s Moortje zoekt huis voor oude dag Blauwe zones redden omzet winkeliers Uit het Asiel I AUTOSERVICE EIGENRAAM rr eerst naar... Officieel Peogeot-dealer U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezorging: (079) 3312923 oi-os-gg Zomerconcert Orpheus SCHIEDAM - Het Vlaardings Mannen- koor Orpheus geeft op zaterdag 17 juni om 20.00 uur een zomerconcert in de Emmauskerk aan de Van Linden van den Heuvelsingel 2 in Vlaardingen. Het koor staat onder leiding van dirigent Bernhard Touwen en het orgel wordt bespeeld door Guus Korpershoek. Aan het concert wordt medewerking ver- leend door een gastkoor uit Limburg: het Mannenkoor De Nachtegaal uit Someren. Tevens zal er een muzikaal intermezzo worden verzorgd door de harpistes Harriet Katsman en Marijke de Boer. Kaarten a f 10,- zijn verkrijgbaar bij de leden, op de avond aan de kerk of via telefonische bestelling: (010) 4352008. Gezamenlijk eten bij De Weerklank SCHIEDAM - In ontmoetingshuis De Weerklank kan op donderdag 15 juni worden meegegeten met de gezamenlij- ke maaltijdsoep. Vanaf 17.00 uur is iedereen welkom voor een hapje en een drankje voor het bedrag van f 5,50. Het eten is niet alleen goedkoop en gezond, het is ook gezellig om samen met onge- veer 25 mensen de maaltijd te gebrui- ken. Belangstellenden kunnen zich inschrijven op de intekenlijst in het ont moetingshuis of zich aanmelden via (010) 4718009. Ontmoetingscentrum De Weerklank zit gevestigd in Schiedam-Noord aan het Cornelia van Zantenplein 51Mensen kunnen er bin- nenlopen voor een kop koffie, een praat- je, een spelletje of om de krant te lezen. Ook kan men er terecht over de voor- zieningen in de wijk. In de Weerklank, een initiatief van een aantal kerken in Schiedam-Noord, worden regelmatig door vrijwilligers activiteiten georgani- seerd. De vaste openingstijden zijn: dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Heropening Bouwmaat na brand SCHIEDAM - Bouwmaat Schiedam zal op woensdag 21 juni op feestelijke wijze de deuren van een geheel nieuw pand aan de Philippusweg 3-5 openen. Eind 1998 ging Bouwmaat Schiedam, 1 van de 20 vestigjngen van de groothan- delsketen in bouwmaterialen, in vlam- men op. als geluk bij een ongeluk was het pand aan de overzijde van de straat per direct beschikbaar en kon de ver- koop al na 6 weken weer starten in de tijdelijke huisvesting. eind vorig jaar is gestart met de bouw van een geheel nieuw pand met een oppervlakte van bijna 5000 vierkante meter. De verkoop in het nieuwe pand zal starten op don derdag 22 juni. De eerste week zijn er diverse aanbiedeingen en krijgt iedere 50e klant een mooi cadeau. Moortje is 16 jaar oud en op zoek naar een nieuwe eigenaar. SCHIEDAM - Jaarlijks worden tienduizenden huisdieren lief- devol opgevangen en verzorgd in asielen in Nederland. Het zou het mooist zijn als al deze die- ren na enige tijd een nieuw tehuis vinden. In deze afleve- ring van de rubriek 'Uit het Asiel' kunt nu kennismaken met Moortje. Moortje is een zwarte gecastreerde kater van ongeveer 16 jaar oud. Als je hem ziet zou je dat niet zeggen. Hij is namelijk goed slank en heeft een mooie zwarte vacht. Moortje is niet gewend om naar buiten te gaan, is zindelijk en kan met kinderen omgaan. Hij wordt graag en veel vertroeteld. Voor meer informatie of belangstelling: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 te Schiedam. Telefoon: (010) 4714151. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 -12.00 uur en van 13.00 -16.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Foto en tekst Bert Visser SCHIEDAM - Bestuurders, amb- tenaren, politie en andere men- sen die betrokken zijn bij het jeugdbeleid willen graag op de hoogte blijven van wat er leeft onder jongeren. Wat is belang- rijk voor jongeren, hoe kijken ze tegen het jeugdbeleid aan en wat wil de jeugd zelf Deze en andere vragen kwamen maan dag 5 juni aan de orde tijdens een van de bijeenkomsten in het kader van de manifestatie 'De Straat is van ons! en de toekomst ook' in Clubhuis Oost. In opdracht van de gemeente Schiedam heeft Bosch Film Amsterdam vijf eten- tjes georganiseerd waarbij jongeren tus- sen de 15 en 23 jaar de mensen achter het jeugdbeleid in Schiedam konden ontmoeten. De ontmoetingen worden op 18 juni afgesloten met een manifes tatie in Zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. De gesprekken helpen de beleidsbe- palers hun werk goed te blijven doen en hebben tevens het oprichten van een jongerenraad als doel. De etentjes vin den plaats in vijf verschillende wijken in de stad en bieden gelegenheid aan de jongeren kenbaar te maken wat van belang is in de belevingswereld van de jeugd. Presentatie Na het eten en de discussies gingen de ruim twintig deelnemers aan de slag met de opvallendste boodschap of meningen. E6n groep maakte samen met een toneelregjsseur een presenta tie. Andere deelnemers gebruikten de camera om een video te maken die ver- toond zal worden op de feestelijke slot- manifestatie. Gedurende deze bijeen- komst zullen de vijf groepen jongeren hun video-opnamen vertonen en de ingestudeerde toneelpresentaties opvoe- ren. Ook zal de film 'De straat is van ons?' van een soortgelijk project in Amsterdam te zien zijn. Volgende week vinden op 13 en 14 juni de twee laatste etentjes plaats. In Clubhuis Oost kwamen maandag jongeren bijeen voor een videopresen- tatie over het jeugdbeleid in Schiedam. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Parkeerschijf- zones bij buurt- en winkelcen- tra in met name grote steden kunnen winkeliers van de ondergang redden. Betaald par- keren jaagt consumenten naar buitengelegen winkelcentra waar ze gratis kunnen parke- ren, zo blijkt uit onderzoek. Het onderzoek van Sienstra Adviesbureau Stedelijk Verkeer in opdracht van de Kamer van Koophandel Amsterdam heeft de werking van blau we zones in Amsterdam onderzocht. In de zogenaamde blauwe zones kunnen consumenten de auto een bepaalde tijd gratis parkeren. Het onderzoek toont een direct verband aan tussen betaald parkeren en een teruggang in het win- kelaanbod. Overal schrijven onderne- mers de neergaande ontwikkeling toe aan het wegblijven van klanten die gebruik maken van de auto en moeten betalen bij parkeermeters. Zodra de blauwe zone is ingesteld in plaats van betaald parkeren herstelt het winkelbe- zoek zich tot op het normale niveau. Het onderzoek wijst verder uit dat blau we zones net zo effectief gehandhaafd kunnen worden als het betaald parke ren. De kosten van het parkeerschijfsys- teem kunnen worden gedekt uit inkom- sten in gebieden met betaald parkeren. Ook de fraudegevoeligheid van de par- keerschijf valt mee; het doorschuiven van de kaart komt in de praktijk niet vaak voor. PAGINA 3 DE POSTILJON EDITIE 12 hebben :rdaad: ;er dan n nieu- e is de il kwij- slank- niet in blade- >lim-0- ixtract, rkocht. ook in 1 Slim- vertref- lalisten ian de telling, ictieve het oed te t men- en niet scho- ebben. dat je capsu- vallen. at. Het ;kking. ;en die ;unnen ren en daar- if. Dr. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Praten over jeugdbeleid tijdens etentje

Postiljon | 2000 | | pagina 3