GRAiiSi Ria Valk sluit Maasboulevard- feest af met spetterend optreden Bereikbaarheid van de Randstad Gemeenteraad stemt in met jongerensite en feliciteren in SCHIEDAM Herbestrating 's-Gravenlandseweg Schiedamse beroofd Bouw Jozefschool uitgesteld Oplage 41.000 ex. Schiedam VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam heeft ingestemd met het voorstel van B en W om een investe- ringskrediet van f 150.000,- beschik- baar te stellen voor het herstraten van de 's-Gravenlandseweg. Het gedeelte tussen de Slimme Watering en Polderdwarsweg is in de jaren 1993- 1995 aangelegd in de vorm van een noodstraat. Door het intensieve gebruik van de weg in de afgelopen jaren door onder meer bouwverkeer is herstraten noodzakelijk. Met de kosten van f 150.000,- die hiermee verband houden is in de meerjarenbegroting 2000-2004 al rekening gehouden. De lasten van de investering bedragen jaarlijks f 39.000,- SCHIEDAM - Een 32-jarige vrouw uit Schiedam is maandagavond 10 juli rond 19.00 uur beroofd op het Marconiplein in Rotterdam. De vrouw stond te bellen met haar mobiele tele- foon toen zij plotseling van een onbe- kende man een duw in haar rug kreeg. Een tweede man griste vervolgens de telefoon uit haar hand, waarna beide mannen wegrenden in de richting van de Vierhavenstraat. SCHIEDAM - De voorgenomen start van de nieuwbouw van de St. Jozefschool heeft opnieuw vertraging opgelopen. Oorspronkelijk zou de in maart 2000 begonnen worden met de nieuwbouw op de locatie aan de Schoolstraat 8. Door bezwaren van omwonenden is de start van de bouw nu al meerdere keren uitgesteld. De bezwaren richtten zich vooral op de te verwachten parkeerproblemen en het feit dat de nieuwbouw niet bij de overige bebouwing zou passen. De omwonenden die zich verenigd heb- ben in de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid tekenden eind 1999 bezwaar aan bij de gemeente tegen de verleende bouwvergunning. Om te voorkomen dat gedurende de beroepsprocedure met de bouw begonnen zou worden werd door de bewoners aan de rechtbank opschor- ting van de vergunning gevraagd en verkregen. Deze schorsing werd opgeheven door de uitspraak van de gemeente in de bezwaarschriftproce- dure: de bezwaren van de omwonen den werden eind mei 2000 onge- grond verklaard. Doordat de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid binnen zes weken na deze uitspraak beroep heeft ingesteld kan nog steeds niet begonnen worden met de bouw. De SIKO, (het bestuur van o.a. de St. Jozefschool) en de geraadpleegde advocaten zijn van mening dat een beroepsprocedure door de bewoners geen kans van slagen heeft en over- wegen via de rechter de schorsende werking van het beroepsprocedure op te laten heffen. Hierdoor zou alsnog binnenkort met de nieuwbouw begonnen kunnen worden. Ria Valk in actie op het Hollandse Hits Festival. SCHIEDAM - Het dagelijks be stuur van de stadsregio Rotter dam heeft het plan van aanpak Afspraken Bereikbaarheids- offensief Randstad (BOR) vast- gesteld en ter advisering voor- gelegd aan de regiocommissie verkeer en vervoer. Het doel van de plannen is de bereik baarheid van de Randstad te verbeteren. Volgende stap is een convenant, waarin de afspraken tussen de verschillende overheden worden vastgelegd. Zo moe- ten het rijk, de provincie, de stadsregio en de gemeente Rotterdam het eens worden over de proeven met een spits- tarief en betaalstroken, het programma grote projecten en het regionaal mobili- teitsfonds. Door het overleg moet overeenstem- ming worden bereikt over de locaties voor de drie geplande heffingspunten SCHIEDAM - Op de Maas- boulevard in Schiedam werd afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag voor de twaalfde keer't Maasboulevardfeest gehouden. Net als voorgaande jaren was er weer een uitgebreid program ma samengesteld met voor elk wat wils. Op het afsluitende Hollandse Hits festival op zondagmiddag traden onder meer De Havenzangers en Ria Valk op. Het feest wordt ieder jaar georgani- seerd door 'gewone' Schiedammers die zich in hun vrije tijd geheel belangeloos inzetten voor dit grootse evenement. Samen met de (financiele) hulp van de rfpdige sponsors en gemeente zorgen de\ 150 vrijwilligers elk jaar weer voor egh waar familiefestival. Bijzonder aan 'tMaasboulevardfestival is verder dat bijna alle activiteiten gratis zijn. Vcjor deze editie had de organisatie zich extra toegelegd op het muziekaanbod. N^et minder dan 29 bands en groepen traden dit feestweekend op verspreid o>rer drie podia. Op vrijdag kon het ppbliek terecht in drie tenten die deden denken aan kroegen uit het Schiedamse uitgaansverleden. Ook op zaterdagmiddag- en avond boden de drie podia een gevarieerd muzikaal aan- bod. De ruim 20 bands op het Hoofdpodium, Villa Podium en Maaspodium zorgden ervoor dat lief- hebbers van onder meer popmuziek, ska, rythm blues, rock en house aan hun trekken konden komen. Hollandse Hits Zoals de afgelopen jaren gebruikelijk sloot het Hollandse Hits Festival het Maasboulevardfeest af op zondagmid dag. De landelijk bekende Neder- landstalige artiesten die dit jaar acte de presence gaven waren John van Krimpen, Ad van Opstal, Spiros, Ria Valk en de slotact De Havenzangers. Van deze artiesten heeft Ria Valk de meeste ervaring in de showbizz- en muziekwereld en dat was aan haar enthousiaste optreden te zien. Met haar bekende hits bespeelde ze het publiek en zorgde ze voor een - ondanks het mindere weer- opperbeste stemming. Hierna was het aan De Havenzangers om het Hollandse Hits Festival en daarmee ook 't Maasboulevardfeest af te sluiten. voor een proef met een spitstarief in de richting Rotterdam. Bekeken zal wor den welke maatregelen nodig zijn om het sluipverkeer te beperken en welke P+R en openbaar vervoervoorzieningen getroffen moeten worden. Indien nood zakelijk zal een proef met betaalstroken op de A16 en de A4 Beneluxtunnel versneld uitgevoerd worden. Over de realisatie van grote projecten zoals de tolwegen A13/A16, de A4, Noord, een betaalstrook langs de A15 en RandstadRail zullen afspraken gemaakt moeten worden. Deze afspra ken zullen betrekking hebben op de verantwoordelijkheden, de inhoud van de projecten, de planning en het geld. Ook over de instelling van een Regionaal Mobiliteitsfonds, voorwaar- den voor besteding en over de financie ring van het fonds moet nog worden overlegd tussen de regionale partners, De streefdatum voor definitieve afspra ken is oktober/november. SCHIEDAM - De gemeente- paad heeft vorige week een voorstel aangenomen waar- door het opzetten van een internetpagina voor en door jongeren ondersteund zal wor den. Het voorstel van fractiele- den kon rekenen op steun van de voltallige raad. flet initiatiefvoorstel van de raadsle- den M. Silje (Pvda), G.J. Boertjens ((iroen Links), A. van Eersel (WD), Y.J. Haan (SP) en C.A.C. Lepidis- Diskalakis (CDA) kwam tot stand naar aanleiding van de startnotitie jocigerenbeleid van de gemeente Sdhiedam. Een onderdeel van deze nptitie betreft de communicatie tus- s#n jongeren en de gemeente. In de pfaktijk blijkt de communicatie een moeizaam proces te zijn. yoorstel jongeren De genoemde raadsleden kwamen tot hun voorstel door hun contacten met twee Schiedamse jongeren, Ben den Butter en Daphne Kunst. Zij presen- teerden verschillende ideeen over hoe jongeren bij de gemeente en bij het bestuur betrokken kunnen worden. De raadsleden zijn met de jongeren om de tafel gaan zitten en hebben het nu aangenomen voorstel gepresen- teerd. Van de ideeen zijn drie plannen uitgewerkt en opgenomen in het ini tiatiefvoorstel. Het belangrijkste idee is het gebruik van internet voor het inrichten van een website waarop alles wat met jongeren en Schiedam te maken heeft te vinden moet zijn. Dit kunnen berichten over evenemen- ten, optredens, festivals, cursussen en dergelijke zijn, maar ook jongeren- werk, de buurthuizen, cates, Woonplus en de Gemeentelijke Sociale Dienst kunnen bijdragen leve- ren. Via internet kan een nieuwsbrief worden samengesteld, waarmee tegen lage kosten een potentieel grote groep jongeren bereikt kan worden. Van belang hierbij is het op een goede manier opzetten van de site en het regelmatig aanvullen van de nieuws brief met relevante en recente gege- vens. Communiceren Het internet kan ook door de gemeente gebruikt worden voor infor- matieverwerving, bijvoorbeeld door te debatteren over jongeren beleid. Op deze manier kunnen de beleids- makers en politici in contact treden met de Schiedamse jeugd. Via discus- siegroepen en chatrooms kunnen de partijen interactief communiceren. Andere initiatieven die in het voorstel aan de orde komen zijn een maande- lijkse gemeentepagina in plaatselijke krant en een onderzoek naar de mogelijkheden het aantal internet- raadpleegpunten in de gemeente te vergroten tegen een zo laag mogelijk tarief. Besloten is nog voor de Algemene Beschouwingen voor de begroting 2001 en de meerjarenbe groting 2001-2005 concrete plannen voorhanden te hebben en voor te leg- gen aan de raad. Hierdoor kunnen de financiele consequenties tijdig in de begroting worden meegenomen. Zie de bonnen elders in de krant. (Foto: Bert Visser)

Postiljon | 2000 | | pagina 1