AcrjyjTHrrsii Driejarig experiment Brede School Vakantiewerk? Hou het leuk! f Jongeren Theater Femus spelen musical 'Grease' Kinderhelden Ernst en Bobbie op bezoek Voortbestaan Coolcult verzekerd IIS® m iflUTli Gratis naar EK De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: VOORLICHTING RIAGG - In dien- stencentrum de 4 Molens wordt op vrij- dag 23 juni een voorlichting door het RIAGG gehouden over depressie bij ouderen. De voorlichting begint om 13.00 uur en eindigt omstreeks 16.00 uur. EXPOSITIE - Op zondag 25 juni is in dienstencentrum de 4 Molens een expositie mandalatekenen te zien. De expositie kan gratis worden bezocht van 12.00 tot 16.00 uur. BINGO - Dienstencentrum Oost orga niseert op dinsdag 27 juni een bingo. De zes ronden bingo worden gespeeld tus- sen 14.00 en 16.00 uur, deelname kost f 7,-. KOERSBAL - Het zomerkoersbal in dienstencentrum de 4 Molens vindt plaats op woensdag 28 juni. Tussen 19.15 en 22.00 uur kan gratis worden deelgenomen aan het koersbal. BOOTTOCHT - De boot van Guus Klepke vaart op dinsdag 27 juni van Schiedam naar Delft. Hier zal een bezoek worden gebracht aan de Porceleyne Fles. Het vertrek vindt plaats om 9.30 uur vanaf het verzamel- punt dienstencentrum de 4 molens, Nieuwe Damlaan 766. Deelname is gra tis, voor eten en drinken wordt gezorgd. Kosten entree Porceleyne Res f 5,-. Vooraf aanmelden via (010) 4705500. ROMMELMARKT - De laatste rom- melmarkt van dit seizoen op het Dr. Willem Dreesplein vindt plaats op zon dag 25 juni van 12.00 tot 15.00 uur. Tafels reserveren kan bij het wijkcen- trum Dreesplein: (010) 4738671. ZWEMVIERDAAGSE - In het open- luchtbad in sportpark De Vijfsluizen wordt van maandag 26 tot en met don- derdag 29 juni de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. Deel- nemers kunnen kiezen voor de afstan- den 250 of 500 meter. De start is iedere avond om 19.00 uur en de kosten bedragen f 12,50. Meer informatie: (010) 4705061. KLED1NG/SPEELGOEDBEURS - In wijkcentrum Dreesplein wordt op vrij- dag 30 juni weer de maandelijkse kle- ding- en speelgoedbeurs gehouden. De verkoop is van 9.30 tot 11.30 uur en de toegang is gratis. Wie zelf kleding of speelgoed wil verkopen kan voor don- derdag 29 juni bellen voor informatie en een verkoopnummer met het wijkcen trum: (010) 4738671. Voetbalbezoekers die in het bezit van een toegangsprijs voor wedstrijden in Nederland mogen op de speeldagen gra tis naar de wedstrijden in Nederland rei- zen met het gehele Nederlandse open- baar vervoernetwerk (tram, bus, metro, ferries en trein -alleen geldig in de 2e klas). De internationale treinen Thalys en EuroCity vallen buiten deze regeling. Voor wedstrijden in Belgie geldt een andere regeling. Supporters kunnen op vertoon van hun toegangsbewijs voor een wedstrijd in Belgie een zogenaamd 'Befoot'-ticket kopen. Dit ticket is geldig vanaf de Belgische grens naar de speel- stad en voor de transfer van het station naar het stadion per bus, tram of metro. Het Befoot-ticket is te koop bij NS-loket- ten en balies NS Internationaal. Voor het Nederlandse traject dient een ver- voerbewijs tot aan de grensovergang te worden gekocht. Inlichtingen: Openbaar Vervoer Reisinformatie- nummer 0900-9292 (75 cent p.m( of via www.9292ov.nl SCHIEDAM - In toenemende mate worden scholen de laatste jaren geconfronteerd met pro- blemen die leerlingen mee- nemen naar school. Vooral scholen in achterstandswijken hebben hiermee te maken. Dit belemmert docenten in de uit- voering van hun kerntaak, namelijk het bieden van goed onderwijs. Het gaat niet om £en specifiek probleem maar om meerdere. Zo wees onderzoek uit dat kinderen uit lagere sociaal-economische gezinnen in het basisonderwijs terechtkomen met een achterstand van e6n tot anderhalf jaar. Het komt regelmatig voor dat zij opgroeien in een gezin met ouders die geen deel uitmaken van de arbeids- markt en daardoor gewend zijn te leven van een uitkering. Vaak hebben de ouders ook een educatieve achterstand en is er in de regel geen geld om kinde ren bijvoorbeeld lid te laten worden van een vereniging. Een aantal van deze mensen voelt zich buitengesloten en keert zich af van de samenleving. Bovendien blijkt dat de vraag om hulp en ondersteuning steeds meer toeneemt en ook daarmee hebben de scholen te maken. Om aan deze problematiek en aan de veranderingen in de samenleving het hoofd te kunnen bieden is het gemeen- tebestuur in het laatste kwartaal van 1999 gestart met het driejarige experi ment De Brede school in Schiedam 1999-2000. Na afloop van het experi ment wordt bepaald of voldaan is aan de realisering van de beoogde doelen. Hierbij wordt uitgegaan van de SMART- principes. SMART staat voor Specifiek, Meetbaar, Acceptabel, Realistisch en Tijdgebonden. De taallessen voor allochtone ouders maken deel uit van het experiment. Tienduizenden jongeren zullen deze zomervakantie weer aan de slag gaan om een dure stereotoren, een scootertje of een vakantie naar een zonnige bestemming te verdienen. Vakantiewerk moet vooral leuk zijn. En dat kan. Maar er kun nen ook ongezonde kanten aan een vakantiebaantje zitten. Ongelukken met machines, met gevaarlijke stoffen of te zwaar werk kunnen grote risico's voor de gezondheid met zich mee- brengen. Vaak gaat het om ongelukken die te ver- mijden waren geweest als werkgevers, ouders, en natuurlijk de vakantiekracht zelf beter hadden opgepast. Niet voor niets bestaan er regels voor jongeren die willen werken. Daarover heeft het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, samen met Zorn Uitgeverij, een infor- matiepakket samengesteld, bestemd voor het voortgezet onderwijs. 'Wat nou regels?! Alles over bijbaantjes en vakantiewerk' behandelt zaken als het aantal uren dat je per week mag wer ken, wat precies onder gevaarlijk werk wordt verstaan, welk werk absoluut verboden is en wat je rechten en plich- ten zijn. Het is de bedoeling dat het pakket in de klas wordt behandeld. Zowel klassikaal als in groepjes kunnen leerlingen erva- ringen uitwisselen. Bij het pakket wordt voor iedere leerling ook een bewaar- boekje gevoegd. Meer informatie over het pakket bij de informatietelefoon van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, 0800-9051. SCHIEDAM - Dankzij een gift van de Rabobank is het voortbe- staan van CoolCult zeker gesteld en is het bovendien mogelijk dit initiatief van de dienst educatie de komende jaren verder tot ontwikkeling te brengen. Het evenement vindt jaarlijks plaats aan het begin van het nieuwe schooljaar en is bedoeld om leerlingen uit het voort gezet onderwijs in 66n dag kennis te Twee van de spelers uit de musicalopvoering 'Grease' van Theater Femus. Vanaf 13 jaar Jongeren mogen tegenwoordig al licht vakantiewerk doen vanaf hun 13e. Tot 16 jaar mogen eigenlijk alleen hand- en spandiensten worden gedaan en klusjes rond het huis. Dat betekent: vakken vullen, groenten en fruit plukken, hel- pen in de horeca of in de recreatie. Productiewerk in de fabriek is absoluut verboden. Jongeren onder de 16 mogen ook niet werken tussen 7 uur's avonds en 7 uur's morgens. Overdag mogen ze niet langer dan 7 tot 8 uur werken. Voor 16- en 17-jarigen zijn meer baan- tjes toegankelijk. Maar: ze mogen niet werken met giftige of kankerverwek- kende stoffen. Als er speciale gevaren aan het werk kleven, dan mag dat alleen onder toezicht worden gedaan. Nachtarbeid en werken op zondag zijn ook voor deze categorie niet toegestaan. Klachten? Bellen! Behalve regels over werken met gevaar lijke machines of gereedschappen zijn er ook minder voor de hand liggende veiligheidsregels. Zoals werk in een ongemakkelijke houding, een lawaaie- rige omgeving, zwaar tilwerk, eentonig of vies werk. Van tevoren is het dus belangrijk goede informatie te vragen over wat er van verwacht wordt. En blijkt het toch allemaal tegen te vallen, dan kan een klacht worden indienen over het vakantiewerk bij het dichtstbij- zijnde regiokantoor van de Arbeidsinspectie. Die zal niet verklap- pen dat er is geklaagd, maar wel een onderzoek instellen. Meer over vakantiewerk is te vinden in een speciale folder die besteld kan wor den bij de postbus 51-infolijn, telefoon 0800-8051. SCHIEDAM - Het Theater Femus brengt komend week end tweemaal de voorstelling 'Grease' op de planken. De opvoeringen in De Blauwe Brug worden gespeeld door zes Schiedamse jongeren die de afgelopen keihard hebben gere- peteerd voor de voorstelling. Op zaterdag 24 juni begint de voorstel ling om 19.00 uur en op zondag 25 juni om 13.00 uur. De bekende musical wordt in de tegenwoordige tijd gespeeld, maar de oorspronkelijke the- matiek van het orginele 'Grease' is nog steeds aanwezig. De musical speelt zich bij deze voorstelling af in het jaar 2000 en de trefwoorden zijn: internet, pes- ten, verschillende groepen en natuurlijk liefde. Kaarten voor de voorstelling kos ten f 7,50 en zijn verkrijgbaar bij de inf- obalie van De Blauwe Brug, Bachplein 590. Ook vooraf bij aanvang van de voorstelling kunnen kaarten worden gekocht. Meer informatie is verkrijgbaar bij De Blauwe Brug: (010) 2470464. Het populaire duo Ernst en Bobbie treedt binnenkort op in Schiedam. laten maken met verschillende plaatse- lijke culturele instellingen. Bovendien wordt het hen mogelijk gemaakt zelf- standig aan de slag te gaan met Culturele en Kunstzinnige vorming 1 (CKV1). Vanaf schooljaar 1999/2000 is CKV een verplicht vak voor alle vierdejaars van HAVO en VWO en in 2002 ook voor VMBO-leerlingen in het vierde jaar. Burgemeester Scheeres en Martin J.M. Scheurs van de Rabobank onderte- kende deze week een contract waarin de financiele toezegging is vastgelegd-. SCHIEDAM - Ernst en Bobbie beleven dagelijks op KinderNet TV de leukste avonturen. Kinderen die hun tv-helden wel eens een keer in het echt willen ontmoeten, hebben hiertoe bin nenkort de gelegenheid. Het duo komt namelijk op 12 juli naar Schiedam voor een optre- den in Evenementenhal Margriet. Iedere vakantie trekken Ernst en Bobbie er op uit voor een reeks van optredens door het hele land. Ook deze zomerva kantie kunnen kinderen van 4 tot 10 jaar weer kennismaken met de avontu ren, liedjes en grappen van het tweee- tal. Ernst en Bobbie zijn sinds april 1998 actief op KinderNet Tv met hun programma 'Ernst, Bobbie en de Rest' en zijn in deze tijd razendpopulair geworden. Inmiddels zijn er meer dan 150.000 cd's en videobanden van hen verkocht en bezochten al ruim 120.000 kinderen de shows in het land. Kaarten voor het optreden van woens dag 12 juli 14.30 uur kosten f 17,50 en kunnen worden gekocht bij Intertoys aan de Hoogstraat 172-174 in Schiedam. Indien niet uitverkocht kan men ook op de dag van het optreden kaarten aan de zaal kopen. Meer infor matie: (0909) 0709 en www.ernstbob- bie.nl. 22 JUNI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10

Postiljon | 2000 | | pagina 10