GRATIS - extra 1 Oranjegekte barst los EK Voetbal Special Demonstrotie met 'Veilig op Weg' vrachtauto en feliclteren in SCHIEDAM Fietster overleden na aanrijding in de Postiljon Themamiddag tuinen Tentoonstelling 'Offshore' E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Een 77-jarige vrouw uit Schiedam is zaterdagochtend bij een aanrijding zo ernstig gewond geraakt dat zij later op de dag aan haar verwon- dingen is overleden. -De fietster werd op de kruising Mozartlaan - Eduard van Beinumlaan door een auto aangereden terwijl zij de fiestoversteekplaats over- stak. Met een spoedtransport is het slachtoffer overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis, waar ze met her- senletsel werd opgenomen. In de loop van de middag is de vrouw aan haar verwondingen bezweken. SCHIEDAM - De afdeling Natuur- ontwikkleing van de gemeente houdt op zondag 11 juni een themamiddag met de titel 'Van stadstuin tot natuurlij- ke tuin'. De middag start om 13.30 uur in voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19. Deelname aan de middag is gratis. Achter het voorlichtingscentrum liggen verschil- lende soorten tuintjes, waarbij deze middag de aandacht ligt op de twee stadstuintjes. Bij deze voorbeelden van 'hoe het wel en niet moet' zal Merel Niekus adviezen en praktische tips geven om uw tuin aantrekkelijk te maken. Na afloop kan er van de natuur worden nagenoten op het terras van De Groene Raat. Het voorlichtingscentrum ligt ongeveer 200 meter ten noorden van het dorp Kethel en is gemakkelijkst bereikbaar .per fiets. Meer informatie: (010) 2465522. Sikkens Rubbol BL' 57," 67, DECOKAy VAN LOENEN Schiedam SCHIEDAM - Een team van les- gevers van Transport en Logistiek Nederland heeft dins- dagochtend aan de kinderen van de hoogste groepen van basisschool De Singel lesgege- ven over vrachtauto's in het verkeer. Na de theorieles kon- den de kinderen buiten een praktijkles volgen met de 'Veilig op Weg' demonstratie vrachtauto. Kinderen zijn uiterst kwetsbare ver- keersdeelnemers; ze zijn niet alleen klein en dus moeilijker te zien voor de overige verkeersdeelnemers, ook verge- ten ze in hun jeugdige enthousiasme weleens goed op te letten. Door de kin deren een aantal vuistregels aan te rei- ken kunnen ze veilig en bewust omgaan met vrachtauto's in het ver keer. Transporteurs Het landelijke project 'Veilig op Weg' is een initiatief van de Kring van jonge Ondernemers, bestaand uit ruim 800 leden van Transport en Logistiek Nederland. Deze jonge transportonder- nemers hebben vaak zelf ook jonge kin deren op de basisschool en onderken- nen het belang van de verkeersvoor- lichting. Ieder jaar krijgen 4.000 basis- scholen informatie van 'Veilig op Weg' opgestuurd. Door het invullen van een wedstrijdveld kunnen leerlingen van Kinderen van basisschool De Singel volgden dinsdag een voorlichting van het team van 'Veilig op Weg'. /Foto: Bert Visser) enkele honderden scholen een voor- lichtingsdag winnen voor de boven- bouwgroepen. Bewustwording Ook basisschool De Singel is op deze manier in aanmerking gekomen voor een bezoek van de vrachtauto en het krijgen van een theorieles. Aan de Galileistraat 86 mochten de kinderen buiten van dichtbij ervaren wat ze net binnen geleerd hadden. Zo is het belangrijk nooit vlak voor of achter een vrachtwagen langs te lopen en over te steken. Verder moet je op de fiets bij het rode stoplicht altijd stoppen achter de streep, want vrachtwagens zijn groot en maken ruime bochten. Heel belangrijk is het om goed op te letten als een vrachtwagen de bocht om gaat: blijf dan (met de fiets) rechts en ruim achter de vrachtauto. Tot slot is het noodzakelijk te realiseren dat een vrachtwagen door de 'dode hoek' niet altijd alles kan zien in zijn spiegels. Met de demonstratie op de scholen wil Transport en Logistiek Nederland onderstrepen dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van alle ver keersdeelnemers. Maya x cA|f itNimsM wist SCHIEDAM - Nog een paar dagen geduld en het voetbaltoernooi EURO 2000 gaat eindelijk van start. Het voetbaltoer- nooi begint algoed te leven in Nederland; twee dagen voor de aftrap is menigeen al helemaal in hogere 'Oranje' sferen aanbeland. Om blijk te geven van onbegrensd vertrouwen in de jongensvan Frank Rijkaard gaan sommige zo ver dat hele huizen, tuinen en zelfs straten worden versierd met vlaggen, linten, ballen en al het andere oranje materiaal wat maar gevonden kan worden. Een goed voorbeeld van de oranjegekte is het Cafe Centrum West aan de Viaardingerdijk. Ook hier staat men 100 procent achter Oranje en dat mag iedereen weten ook. Het hele cafe heeft een oranje metamorfose onder gaan en is helemaal klaar voor de eerste wedstrifd van Nederland zondag tegen Tsjechie. IFoto: Imrichs Mooy) REGIO - De heer A.M. Lels zal zater- dag 10 juni de nieuwe wisseltentoon- stelling 'Offshore' openen in het Nationaal Scheepvaart Museum in Maassluis. Lels was edn van de grondleggers van Smit Lloyd b.v., de onderrieming die de bevoorrading en het verplaatsen regelde van verschil- lende booreilanden over de wereld. De tentoonstelling laat de bezoeker een overzicht zien van de olie- en gaswinning op zee. De nadruk hierbij ligt op de offshore-industrie rond en in de Noordzee. Ook centraal staat het leven aan boord van de boorei landen en de kraanschepen en pij- penleggers, waarvan beelden gemaakt zijn. Modellen van plat forms, sleepboten, zwaar transport- schepen en bevoorradingsvaartuigen zijn te vinden in de vitrines van het museum. Verder zijn er video's te zien over de verbouwing van kraan- eilanden en de veiligheid aan boord van booreilanden. De wisseltentoon- stelling is te bezoeken tot en met zondag 5 november in het museum aan de Hoogstraat 1-3 in Maassluis. Een brochure over de geschiedenis van de Nederlandse offshore-indus trie is verkrijgbaar aan de balie van het museum. Voor meer informatie over de tentoonstelling en/of het museum kunt u bellen (010) 5912474. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 361 50 52 DONDERDAG 8 JUNI 2000 3e jaargang nummer 42 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. x datura Prolessionele kwqliteit, milieuvriendelijk. Primer 1 liter Saturn 1 liter 95 Mooi thuis In huis Verf Behang Zonwering Gordljnstoffen Vloerbedekking Schiedam: Dam 37-45. tel. 010 4266192 Verkeersles bij basisschool De Singel

Postiljon | 2000 | | pagina 1