Amwmmn MPEIBi Feestelijke slotavond avondvierdaagse Stevige muziek op Minirock festival ■iiigiiii i mm WDEim Hooikoorts: Stijldansen 45+ en country in De Erker Activiteiten voor ouderen M I Jaren zestig FILM - In het Filmhuis is op donder- dag 15 en vrijdag 16 juni de film 'The Legend of 1900' te zien. De film van Giuseppe Tornatore begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt f 10,-. Op zaterdag 17 juni draait 'Harem Suar6 van Ferzan Ozpetek en op donderdag 21 juni 'Buena Vista Social Club van W. Wenders. INLOOPCONCERT - In de Grote kerk van Schiedam wordt op zaterdag 17 juni een inloopconcert verzorgd door de sopraan Ada Waalboer. Zij zal aan de vleugel worden begeleid door Alex Ruys. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM PROMS Muziekvereniging St. Radboud houdt in samenwerking met zanginstituut Charles Vermeer op zaterdag 17 juni een Promsconcert. Het concert vindt plaats in sporthal Margriet en begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te koop voor f 20,- bij de Rabobdnk Schiedam, de VW - Schiedam en's avonds aan de zaal. ZWEMVIERDAAGSE - In het open- luchtbad in sportpark De VijfsluiZen wordt van maandag 26 tot en met don derdag 29 juni de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. Deelnemers kunnen kiezen voor de afstanden 250 of 500 meter. De start is iedere avond om 19.00 uur en de kos- ten bedragen f 12,50. Meer informatie: (010) 4705061. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt op zaterdag 17 juni een gezellige dansavond' gehouden voor 45-plussers. De avond begint om 20.30 uur en ein- digt omstreeks 23.00 uur. De entree bedraagt f 1,25 per persoon. Op zondag 18 juni zijn de countryliefhebbers aan de beurt. 's Middags zal de laatste country linedancing middag van het sei- zoen worden gehouden. De middag begint om 13.00 uur en is omstreeks 16.00 uur afgelopen. De kosten bedra gen f,250 per persoon, inclusief de lote- rij. Voor meer- informatie kan contact worden opgenomen met wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, (010) 4267767. De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende weken de vol- gende activiteiten voor 55-plussers: KLAVERJASSEN - In dienstencen- trum Oost kan op donderdag 15 juni worden deelgenomen aan het klaverjas- sen. De gratis toegankelijke activiteit duurt van 19.00 tot 22.00 uur. BINGO - Op woensdag 21 juni kun nen 55-plussers in dienstencentrum de 4 Molens terecht voor een bingo. Tussen 13.00 en 16.00 uur worden er zes ronden gespeeld, deelname kost f 7,-. ZANGKOOR - Het zangkoor OASE treedt op woensdag 21 juni op in het dienstencentrum de Woudhoek. Het optreden begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De entree is gratis. MAALTIJD - De maaltijd van de maand in dienstencentrum Oost wordt op vrijdag 30 juni opgediend tussen 12.00 en 13.00 uur. De kosten voor de maaltijd bedragen f 8,25. Opgeven voor 27 juni. SCHIEDAM - De zon staat hoog aan de hemel en brand fel op de ruggen van enkele boeren. Ze zijn druk met het maaien van de velden. De zomer staat weer voor de deur. Alles groeit en bloeit. Er is al een tijd geen regen gevallen en met het warme weer is het genieten. Maar niet voor iedereen. Sommige mensen krijgen last van hooikoorts, door stuifmeel- korrels die in de lucht zweven. Flinke niesbuien, een vol hoofd, een loopneus en branderige, tranende ogen. Meestal duiden deze kenmerken in het voorjaar niet op een ernstige verkoud- heid, maar op een allergie. Hooikoorts is een heftige reactie van de slijmvliezen in de neus en ogen op stuifmeelkorrels van bloeiende bomen en planten. Vroeger dacht men dat de meeste klach- ten in de hooitijd voorkwamen, vandaar de naam hooikoorts. Maar wie er gevoe- lig voor is, kan al in de maanden febru- ari en maart last krijgen, als de els en de hazelaar bloeien. Ook april is een hooi- koortsmaand. In deze periode kan de berk voor tranende ogen zorgen. Van eind mei tot eind juni is het gras veelal de oorzaak en in augustus doet de bij- voet - een kruidensoort - een duit in het zakje. Wie het hele jaar verkouden is, heeft waarschijnlijk geen hooikoorts. Misschien is er een andere soort allergie in het spel, bijvoorbeeld huisstofmijt of een allergie voor dieren. Oplossen Mensen die in de gaten hebben dat ze allergisch zijn voor een bepaald stuif- meel kunnen daar rekening mee hou- den. Ze kunnen bijvoorbeeld hun activi teiten aanpassen aan de voorspellingen op de radio (radio 1 17.35 uur) of via teletekst, pagina 505. Sommige mensen krijgen last van hooikoorts, door stuifmeelkorrels die in de lucht zweven. (Foto: Archief Postiljon) Het is zo verleidelijk. De ogen branden. Ze zijn dik en opgezwollen. Het liefst zou je even wrijven. De irritatie weg- poetsen. Toch helpt dit niet. Sterker nog het maakt het vaak alleen nog maar erger. De irritatie kan veel beter ver- minderd worden door te spoelen met lauw water. Een andere heel simpele maar handige oplossing is het dragen van een zonne- bril. Op deze manier komen de ogen veel minder makkelijk in contact met stuifmeel. Er is ook heel simpel te voor- komen dat het stuifmeel in huis komt. Het is zinvol om vroeg op de dag het huis te luchten. Daarbij moeten deuren en ramen natuurlijk niet tegen elkaar opgezet worden. Medicijnen Bij de apotheek kunt u terecht voor een goed advies en voor zelfzorgmiddelen SCHIEDAM De jaarlijkse avondvierdaagse in Schiedam is weer achter de rug. Tijdens deze nationale wandeltocht lopen ieder jaar duizenden deelnemers van alle leeftijden afstanden tussen de 5 en 15 kilometer. De vierdaagse, die in Schiedam vijfdagen duurt in verband met de inhaalavond op maandag, eindigde vrijdagavond in het sportpark Harga. Hier werden de voornamelijk jonge deelne mers onthaald met feestelijke muziek en konden de bloemen van ouders en bekenden in ontvangst worden genomen. Na afloop waren er voor de deelnemers natuurlijk de gebruikelijke medailles en versierselen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotograflej om hooikoortsreacties te voorkomen of te verminderen. Er zijn tabletjes die bin- nen een paar uur werken en waarvan de werking ongeveer 24 uur aanhoudt. Andere pnogelijkheden zijn de neus" druppels, de neusspray en oogdruppels. De druppels en de spray werken vaak een uur of drie tot vier. Wie contactlen- zen draagt kan het beste even overleg- gen bij een apotheek. In het algemeen wordt afgeraden om bij lenzen druppels te gebruiken. En als dit allemaal niet werk? Dan is een bezoekje aan de huisarts misschien wel het verstandigste. Dat geldt ook bij andere symptonen als benauwdheid, aanhoudende oorpijn of hoofdpijn en bij een ontstoken oogslijmvlies (rode, gezwollen en pijnlijke ogen). Voor kinderen ligt het vaak weer net iets anders. Als het voor de eerste keer klachten heeft is het verstandig niet zelf aan het dokteren te gaan met eigen medicijnen. Het beste is een bezoekje aan de huisarts, die precies kan vertel- len wat voor een medicijnen nodig zijn. Voor vragen over hooikoorts kan men terecht bij de plaatselijke apotheek of bij de dokter. SCHIEDAM - Na vorig jaar al Punkpop'99 te hebben georga- niseerd, stelt een groep van acht jongeren binnenkort weer een aantal bands voor op het Minirockfestival. Het muziek- festival vindt plaats op zaterdag 1 juli in De Blauwe Brug. Op het festival treden vier bands op die zich al aardig hebben weten te vestigen in de muziekwereld. De optredens beginnen om 19.30 uur en eindigen rond middernacht. Welke band Minirock zal openen zal later bekend worden gemaakt, de rest van het pro- gramma is wel al bekend. De punkrock- formatie Raise Kain uit Spijkenisse zal vanaf 20.30 uur spelen. Deze band trad al eerder op in Nighttown en De Baroeg in Rotterdam en in Villa Musica in Vlaardingen; de band heeft een cd op hun naam staan. Vanaf 21.30 uur is het tijd voor Innovation een Rotterdamse groep die metal-crossover speelt en podiumervaring heeft in Nighttown en Podium Caf6 De Graauwe Hengst in Vlaardingen. Als laatste treedt Spring Rain op, een emocoreband die getourd- heeft in Scandinavie. De entreeprijs voor festival Minirock bedraagt f 5,-. De zaal van De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 is open vanaf 19.00 uur. De Blauwe Brug is bereikbaar met tram- lijn 1, er is voldoende parkeergelegen- heid. ir -A iQj Ik spit de hele week al in mijn knollen- tuintje. Het is de week van de jaren zestig op de radio. Groter plezier kan mij niet worden gedaan. Oh, die jaren zestig. Was ik er niet zo bewust in groot geworden, dan waren ze waarschijnlijk geruis loos aan mij voorbijgegaan. Maarja, ik puberde van haren tot tenen. Was je een pleiner of een dijker? Was je voor Cliff, dan verafschuwde je Elvis. Was je braaf dan zwijmelde je weg bij 'She loves you yeh, yeh, yehvan The Beatles. Was je ruig, dan was 7 can't get no satisfactionvan The Rolling Stones het summum. De Yets of the Sharks, want daar is het natuurlijk allemaal mee begonnen. Tony en Maria uit 'Westside Story'. Wie zat er in de jaren zestig niet in de bioscoop met vriend ofvriendin en zoende hevig op het moment dat Tony en Maria's lippen elkaar vonden; of huilde niet op het moment dat Maria zich over het levenloze lichaam van Tony boog. Muziek uit de jaren zestig. Eigenlijk had ik de hele week vrij moeten nemen. Dan had ik hele dagen kunnen luisteren en genieten. Ik koester de momenten dat ik dit wel kan. Tot mijn grote verbazing zing ik ieder lied dat ik hoor woord voor woord mee, herken ik praktisch alle nieuwsbulletins die worden herhaald. Wat heb ik die jaren zestig gegeten en gedronken tege- lijk. Ik vraag me wel eens af: beleeft iedere puberzd intens deze jaren, of komt dat omdat er in de wilde jaren zestig ineens zo 'n ommekeer kwam. In haar dracht, in kleding, in seks, in partnerwil. De vragen worden ook gesteld in de radioprogramma's: had je een solex in die tijd? Hoe was je haardracht? Herinnerje je Mary Zeldenwst nog? En dan natuurlijk de hamvraag: was je voor de Beatles of voor de Stones. Ik heb opgebeld naar het programma: "Ik was voor allebei", verbaas ik de telefoniste. "Oh", zegtze, "dat kan natuur lijk ook.Dat kon heel goed en dat kan nog steeds. Als ik 'Paperback wri ter' van the Beatles hoor, spatten de tranen me in de ogen. Hoorik 'The last time' van The Stones, dan heb ik ook een zakdoek nodig. Ik ben geen plei ner en geen dijker. Op de plek waar ik ben opgevoed was geen plein en geen dijk. 15 JUNI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 4 Om ziek van te worden -Ji. \jr

Postiljon | 2000 | | pagina 4