ook worden deelge- nomen aan een singles 501 dartstoer- nooi voor beginners en gevorderden. Inschrijven kan via (010) 4734456. Feestmarkt Overdag op zaterdag en zondag kun nen onder andere worden bezocht: de feestmarkt, kinderactiviteiten, tokkel- baan, kindertheater Kakki Prakki, de grootste mobiele lasergamehal van Europa, rondvaart, skateland, vereni- gingsmarkt, straattheater enz. Ook de internationaal bekende Belgische clownsact 'Jabbe Dabbe Doe' zal een aantal optredens verzorgen. Op zaterdagmiddag 8 juli kunnen kinderen uit de regio meespelen met het grote jeugdvoetbaltoemooi; aanmeldingen via (010) 4736217. 's Avonds vindt het popfestival plaats met deelname van 20 bands op drie podia. Hoofdact zal de bekende groep 'De Band Zonder Banaan' zijn. Hollandse Hits Het grote voetbaltoernooi waar 't Maasboulevardfeest haar grondslag aan te danken heeft wordt op zondag gespeeld. Er kunnen 40 team s mee- doen aan het miniveld toernooi. Ook voor dit toernooi kunnen teams zich nog aanmelden: (010) 4732651. De afsluiting van 't Maasboulevardfeest wordt gevormd door het Hollandse Hits Festival. Niet minder dan vijf landelijk bekende nederlandstalige artiesten, waaronder De Havenzangers en Spiros, zullen's avonds optreden. Tijdens 't Maasboulevardfeest zal De Stichting VAGE aandacht besteden aan het feit dat Schiedam dit jaar 725 jaar bestaat. Meer informatie over het feest en inschrijvingen voor de verschillende toernooien is te vinden op www.maas- boulevardfeest.nl. Enschede, zaterdag 13 mei. Binnen vijftien minuten zagen mensen hun bezittingen let- terlijk in rook opgaan. Wij kunnen ons geen voorstelling maken van de gevoelens die de ramp onder de getroffenen heeft losgemaakt. Ook als lezer van het huis-aan-huis- blad 'Postiljon' kunt u iets doen voor de slachtoffers in Enschede. U kent vast wel de rubriek 'Post-Restantjes'. Dit is een gratis rubriek waarin parti- culieren iets te koop aanbieden of iets te koop vragen. De komende twee weken (tot 7 juni) vragen wij voor de plaatsing van uw tekst een kieine bij- drage van minimaal een gulden. (Meer mag natuurlijk altijdj. Het bedrag dat wij in die twee weken ont- vangen zal worden gestort op reke- ningnummer 777, het landelijk num mer voor giften ten behoeve van de slachtoffers van de ramp in Enschede. Wat moet u doen: lever uw 'post-res- tantje' in bij 66n van de inleveradres- sen die staan vermeld op de bon( deze treft u elders in dit blad aan). U kunt aan de winkelier uw bijdrage overhandigen (indien op de bon een postbusnummer staat vermeld, kunt u geld in de envelop meesturen). De giften worden bewaard, na twee weken opgeteld en overgemaakt naar rampenfondsnummer 777. Over drie weken wordt in de Postiljon vermeld hoeveel deze actie heeft opgeleverd. Spoorovergang bij Kerkweg afgesloten SCHIEDAM - De laatste week van mei en de eerste week van juni worden werkzaamheden uitgevoerd aan het treintraject Schiedam-Delft. Daardoor is de spoorwegovergang Kerkweg/Kandelaarweg drie avonden en nachten afge sloten. De werkzaamheden beginnen steeds om 21.30 uur en duren tot 06.00 uur. De overgang is afgesloten op de avonden van dinsdag 30 mei, zaterdag 3 juni en zondag 4 juni. Dit betekent dat wegverkeer in de richting van Delft rekening dient te houden met lange omleidingsroutes via rijksweg Rotterdam-Den Haag, de Delftweg of Harreweg. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 25 MEI 2000 3e jaargang nummer 90 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen eiders in de krant. Muzikaal spektakel op Festival aan de Schie het

Postiljon | 2000 | | pagina 1