Stal vol biggetjes in 't Hoefblad .,v. Demonstratie van muziekscholen Vriendenvereniging De Erker nu echt van start Inner Wheel Club helpt in Tanzania Drie pinksterdagen lang koopjesjagen iU AUTO SERVICE EIGENRAAM m HUIZER VAN IEPEREN ADM./SECRETARIEEL MEDEWERKER eerst naar... Officieel Peugeot-dealer Aanvragen theater Arbeidsongeval Dienstencentra zoeken medewerkers U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM In kinderboerderij 't Hoefblad zijn regelmatig pasgeboren bees- ten te bewonderen. Zaterdag een week geleden was het weerzover: dit maal was het de varkensfamilie die uitbreiding mocht begroeten. Maar liefst 12 gezonde biggetjes kwamen op 3 juni na een draagtijd van drie maanden, drie weken en drie dagen 114 dagen) gezond ter wereld. De zeug moet nog even bijkomen van de bevalling, maar sinds afgelopen zaterdag staat bet varkenshok open voor het publiek. Geinteresseerden kunnen iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur bij de krulstaarten op kraamvisite. Alleen op maandag kunnen de kleine varkentjes in het Prinses Beatrixpark niet bezocht worden. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) SCHIEDAM - Na de uitgifte van de theatergids 2000/2001 van het Fortis Theater aan de Schie Theater de Teerstoof zijn de eerste 27.000 aanvra gen voor theaterkaartjes al binnen. De ruim 2000 bestelformulieren met ruim 27.000 aanvragen overtreffen het aantal aanvragen van vorig seizoen op het zelf- de tijdstip. Eind mei 1999 waren er slechts 1450 bestelformulieren en 20.900 entreekaarten aangevraagd. De keuze van de bezoekers is zeer divers, zodat nog maar enkele voorstel- lingen zijn uitverkocht. Wie alsnog schriftelijk kaarten wil bestellen kan dat nog doen tot en met 14 augustus. De losse kaartverkoop start op maandag 21 augustus. SCHIEDAM - Zonda^middag 11 juni is een 42-jarige opvarende van een zee- schip ernstig gewond geraakt tijdens werkzaamheden aan boord. Het onge- val vond plaats in dok bij de werf aan de Admiraal de Ruyterstraat. De man viel tijdens de werkzaamheden door nog onbekende oorzaak zo'n drie meter naar beneden het ruim in. Het slachtoffer werd met behulp van een kraan uit het ruim gehesen en door de GGD naar het Schielandziekenhuis overgebracht. De rivierpolitie stelt nader onderzoek in. SCHIEDAM De Stichting Ou- derenwerk Schiedam is op zoek naar nieuwe vrijwillgers voor twee van haar dienstencentra. In de 4 Molens worden 'handige mensen met al wat levenserva- ring' gezocht die kunnen helpen achter de bar en aan de receptie. Het diensten- centrum de Woudhoek is op zoek naar vrijwilligers die op donderdag kunnen helpen bij de Eettafel. Bij de Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord werken bijna 600 vrijwilligers op diverse terreinen en verschillende loca- ties. Het vrijwilligerswerk bij de Stichting Ouderenwerk wordt groten- deels verricht door ouderen zelf. De stichting is van mening dat de kennis en ervaring die de mensen hebben opge- daan niet verloren mag gaan en dat kwaliteiten ingezet moeten worden. De vrijwilligers zijn onmisbaar bij de uit- voering van de werkzaamheden. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Informatielijn Ouderenwerk: (010) 2486890, bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezorging: (079) 3312923 01-08-99 SCHIEDAM - In een bomvol zaaltje boven in wijkcentrum De Erker is donderdag 8 juni de vereniging De Vrienden van De Erker opgericht. Op de oprich- tingsavond kwamen zo'n 60 vrienden bij elkaar, die zich gaan inzetten om de identiteit van hun wijkcentrum te behou- den. De actiebereidheid van de deelnemers bleek groot: vanuit de ledenvergadering werd een ledenraad geformeerd van maar liefst meer dan 20 personen. De oprichting van de vereniging werd door de leden begroet met een donderend applaus. Uit de ledenraad is dinsdag op een aparte vergadering een bestuur gekozen. De leden gaan zich actief inzetten voor heet behoud van De Erker, het wijkcentrum aan de Jan van Avennesstraat 32 dat per 1 juli overge- nomen zal worden door de Stichting Welzijn Schiedam, een grote groep SCHIEDAM - De presidente van de Inner Wheel Club Schiedam heeft dinsdag 13 juni een bedrag van f 20.000,- overhan- digd aan Marianne Zuure, arts en piloot bij de Flying Medical Service in Tanzania. De over- handiging had plaats in De Ark aan het Hargplein in Schiedam. De Innerwheel Club Schiedam is een vrouwelijke serviceclub die deel uit- maakt van Innerwheel International dat in 1924 in Manchester is opgericht naar de regels van Rotary International. De Inner Wheel Clubs zijn actief in 91 lan- den. De activiteiten van de Club zijn in het seizoen 1999/2000 nagenoeg in het teken gesteld van de werving van fond- bezoekers van De Erker, de vrijwilligers, vakkrachten en personeelsleden maakt zich ernstige zorgen over het voortbe- staan van het wijkcentrum. Doordat De Erker een onderdeel wordt van de gemeentelijke instelling SWS. De Vrienden vrezen dat de vitaliteit van De Erker zal worden aangetast als zij deel gaan uitmaken van een grote, logge bureaucratische organisatie. In de drie weken voorafgaand aan de oprichting zijn al 250 bezoekers van De Erker lid geworden van de Vrienden van De Erker. De vereniging kent drie doelen: het bewaken van en het behoud van de kwaliteit van het uitvoerend werk en de sfeer van De Erker; ondersteuning aan personen en groepen die door overna- me in de knel dreigen te raken; en het behoud van de eigen identiteit van De Erker. Wie ook van mening is dat De Erker zelfstandig moet blijven en de Vrienden wil steunen kan lid worden van de vereniging. Het lidmaatschap kost f 10,- per jaar, inschrijven kan aan de balie van het wijkcentrum. sen voor de Flying Medical Service, een kleine medische organisatie die op non profit basis actief is in Tanzania. De art- sen van deze organisatie bezoeken met kleine vliegtuigjes zieken in het onher- bergzame Arusha-gebied. Vorig jaar is 66n van de vliegtuigjes neergestort. Inner Wheel heeft door marsepein te verkopen f 10.000,- netto bijeen gebracht. De Stichting Bilance heeft dit bedrag verdubbeld. Deze stichting ondersteunt kleine projecten in ontwik- kelingslanden door de opbrengst van acties van serviceclubs te verdubbelen. Bij de overhandiging van de f 20.000,- lichtte dokter Marianne Zuure de stand van de medische zorg in Tanzania toe. Tevens was dinsdag de heer mr. 'F.J. Hakkenberg, de consul-generaal van Tanzania in Nederland aanwezig. SCHIEDAM Muziekschool Annelies en de christelijke muziekvereniging Harpe Davids geven op zaterdag 17 juni een presentatiemiddag van diverse blaas- en slagwerkinstrumen- ten. Tijdens de middag zullen de optredens van enkele blok- fluitgroepen van muziekschool Annelies centraal staan. Tussen deze optredens door zullen de leden van Harpe David demonstraties verzorgen op de klarinet, hobo, dwars- fluit, saxofoon, trompet en hoom. Ook de jeugdslagwerkgroep zal een optreden geven. De afsluiting van de middag is voor rekening van het B-orkest van Harpe David. Het laatste stuk dat het orkest zal spelen zal begeleiding krijgen van alle blokfluiters van beide groepen. Wie kennis wil maken met genoemde instrumenten en deze wil leren bespe- len kan langskomen op de bijeenkomst in' het verenigingsgebouw van Harpe David aan het Nijhoffplein 20 in Schiedam-Noord. De presentatie begint om 14.00 uur en eindigt om 17.00 Uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM Regelmatig worden er op diverse locaties in Schiedam rommel- markten en vlooienmarkten gehouden. Trouwe bezoekers van dit soort evene- menten weten dat er altijd wel wat interessants te vinden valt. Een aanvulling voor een verzameling, een handig gebruiksartikel of gewoon een leuk hebbedin- getje, wie goed zoekt komt genoeg tegen. Afgelopen Pinksterweekend konden de liejhebbers drie dagen lang rondneuzen tussen de kramen in sporthal Margriet. Hier werd op zaterdag, zondag en maandag een vlooienmarkt georganiseerd met een groot aantal kramen. Het aanbod omvatte zoals gebruikelijk van alles en nog wat: tweedehands gebruiksartikelen, geluidsapparatuur, lampen, poppen, zelfge- maakte kunstwerkjes, boeken, potten en pannen, boeken, het gehele assortment was weer aanwezig. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) accountants belastingadviseurs JONGE ENTHOUSIASTE 15 JUNI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 3 v, Is? .-vv'- s- Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 HOGE BELONING! Dit is de korting als u bij ons koopt!!! Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Verschijnt op woerisdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkdl-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijrracker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Huizer Van leperen accountants belastingadviseurs te Rotterdam - Hillegersberg legt zich vanuit een fraai kantoorpand toe op dienstverlening aan het midden- en kleinbedrijf. Met 24 medewerkers is het kantoor groot genoeg om in de disciplines accountancy, administratieve organisatie, automatisering en fiscaliteit professioneel te opereren. De bescheiden omvang van de organisatie resulteert in een informele en persoonlijke benadering. Het clientenbestand van Huizer Van leperen vertoont een gezonde groei en daar- om zijn wij op zoek naar een Ervaring met Word/Excel en boekhoudkundige interesse geniet de voorkeur. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Huizer Van leperen accountants belastingadviseurs, Straatweg 219, 3054 AG Rotterdam, t.a.v. de heer mr E.R. Schoel. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Huizer, telefoonnummer 010-4220833.

Postiljon | 2000 | | pagina 3