Gevoelens van onveiligheid na moord Beatrixpark Vakantievermaak op Jeugdland 2000 AUTOSERVICE EICENRAAM HOGE BELONING! U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk 13 JULd 2000 DE POSTILJON EDITIE 12PAGJNA 3 Schilderijen Pien Westerveld SCHIEDAM - In de openbare biblio- theek aan het Stadserf is nog tot en met zaterdag 5 augustus een expositie te zien met schilderijen en objecten van de Schiedamse schilderes Pien Westerveld. Zij is in 1979 in Vlaardingen geboren maar woont al geruime tijd in Schiedam. Westerveld laat zich voor haar acrylschilderijen inspireren door de natuur en het verre Oosten. De thema's zijn onder meer bloemmotieven en maskers. Behalve met schilderen houdt zij zich bezig met papierscheppen en' het maken van papier van zijdevezels. In het papier zijn allerlei natuurlijke materialen verwerkt zoals wol, gedroog- de bloemen en papiersnippers van vuur- werk. Op de tentoonstelling toont Westerveld schalen en miniatuurtem- pels die zij hiervan heeft-gemaakt. Het werk van Westerveld is te zien tijdens de openingstijden van de bibliotheek: maandag 17.00 tot 20.00 uur; dinsdag en donderdag 13.00 tot 20.00 uur; woensdag en vrijdag 11.00 tot 17.00 uur; zaterdag 11.00 tot 16.00 uur. 'Pokken-expositie' SCHIEDAM In de vitrine in de centra- le hal van het Vlietland Ziekenhuis loca- tie Schiedam is de komende drie maan- den de geschiedenis van de inentingen tegen pokken te zien. In het kader van de serie met het thema 'Geneeskunst van 150 jaar geleden' worden in het zie kenhuis elke drie maanden voorwerpen getoond die vroeger werden gebruikt in de gezondheidszorg. Alle getoonde materialen zijn geleend van de Stichting Medisch Farmaceutisch Museum De Griffloen in Delft. In de vitrine zijn onder meer oude inentingsbriefjes, naal- den, pennen en mesjes te zien. De pok- kenepidemieen werden door het han- delsverkeer uit Azie en Afrika overge- bracht naar Europa. Al gauw merkten medici op dat iemand slechts eenmaal in zijn leven pokken kan krijgen. Plattelandsdokter Edward Jenner ont- dekte in 1796 dat pokken niet opkwa- men bij mensen die als kind koepokken hadden gehad. De manier van inenten noemde hij vaccinatie, van het Latijnse woord vacca (koe). De laatst bekende pokkenpahent was een man in Somalie in 1977. Op 8 mei 1980 heeft de WHO de wereld vrij van pokken verklaard; hiermee kwam de pokkenvacinatie ten einde. POSTILJON AUTOBI7ANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@arafia.nl Klachten bezoraina: (079) 3312923 01-08-99 de angst het slachtoffer te worden van een zedenmisdrijf. Parken Na het drama in het Prinses Beatrixpark komt de vraag op hoe onveilig Schiedam en de parken in het bijzonder eigenlijk zijn. Uit de cijfers voor geweldsdelicten blijkt 0,7 procent van de ondervraagden in 1999 slachtoffer te zijn geweest van straatroof, 2,9 procent van bedreiging met geweld en 2,5 pro- cent van mishandeling. Overigens wordt vooral bij bedreiging (van geweld) lang niet altijd aangifte gedaan. Veel genoemde locaties bij de gewelds delicten zijn het Broersvest, de Hoogstraat, de Koemarkt en de Nieuwe Passage, gevolgd door de Aleidastraat, de Parkweg en het Beatrixpark. Zedendelicten komen in de uitkomst van de enquete.niet voor doordat dit misdrijf niet of bijna niet is genoemd. SCHIEDAM - Door de moord op het 10-jarige meisje Nienke eind juni in het Prinses Beatrixpark is de discussie over de onveiligheid in Schiedam weer actueel geworden. Ouders durven hun kinderen niet lan- ger alleen op straat of in het park te laten spelen. Uit de cij fers blijkt dat in 1999 iets meer dan de helft van de Schie- dammers zich soms tot vaak onveilig voelt. Het onderzoek 'Criminaliteit en veilig- heid' van het bureau Onderzoek Statistiek van de gemeente Schiedam heeft na 1995 en 1997 ook in 1999 een representatieve steekproef gehouden onder ruim 1600 Schiedammers van 16 jaar en ouder. In 1997 gaf 46 procent aan zich wel eens onveilig te voelen in de eigen buurt; het onveiligheidsgevoel in Schiedam is dus toegenomen. 59 pro- cent van de ondervraagden kon op de vraag of men bepaalde plekken in Schiedam weleens uit veiligheidsover- wegingen mijdt een locatie noemen.Het meest genoemd als onveilige plekken zijn het Centrum, gevolgd door de par ken, de wijk Nieuwland en het station Centrum. De klachten richten zich op de slechte verlichting en de donkere omgeving, maar meer nog over de angst beroofd of mishandeld te worden in combinatie met de aanwezigheid van groepen jon- geren. Andere overwegingen zijn de aanwezigheid van 'ongure types', drug- gebruikers, openbare dronkenschap en SCHIEDAM - Schiedamse kin deren die geen idee hebben wat ze nu weer eens moeten doen tijdens de zomervakantie heb ben vast nog nooit gehoord van Jeugdland 2000. Gedurende drie weken organiseert het Jeugdlandteam tal van gratis activiteiten voor kinderen van 5 tot en met 14 jaar. Het grote Openingsfeest van Jeugdland 2000 vond afgelopen zaterdag plaats tijdens het Maas- boulevardfeest. Jeugdland 2000 is opgezet door het jeugdlandteam (Dienst Sport en Recreatie Gemeente Schiedam). Voor het eerst wordt er dit jaar samenge- werkt met de organisatie van het Maasboulevardfeest. Door de samen- werking kon de kinderen op deze ope- ningsdag een totaalaanbod van sport en spel worden aangeboden. Zo was er gelegenheid voor de jeugd om kennis te maken met de opblaasbare stormbaan, de skelterbaan, een clown, theater, schminken, voetbal, lasergames, pony- rijden, skateland en nog veel meer. Het Openingsfeest vormt een vooruit- blik voor de activiteiten die de komende weken tot en met 28 juli gaan plaats- vinden in Schiedam. Tijdens de drie weken worden er verschillende thema- dagen gehouden met als terugkerend element 'different worlds'. Na de Onderwaterwereld in de voor- jaarsvakantie en het Pretpaleis en het Wildparkwachterspel in de meivakantie staan de kinderen ook nu weer een heleboel leuke activiteiten te wachten. Op vrijdag 14 juli kunnen de kinderen in het park de Plantage spelen beoefe- nen uit verschillende eeuwen. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er worden meegedaan met het ringsteken (Romeinse tijd), boogschieten Middeleeuwen), kei werpen Stenen Tijdperk) en met oud-Hollandse spelen. De Spektakeldag 'Mystieke Wereld' wordt gehouden op woensdag 19 juli op de Zuid-Maasboulevard. Hier wordt uitleg gegeven over het je sterrenbeeld en kan de toekomst worden voorspeld door een waarzegger of door tarotkaar- ten. Het mysterie staat deze dag cen- traal van 11.00 tot 15.00 uur. Spelen in het thema Omgekeerde Wereld kan op vrijdag 21 juli van 11.00 tot 15.00 uur in park Nieuwland. De Spektakeldag Waterworld zal plaats- vinden op woensdag 26 juli op het Doelenplein. Hier vinden tussen 11.00 en 15.00 uur allerlei spelletjes plaats waarbij water centraal staat. De kinde ren kunnen kanovaren en waterfietsen en er is een waterrad en zelfs de Titanic zal aanwezig zijn. De opening van Jeugdland 2000 op het Maasboulevardfeest viel door het slechte weer enigszins in het water. De theatervoorstelling in de tent trok wel de nodige belangstelling. (Foto: Bert Visser) De slotdag van Jeugdland 2000 staat gepland op vrijdag 28 juli in het cen trum op het Stadserf. Onder het motto 'The end of the Different World' kunnen de kinderen tussen 12.00 en 16.00 uur nog een keer genieten van de activiteiten van de afge lopen weken. Schiedam kent vele plekken waar men zich onveilig voelt, onder andere op deze locatie in het Harga-part (Foto: Bert Visser) In de reaches van de Schiedammers na de gruwelijke gebeurtenissen bleek al dat het Prinses Beatrixpark als onveilig wordt ervaren. Ook in de enquete blijkt het Beatrixpark bovenaan te staan in de lijst van onveilige Schiedamse parken. De respondenten zeggen zich onveilig te voelen in verband met de slechte ver lichting, de donkere omgeving en de (te) dichte begroeiing langs de wegen en (fiets)paden. De angst om lastig gevallen te worden, mishandeld of slachtoffer van een zedenmisdrijf te worden is groot. Dit is de korting als u bij ons koopt!!! Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam.

Postiljon | 2000 | | pagina 3