Drumfanfares en Braziliaans carnaval zetten binnenstad op zijn kop H Senioren fietstocht in teken van veiligheid AUTO SERVICE EIGENRAAM Allochtone ouders gaan naar school Geheim van Holland Project Muziek en Handicaps an eerst naar... Officieel Peugeot-dealer J SCHIEDAM - Twee basisscholen in de wijk Nieuwland die deelnemen aan het project Brede School, zijn cursussen gestart voor allochtone ouders van schoolgaande kinderen. Op basisschool De Taaltuin komen de ouders ddn och- tend in de week bijeen en op basis- school Het Startblok tweemaal in de week. In opdracht van de gemeentelijke dienst Educatie verzorgt Roc Zadkine de lessen. De cursus voor moeders van kin deren uit de laagste groepen van de scholen is bedoeld om het taalniveau te verhogen en de ouders meer te betrek- ken bij het onderwijs van hun kinderen. De cursus duurt een jaar. SCHIEDAM - Het cultuurhistorische project 'Het Geheim van Holland', een samenwerkingsverband tussen de Oudhollandse steden Schiedam, Delft, Gouda, Haarlem en Dordrecht, viert dit jaar haar eerste jubileum. Ter ere van het lustrum is een boekje uitgege- ven voor relaties met als titel 'Het Geheim van Holland, vijf jaar pionie- ren in cultuurhistorisch toerisme'. Alle zes cultuur-historlsche steden hebben een belangrijke ral gesjaeeld in de geschiedenis van Holland. Samenwerking tussen het ministerle van Economische Zaken, de provin ces Zuid- en Noord-Holland, het Nederlands Bureau voor Toerisme en de plaatselijke VW's heeft ervoor gezorgd dat de steden zich sinds 1 juni 1995 konden profileren als cul* tuunhistorisehe bestemming. In de jaren hierna is hard gewerkt aan pro- motie en productontwikkeisng waar- door 'Het Geheim van Holland' zich nu als merk een plaats In de cultuur historische markt heeft verworven. SCHIEDAM - Voor de vierde keer zal op 2 juni-het project Muziek en Handicaps, "wij gaan ervoor" worden gehouden. Het programma vindt plaats in het Fortis Theater aan de Schie en begin torn 19,30 uur. De organisatie van dit evenement is in handen van de Stichting Rolantino's en zal worden gepresenteerd door Marnix Kappers. Aan het programma werken verder de volgende artiesten en groepen mee: De Rolantino's, De Buddy's, Annie de Reuver Hans Somers, Ad van Opstal, De Electrics, The Heartbeaters, The Roadrunners en Ratjetoe. De kaarten voor deze avond kosten f 12,50 en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Fortis Theater aan de schie of via de Stichting Rolantino's: (010) 4730858. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezorging: (079) 3312923 De percussieband Canto de Brazil werd begeleid door een aantal opvallende danseressen. (Foto: John Hojman) SCHIEDAM - Zaterdag stond het Schiedamse centrum in het teken van cultuur met een uit- bundige muzikale en culinaire uitstraling. Tegen het eind van de middag ging het Festival aan de Schie van start en werd gelijktijdig in de Artoteek aan de 's Gravelandseweg een ten- toonstelling geopend met werk van Isik Tiizuner. Het voormalige Muziek- en Molen- festival is tegenwoordig onderverdeeld in drie aparte onderdelen. De Grote Schiedamse Proeverij, Doek! en het Festival aan de Schie. Het muzikale deel is ondergebracht bij het Festival aan de Schie. De feestelijkheden bij de Artoteek wer- den door de muziekkorpsen van de Rijnmondband, Harmonie O.B.K en Tamboer- en trompetterkorps Juliana met een tocht door de stad ingeluid. Het publiek toonde veel belangstelling voor de exposities van kunstwerken uit de collectie van de Artoteek en de optredens. "In ieder geval was het reuze gezellig", aldus Julia Snikkers van de Schiedamse kunstuitleen. "A1 snel waren de stoelen op ons terras vol en genoot iedereen van de versnaperingen en van de aubade die werd verzorgd door het korps van Juliana." Ondertussen namen danseressen een deel van de Artoteek in beslag als kleed- ruimte. Dat was volgens Julia Snikkers een hilarische toestand, want de kleding van de jonge vrouwen vloog alle kanten op en nog dagen na hun vertrek lag de grond bezaaid met veren en glitters. Geslaagd feest De exotische geklede danseressen, leden van de Braziliaanse percussie band Canto de Brazil, liepen vervolgens al dansend vanaf de Artoteek langs de Schie naar de Lange Haven. Op dat moment wist iedere passant dat het Festival aan de Schie in alle hevigheid was losgebarsten. "Het was fantastisch", verklaart coordinator Corine Standaart van Beleidsbureau Cultuur tevreden. Vooraf waren we bang dat het feest door verslechtering van de toestand van Prins Bernhard of door het voorspelde slechte weer moest worden afgelast, maar er was letterlijk en flguurlijk geen wolkje aan de lucht." Het was volgens Standaart een geslaagd feest. Er was aar- dig wat belangstelling maar het kan drukker. Zij veronderstelt dat muziek- liefhebbers nu nog niet massaal op het muzikale spektakel zijn afgekomen omdat het festival zich voor het eerst in de avonduren afspeelde. Volgend jaar weten de mensen wat hen te wachten staat en dan zal het aantal bezoekers ongetwijfeld toenemen. Swingend De optredens op de buitenlocaties trok- ken flink wat mensen; de swingende ritmische klanken van onder andete de band Nazaten en de Afrikaans opzwe- pende muziek van meesterdrummer Kofi Ayivor bij de Korenbeurs zorgde ervoor dat het publiek in beweging kwam. Corine Standaart is blij dat de Havenkerk dit jaar voor het eerst deel- neemt aan het muziekfeest. "Voorheen hebben we wel geprobeerd hen er bij te betrekken, maar dat werd steeds afge- wezen. Nu heeft men aangegeven vaker betrokken te willen worden bij dit soort evenementen." Een ander publiekstrekker zaterdag was de filmvoorstelling Doek!, waarbij Frans Huisman op de zeilen van schepen die in de Lange Haven liggen oud filmmate- riaal projecteerde. Bij De Grote Schiedamse proeverij was er gelegen- heid typische Schiedamse gerechten en dranken te proeven bij verschillende restaurants op het museumplein, Molen De Walvisch en het Gedistilleerd Museum. Nans Wolters U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM - Vorige week don derdag trokken meer dan hon- derd 55-plussers uit Schiedam en Vlaardingen eropuit om mee te rijden in een regionale fiets tocht van het Ouderenwerk. Naast de gezelligheid en het sportieve aspect stond de ver- keersveiligheid van ouderen in het verkeer centraal. Ondanks het mindere weer meldden zich toch veel deelnemers bij de dien- stencentra Oost in Schiedam en Soenda in Vlaardingen. De tocht werd georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord, in samenwerking met Politie Rijnmond Rotterdam Rijnmond en de afdeling Stadsontwikkeling van de dienst Stadswerk. Na het (verlate) start- schot van wethouder P. Groeneweg in Schiedam en wethouder A. Kool in Vlaardingen vertrokken de groepen uit beide plaatsen voor een rit van dertig km met vier tussenstops. Bij de lunch in dienstencentrum Babberspolder ontmoetten de deelne mers elkaar en werd voorlichting gege- ven over verkeersveiligheid en verkeers- regels. Ook kon hier de postcode in de fiets worden gegraveerd. Na de middag- pauze vervolgden de ouderen de rit en koerste men aan op het Beatrixpark in Wethouder P. Groeneweg gaf in Schiedam het startschot voor de regionale fietstocht van de Stichting Ouderenwerk. (Foto: Ruud Veldkamp) Schiedam. Hier had de politie een behendigheidsparcours uitgezet en kon een gezondheidstest worden afgelegd. De dag is mede mogelijk gemaakt door subsidie van het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid en medewerking van P.C. van Gent (speciaalzaak gehoortoe- stellen), Optiek Argus en rijwielherstel- ler J. de Graaf. 25 MEI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijrit op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-nsgio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 01 0 - 462 20 22

Postiljon | 2000 | | pagina 3