GRATIS Schiedammers tonen medeleven Toekomstplannen Opstandingskerk en feliciteren in SCHIEDAM Snelheidscontrole Aanhouding inzake schietpartij Fotowedstrijd Kijk op Schiedams water Koopzondag in Nieuwe Passage E D I T I E 12 Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - Het personeel van de Verkeerspolitie, Bureau Projectmatige Verkeerscontroles, heeft maandagmor- gen 26 juni snelheidscontroles uitge- voerd in Schiedam. Op de Havendijk werden tussen 10.30 en 12.30 uur radarsnelheidscontroles gehouden in beide richtingen. Van de 310 passeren- de automobilisten hielden zich 52 niet aan de maximumsnelheid van 50 km/u. De hoogst gemeten snelheid bij de controle was bedroeg 70 km/u. SCHIEDAM - Het Arrestatieteam van de politie Rotterdam-Rijnmond heeft vorige week donderdag in de Tolhuisstraat in Rotterdam een 22-jari- ge Rotterdammer aangehouden die ver- dacht wordt van de schietpartij in Schiedam van zondag 17 juni. Bij deze schietpartij in de Van Olden- barneveltstraat in Schiedam kwam een 21-jarige man van Irakese afkomst om het leven. Leden van het Arrestatieteam hielden zondag in een woning in de Van Oldenbarneveltstraat vier vrouwen en een 17-jarige jongen aan. De vier vrouwen, in leeftijd varie- rend in leeftijd van 18 tot 51 jaar zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld, de jongen is in bewaring gesteld. Zijn betrokkenheid bij de schietpartij met dodelijke afloop wordt nog nader onderzocht. De donderdag aangehouden Rotterdammer is vrijdag aan de Officier van Justitie voorgeleid en in bewaring gesteld. SCHIEDAM - De openbare biblio- theek Schiedam organiseert een foto wedstrijd met als titel 'Kijk op Schiedams Water'. Deelnemers kun- nen maximaal twee kleurenfoto's en/of zwarhwit foto's inzenden. Er zijn twee leeftijdscategorieen: 8/13 jaar en 14 jaar en ouder. De inzend- termijn sluit op zaterdag 12 augustus. Alle ingezonden foto's zullen in de maand September worden tentoonge- steld in Bibliotheek Stadserf. De prijs- uitreiking van de fotowedstrijd vindt plaats op 9 September, Open Monumentendag. Wedstrijdformulieren zijn bij alle ves- tigingen van de bibliotheek verkrijg- baar. SCHIEDAM - In het winkelcentrum de Nieuwe Passage in Schiedam wordt is het op 2 juli koopzondag. De meeste in het winkelcentrum gevestigde winkels zullen dan hun deuren openzetten voor het publiek. Ook elders in het centrum van Schiedam zijn diverse winkelcentra zondag geopend. Tussen 12.00 en 17.00 uur is de Nieuwe Passage geo pend. Parkeren is hier gratis. De burgemeester van Schiedam flinksen de directeur (rechts) van de school van Nienke op de persconferentie afgelopen vrijdag. SCHIEDAM - Het recherche- team dat zich bezighoudt met de moord op de 10-jarige Nienke, heeft al meer dan 250 tips binnengekregen. Voorals- nog zitten hier nog geen tips bij die tot de directe aanhouding van de dader kunnen leiden. Aan de hand van de verklaring van het 11-jarige vriendje van het slachtoffer is wel een uitge- breider signalement van de dader samengesteld. donderdag aan het eind van de middag na een bezoek aan de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark op weg naar hun fietsen toen zij werden aangespro- ken door een blanke man met een pok- dalig gezicht. Het tweetal werd door de man gedwongen mee de bosjes in te gaan. Nadat de kinderen zich moesten uitkleden werd het jongetje ernstig mis- handeld, waama deze zich vervolgens 'dood' hield. Hierna heeft de dader het meisje seksueel misbruikt en haar om het leven gebracht. Nadat de man verd- wenen was heeft het jongetje hulp gehaald en is een groot politieonder- zoek gestart. Beide kinderen waren vorige week Zowel donderdagavond als vrijdag is er een uitgebreid sporenonderzoek gehou den in het park. Dinsdag is in de vijver ook een politie-onderzoek gehouden waarbij met magneten naar het mogelij- ke wapen is gezocht. Het jongetje, vriendje en klasgenoot van het-slacht offer, verblijft nog in het ziekenhuis. Lichamelijk gaat het al wat beter, maar emotioneel is het jongetje er slecht aan toe. Het uit 25 man bestaande recher- cheteam dat het misdrijf onderzoekt is op'zoek naar getuigen die op de dag van het misdrijf (donderdag 21 juni) of de dagen ervoor een man in het park hebben gezien die aan het opgegeven signalement voldoet. Signalement Naar aanleiding van de gesprekken met het mishandelde jongetje heeft de recherche een signalement van de mogeiijke dader samengesteld: - De leeftijd van de dader ligt tussen de 20 en 35 jaar - lengte van ongeveer 1.80 meter - opvallend bleek gelaat - opvallend veel puisten over zijn gehele gezicht, sommige met kor- sten, rode opengekrabde, onverzorg- de zwarte puisten - in een oor droeg de man een goud- kleurige ring, een soort piercing - de man droeg een donkerkleurig jack, mogelijk van leer en een blauwe baseball-pet. In het belang van het onderzoek wil de politie niet alle informatie over de moord en de mishandeling vrijgeven. Zo wordt (nog niet) bekend gemaakt hoe het meisje om het leven is gebracht en of de dader goed Nederlands spreekt. Het rechercheteam is momen- teel druk in de weer met het nagaan van de binnengekomen tips. SCHIEDAM - Voor omwonen- den van de Opstandingskerk vindt woensdagavond 5 juli in het wijkcentrum aan het Dr.Wibautplein een bijeen- komst plaatst die gewijd is aan de toekomst van de kerk. De eerdere sloopplannen voor de Opstandingskerk lijken hier- mee van tafel. Twee plannen komen aan de orde, namelijk het voorstel van Holland Management Holding bv die van de afgedankte kerk een multifunctioneel centrum wil maken. Hierin zouden onder meer kantoren, bezinnings- en vergaderruimten en ruimtes voor toneelgezelschappen en galeries een plaats moeten krijgen. Het plan van Snackbar-Partyservice van der Ree richt zich op het opzetten van een partycen- trum en vergaderaccommodatie met een daarbij behorende horeca. Voordat een besluit wordt genomen over het toekomstige gebruik van de kerk wil de gemeente bewoners uit de directe omgeving gelegenheid geven vragen te stellen en te reageren op de plannen. Aanvang van deze bijeenkomst is om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Vooraf aanmelden via telefoonnummer (010) 2465426 bij mevrouw Aalberts van de afdeling economische zaken van de gemeente wordt op prijs gesteld. SCHIEDAM - Op donderdag 22 juni j.l. werd de 10-jarige Nienke misbruikt en ver- moord in het Prinses Beatrixpark in Schiedam. Haar 11 jaar oude vriendje en klas genoot Maikel werd door de dader van dit misdrijf zwaar verwond. Sinds donderdag heerst er in Schiedam onge- loof en verbijstering over het gruwelijke misdrijf. Op vrijdag hield de burgemeester van Schiedam, de heer Scheeres samen met de directeur van de school van de kinderen een persconferentie. Behalve informatie over het misdrijf en de dader werd de media tevens geinformeerd over de opvang van de klas- en schoolgenoten van Nienke en Maikel. Op de plek waar Nienke werd gevon- den, bij een bankje vlakbij het brugge- tje over de Poldervaart, worden sinds vorige week talloze bloemen, knuffel- dieren, kaarsen en gedichten neerge- legd. Op de leuning van de brug wap- peren ontelbare kleine gele briefjes. Op de meeste staat geschreven: 'Waarom De woede en het onbe- grip over hoe dit heeft kunnen gebeu- ren is groot. Condoleance In overieg met de familie en de school is besloten af te zien van een stille tocht, zoals bijvoorbeeld na de gewelddadige dood van Daniel van Cotthem in Vlaardingen werd gehou den. De familie en school willen alles in rust en soberheid verwerken. Wel kon er op twee plaatsen in Schiedam een condoleance register worden getekend. Tot en met dinsdag hebben honderden mensen gebruik gemaakt van deze mogelijkheid om hun mede leven te betuigen met de familie en vrienden van het slachtoffer. De begrafenis van Nienke heeft inmid- dels op woensdag in beslotenheid plaatsgehad. Mensen die denken informatie te kunnen geven die bij kan dragen aan de oplossing van dit misdrijf, worden verzocht contact op te nemen met de Regionale Politie Rijnmond, District Schiedam: (010) 2747474. Een uitgave van Berkel Periodiek 8.V. Postbus 85 - 2640 AB Ptjnacker Ambaehtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 29 JUNI 2000 3e jaargang rnimmer $5o Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Drama in het Prinses Beatrixpark (Foto: Bert Visserj

Postiljon | 2000 | | pagina 1