GRATIS UITVERK00P petTf fleur Eerste Milieuvergunning op Maat voor Schiedamse bedrijven Vader in het zonnetje «^59/- -►70%-*- '1* ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Strauss Co opent kinderboerderij Schade storm opgerulmd E D I T I E Oplage 41 VOOR PARTICULIERENl Sigmakote noorverf DECOKAV VAN LOENEN SCHIEDAM - Aanstaande zaterdag 17 juni zal in Schiedam om 13.00 uur de (her)opening plaatsvinden van de speeltuin en kinderboerderij aan de Borodinlaan. De Stichting Strauss Co, speeltuin-, kinderboer derij- en buurtbeheer in Schiedam- Noord, is twee jaar geleden hegon- nen met een bijna failliete boedel. Door de zelfwerkzaamheid van de vele vrijwilligers is1 het achterstalllg onderhoud van de kinderboerderij en de speeltuin weggewerkt. De doorstart is hiermee geslaagd, vandaar dat zaterdag vanaf 13.00 uur op feestelijke wijze de herope- ning zal warden gevierd met alle mensen die de kinderboerderij en speeltuin een warm hart toedragen. In de afgelopen maand heeft de Stichting Strauss Co als beheerder van het complex aan de Borodinlaan de jaarlijkse collecte gehouden in de wijk Groenoord. Deze collecte heeft een bedrag van f 3.000,- opgeleverd. Samen met de- bijdragen van enkele grote sponsors is het achterstallig onderhoud van de baan. De stal heeft een opknap- beurt gehad, er zijn twee nieuwe kippenhokken gebouwd en er is een speeltoestel aangeschaft. Door de donaties en de opbrengst van de jaarlijkse collecte is het voortbestaan weer een jaar gegarandeerd. Het is de wens van de stichting om een structurele gemeentelijke subsi- die te krijgen voor de beide projec- ten waar veel kinderen elke dag ple- zier aan beleven. kortingen tot Schiedam SCHIEDAM - Tijdens een bij- eenkomst in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 is dinsdag 13 juni een nieuw soort milieuvergun ning uitgereikt aan drie Schiedamse bedrijven. De uitreiking van de vergunning is het sluitstuk in een meer dan twee jaar durend project waarbij de bedrijven een vergunning krijgen die aan- sluit bij hun specifieke situ- atie. In de looptijd van het project heb- ben de bedrijven een milieuzorgsys- teem opgezet. De bedrijven Coca Cola Enterprises Nederland BV, A. de Jong BV en Berendsen Textiel Service BV (voorheen Neproma) krijgen nu de beschikking over een Vergunning op Maat. Naar ver- wachting zal ook distilleerderij UTO spoedig een vergunning krij gen die uitgaat van een milieuzorg- systeem van het bedrijf dat zich op de hoofdzaken richt. In lijn met nieuw beleid van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiene zal meer dan voorheen worden aange- sloten op de eigen verantwoorde- lijkheid van het bedrijfsleven bij het verbeteren van de milieuprestaties. De bedrijven krijgen daarvoor (bin- nen bepaalde grenzen) meer flexibi- liteit in de uitvoering van de bedrijfsactiviteiten. Uitreiking Op de bijeenkomst van dinsdagmid- dag, die geopend werd door wet- houder Meijer van Schiedam, hield een ambtenaar van het ministerie van VROM een inleiding over het beleid ten aanzien van de nieuwe I SCHIEDAM Vaderdag staat voor de deur en voor de meeste winkeliers is deze dag aanleiding over te gaan tot het hou- denvan speciale vaderdag-acties. Maar niet alleen in winkels krijgen bezoekers ermee te maken. Ook op scholen werken kinderen hazd aan bet vervaardigen van allerlei vaderdag-cadeaus, in de vorrri van in elkaar geknutselde stropdassen, pen- nenhouders, boekenleggers en andere praktische zaken. Hoewel je als baby je vaders hart natuurlijk pas echt steelt met een eigengemaakt papieren hartje.... Voor het traditionele ontbijt op bed moeten vaders nog even wachten tot zondag 18 juni. fhoto: Liesbeth Bergen) vergunningen. Vervolgens werden de directies van de drie bedrijven kort geinterviewd over hun ervarin- gen met het milieuzorgsysteem in het project. Na de gesprekjes kon- den de vergunningen worden uitge reikt. Het project is op 1 januari 1998 gestart met als doel een ver gunning op hoofdzaken. De milieu- systemen zijn tijdens het project opgezet conform de eisen van ISO 14001. In de vergunningen op maat wordt rekening gehouden met de procedures en het milieu- zorgprogramma uit het milieuzorg systeem. De doelstellingen worden op gezette eisen vastgesteld om tot steeds betere milieuprestaties te komen. Jaarlijks zal verslag worden gedaan van de milieubelasting en de voortgang van het programma. Milieuprestaties Het traject om tot een milieuzorg systeem te komen was moeilijk en nam meer tijd in beslag dan ver- wacht. De DCMR Milieudienst en de gemeente Schiedam hebben echter voldoende vertrouwen in de kwaliteit van de milieuzorgsyste- men gekregen om de Vergunningen op Maat te verlenen. De grote betrokkenheid van de deelnemen- de bedrijven zal zeker een stimule- rende werking uitstralen naar ande re bedrijven in de regio.Ondanks de vergunning zal het bevoegd gezag niet terugtreden bij de hand- having, de milieuprestaties blijven kritisch gevolgd worden en zonodig zal worden ingegrepen. Coca Cola Enterprises aan De Brauwwweg is een van de bedrijven die dinsdag een vergunning ontvin gen voor hun mileuzorgsysteem. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej SCHIEDAM - De storm die op 28 mei j.l. over Nederland raasde heeft ook veel scha de toegebracht aan het Schiedamse groen. Niet alleen takken, maar ook hele bomen sneuvelden door de zware storm. Vooral populieren zijn het slachtoffer geworden van de storm; de lange bomen bestaan namelijk uit bros hout dat snel kapot waaiL De gemeente is de afgelopen twee weken dan ook druk in de weer geweest met het opruimen van de chaos. Maar liefct vier toomploegen werden meerdere dagen ingezet bij de schoonmaak, daarbij geassisteerd door de ONS. De zichtbare schade is zo goed als opgeruimd, de nadruk van het werk ligt nu op het contro- leren van bomen die mogelijk alsnog een gevaar kunnen vormen voor de veiligheid. Mocht dit het geval zijn dan zullen deze bomen door de gemeente gerooid worden. Dit geldt in elk geval voor een aantal bomen in de omgeving Straussplein en de omgeving Liszt/Schubertplein. Deze bomen zullen zo spoedig mogelijk verwjj- derd worden. Wie melding wil maken van takken of bomen in de stad die mogelijk een gevaar voor de veiligheid kunnen gaan vormen, kan dit doen door contact op te nemen met de afdeling aanleg en Onderhoud: (010) 2465666. - Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 0(5 - 36150 52 DONDERDAG 15 JUNI 2000 3e jaargaxg nummer 93 Voor meer informatie zie colofon pagiria 3 Zie de bonnen elders in de krant. *hli«ii>»Kli4wWiK Moot "inn I Verf Behang Zonwering Gordijnstoffen Vloerbedekking Schiedam: Dam 37-45, tel. 010 4266192 exclusieve kinderkleding en -schoenen Bergse Dorpsstraat 120 - R'dam-Hilleqersberq Tel. (010)4221906

Postiljon | 2000 | | pagina 1