Terugblik estafetteloop Roparun 2000 Eerste speelronden Schaakkampioenschap Vakantie Volleybal Millenniumtocht RIJNMOND - Sinds 1992 over- bruggen honderden mensen ieder jaar lopend een traject van 514 kilometer van Rotterdam naar Parijs. Deze afstand wordt afgelegd in het kader van de Roparun, een estafetteloop met als doel zoveel mogelijk geld bijeen te brengen voor kanker- patienten. In totaal hebben van 31 mei tot en met 2 juni 150 teams meegelopen met de Roparun. Op de op 8 juli gehou- den slotmanifestatie van Roparun 2000 in Ahoy' Rotterdam maakte de organisa- tie bekend dat het team Hillegersberg dit jaar de hoogste opbrengst heeft behaald. Op de slotbijeenkomst in Ahoy' werd stil gestaan bij het verdriet over het tra- gische verkeersongeluk dat plaats had tijdens de Roparun. Hierbij verloor een begeleider van 66n van de deelnemende teams het leven. Toch waren er ook tra- nen van vreugde na het bekendmaken van het recordbedrag dat tijdens deze editie is bijeengebracht. Met de opbrengst van f 4.110.408,80 kunnen weer vele projecten ondersteund wor- den om de kwaliteit van leven van kan- kerpatienten zoveel mogelijk te verbete- ren. De opbrengst is tot nu toe elk jaar gegroeid van f 100.000,- (13 teams) in 1992 tot de ruim vier miljoen gulden die dit jaar door 150 teams bijeen is gehaald. Team Hillegersberg Het team uit Hillegersberg deed dit jaar voor de tweede maal mee aan de Roparun. Na de derde plaats van vorig jaar in het klassement voor de hoogste opbrengst bleken de lopers uit Hillegersberg dit jaar de hoogste opbrengst te hebben. De f 125.000,- die is opgehaald met de sportieve prestatie zorgt ervoor dat teamcaptain Alex van Muijen tevreden kan terugkijken op de prestaties van zijn team. "Hoewel ik eigenlijk na dit jaar wilde stoppen heb ik naar aanleiding van dit succes besioten volgend jaar wederom te zullen funge- ren als teamcaptain. Ik was gevraagd om dit jaar teamcaptain te zijn, maar ik kom er nu niet onderuit -om volgend jaar met het hele team te proberen deze prestatie te evenaren of te verbeteren." De lopers en de hele organisatie rond het team zijn allemaal afkomstig uit Hillegersberg en zijn bekenden van elkaar. Alex van Muijen: "Iedereen kent Wisselen van loper tijdens de wedstrijd. wel iemand die mee kan lopen of mee wil helpen in de begeleiding, bijvoor- beeld als fysiotherapeut of chauffeur. Met behulp van de vele plaatselijke sponsors, van groot tot klein, zijn we in staat geweest dit bedrag bijelkaar te lopen." Onderweg Met 150 teams, 1200 lopers en in totaal zo'n 4000 mensen onderweg moet er het nodige georganiseerd worden. Het bijzondere aan de Roparun is dat de Stichting Roparun het evenement orga- niseert, maar dat elk individueel team zijn eigen route, begeleiders en over- nachtingen etc. moet regelen. Team Hillegersberg kwam net als vorig jaar weer met een perfecte voorbereiding SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het jaar 2000 zal de Rotterdamse Wandelsport Vereniging een wandel- tocht organiseren van 2000 hectometer, oftewel 200 kilometer. De tocht bestaat uit een grote ronde rondom Rotterdam en wordt gehouden van vrijdag 28 tot en met zondag 30 juli. De tocht dient te worden volbracht binnen 38 uur. Deelnemers moeten non-stop lopen, er zijn dus geen overnachtingen alleen maar rustpauzes van twee uur. De tocht heeft geen wedstrijdelement want alleen al het uitlopen van een dergelijke afstand wordt als een prestatie beschouwd. Het inschrijfgeld bedraagt geheel in de stijl van de milleniumtocht 2000 stuivers en 2000 centen (f 120,-). De 63 deelnemers die zich tot nu toe hebben aangemeld zullen vrijdag 28 juli om 22.00 uur starten vanuit Sporthal Groenoord in Schiedam. De route gaat verder langs Maassluis, Rozenburg, Rhoon, Ridderkerk, Krimpen aan de Lek, Capelle aan den IJssel, Bergschenhoek, Delft en Maasland. Naar verwachting finisht de groep op zondag 30 juli tussen 10.45 en 11.45 uur weer in Schiedam. Meer informatie: Yvon en Sico Wiekeraad (010) 4734674. SCHIEDAM - Beging deze maand is het Open Kam- pioenschap van Vlaardingen van start gegaan. Aan het schaak- toernooi doen dit jaar zo'n 35 schakers uit de regio mee. Momenteel zijn twee van de acht ronden gespeeld. Het toernooi wordt gespeeld op acht maandagavonden tot en met 21 augus- tus. Deelnemers hoeven niet alle avon- den mee te spelen, later inschrijven is mogelijk. De spelers zijn naar sterkte ingedeeld in twee klassen. De A-groep met de sterkere spelers bevat de top van vorig jaar, zo is bijvoorbeeld de huidige kampioen John van Baarle van de partij. Van de B-groep van afgelopen jaar doet zelfs de gehele top vijf weer mee. B- groep kampioen van vorig jaar Cees Verhagen speelt door zijn overvihnning nu mee in de A-groep. Tussenstand In de eerste ronde was er een verras- send sterk optreden van nestor Aad de Jong die onder meer de nummer drie van vorig jaar, Ron Burgerhout, ver- sloeg. Ook Cees Verhagen en Peter Nederhand hadden een goede start en bleven in de openingsronde ongeslagen. In de B-groep waren de deelnemers in d eerste ronde aan elkaar gewaagd: maar liefst zes schakers gingen na de eerste avond aan de leiding. In de tweede ronde verspeelde kam pioen Van Baarle zijn eerste punten. Verhagen speelde wederom degelijk en ook Rend Mersch, de nummer vijf van vorig jaar had een goede opening. In de B-groep gaan Martijn van der Vaart en Jacques de Ligt aan de leiding door drie overwinningen op rij in de tweede ronde. Het Roparunteam Hillegersberg. aan bij de start, s' Morgens verzamelde het team Hillegersberg bij Makelaars- kantoor Baljon Mora aan de Straatweg. De proloog van de Roparun ging van start vanaf de Coolsingel en voerde de deelnemers langs de Daniel den Hoedkliniek op Rotterdam-Zuid. Bij Ahoy' begon de werkelijke Roparun 2000 om 15.00 uur. Team Hillegersberg gaat net als de ande- re teams met de acht lopers op weg en wisselt na elke twee kilometer van loper. Op deze manier wordt voorko- men dat de benen 'verzuren' en de lopers voortijdig moeten afhaken. De route naar Parijs brengt de lopers (en begeleiders) langs St. Philipsland, waar het team wordt opgewacht door de plaatselijke voetbalvereniging NOAD. Onderweg door Brabant wacht de lopers in bijna elk dorp een enthousiast onthaal. Via Antwerpen belandt men bij de brandweer in Asse. Alex van Muijen vertelt over het waarom van deze tus- senstop: "Als je midden in de nacht loopt is er maar weinig gelegenheid om ergens iets te eten en om even te dou- chen en te rusten. Daarom hebben we van tevoren de route verkent en hebben we afspraken gemaakt met twee brand- weerkazernes. Het slapen of de pogin- gen daartoe- gebeurt in onze touringcar die meerijdt langs de route." Ongeluk Onderweg door Belgie komt de kara- vaan van Hillegersberg langs een plek waar zojuist een verschrikkelijk ongeluk is gebeurd. De vele politie-auto's en ambulances en twee Nederlandse bus- sen doen de deelnemers aan de Roparun vrezen dat er Nederlanders bij betrokken zijn. De tocht wordt ver- volgd, ondanks geruchten van betrok- kenheid van een Roparunteam. In de vroege morgen wordt bekend dat team 41 van Opleidingscentrum Vuursteen van de Landmacht bij het ongeluk betrokken is geweest en dat een bege leider is verongelukt. Enkele teams stoppen, maar Hillegersberg besluit door te gaan. Unaniem besluit het team dat ze moeten doorgaan: 'Roparunnen is geven aan een ander', en 'wie dienen we door te stoppen', is de mening van het team. In de laatste uurtjes voor Parijs lopen de deelnemers uit Hillegersberg in het don- ker nog eventjes verkeerd, maar na 39 uur en 55 minuten finisht Hillegersberg dan toch. De sportieve plicht zit erop, 33 minuten langzamer dan vorig jaar, maar dat doet er na het ongeluk even niet toe. Tijdens de eindbijeenkomst in Parijs later die dag is de sfeer begrijpelijk bedrukt. Roparun 2001 De leden van het team Hillegersberg beseffen dat zonder de facilitaire van de sponsors de deelname aan de Roparun niet mogelijk zou zijn geweest. Daarbij vormt de financiele sponsoring onder weg een morele ondersteuning voor iedereen. De gedachte aan het doel waar voor gelopen wordt - het helpen van mensen en kinderen die lijden aan kanker, thuis en in de ziekenhuizen - zorgt ervoor dat de deelnemers niet zullen opgeven. Het team Hillegersberg is er trots op dat het f 125.000,- heeft kunnen bijdragen aan het totaal bedrag van meer dan vier miljoen gulden. Door de eerste plaats van Hillegersberg mag het team volgend jaar gratis inschrijven. "We zullen vol gend jaar op 23 mei 2001 zeker weer meedoen, maar we hebben besioten de gratis inschrijving te schenken aan Team 41besluit Alex van Muijen. SCHIEDAM - Wat is begonnen als zomaar een ideetje, groeide in de zomer van 1996 uit tot een landelijk evenement: het Nationaal Kampioenschap Va kantie Volleybal. Op tientallen vakantieparken, vereni- gingen, bedrijven, instellingen etc. in heel Nederland hebben duizenden vakantie en volleyballiefhebbers gestre- den voor de titel Nationaal Kampioen Vakantie Volleybal. In 1999 vond de tweede editie van dit evenement plaats. De eerstvolgende staat gepland voor deze zomer. In diverse vakantieparken, bij volleybalverenigingen, bedrijven en instellingen worden recreatie-toernooi- en gehouden. De winnaars van deze toernooien worden uitgenodigd voor de finale op 16 September in Franeker. Het Nationaal Kampioenschap Vakantie Volleybal is georganiseerd door iMediate, de Nederlandse Culturele Sportbond en Sports MusicBizz Entertainment. Inlichtingen: (038) 4533652. 20 JULI 2000 DE POSTILJON EDITIE \l PAGINA 9 MM

Postiljon | 2000 | | pagina 9