Productie- medewerker (m/v) Vrij baan voor spelende kinderen tijdens de Nationale straatspeeldag Acriyrrsrrsii Jubileumviering Vastenaktie Schiedam Inpak en Worstmakerij De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: GYMNASTIEK - Voor gymnastiek kunnen 55-plussers op donderdag 1 juni terecht bij dienstencentrum de Woudhoek. de kosten bedragen f 2,- per keer. Tijd: tussen 11.30 en 12.30 uur. ZOMERKOERSBAL Dienstencentrum Oost organiseert op maandag 5 juni tussen 14.00 en 16.00 uur zomerkoersbal. Deelname gratis. MANDALATEKENEN - Woensdag 7 juni kan er in dienstencentrum Oost worden meegedaan met het mandalate- kenen. De activiteit duurt van 10.00 tot 12.00 uur en kost f 2,50. Vaste bezoe- kers hebben gratis toegang. VIS1TECLUB - ledere maandag komt in Wijkpost Zuid een visiteclub bijeen van 9.30 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. SOOS - Wijkpost Zuid houdt elke week op dinsdag een soos. De soos is vrij toegankelijk en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. De buurt Nieuwland gaat met rasse schreden achteruit. Niet alleen wordt onze buurt een schotel-ghet- to genoemd, u kunt erop rekenen dat wij straks Komo-town zullen heten. Dat de mensen geen geld hebben voor een nette afrastering van het balkon, okay, maar ga dan niet je balkon van de buitenwereld afschermen met Komo-vuilniszak- ken. Dat er slechts weinig balkon- netjes aanwezig zijn met gezellige geraniums typeert de wijk, .maar om nu ook een luttel bedrag uit te sparen op de afrastering van je bal kon en daar tentzeil ofkomozakken voor te spannen gaat wel heel erg ver. Nu pas gaat de gemeente zich afvragen waar alle overlast vandaan komt en wie daar voor verantwoor- delijk is. Lieve, lieve gemeente van Schiedam, wanneer gaat u vooruit Ingezonden brieven kunnen worden gestuurd naar: De Postiljon, t.a.v. Lezers schrijven, Postbus 85, 2640 AB Pijnacker. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten, danwel aan te passen. Ook kan zonder overleg met de inzender worden afgezien van plaatsing. Anonieme brieven worden niet in behandeling genomen. Plaatsing betekent niet dat de redactie instemt met de inhoud van de brief. denken i.p.v. altijd de zwarte Piet achteraf bij een ander te leggen? Eerst huizen bouwen en twee jaar later pas zeggen 'wat hebben we een parkeerprobleem'. Bo men? kappen die handel, die zijn toch niets waard. Luistert u wel naar uw ingezetenen? Bouw maar vol dat Land van Belofte, zonder bomen en mensen maar met leegstaande kan- toorgebouwen en lege winkels. Weer wordt gesproken hoe prach- tig het Stadserf, Hoogstraat, Tramplus en natuurlijk niet te ver geten de Metro is, weer wordt er vergaderd. Niets over de pogingen van buurtpostjes in minder bedeel- de wijken van de stad. Gemeente, alles begint bij u. U verhuurt, u bouwt, u gaat straks auto's wegsle- pen, u kapt bomen, u jaagt Schiedammers weg. Met een paar nieuwe bestratingen, het ludieke plan voor het Gat van Bolmers en Jan des Bouvrie is het lek niet boven. Dat Schiedammers jaren in de ellende hebben gezeten door de Metro en de vele bouwputten wil niet zeggen dat de bevolking hier blij mee is. Maar de gemeente heeft het niet geweten! Naam en adres bij redactie bekend AVONDVIERDAAGSE - De gezamen- lijke Schiedamse avondvierdaagse vindt dit jaar plaats in de week van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juni. Inschrijven is mogelijk bij de VW Schiedam. Maandag 5 juni is de inhaalavond. TENTOONSTELL1NG - In het Stedelijk Museum Schiedam kan nog tot en met 29 oktober de tentoonstel- ling 'Lang niet gezien. Een keuze uit de collectie' worden bezichtigd. DE ten- toonstelling toont een markante keuze uit de collectie van het museum. Er zijn werken van onder andere Karel Appel, Armando, Ferdinand Erfmann, Jan Schoonhoven en Jan Sluyters te zien. POP-ROCK - De Nederlandse band Anastasia komt op zaterdag 3 juni langs bij Podium Cafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 voor een live- optreden. De band rond zangeres Stacey speelt pop-rock en kan op het podium op gepaste wijze tekeer gaan. Het optreden begint om 22.00 uur. IMKER IN BEDRIJF - In de bijenstal van kinderboerderij 't Hoefblad wordt op zondag 4 juni de themamiddag 'Imker in bedrijf gehouden. Tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen belangstel- lenden terecht op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark 1 in Schiedam. Meer informatie: (010) 2465522. SCHIEDAM - De Oecumenische Vastenaktie Schiedam-Noord bestaat dit jaar 15 jaar. Om even stil te staan bij dit feite hield de werkgroep dinsdag 30 mei een (reiinie) feestje in Basisschool De Regenboog. Op de avond kwamen de huidige en vroegere medewerkers en alle andere betrokkenen bij de Oecumenische Vastenaktie bijeen. Behalve de toespraken van de toenmali- ge initiatiefnemers werd het speciale jubileumboekje gepresenteerd en was er een terugblik op 15 jaar Oecumenische Vastenaktie.Tevens presenteerde de werkgroep dinsdag de eigen website. Zandvliet Vleeswaren B.V. is een kwalitatief hoogstaand vleeswarenproductiebedrijf voor de groothandel en retail, gevestigd te Delft. Wij zijn op korte termijn op zoek naar kandidaten voor de functie van: Ben je geinteresseerd en heb je gevoel voor hygiene, orde en netheid? Schrijf dan een sollicitatie aan: P.J. de Rooij Brempark 25 2724 HS Zoetermeer grootste gemak zes kurken weg. Priscilla staat klaar met een handdoek en wrijft Rody's gezicht en haren droog. "Laat kinderen een spelletje doen waar water aan te pas komt en succes is ver- zekerd", zegt Marjo Visser, die er ieder jaar weer voor zorgt dat de Nationale Straatspeeldag ook in Tuindorp wordt gehouden. "Hier hoef je geen hele stra- ten af te zetten, Tuindorp is een hele rustige wijk, maar de kinderen vinden het heerlijk om een middagje georgani- seerd met elkaar op straat te spelen." Spelletjes Ballen in een mandje is een andere leuke bezigheid. Felicia bindt een mandje op haar hoofd en Driekus pro- beert er al stuiterend een bal in. te gooi- en. Het vergt wat behendigheid maar het lukt. Gillian vindt het spelletje met water het leukst. "ik heb ook al drie zwemdiploma's", vertelt ze. "Ik hoorde van mijn moeder dat de Straatspeeldag hier vanmiddag gehouden werd, op school hadden we het er helemaal niet over gehad. Ik ga graag naar school, want daar zit Driekus ook, en hij is ver- liefd op me!" Driekus komt met een nat hoofd en t-shirt aanlopen. "Mag ik met Gillian op de foto?", vraagt hij. Ze slaan de armen om elkaars schouder en zeg gen 'cheese'. Op meer dan 2.000 plaatsen in Nederland werd vorige week meegedaan met SCHIEDAM - Op initiatief van de Stichting 'Kinderen Voorrang' werd vorige week woensdag 24 mei de Nationale Straatspeeldag gehouden. Landelijk gingen meer dan 2.000 straten een ochtend of middag dicht voor het verkeer, zodat alle kinderen de gelegen- heid kregen naar hartelust veilig op straat te spelen. Ook Schiedam-Tuindorp deed mee aan de Straatspeeldag. Het schoolplein aan de Perenlaan was feestelijk versierd met vlaggetjes en een vrolijk spandoek. Hierop staan kinderen afgebeeld die de Nationale Straatspeeldag. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej bokje springen, skateborden, knikkeren en spelen met de hond. Marjo Visser, Margret Sanstra, mevrouw Poot, Ingrid en Jan houden de 24 kinderen aange- naam bezig. Rody stopt zijn gezicht in een teiltje water waarin zes kurken lig- gen. Hij moet er drie uit halen. tot achter zijn oren is hij nat, maar hij hapt met het Gras gooien Naast het schoolpleintje is een grasveld- je. Er staat een klimhuisje en het gras is pas gemaaid. Het spel 'gras naar elkaar gooien' staat voor vanmiddag niet gepland, maar de kinderen vermaken zich er kostelijk mee. Tot slot van de 'Straatspeeldag' roept de organisatie alle kinderen bijelkaar. "Ga maar even op de bankjes zitten, dan krijgen jullie nog ijs en snoep." Tevredenheid straalt van alle na'tte gezichtjes af. "Hebben jullie het naar je zin gehad vanmiddag?", vraagt mevrouw Poot. De voile mondjes met snoep kunnen niet praten, maar de hoofden knikken allemaal enthousiast van ja. Kathy Korporaal-Huitema 31 MEI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 HOGE BELONING! Dit is de korting als u bij ons koopt!!! Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens.

Postiljon | 2000 | | pagina 7