Activiteitenprogramma Haring- Bierfeest Nj flijplf |t3f Wervingsactie bij uitzendburo Feiten en fabels over kanker Het Roparun team van Tattoo-Pleinweg-Bob bestaat uitziende en blinde topers en deze deelname mag best uniek worden genoemd. (Foto: Bert Visser) ook later dan andere jaren", aldus de Vlaardingse. Van der Noord is met de andere bege- leiders en organisatoren ieder jaar enorm gespannen wanneer het start- schot op de Coolsingel klinkt. De kilo meters die in Nederland worden afge- legd worden altijd als heel bijzonder ervaren. Om 15.00 uur begint de loop pas feitqlijk. Op de Zuiderparkweg wor den de eerste offlciele meters gelopen. Dat zijn voor.yelqn heel emotionele momenten die terugkeren tijdens de lange en zeer zware tocht naar Luchthaven Le Bourget in Parijs. Donderdag, rond halfnegen 's avonds wordt het eerste team daar verwacht. De andere 149 ploegen zullen later vol- gen. VLAARDINGEN - Komende zaterdag 3 juni staat Vlaardingen in het teken van het Haring- Bierfeest. Op veel plaatsen in de stad worden acti- viteiten georganiseerd, onder meer in de haven, Onder de Toren en aan de Broekweg. De Aquamarkt aan de Westhavenkade nabij het Kleine Cafd aan de haven wordt dit jaar voor het eerst georgani seerd. Watersportliefhebbers zullen hier veel interessants vinden. Stands met watersportartikelen, verkoop van twee- dehands boten en surfplanken en in het water allerlei schepen, vissersbootjes, kano's, jetski's zorgen voor een ware watersporthappening. Ook de water- sportzaak Van Roon zal aanwezig zijn. 'Van Roon Maritiem' houdt deze dag wedstrijden zeilhijsen, waarbij prachti- ge prijzen te winnen zijn. Wie interesse heeft in het huren van een kraam of een ligplaats voor zijn boot zoekt kan con tact opnemen met de stichting: (010) 4354046. Countryfeest De driehoek Onder de Toren, omgeving Waalstraat, Fransenstraat en Kuiperstraat staat geheel in het teken van de country western. Hier zal tevens door Slagerij van Heijst op het terras een recordwedstrijd BBQ-wor- sten-eten worden gehouden. De muziekgroep Coincidence zal een optreden verzorgen met gevarieerde country western, waarbij line-dancing een centrale rol speelt. Rondom de Kerk Op de Markt rondom de Grote Kerk zullen zaterdag 30 ambachtslieden hun vaardigheden tonen. Waar vroeger alleen de zogenaamde oude ambachten te zien waren, ligt het accent nu meer op de creatieve ambachten zoals, glas- blazen, papierscheppen en plateelschil- deren. Op de Markt wordt tevens een gezellig familieprogramma gepresen- teerd met uiteenlopend spelletjes waar- mee prijsjes gewonnen kunnen worden. Het Haring- Bierfeest wordt vanaf 20.00 uur afgesloten met een grote muziekshow op de Broekweg. Op de tribunes kunnen de bezoekers genieten van optredens van de top van de Nederlandse Showbands. Aanwezig zullen zijn: Showbrassband Thalita uit Vlaardingen, Muziek- en Showband Bernard, Interscaldis Pipes and Drums, Jubal Drum Bugle Corps en de Muziek- en Showband Juliana. De show zal worden onderbroken door demon- straties van de commando's van Green Adventures. Ook elders in de stad wor den zaterdag diverse activiteiten georga niseerd. Op verschillende locaties in het centrum zullen muziekgroepen optre den en in de haven worden demonstra- ties gegeven door de reddingsbrigade. Het Haring- Bierfeest zal om 11.00 uur worden geopend door burgemees- ter L.W. Stam. De opening zal plaats- hebben bij het Visserijmuseum, op en rondom het schip De Balder. - M. Euro 2000 Werkelijk alles schijnt belangrijk te zijn rond het Nederlands elftal. De tenen, voeten, de enkels, de knieen, de hamstrings, kortom, elk detail van het menselijk lichaam der miljonairs wordt als nieuws beschouwd. Zitten we daar nu echt met z'n alien op te wachten? Blijkbaar wel, want het aantal zoe- mende camera's en sportprogram- ma's neemt toe. Na Barend en Van Dorp met hun villa krijgen we nu ook Paul de Leeuw met zijn Huis. Nog even en er komt een serie 'Het Hotel', dat vergelijkbaar is met flut- programma's als 'De Bus' en hoe heette dat Veronica-programma met al die camera's ook al weer? Nederland schijnt in de ban te zijn van Euro 2000. Nu ben ik een heel fervent voetballiefhebber, maar al die heisa rond Oranje gaat me iets te ver. Ik koop werkelijk geen oran- jesouvenir en hoop die ook niet voor mijn verjaardag te krijgen. Aan mijn autoantenne geen oranjeballe- tje ofwat dan ook. Ik wil me alleen richten op de voetbalwedstrijden op zich. Genieten van leuke momenten, want die zullen er ongetwijfeld komen. Onlangs interviewde ik een groot aantal bekende journalisten en een drietal Feyenoorders en vroeg hen Goede doelen Nederland is gul. Het Nederlands elftal was als selectie afgelopen zondag te gast bij Ivo Niehe. Samen met Oranje werd geld ingezameld voor de stichting Spieren voor Spieren. Een dag eerder ging de opbrengst van de interland tus- sen Nederland en Roemenie alsmede de winstpremie naar de slachtoffers in Enschede. Voor de Roparun wordt ook ieder jaar grif gegeven. Men weet dat het geld op de juiste plaatsen komt. Het zijn instellingen waar we allemaal mee te maken kunnen krijgen of al hebben gehad. Het Tattoo Bob Pleinweg team bestaat uit blinde lopers die worden bijgestaan door regjolopers. Zij verwachten abso- luut geen toptijd, maar wel veel aan- dacht voor het goede doel op zich. Naast dit team zijn 149 ploegen, bestaande uit acht lopers en een groot aantal begeleiders, onderweg naar Parijs. Sommigen maken er een echte wedstrijd van, anderen gaan alleen voor het geld. Geld maakt niet gelukkig, maar de meeste lopers hopen toch met dit extra geld anderen tijdelijk gelukkiger te kun nen maken. De bijdragen gaan dit jaar naar het Roparun Fonds in het Sophia Kinderziekenhuis, de Daniel den Hoedkliniek voor de aanschaf van onder andere speciale matrassen en een drietal bladderscans. Maar ook naar de pallia- tieve zorg om de hoek in het speciale Roparunhuis De Spreng in Beekbergen en het Roparuncentrum in Dordrecht. En er gaat geld naar een borstkanker- voorlichtingsproject en naar een aantal kinderziekenhuizen in ons land. Het Roparun Kleine Projecten Fonds maakt ieder jaar kleine, doch zeer belangrijke aankopen of hulpacties mogelijk. Ook naar dit fonds gaat een bedrag. De organisatie en alle 150 teams hopen en verwachten rond de drie miljoen gul den op te halen. Op 8 juli, tijdens de feestavond in Sportpaleis Ahoy', zullen we weten of dat bedrag daadwerkelijk bijeen is gebracht. of Euro 2000 een feest gaat worden of niet. Het viel me op dat vrijwel iedereen altijd direct over de even- tuele rellen begint. Voetbal lijkt dan bijzaak te worden. Nederland zou helemaal in de ban zijn van Euro 2000. Er zou van alles en nog wat worden georganiseerd rond dit thema. Dat gebeurt ook wel, maar toch in mindere mate dan ik had verwacht. De koorts begint langzaam op te lopen. Verhit raakt men in Holland alleen wan neer het resultaat daar aanleiding toegeeft. Of wanneer malloten hun eigen gemoedstoestand niet meer in de hand hebben. Veel zal dan toch weer afhangen van de tenen, voeten, enkels, knieenhamstrings etc. van de duurbetailde vedetten. Wanneer die goed functioneren, krijgt Nederland een waar volks- feest. Drie weken voetbal en alles wat er bij schijnt te horen komt nu op u af of u het nu leuk vindt of niet. r Nederland organiseert Euro 2000 en dat zal een ieder weten ook. Cor Hulsbus REGIO - Nog nooit werd de Roparun zo laat in het jaar gelo pen. En nog nooit deden er zoveel teams mee aan deze langste estafetteloop ter wereld. Woensdag 31 mei staat in veel agenda's omcirkeld als 'De Dag'. Op de woensdag voor Hemelvaartsdag beginnen de lopers ieder jaar aan hun loop voor het goede doel, van de Coolsingel naar Parijs. De Stichting Roparun begon acht jaar geleden met de organisatie van een esta fetteloop waarbij sponsors gezocht moesten worden. Met de opbrengst konden enkele projectjes worden mede- gefinancierd waarbij kankerpatienten 'hun voordeel' konden doen. In de loop der jaren is het opgehaalde bedrag aan- zienlijk gegroeid. Ook het aantal deel- nemende teams groeide fors. Tot maar liefst 150 in deze negende editie. De Roparun is een "begrip geworden, in heel Nederland. Van heinde en verre komen teams en lopers naar de Maasstad om daar te starten voor deze non-stop estafetteloop van Rotterdam naar Parijs. Thea van der Noord zette met haar man Peter de eerste stappen op weg naar dit succes. Nu, tijdens de eerste editie in deze eeuw, weet zij dat de limiet qua aantal teams en dus lopers is bereikt. "We kunnen niet verder groeien. Er is zelfs een kleine wachtlijst. Vorig jaar deden 127 ploegen mee en werd maar liefst 2,5 miljoen gulden bijeen gespaard. Omdat Hemelvaartsdag dit jaar erg laat valt, is de start van de loop SCHIEDAM - Het Uitzendburo Fulltime met vestigingen in Schiedam, Vlaardingen, Zoetermeer en 's Gravenzande houdt op 5, 6 en 7 juni een unieke wervingsactie voor inschrij- vingen van uitzendkrachten. Op genoemde dagen zullen een aantal FullTime promotieteams door de wijken trekken. Huis-aan-huis worden bewo- ners er van overtuigd zich bij FullTime in te schrijven. Gel'nteresseerden kun nen direct met een auto worden opge- haald om zich bij het dichtsbijzijnde flli- aal in te schrijven. Met de actie is tevens een lot te verdienen. Het motto van de actie is 'Wil je werken of een andere baan? Kom dan bij FullTime!'. REGIO - Het Integraal Kankercentrum West heeft recent een herziene versie van het boekje 'Feiten en fabels' over kanker uitgebracht. Kanker is een veel voorkomende ziekte en een belangrijke doodsoorzaak. In de uitgave 'Feiten en fabels' zijn de belangrijkste gegevens over kanker in Nederland opgenomen. De cijfers zijn met name ontleend aan de Nederlandse Kankerregistratie. Per tumorsoort staat onder andere vermeld bij hoeveel mensen huist deze specifie- ke kankersoort voorkomt, de risicofac- toren, de leeftijdsverdeling, trends, mogelijke behandelingen en overle- vingskansen. Naast deze feiten zijn ook 'fabels' opgenomen: veelgehoorde mis- verstanden die laten zien hoever feiten en opvattingen soms nog uit elkaar lig- gen. De uitgave is bedoeld als naslag- werkje voor hulpverleners en voor hen die regelmatig te maken hebben met zowel de fabels als de feiten rondom kanker. Het boekje kost f 20,- en is te bestellen bij de Vereniging Integrale Kankercentra in Utrecht, telefoon (030) 2343780. v.s-S WW: iriMMii H-"v 31 MEI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Negende Roparun met recordaantal lopers

Postiljon | 2000 | | pagina 9