GRATIS 'Herfst' maakt plaats voor zomer en feliciteren in SCHIEDAM Carillon concert Verdachte alsnog aangehouden Man beroofd van portemonnee Vinex-bijdragen voor bodemsanering i E D I T I E 12 I Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Bij de St. janstoren (Grote Kerk) wordt op donderdag- avond 20 juli een Carillon Zomer- avond concert gegeven door Marianna Marras. De 'musical' mu- ziek kan worden beluisterd op het plein bij het Stadhuis. Het concertbe- gin om 19.30 uur en duurt een uur. Schiedam SCHIEDAM - Politiemensen van het district Schiedam hebben vorige week woensdag in een woning aan de Vlaardingerdijk een 23-jarige Schiedammer aangehouden op verden- klng van poging tot doodslag. De man wordt er van verdacht op zaterdag 17 juni omstreeks 2.00 uur voor een woning in de Edisonstraat een 29-jarige Schiedammer te hebben neergestoken. Deze Schiedammer werd rond 2.30 uur ernstig gewond aangetroffen op de Lorentzlaan, waarna hij werd overge- bracht naar het Dijkzigt ziekenhuis. Uit onderzoek is gebleken dat de twee mannnen, die elkaar kennen, vooraf- gaand aan de steekpartij onenigheid hebben gehad. De 23-jarige Schiedammer is afgelopen vrijdag voor- geleid voor de officier van justitie in Rotterdam. SCHIEDAM Een 18-jarige Rotterdammer is woensdagavond 12 juli om 21.00 uur op de Brederoweg beroofd van zijn geld. Het slachtoffer fietste op de E. van Beinumlaan toen hij werd aangesproken door twee onbe- kende jongens die hem om een vuurtje vroegen. Nadat de Rotterdammer door- fietste ging het tweetal achter hem aan. Onder bedreiging van vermoedelijk een vuurwapen moest hij mee naar de Brederoweg, waar hij zijn portemonnee moest afgeven. De twee jongens haal- den f 100,- uit de portemonnee en gaven deze vervolgens terug aan het slachtoffer. Hierna gingen de twee er vandoor in de richting van Vlaardlngen. SCHIEDAM - Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam heeft besloten in totaal voor f 800.000,- aan Vinex-bij- dragen beschikbaar te stellen als bijdra- ge voor de sanering van ernstige bodemverontreiniging. De bedragen komen ten laste van het budget voor bodemsanering uit het Grondkostenfonds Vinex. De gemeente Schiedam ontvangt circa f 361.000,- als bijdrage in de kosten voor de sanering van de ernstige verontreiniging op de locaties Piersonstraat/ Nolenslaan, Nieuwstraat 5-21, Hartvijgensteeg en Ampferestraat. Ook de gemeente Maassluis (f 232.961,-) en de gemeente Bergschenhoek (f 212.663,-) ontvangen een bijdrage. Jeugdland 2000 heeft door het slechte weer van de afgelopen tijd minder kinderen getrokken dan in voorgaande jaren. Hier de opblaasbare hindernissenbaan bij de opening op het Maasboulevardfeest. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Het programma was goed, de locaties prima en de vrijwilligers hadden er zin in. Toch liep het vorige week niet zoals de organisatie van Jeugd land 2000 had gehoopt. Een buitje is tot daar aan toe maar als het uren achtereen stortre- gent dan valt er weinig eer te behalen aan activiteiten die zich afspelen in de buitenlucht. Het openingsfeest van Jeugdland 2000, dit jaar met het thema Different Worlds, (in goed Schiedams Andere wereiden) werd niet het spektakel dat men er van verwachtte. Van de skei- terbaan, pretmobiel, luchtkussens, wonderwiel om maar eens een paar zaken te noemen werd slechts door zo'n 150 kinderen gebruik gemaakt. Daphne Meijer, van de afdeling Activiteiten-Jeugdland 2000 van de gemeente: "Wij gingen er vanuit dat zeker 1000 kinderen naar de Maas- boulevard zouden komen maar dat viel nogal tegen. Op de dag van de opening werkten we samen met de organisato- ren van" het Maasboulevardfeest en het had een groots feest kunnen worden omdat er onder meer ook een jeugd- voetbaltoernooi, kindertheater, laserga- mes, pony rijden, tokkelen en een rondvaart op het programma stonden." Ondanks de regen is het Jeugdland 2000 programma afgelopen week toch grotendeels volgens schema afgewerkt. Meer over de activiteiten van deze week verderop in de Postiljon. SCHIEDAM - Het weer in Nederland was de afgelopen weken niet om over naar huis te schrijven. Volgens de kalen- der is het toch echt zomer, maar buiten zagen we hier niets van terug. Ook in Schiedam zorgden de regen, wind en lage temperaturen voor een soms ietwat troostelo- ze aanblik op straat. Eigenlijk valt deze zomer nog wel mee, per slot van rekening hebben we al een aantal mooie periodes achter de rug. In mei en juni waren er zelfs enkele tropi- sche dagen, maar voor het gevoel regent het al de hele zomer. Juni was zelfs zomers en bovengemiddeld warm. Sinds begin juli zorgt de regen voor ver- tekend beeld van de zomer. Gelukkig is het vanaf deze week weer wat warmer; de voorspellingen lijken een zomers zonnetje met temperaturen van ruim boven de 20 graden te beloven voor het weekend. Bovendien breken vanaf 19 juli de hondsdagen aan, een periode in de meteorlogie die duurt tot en met 18 augustus. Sirius, de hondsster, staat dan helder aan de hemel. Volgens de statistieken is dit altijd de warmste periode van het jaar. Mocht deze wijs- heid ook dit jaar opgaan dan kan de zomer nu weer de plaats innemen van de 'herfst'. 2 Af p ip J' -r'S i Regen in de Lange Kerkstraat. In het centrum was het door het slechte weer van de iaatste tijd minder druk dan normaal. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - 2641 KS Pijnacker T«fe 015* 361 5050 fax: 015-361 50 52 DONDERDAG 20 JULI 2000 3e jawrgrogntHtWMtt- Vbor meer idfarmatie zfe colofon pagioa 3 Zie de bonnen elders in de krant. Natte bedoening in eerste week Jeugdland 2000 Mt

Postiljon | 2000 | | pagina 1