aI x ^RIJNMOND Koningin Solero Zomer- carnaval Schatten van Noord B| gaat voort Drie weken zomersluiting ggjuu 2000 rv, PAQINAS *n t ■Mr W ^6*^ ^B mamr Drie Lancasters vliegen voor een grote voedseldropping over Rotterdam Terbregge. Voor jongelui die aan hun stu- dentenleven gaan beginnen heeft de Woonbond een brochu re 'Op Kamers' uitgebracht. Hierin worden alle kamerzoe- kers en -bewoners gei'nfor- meerd en geadviseerd over het zoeken van een kamer, huur- prijzen en huurcontracten, ser- vicekosten en onderhoud. In de brochure is behalve veel prakti- scheinformatie ook een puntensysteem te vinden. Aan de hand daarvan kan men toetsen of de gevraagde huurprijs niet boven het maximaal toegestane bedrag uitkomt. In de rubriek Stedeninfo zijn adressen te vinden, tele- foonnummers en internetsites van instanties die bij het zoeken van of het wonen op kamers van belang kunnen zijn. De informatie is gericht op 25 studentensteden. 'Op Kamers' kost f 5,25 plus f 2,80 ver- zendkosten en is te bestellen door over- making van het totaalbedrag op giro 6217479 van Woonbond-informatie Amsterdam, onder vermelding van Op Kamers en/of bestelcode DO 06. Informatie: Woonbond, (020) 5517755, bereikbaar van dinsdag tot en met don- derdag tussen 10.00 en 13.00 uur en dinsdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Monique Feijen (21 jaar) is dit jaar gekozen tot Miss fotogeniek 2000 Solero Zomercarnaval. De kersverse koninging komt uit Boxtel en het is_ voor het eerst in de geschiedenis van het Zomercarnaval dat een Neder- landse met de eergaat strijken. De jury was dit jaar echter unaniem, Monique Feijen is de mooiste en het meest foto geniek. De Solero Zomer- carnavalparade wordt een enorm grootse happening. De route zal dit jaar gaan via de Schiedamsedijk (start en Jinishj, Witte de Withstraat, Nieuwe Binnenweg, Karel Doormanstraat, Weena, Coolsingel. Op zaterdag 29 juli zal het centrum van Rotterdam swin- gen en dansen met de vele paradewa- gens met muziek en uitbundige the- ma's. ROTTERDAM - Het Oorlogs Verzets Museum Rotterdam sluit voor drie weken haar deu- ren. Van 18 juli t/m 7 augustus kan het museum aan de Veerlaan 82-92 in Rotterdam tij- delijk niet worden bezocht. Na deze tijd kan de tentoonstelling 'Voedseldropping, Manna Chowhound te zien zijn tot en met 10 September. ROTTERDAM - Aan het einde van de Zwart Jansstraat bevindt zich de galerieruimte De Schatten van Noord. Enkele weken geleden is hier een groots project gestart in het kader van onze multiculturele samenleving. De vele verschil- lende culturen in Rotterdam Noord komen aan bod. Zo was de spits eraf met de expositie over Maghreb mode en de verschillende jurken en kleding uit Marokko. Marokkaanse vrouwen hielden zelfs een heuse modeshow en veiling van djelleba's en kaftans. De hoogtepunten uit deze tentoonstelling is nog te zien in het vervolg van De Schatten van Noord. Nu zijn Surinaamse vrouwen aan de beurt om hun cultuur te laten schitte- In de periode van de zomersluiting zal de complete collectie van het museum onder de loep worden genomen. Aan de hand van een collectieplan zal een deel van de zalen in het museum opnieuw worden ingericht en overzich- telijker worden ingedeeld. Zo zullen onderwerpen als De Nationaal- Socialistische Propaganda tijdens de oorlogsdagen, De Mobilisatie, Het dage- lijks leven tijdens de bezetting en De ren. Verhalen vertellen, uitbundige kle ding, heerlijk eten, alles is te zien in 'Sranang Bromki Dyari'. De Surinaamse gemeenschap is al lang multicultureel; de oorspronkelijke bevolking was Indiaans, maar na de kolonisatie kwa- men er Afrikaanse slaven, Hindoe- staanse en Javaanse arbeiders, Chinezen en vele andere groeperingen bij. Dit heeft de geschiedenis van de mode in het land behoorlijk bei'nvloedt en dit komt duidelijk naar voren in de ten toonstelling. Tijdeijs de opening van het modespek- takel zijn er demonstraties black hair en black make-up, Christa Vonkeman, por- tefeuillehouder kunst en Cultuur van de deelgemeente, zal zich als eerste een Afro-kapsel laten aanmeten! Vanaf 23 juli is de veelkleurige Surinaamse kleding en andere culturele aspecten te bewonderen. Y Bevrijding beter tot hun recht komen. Hierdoor krijgt de bezoeker een leven- dig beeld van hoe het toen geweest is. In het najaar zal verder worden gewerkt aan de herinrichting. Met name zal de deelcollectie Het Verzet worden verplaatst en uitge- breider worden belicht. Ook zullen dan enkele nieuwe thema's, zoals Razzia Rotterdam worden toegevoegd aan de vaste opstelling. Manna/Chowhound Velen zullen zich de Manna-biscuitjes herinneren die tijdens de laatste oor logsdagen als een geschenk uit de hemel kwamen vallen. De tentoonstel ling Voedseldropping, Manna Chow hound is een herinnering aan de geal- lieerde voedseldroppings die vijfenvijftig jaar geleden uitgevoerd zijn. Onder de naam Operatie Manna/Chowhound wierpen Engelse en Amerikaanse bom- menwerpers voedselpakketten af boven hongerend West-Nederland. Om bezoe- kers de gelegenheid te geven deze ten toonstelling alsnog te komen bekijken is deze verlengd tot en met 10 September 2000. Film De foto's, kaarten, modelvliegtuigen, voorwerpen en een doorlopende film van de droppings geven een duidelijk beeld van wat er zich in die dagen heeft afgespeeld. De film is gemaakt door regisseur Billy Wilder, die destijds als militair de vluchten filmde. Twee andere historische films en een documentaire kunnen op verzoek van de bezoekers worden vertoond. De film Honger toont de historische beelden van de hongerwinter in het westen van Nederland, met de daarop volgende voedseldroppings in 1945. In de film Samen op weg wordt het dagelijks leven tijdens de bezetting, de voedseldropping en de bevrijding belicht. In de Britse documentaire The Hungerwinter zijn interviews te zien met zowel betrokke- nen als met Nederlanders die veelal emotionele herinneringen hebben aan de vliegende kruideniers. Het Oorlogs Verzets Museum Rotterdam aan de Veerlaan 82-92 is vanaf 8 augustus weer geopend op de volgende dagen: dinsdag tot en met vrij- dag van 10.00 tot 16.00 uur en op zon- dag van 12.00 tot 16.00 uur. De toe- gang bedraagt f 2,50, kinderen tot en met 12 jaar f 1,-. Meer informatie: (010) 4848931. Tijdens de opening van de tentoonstelling Maghreb mode hielden Marokkaanse vrouwen een modeshow en veiling van vele mooie djelleba's en kaf tans. (Foto: Maria van Krimpenj .DE ^OSTILJON EDITIE -12 Ifc MHMUMtek jIT Oorlogs Verzets Museum verlengt tentoonstelling

Postiljon | 2000 | | pagina 8