itBHI Schiedamse ridders en elfjes spelen in de regen m Afsluiting Brandersfeesten zonder vuurwerk Foto-expositie in De Blauwe Brug [a 3 b Vakantie in zicht! Nieuwe expositie in Spaland In de late avonduren, als de kinders in bed liggen en de praktijkadministratie kant en klaar ligt op bet salontafeltje naast de schermerlamp, wil mijn vrouw Bea nog weleens een cake bakken. Het nuttigen van warme cake wordt als ongezond beschouwd. Maar het is maar wat lekker om achterover te leu- nen in een gemakkelijke stoel met zo 'n verse snee cake en een bakkie koffie. Aangezien mijn vrouw mijn aanwezig heid bij de voorbereidingen van het baksel niet kan gebruiken, "wordt mij altijd vriendelijk doch dringend ver- zocht een ommetje te gaan maken. Vanavond is dat het geval. Nu is een wandeling door het stadscentrum na tien uur's avonds een echte aanrader: in de gracht glanzen prachtige waterle- lies, de zojuist aangefloepte lantaarns kleuren het water oranje en de weer- spiegeling van de statige eeuwenoude panden passen perfect in dit decor. "Goei'avond, Waanders", zeg ik tegen een man. Hij is bezig de vierde ketting door het voorwiel van zijn brommer te halen. Bang dat je brommer wordt gestolen." "Oh, is u het, dokter." Hij laat zijn vertrouwde kuchlach horen. "Nee, ik ga een paar weken op vakan tie en dan gaat m 'n trouwe karretje niet mee. Gaat u nog op vakantie?" "Noch effe", antwoord ik. Over een paar dagen gaat de praktijk dicht. Assistente Sanne heeft vandaag een groot bord met 'Vooraankondiging' met daaronder de data van praktijk- sluiting, voor het raam van de wachtka- mer gehangen. Zo weet volgens haar de hele wereld (voor zover die langs onze gracht komtj dat de dokter afwe- zig is. Eerlijk gezegd verlang ik naar het moment dat we met auto en caravan door stad en land zullen trekken. Eindelijk eens alle aandacht richten op mijn vrouw en de jongens. Soms is de dagelijkse drukte zo groot, dat zelfs 'hoogtepunten' in het gezin worden vergeten. Afgelopen week bijvoorbeeld. Jan- Willem was voor het laatst op zijn 'kleu- terschool'. Aanvankelijk leek het er op, dat het hem niet veel deed. Maar tij- dens de avonddis zei hij met een treu- rig gezicht: "Vandaag heb ik voor het laatst bij juffrouw Ida in de klas geze ten.Op mijn: "O ja, hoe komt dat zo vertelde hij geemotioneerd dat hij naar degrote school moet. OnzeJan-Willem is nu zes jaar. Wat gaat de tijd snel en wat zal er straks in de vakantie veel bij te praten zijn. Voor mij is vakantie pure investering in het gezin. Niet iedereen is die mening toegedaan. Gisteravond ben ik met kennissen naar Rotterdam geweest, om daar op het Centraal Station de aankomst van een trein af te wachten. Daarin zaten kin- deren die hun vakantie-weken kwamen doorbrengen bij gastouders in Nederland. Het meisje waarvoor mijn kennissen het gastgezin vormen heet Jennifer, ze komt uit Oost-Berlijn. Haar moeder, een gescheiden vrouw die voor haar eigen inkomen moet zorgen, is van 's morgens vroeg tot's avonds laat bezig met haar eigen leven. Eigenlijk past Jennifer daar niet in. Gewone vakantie-opvang schiet dan ook tekort. Daarom is deze mogelijk heid van 'uit logeren gaantoch gewel- dig. Of niet?! Ondanks enthousiaste toejuichingen vanaf het met mensen afgeladen per ron, was er achter de raampjes van de binnenkomende Berlijn-express niet veel beweging te zien. Kinderen met witte gezichten staarden naar buiten; alsofze bang waren dat deze ontvangst niet echt was en dat er hierna niet veel meer te verwachten viel. Of konden ze niet geloven dat ze in een zorgeloze wereld terechtkwamen, al was het maar voor korte tijd. Kom, het wordt tijd om terug te gaan. Naar de koffie en warme cake. Ik wan del terug naar huis met het stellige voornemen de komende vakantie mijn vrouw en kinderen extra te laten mer- ken hoeveel ik van ze hou. Ik wens u prettige vrije dagen en vooral: een beet- je uitrusten hoor! Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM - Tijdens Jeugdland 2000 kunnen kinderen in Schiedam nog tot en met 28 juli deelnemen aan verschillende activiteiten. Vrijdag namen ongeveer 50 kinderen deel aan 'Spelen uit verleden werelden'. Voor dit onderdeel was de Plantage veranderd in een lomeins- en Middeleeuws strijdtoneel. eugdige ringstekers en boogschieters deden hun uiterste best en ook probeer- den zij zich de techniek van de prd-his- torische manier van jagen, het zoge- naamde keiwerpen, eigen te maken. Niet alleen wij, maar ook de kinderen waren hartstikke enthousiast over de attracties in de Plantage", verklaart Daphne Meijer van de organisatie. "De Romeinse strijdwagen was een door 66n van de medewerkers voortbewogen fiets met daarachter een karretje. Kinderen stonden daarin en legde al ringstekend een parcours af." Geen kopzorgen longe ridders tussen de zeven en elf jaar daagden elkaar uit en gingen een bloe- derige strijd aan. De hoofden rolden in het rond. Omdat de harnassen waren uitgerust met een extra hoofd was het niet nodig dat de ambulance van de GGD uitrukte. Over de opkomst in de eerste week van het jeugdfestijn is Daphne is niet ontevreden. "Ongeveer Op dinsdag konden de kinderen de voorstelling van Dolf Moed van Theaterfiets bijwonen op hetZuid-Wilhelminaplein. 400 kinderen schreven zich in voor de diverse onderdelen en als je dat aantal afzet tegen de weersomstandigheden, valt het allemaal wel mee." Sommige activiteiten werden afgelast en niet alleen omdat de regen spelbre- ker was. Zo werd woensdag 12 juli afge- zien van het geplande donderbaltraject dat moest worden afgelegd op de bes- trating van het Bachplein. Opgesloten in zo'n metalen open bal is het al geen makkelijke opgave om over gras het juiste traject te volgen, maar al rollend de eindstreep halen over de ongelijke klinkers van het plein dat was net iets te veel gevraagd. Op het Wilhelminaplein verzorgde Dolf Moed van de Theaterfiets dinsdag 18 juli een voorstelling. De fietsacrobaat sloot zijn programma aan op het thema van Jeugdland- 2000. Verhalen over koningen, prinsessen, lakeien, tijdma- chines en spookschepen passeerden de revue. Gisteren, woensdag 19 juli was het allemaal spiritueel en mysterieus wat de klok sloeg. Kinderen lieten zich door een waarzegger de toekomst voor- spellen en keken toe bij het leggen van de tarotkaarten, bovendien weten zij nu ook alles over hun eigen sterrenbeeld. Elfjes en trollen Donderdagavond zullen niet alleen vogels, konijnen, muizen en ander klein grut het Volkspark bevolken, maar dwaalt er ook een eenhoorn rond en kan je zo hier en daar tussen de struiken elfjes en trollen zien wegduiken. Een griezelig en spannend spel, gebaseerd op de speelfilm Legend. Vrijdag 21 juli staat de wereld op z'n kop in Park Nieuwland. Spelen in de omgekeerde wereld, niets is zoals het lijkt. Aanvang van de omgekeerde wereld 11.00 uur. Volgende week staan nog vier speldagen op het programma. De slotmanifestatie op vrijdag 28 juli op het Stadserfplein vormt de afsluiting van Jeugdland 2000. Daphne Meijer en Pim Schenkelaars van de afdeling activi teiten Jeugdland 2000 zijn voor verdere informatie en inlichtingen over het pro gramma te bereiken via telefoonnum- mer (010) 2465507. Nans Wolter SCHIEDAM - In tegenstelling tot voorgaande jaren zal het slot van de Brandersfeesten dit jaar niet worden opgeluisterd met vuurwerk. Hiertoe is besloten naar aanleiding van de gebeur- tenissen in Enschede van 13 mei. Ook het kostenaspect speelt mee bij deze beslissing. Al eerder wilde het bestuur van de stichting het vuurwerk vervangen door een lasershow. Doordat een spectaculaire lasershow te kostbaar is voor de organisatie zal ook hier van af worden gezien. De Brandersfeesten vinden dit jaar voor de 17e keer plaats en worden gehouden van donderdag 21 tot en met zondag 24 September. Bij de voorgaande edities van de Brandersfeesten trokken de diverse activiteiten duizenden bezoe- kers. Het aanbod aan activiteiten omvat onder meer muziek, sport, demonstra- ties en een zondagsmarkt. Dit jaar zal onder meer 'Het Staatslot op locatie' aanwezig zijn op de Brandersfeesten. Het precieze programma voor dit jaar is nog niet helemaal bekend; over twee weken verwacht de organisatie naar buiten te kunnen treden met het pro gramma voor dit jaar. Twee jaar geleden waren onder meer deze boten aanwezig bij de Brandersfeesten. (Archieffoto: Van Det Fotoproducties) SCHIEDAM - In De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 is momen- teel een foto-expositie te zien van Cock Wijnhorst-Vrijland. De twee series hebben als onder- werp natuur en musicerende kin deren. De natuurfoto's waarin Wijnhorst-Vrijland haar liefde voor de natuur vast legt zijn voor het grootste deel in de polder gemaakt. Alle foto's zijn ingelijst te koop, de foto's van de kinderen zijn ook los te koop. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingstijden van De Blauwe Brug van 9.00 tot 23.00 uur. Meer informatie: (010) 2470464. SCHIEDAM - In het zorgcentrum De Harg-Spaland is tot 2 September weer een nieuwe expositie te bewonderen. Deze keer exposeert mevrouw Sluimer-den Ouden met olieverfschll- derijen, aquarellen en knipwerk in het verzorgingshuis Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2. Coble Sluiraer-den Ouden besteedt heel wat vrije uren aan haar hobby's. Ze maakt zowel schiiderijen met olleverf als aquarellen, waarbij de schiiderijen zijn nageschilderd van kalenders van vroeger. Kaarten van Jetses en boeken hebben model gestaan voor haar aquarellen. Een belangrijke bood- schap van haar werk Is te laten zien dat niemand te oud is om creatief bezig te zijn. De expositie kan dage- lijks bezocht worden van 9.00 en 17.00 uur. Het tentoongestelde werk is te koop. !20 JULI 2000 DE POSTILJON EDHt&-12 PAG IN A 5 fay? (Foto: Bert Visser)

Postiljon | 2000 | | pagina 5