Rene Lamens en John Lammers goede tweede in Rally Spaanse Polder Record waterskister Marjolein jongepier Doelpuntenfestijn bij PPSC-Feyenoord ROTTERDAM - Razend enthou- siast starten voor een te rijden autorally en dan na de eerste manche reeds met pech komen te staan. Het overkwam het ral- lyteam Lamens, bestaande uit John Lammers en Rene Lamens van Autobedrijf Lamens. Zondag 9 juli startten ze voor de Informatique Rallysprint die werd verreden in de Spaanse Polder. Ondanks de pech, wis- ten ze uiteindelijk in hun klasse tweede te worden en 31e in het algemeen klassement, wat een prima resultaat is. Van de 96 deelnemers finishten er 70. Toen het hele team, inclusief de vier monteurs, zondagochtend vertrok regende het al pijpenstelen en dat is eigenlijk de hele dag zo gebleven. Er waren drie klassementen en het team Lamens/Lammers reed mee met het A-5 kampioenschap Nissan-Micra tot 1300 cc. Deze auto weegt 700 kilo en heeft een 100 PK motor. Door het stugge onderstel blijft hij vrij vlak in de bochten. Ze racen al weer voor het derde jaar in het tweede volledige sei- tijd om er een andere bak, die op het bedrijf in Berkel moest worden opge- haald, in te zetten. Zwoegend en trans- pirerend hebben ze de klus precies op tijd geklaard. Het hing er om, want als de laatste bout niet de juiste maat had gehad, hadden ze niet meer kunnen rij den, zo nauw luisterde het. Wat deze jongens hebben gepresteerd is geweldig. Tweede manche Terwijl de zenuwen John en Renb naar de keel vlogen, kon precies op tijd wor den gestart voor de tweede manche. Ze hebben daarna laten zien wat ze waard zijn. John Lammers is een fantastisch coureur. Prachtig bochtenwerk en gaan als de brandweer, terwijl Rend constant aanwijzingen gaf wanneer een bocht naderde, de tijd in de gaten hield en tus- sen het gas geven door een glimp opving van vrienden, klanten en beken- den die hun verrichtingen volgden. De (oude) versnellingsbak deed het prima en liet het duo niet meer in de steek. Ondanks het slechte weer was er volop belangstelling voor de rally. Stunt- coureurs vlogen soms op drie wielen door de bocht. Leuk voor het publiek uiteraard, maar het kostte wel de nodi- ge seconden! John en Renb hadden hun auto volledig onder controle en wisten zelfs nog enkele andere auto's te passe- ren. Stipt en nahwkeurig als ze zijn De vervanging van de versnellingsbak na de eerste manche lukte net binnen de beschikbare tijd. (Foto: John Hofman) ontvangen. Een hapje en een drankje zorgden voor de inwendige mens. De loyaliteit onder de Micra rijders is groot. Er is totaal geen haat of nijd te bespeu- ren. Men helpt elkaar zelfs aan onder- delen als dat nodig mocht zijn. Het team Lamens/Lammers had uiteraard ook het nodige meegenomen zoals schokbrekers en banden. Bandenwissel Bij de laatste manche werd het wegdek droog en besloot men de gok te wagen om de regenbanden v66r te wisselen voor gewone banden. Het bleek een goede keuze, want het bleef droog. Daardoor werden ook weer seconden gewonnen. Wat opviel was de gemoe- delijke sfeer onder de coureurs. "Je gunt niemand dat hij uitvalt laat staan dat je elkaar, zoals vaak in Zandvoort gebeurt, van het parcours probeert te duwen. Alleen als iemand voortdurend blijft provoceren dan geef je hem wel eens een duwtje", aldus John. Angst dat hen iets overkomt hebben ze nooit gekend. "Je stapt wel met een bepaalde spanning in de auto en je weet waar de moeilijke en gevaarlijke punten in het parkoers liggen", vertelt Renb van wiens gezicht de spanning tijdens de reparatie was af te lezen, maar die na afloop weer volop 'de praat' had. Een tweede plaats na drie manches tijdens zeer slecht weer, pech en een toch niet al te gemakkelijk parcours tussen de bedrijven in de Spaanse Polder. Een geweldige prestatie voor zowel het team als de vier mon teurs die, nogmaals, klassewerk hebben verricht. Hulde! John Hofman Actiemoment uit de Informatique Rallysprint van zondag 9 juli. (Foto: John Hofman) zoen. Van de 96 deelnemers kwamen er zondag drie Micra's aan de start. De auto van de twee Berkelaren vertoont eigenlijk nooit mankementen, maar zondag ging het goed mis. Na de eerste manche, waarbij ze al vrij snel waren, begaf de versnellingsbak het net na het finishen. John: "Er was juist een andere en betere in gekomen." De (eigen) monteurs hadden een uur de weten ze resultaten te bereiken. Renb: "Als je je 66n minuut te vroeg bij de start meldt krijg je al strafpunten." Grote animator, tevens hoofdsponsor van de rally was het computerbedrijf Informatique uit Bergschenhoek. Een van de eigenaren, Wim Struis, is erg betrokken bij de autosport. Zelf reed hij ooit ook mee en nu verde- digen zijn zoons de eer van de familie. Geen angst Uniek was dat de rally dicht bij huis was en dat is uiteraard alleen maar een goede reclame voor zowel Informatique als Autobedrijf Cas Lamens. Dat was ook de reden dat er nog zoveel publiek kwam kijken. Elders zou men, vanwege het slechte weer, waarschijnlijk hebben afgehaakt. In een speciale Hospitality- tent werden genodigden en sponsors SCHIEDAM - Tijdens de Interna tionale waterski-wedstrijd op de Rooye Plas in Gemert heeft de 20-jarige Schiedamse Marjolein Jongepier een nieuw Neder- lands record gevestigd. Jongepier scoorde met een prachtig nieuw parcours met daarin twee 'flips' een punten- totaal van 5380 punten. Met haar score op het onderdeel Figuren verbeterde zij het Nederlands record uit 1998, dat overigens ook al op haar naam stond met 280 punten. Behalve de eerste plaats met Figuren won Jongepier ook de onderdelen Slalom en Schansspringen. Bij dit laatste onderdeel behaalde zij een afstand van 36,30 meter. Door de resultaten won Jongepier tevens het Overall Dames en Heren Klassement met 1750 Overall punten. Kampioenschap Marjolein Jongepier is net terug uit Amerika waar zij studeert en deel uit maakt van het beste University water- skiteam van de wereld. De wedstrijd van afgelopen weekend bewijst dat zij in topvorm is en optimaal is voorbereid voor het Nederlands Kampioenschap van volgende week. Op de Bosbaan in Amsterdam hoopt Jongepier de Nederlandse titel die zij al vijf jaar in haar bezit heeft te kunnen prolongeren. Behalve de concurrentie kunnen ook de weersomstandigheden een rol spelen bij het waterskien. Waterskien vereist vlak water zonder golven en weinig of geen wind. Voor een goede wedstrijd is het te hopen dat het weer komend weekend beter zal zijn dan het 'zomerweer' van de afgelopen dagen. SCHIEDAM De Schiedamse voetballers van PPSC hadden er weken naar uit- gekeken: een krachtmeting met de profs van Feyenoord. Dinsdag was het zover en trad de Rotterdamse profclub in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen aan tegen de Schiedammers. Hoewel PPSC er alles aan deed, kwam het klasseverschil al snel aan het licht. Door doelpunten van onder meer Igor Korneev (5), Bonaventure Kalou (3) en Somalia (3) eindigde de wedstrijd ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van PPSC in een ruime 1-15 overwinning voor Feyenoord. (Foto: Bert Visser) 13 JULI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9

Postiljon | 2000 | | pagina 9