Beroemd worden op het Femus festival CDA wil opbrengst aandelen storten in Stimuleringsfonds GRATISI Weinig verloop aantal inwoners ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Vrienden De Erker tegen overname 'Seals of Paradise' gaat niet door Snelheidscontroles Inloopconcert E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. Schiedam Op het podium van het Femus Festival konden de jonge deelnemertjes hun eerste stappen naar beroemdheid zetten. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Het wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 wordt per 1 juli overgenomen door de SWS. Veel medewerkers, bezoekers en vrijwilligers van De Erker zijn hier niet erg blij mee en vrezen door de aanpak van de SWS uitstel en afstel van activi- teiten. Door de overname vreest men dat het karakter van De Erker verloren zal gaan in een grote stedelijke organi- satie. Dit is de reden dat op 25 mei besloten is de Vereniging Vrienden van De Erker op te richten. Binnen een week telde de vereniging al 170 leden die zich willen inzetten voor het behoud (van de identiteit) van De Erker. Iedereen ouder dan 16 jaar die De Erker een warm hart toedraagt kan lid worden voor f 10,- per jaar. Doelstellingen van de vereniging zijn: de kwaliteit van het uitvoerend werk en de sfeer in De Erker behouden; ondersteuning geven aan personen of groepen die door de overname in de knel dreigen te raken; en het behouden van de eigen identiteit van De Erker. Inschrijfformulieren voor de vereniging zijn af te halen bij de balie van het wijkcentrum. SCHIEDAM De tentoonstelling 'Breaking the Seals of Paradise die gepland stond voor de periode novem- ber 2000 tot februari 2001 gaat niet door. De tentoonstelling met werk van 29 kunstenaars zou in het Stedelijk Museum Schiedam te zien zijn. Na het voorbereidende symposium in novem- ber vorig jaar was veel enthousiasme aanwezig bij de kunstenaars, maar door problemen op het zakelijk vlak kan de manifestatie toch niet door gaan. Voor het project was aan de kunstenaars een oproep gedaan de ban van de tijd te breken.Het symposium leverde mede dankzij de statements van de panelle- den een boeiend spectrum van ideeen en opinies op, en daarmee een inspire- rende voedingsbodem voor de tentoon stelling. Door problemen met de finan-_ ciering en de beperkte resterende tijd hebben het bestuur en de projectgroep moeten besluiten dat Breaking the Seals of Paradise niet door kan gaan. SCHIEDAM - De Verkeerspolitie heeft maandagmorgen- en middag radarsnel- heidscontroles gehouden in Rotterdam en Schiedam. De controles vonden in Schiedam plaats op de Matlingeweg en de Van Beethovenlaan. Op de Matlingeweg werden tussen 11.45 en 12.45 uur 649 passerende automobilis- ten gecontroleerd, waarvan er 86 te hard reden. De hoogst gemeten snel- heid bedroeg 85 km/u. Tussen 13.00 en 14.30 uur stond de snelheidsradar op de Van Beethovenlaan. Hier overtra- den 51 van de 591 passerende automo- bilisten de maximumsnelheid van 50 km/u. Op deze locatie bedroeg de hoogst gemeten snelheid 74 km/u. SCHIEDAM - De CDA-fractie in de Schiedamse gemeenteraad heeft een initiatiefvoorstel gedaan voor deelname aan het Stimuleringsfonds Volkshuis- vesting (SVn) van de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuis- vesting Nederlandse Gemeen- ten. De fractie wil de opbrengst van de verkoop van de aande len Bouwfonds gebruiken voor het Stimuleringsfonds in plaats van het bedrag toe te voegen aan de gemeentelijke reserves. In de raadsvergadering van vorige week is voorgesteld het initiatiefvoorstel te voorzien van een preadvies en voor te leggen aan de betreffende raadscommissies. Het CDA wijst erop dat in de discussie rond de bestemming van de verkoop- SCHIEDAM - De toename van het aan- tal inwoners in Schiedam is in de maand april beperkt gebleven tot 11 personen. Per 1 mei 2000 wonen er 75.869 men- sen in Schiedam. Het vestigingsover- schot bedroeg 6 personen. Niet alleen werden er in april naar verhouding wei- nig kinderen geboren (62), ook het aan- tal sterftegevallen was met 56 aan de lage kant. De gemiddelde ieeftijd van de opbrengst een onjuiste tegenstelling wordt gesuggereerd. Toevoeging aan de gemeentelijke reserve is mogelijk, maar ook bij participatie in het Stimulerings fonds blijft de storting eigendom van de gemeente; de gelden blijven dus beschikbaar voor het geval de algeme- ne reserve niet toereikend is. Svn zal over de stortingen in het fonds een marktconforme rente verstrekken. Bovendien zal ABN Amro bij een stor ting van de gemeente in het Stimuleringsfonds een gelijk bedrag toe- voegen aan het SVn waarover de gemeente het zogenaamde 'aanwij- zingsrecht' krijgt. Dit recht houdt in dat de gemeente een derde partij kan aanwijzen aan wie het geld tegen een rente van 0,5 procent kan worden uit- geleend. Deze optie levert dubbel voor- deel op: de gemeente blijft eigenaar van het gestorte bedrag en kan tegelijkertijd een zelfde bedrag aan goedkope lenin- gen verstrekken. De CDA-fractie stelt voor leningen te verstrekken aan particuliere woningbe- overleden mannen bedroeg 72,0 jaar, de vrouwen leefden gemiddeld 78,8 jaar. In de periode 1994-2000 is het aantal 55- plussers in Schiedam vrijwel gelijkgeble- ven. Door de stijging van het inwonertal van 72.440 tot 75.605 is het aandeel van de 55-plussers daardoor toch afge- nomen van 26,4 tot 25,3 procent. Hoewel het aantal 55-plussers in Schiedam al enkele jaren niet meer zitters in Schiedam. Het plan om parti- culieren te stimuleren hun woning te verbeteren sluit aan bij het meerjaren- ontwikkelingsprogramma (MOP) voor Schiedam-Oost. In dit wijkplan staan de noodzakelijke investeringen voor Schiedam-Oost opgesomd. Voor de maatregelen zijn de volgende investe ringen nodig: gemeente f 6 miljoen, particulieren f 8 miljoen; en marktpar- tijen f 6 miljoen. Duidelijk is dat van derden en particulieren grote investe ringen worden verwacht om Schiedam- Oost de komende vijf jaar een intensie- ve opknapbeurt te geven. E6n van de grotere problemen is dat voor veel par ticuliere woningen een forse ingreep noodzakelijk is. Uit het MOP blijkt dat 'het overwegend vooroorlogse woning- bestand sterk verouderd en van matige tot slechte kwaliteit is'. Leningen In niet alle gevallen zal het door de par ticulieren te financieren bedrag van groeit, zal de sterfte naar verwachting toch gaan toenemen. De oorzaak hier- van is gelegen in de verschuivingen in de leeftijdsopbouw binnen de groep ouderen. Op wijkniveau veschilt het aandeel ouderen sterk: Zo is maar 6,6 procent van de inwoners van Spaland ouder dan 55 jaar, terwijl Groenoord met 41,6 procent 55-plussers juist een sterk vergrijsde wijk is. SCHIEDAM - Kinderen die er altijd al van gedroomd hadden als een grote ster op het podi um te staan, konden afgelopen zaterdag bij het Femus Festival volop aan hun trekken komen. Iedereen tussen de 6 en 12 jaar oud met ambities op het gebied van toneelspelen, zingen, dan- sen en muziek maken had de gelegenheid zijn of haar talen- ten aan het publiek te tonen. Op het gratis festival op het parkeerter- rein aan de Schiedamseweg achter het Hof van Spaland was alles mogelijk tij- dens de talentenshow. Voor f 2,50 inschrijfgeld per act dongen de kinde ren mee naar de prijzen, maar vooral naar de eeuwige roem. Het Femus Festival is een initiatief van Theater Femus van De Blauwe Brug. De medewerksters van Theater Femus zijn sinds drie jaar samen met de deel- nemende kinderen bezig met tal van activiteiten op het gebied van zang, dans en theater. Op het festival konden de verworven vaardigheden aan een groter publiek getoond worden. Het Femus Festival bood naast de talenten show nog meer attracties. Kinderen konden springen op een luchtkussen, zich laten schminken of meedoen aan verschillende spelen. Voor de muzikale ondersteuning van het spetterende feest was een echte DJ aanwezig. f 40.000,- geleend kunnen worden. Een extra hypotheek zal in bepaalde gevallen niet mogelijk zijn, daarom wil de CDA-fractie aan deze mensen een lage rentelening (0,5 procent) verstrek ken. De fractie ziet in dit instrument een unieke kans het meest kwetsbare gedeelte van de volkshuisvesting in Schiedam te stimuleren. Tevens blijft het in het SVn gestorte bedrag gemeente eigendom. Het CDA stelt daarom voor van de opbrengst van de Bouwfondsaandelen een bedrag van f 5 miljoen te storten in het Stimu leringsfonds. Het door de extra storting van ABN Amro ontstane aanwijzings- recht kan worden gebruikt om laagren- tende leningen te verstrekken voor par ticuliere woningverbetering. De wijze waarop door particulieren van de regeling gebruik kan worden gemaakt moet nader worden uitge- werkt. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloop concert in de Grote Kerk van Schiedam wordt op zaterdag 3 juni aanstaande verzorgd door organist Kees Passchier. Ook de trompettist Roel van Raay zal medewerking verlenen aan het optre- den. Op het programma staan werken van onder meer Stanley, Ruppe en Ketting. Het inloopconcert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Prjrracker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 WOENSDAG 31 MEI 2000 3« (aargang nvmmcr 91 Vbor meer tnformaue tit Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1