\J ft Zelfverzekerde zakenkar Smart als taxi Olympische sporters rijden Volkswagen Hyundai Elantra Postiljon Nieuwe technieken kunnen autorijden efficien- ter, veiliger en comfortabeler maken. Daarom zijn de ontwikkelingsafdelingen van Fiat Auto voort- durend bezig met innovaties. Een van deze innovaties is de Ecodriver. Ecodriver is de naam van een innovatief hybride aandrijfsysteem dat op elk soort voertuig kan worden toege- past. Het bestaat uit een benzi- nemotor, een elektrisch aangedreven generator en een Selespeed geautomatiseerde versnellingsbak. Met deze tech- niek wil Fiat het gecombineerde brandstofverbruik met 30 procent verminderen (zelfs met 45 procent in de stad) en een 1,2 liter motor de prestaties laten leveren van een 1,6 liter kracht- bron. Ecobasic met 1.2 JTD Multifet-motor en geautomatiseerde versnellingsbak. De Elantra staat midden in het D-seg- ment, dat een hoog gehalte zakelijke kopers kent. De geheel nieuwe Hyundai Elantra is dan ook gericht ontwikkeld als krachtig alternatief in dit marktseg- ment. Mede levert Hyundai de Elantra zowel als stijl- volle en luxe sedan, als sportieve vijf- deurs hatchback met hoge achterzijde. De motoren (1.6i en 2.0i) zijn in de basis bekende krachtbronnen van Hyundai. De fabrikant komt tevens met een krachtige tweeliter turbodiesel voorzien van directe inspuiting (Common Rail). Deze krachtbron is vanaf volgend voorjaar leverbaar. De Hyundai Elantra is vanaf begin oktober bij de Nederlandse dealers ver- krijgbaar. De opvolger van de Hyundai Lantra heet net even anders. De Elantra treedt zelf- verzekerd op de voorgrond. Hij oogt zakelijk, vastberaden en krachtig. Dat komt mede door zijn royale afmetingen in combinatie met toonaangevende kwaliteiten op het gebied van interi- eurruimte en rijcomfort. Door een wijziging in de taxiwetge- ving kan Smart nu ook als taxi inge- zet worden. Voorheen werden alleen auto's met minimaal vier deuren toegestaan als taxi. Het RDW heeft inmiddels een officiele typegoedkeuring afgege- ven voor Smart. Het Rotterdamse taxibedrijf Hofman heeft de primeur van Smart als taxi. Hofman is in Nederland niet alleen het eerste bedrijf dat een Smart heeft ingezet als taxi, het is tevens het eerste taxibedrijf met een een- persoonstaxi. De Smart in taxiuitvoering is identiek aan een smart City-Coup6, met uit- zondering van de verplichte taximeters, het taxibord op het dak en de blauwe taxikentekenplaten (vanaf december 2000 ver- plicht op alle De Smart wordt tegenwoordig ook ingezet als taxi. Olympische sporters rijden Volkswagen, ook in Sydney. «.n~v Tijdens de Olym pische Spelen, van 15 September tot en met 1 oktober, zullen de Nederlandse sporters en officials gebruikmaken van Olympische Volkswagens. In de haven van Rotterdam is donderdag 20 juli een flink aantal van deze wagens inge- scheept voor vervoer naar Sydney. Het gaat om 22 auto's, die eind augustus in Australie worden verwacht. De 22 Olympische Volkswagens, hebben een Nederlands kenteken en zijn geschikt gemaakt voor gebruik in Australie. In dat land wordt links gereden, wat het onder meer noodzake- lijk maakte om de kop- lampen van de auto's anders af te stellen. De verscheping is een gezamenlijk project van Volkswagen en het Nederlands Olympisch Comitd (NOC*NSF). De Olympische Volkswagens worden vooral ingezet voor sporters die ver buiten het Olympisch dorp van Sydney hun wedstrijden moeten spe len en voor sporters die veel materi- aal te vervoeren hebben. Het gaat dan met name om roeiers, wielrenners, zeilers, beachvolleybal- lers en de hippische ploeg. 3 AUGUSTUS 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 Spectaculaire uitvindinsen Fiat Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 MBS

Postiljon | 2000 | | pagina 11