GRATIS Feestelijke doorstart De Erker m m en feliciteren in SCHIEDAM Vals geld Wegafsluiting Winkeldiefstal Snelheidsduivel E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - In de Lange Kerkstraat zijn vrijdag 30 juni drie vrouwen aan- gehouden die even tevoren op de markt vals geld hadden aangeboden bij het betalen. De vrouwen in de leeftijd van 15, 47 en 52 jaar waren afkomstig uit Schiedam en Rotterdam. Het drietal was In het bezit van diverse valse biljet- ten van honderd gulden. De vrouwen zijn overgebracht naar het bureau en ingesloten. De politie van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM De Burgemeester van Haarenlaan tussen Parkweg en Plein '40-'50 is tot en met zondag 13 augustus niet toegankelijk voor auto- verkeer. Oth de overlast te beperken worden voetgangers en (brom)fletser zo veel mogelijk over het plein geleid. De binnenstad blijft via omleidingsborden bereikbaar. De afsluiting heeft eveneens gevoigen voor de buslijnen 52, 54 en 57 van de RET en de lijnen 80, 83, 125, 126 en 385 van Connexxion. Meer informatie over de afsiuitingen is te vinden in de speciale krant die eind mei huis-aan-huis in Schiedam en in het westen van Rotterdam werd ver- spreid. Exemplaren van de krant zijn verkrijgbaar in het Informatiecentrum van de Beneluxlijn, Stationsplein 2. Voor meer informatie kan worden gebeld met de infolijn van de Beneluxlijn (010) 2088666. SCHIEDAM - Personeelsleden van een kledingwinkel in de Nieuwe Passage hebben maandag 3 juli twee vrouwen betrapt op het stelen van kleding. Een van de vrouwen gooide, nadat zij in de gaten liep, de kleding op de grond en ging er vandoor. Ook de andere dieveg- ge, een 39-jarige inwoner, nam de benen en gooide de tas op straat, toen zij door het personeelslid achterna werd gezeten. Bij controle in de kle- dingzaak bleek de vrouw haar eigen tas weggegooid te hebben, waarin zich ook op naam gestelde documenten bevon- den. Agenten kregen de tas in bezit. Op de avond van de diefstal verscheen de vrouw bij het politiebureau in Schiedam met de vraag of haar tas was gevonden, waarop de Verdachte werd aangehouden. De andere vrouw zag tij- dens de aanhouding kans te ontkomen. SCHIEDAM - De Verkeerspolitie heeft vrijdag op de noordbaan van de rijksweg A20 een 21 -jarige Rotterdammer aangehouden die met 150 km/u over de weg reed. De man deed dit op een rijstrook waar een snelheidsbeperking gold van 70 km/u. De rijstrook was even verder- op via een rood kruis afgezet. Het rijbewijs en het kentekenbewijs van de verdachte zijn ingevorderd. mmm De bloemenzee in het Prinses Beatrixpark. SCHIEDAM - De politie van Schiedam heeft naar aanleiding van de moord op het 10 jaar oude Schiedamse meisje Nienke al bijna 400 tips ont- vangen. Het rechercheteam onderzoekt de tips en werkt aan een compositietekening. De begrafenis van Nienke vond vorige week woensdag in besloten kring plaats. Behalve naaste familie en beken- den was ook een afvaardiging van de school van Nienke aanwezig. Het vriendje en klasgenootje Maikel, die door de dader werd mishandeld, heeft vorige week het ziekenhuis verla- ten, maar is er emotioneel nog niet goed aan toe. In het Prinses Beatrixpark zijn sinds het drama talloze bossen bloemen, briefjes en knuffelbeesten neergelegd door Schiedammers die hun betrokkenheid willen tonen. De twee condoleanceregisters zijn eveneens druk bezocht door mensen die hun medeleven willen tonen. Het con- doleanceregister in het Stadskantoor bleef tot donderdag geopend. In totaal zijn meer dan 2500 mensen langsge- weest. Dader Hoewel er een gede- tailleerd signalement van de dader is, heeft de politie nog geen compositietekening vrij- gegeven. De reden hiervan is dat de teke- ning met zekerheid sterk gelijkend moet zijn en maar 66n keer kan worden gemaakt. De tips die na de moord zijn binnenge- komen hebben betrek- king op verschillende zaken. Zo zijn er men- sen die iets hebben gezien in het park, maar er zijn ook tips die betrekking hebben op het gegeven signale ment. Het signalement: een man tussen de 20 en 35 jaar; ongeveer 1.80 meter lang; opvallend bleek gelaat met veel rode en zwarte (opengekrabde) puisten; een goudkleurige ring in een oor; een donkerkleurig (leren) jack en een blauwe baseball-pet. Wie informatie heeft die kan bijdragen aan de oplossing van dit misdrijf kan contact opnemen met de politie van het district Schiedam: (010) 2747474. SCHIEDAM - Met een dag vol activiteiten heeft wijkcentrum De Erker vrijdag afscheid ge- nomen van de onafhankelijke status. Per 1 juli 2000 valt het centrum onder de SWS, de Stichting Welzijn Schiedam (SWS). Wijkcentrum De Erker heeft 15 jaar gefunctioneerd als zelfstandige stichting. De gemeente Schiedam heeft echter bepaald dat deze onafhankelijke status moet worden opgegeven. Op de laatste 'onafhankelijke' dag, afgelopen vrijdag 30 juni, kon iedereen uit de wijk en daarbuiten langskomen voor een kopje koffie met gebak. Hierbij had den de bezoekers gelegenheid bij te praten over de ontwikkelingen van De Erker. Aan het eind van de middag werd er een afscheidsborrel gedronken en waren er enkele korte toespraken, gevolgd door muziek. Omstreeks 16.00 uur beleefde de film 'het geheim van De Erker' zijn premiere. Verder presen- teerde het wijkcentrum twee nieuwe activiteiten. De eerste activiteit was het videocentrum van De Erker, dat ambi- ties heeft om filmreportages te maken Tijdens de viering van de 'laatste' dag van De Erker kon onder meer deze Marokkaanse tent worden bezichtigd. (Foto: Bert Visser) over het leven in Schiedam. Tweede nieuwtje betrof de opening van het Marokkocentrum. Vrienden De Erker Hoewel de doorstart van wijkcentrum De Erker voor de medewerkers en vrij- willigers geen reden tot vreugde is, vormt de overname geen reden om bij de pakken neer te zitten, vandaar het feestje van vrijdag. De medewerkers, vrijwilligers en gebruikers van het centrum zijn wel vanaf het begin tegenstanders geweest van de overname door de SWS. De SWS is een grote stedelijke organisatie die volgens de mensen van De Erker wellicht kan leiden tot uitstel of afstel van activiteiten. De korte beslissingslij- nen, de snelle organisatie en de vele vrijwilligers zijn sterke punten van De Erker die nu mogelijk zullen verande- ren. Om zelf invloed te behouden op de ontwikkelingen en de identiteit van het wijkcentrum te bewaken hebben de vrijwilligers en medewerkers onlangs De Vereniging Vrienden van De Erker opgericht. De meer dan 250 leden zullen zich blijven inzetten voor een zo groot mogelijke zelfstandigheid van De Erker. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. P&stbus 85 - 2640AB Pfynacteer Ambactotsweg 4 - 264 f KS Pifmcker Tel: 015 - 36} 50 50 fax: 015- 36* 50 52 DONDERDAG 6 JUU 2000 3e jaargang nummer 96 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Honderden tips in moordzaak Nienke v (Foto: Bert Visser)

Postiljon | 2000 | | pagina 1