GRATISI Liever geen zomer Oaar is its J Hast pas Honing! Rotterdam KMtHS/BMMIIS/IMS ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Imker in bedrijf Herhaalde oproep getuigen DONDERDAG 3 AUGUSTUS 2000 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark beschikt sinds vorig jaar over een bijen- stal. Imker Ruud van den Heuvel nam bij zijn komst vier kasten mee naar het erf van de kinderboerderij. Het bijen- volkje Buckfast kan eens per maand van dichtbij worden bekeken op de open dag. Zondag 6 augustus -vindt alweer de laatste 'Imker in bedrijf mid- dag van het seizoen plaats. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de bijen- stal, waar de imker aanwezig zal zijn om te vertellen over het bijenleven. Op de open dag kunnen de bezige bijtjes worden bekeken door middel van de observatiekast. Ook zijn enkele soorten honing, koek en bonbons te koop. De open dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Naast de open dag kan tot 28 augustus.de uitgebreide tentoonstelling over bijen bezocht worden. De ten- toonstellingsruimte van de kinderboer derij is tussen 10.00 eh 17.00 uur geo- pend. De activiteiten op de kinderboer derij worden georganiseerd door Natuurontwikkeling Schiedam. SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft opnieuw een oproep gedaan aan mogelijke getui gen in de zaak Nienke. Het meisje werd die middag omstreeks 17.45 uur gevonden nadat haar gewonde vriendje omstanders had gewaar- schuwd. Even daarvoor had een nog onbekende man het meisje mis- bruikt en om het leven gebracht. De politie vraagt mensen die rond deze tijd in het Prinses Beatrixpark waren en zich nog niet hebben gemeld contact op te nemen met de politie. Het rechercheteam richt zich vooral op de wandelaars en hondenbezitters die deze middag aanwezig waren. Mogelijk hebben de getuigen iets gezien wat van belang kan zijn voor het onderzoek. Van de intussen bijna 1000 binnen- gekomen tips zijn zo'n 500 tips nagetrokken. Vooralsnog zijn er geen aanhoudingen verricht in deze zaak. Schiedam SCHIEDAM - Het valt deze zomer tot nu toe nog mee. Maar pas op, zodra de tempera- tuur stijgt en de warmte dagen- lang aanhoudt. Dan regent het bij de politie klachten over geluidsoverlast. Komt het kwik boven de dertig graden, dan is het helemaal feest. De warmte maakt dat grenzen worden ver- legd. Bij temperaturen boven de dertig gra den kiest een deel van de mensen voor een tropische levensstijl: buiten leven, tot diep in de nacht gesprekken voeren op het terras en luisteren naar favoriete muziek. Maar wat in warme landen als heel normaal wordt beschouwd, wordt in dit kouwe kikkeriandje vaak niet getolereerd. Geluidsoverlast wordt als een inbreuk op de zorgvuldig opge- bouwde privacy ervaren. De 66n pikt de overlast niet en gaat de confrontatie met de veroorzaker aan; de ander gaat dat liever uit de weg en legt zich zuch- tend bij de situatie neer. Voor deze mensen hoeft het daarom eigenlijk geen zomer te worden. Politie De politie heeft een aantal tips en bro chures over burenlawaai en geluids overlast. Die zijn op elk politiebureau Olympiaweg 44a, telefoon 010-4791944. Let op alleen Wooning in Rotterdam is zondag open. Geluidsoverlast, we hebben er alien slachtoffer. te krijgen, maar meldingen over buren- gerucht hebben geen echte prioriteit. De stereo of televisie in de tuin op tien, sommige mensen hebben er zelf geen last van en begrijpen niet dat anderen zich hier wel aan storen. De politie zegt over de geluidshinder: "Er zijn bepaalde regels en wetten die bepalen op welke tijden er rekening moet wor den gehouden met de nachtrust. Dit geldt voor zowel bedrijven, als particu- lieren. Cafes en bedrijven zijn echter gemakkelijker aan te pakken dan parti- culieren." De Hinderwet regelt de sluitingstijd, geluidssterkte en andere zaken die van tl mee te maken: als veroorzaker of als (Foto: Ruud Veldkamp) invloed zijn op het welzijn van de omwonenden. Bij particulieren ligt de aanpak van geluidshinder lastiger, iedereen heeft weleens een feestje en pas bij veelvuldi- ge, extreme overlast grijpt de politie in. Bij andere geluidsoverlast van bijvoor- beeld brommers of rondhangende jon- geren is na een melding vaak niet te achterhalen wie de overlast heeft ver- oorzaakt. Bij huurwoningen kan in bepaalde gevallen aan de huurder worden gevraagd te bemiddelen als de overlast op een conflict uitloopt. 404.500 oplage dagmiddag was het weer moge lijk om gratis te komen genie- ten van mooie muziek. Vanaf drie uur 's middags konden de bezoekers luisteren naar een Bachprogramma dat door Gonny van der Maten op het hoofdorgel werd gespeeld. Het inloopconcert stond deze keer in het teken van de bekende com- ponist Johann Sebastian Bach. Vrijdag 28 juli was het namelijk precies 250 jaar geleden dat de Duitse componist stierf. De herdenking van zijn sterfdag werd afgelopen week overal herdacht met speciale concerten en uitvoerin- gen. Het inloopconcert in de Grote kerk was zaterdag j.l. geheel gewijd aan J.S. Bach. 28 juli was het exact 250 jaar geleden dat de componist overleed. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle SCHIEDAM - Voor muzieklief- bekend agendapunt, de regel- certen in de Grote- of St. hebbers uit Schiedam is het een matig terugkerende inloopcon- Janskerk. Ook afgelopen zater- Orgelmuziek Gonny van der Maten is de vaste can- tor/organiste van de Geertekerk in Utrecht. Na een uitgebreide orgeloplei- ding geeft zij momenteel les aan de muziekschool in Nieuwegein. Daarbij geeft ze,concerten door het hele land, zowel solo als samen met ensembles. Ook maakte ze inmiddels al twee cd's en is ze regelmatig op de radio te horen. Van Der Maten streeft ernaar het orgel uit de gei'soleerde plaats in de muziekwereld te halen, onder andere door het geven van orgelconcerten in combinatie met andere kunstvormen. Zo maakte zij programma's rond de dichter Paul van Ostayen en de Kleine Prins van Antoine de Saint-Exup6ry. Van dit laatste programma wordt op 22 September op Radio 4 vanaf 19.30 uur een opname uitgezonden. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015- 361 50 SO Fax: Of 5 - 361 SO 52 it faarjjng nummer 100 \feor meer informatte zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Sterfdag Bach herdacht met orgeluitvoering AS. ZONDAG OPEN!

Postiljon | 2000 | | pagina 1