Groenelaan gaat zich profileren Gevarieerd aanbod Volksuniversiteit Kunstklassen in Stedelijk Museum AUTO SERVICE EIGENRAAM Koopzondag centrum SCHIEDAM - De winkeliers in het cen trum van Schiedam houden aanstaande zondag 6 augustus weer een koopzon dag. De ondernemers in de Hoogstraat, Nieuwe Passage, Oranjestraat, Broersvest, Broersveld, Koemarkt, Grote Markt en de Dam staan van 12.00 tot 17.00 uur klaar om de klan- ten te ontvangen met een zondagse gas- tvrij'heid. De laatste zomerkoopjes van de Opruiming bekijken of alvast kennis maken met de najaarscollecties in de modeshops, het kan allemaal aanstaan de zondag in het centrum. Mensen die doordeweeks niet toe zijn gekomen aan het boodschappen doen of gewoon gezellig willen winkelen worden zon dag dus op hun wenken bediend. Gewoontegetrouw zal op het Broersveld ook de antiek- en curiosa- markt weer aanwezig zijn. Extra maatregelen onkruidbestrijding SCHIEDAM - Het college van burge- meester en wethouders heeft besloten de bestrijding van onkruid in de stad serieus aan te pakken. Door gebrek aan financiele middelen en dus mankracht worden steeds meer straten en gebou- wen aan het zicht onttrokken. Het col lege heeft kennis genomen van het werkplan onkruidbestrijding Schiedam 2000 van Irado. Voor de eerste fase van de uitvoering van de plannen is f 20.000,- nodig. f 10.000,- zal ten laste komen van de begroting 2000 van de sector VROM, de andere f 10.000,- komen ten laste van de sector SB onder 'openbaar groen' en 'onkrujdbestrijding verhardingen'. De in maart ingestelde werkgroep onkruidbestrijding zal rond deze tijd met een rapport komen over de oorzaken en aanpak van de onkruid- overlast. Inventaris De Harg te koop Het verzorgingshuis De Harg is nu echt dicht. Alle bewoners van het 'gebouw aan het Hargplein 100 zijn verhuisd naar een nieuwe woning en het pand is verkocht aan Woonplus. Het oude inventaris van De Harg zal zaterdag 5 augustus van 11.00 tot 17.00 uur te koop worden aangeboden. De deuren aan het Hargplein staan open voor alle belangstellenden. Er zal van alles te koop worden aangeboden, bijvoorbeeld meubilair, gordijnen, vitrage, lampen, spiegels, schilderijen en kapstokken, maar ook huishoudelijke apparatuur zoals koelkasten, koffiezetapparaten en tv's. Verder zijn er bureau's, computers (niet voor internet), printers, stellingen en schappen te koop. Planten en een aquarium met vissen vormen een ander onderdeel van het inventaris. mm mm De Groenelaan in Schiedam-Zuid SCHIEDAM - Op dit moment verdiept de Werkgroep Winkels Groenelaan zich in voorstellen die de concurrentiepositie van deze winkelstraat ten opzichte van andere winkelgebieden moet versterken. Het onder- zoek is een vervolg op een vorig jaar verschenen rapport over de Groenelaan. Aanleiding voor het installeren van de werkgroep was de verontrusting die bij Middenstands Bedrijven Schiedam Zuid (MBSZ), de gemeente en Albert Heijn (Hagestraat) was ontstaan over het func- tioneren van de detailhandel in Schiedam-Zuid. In opdracht van MBSZ i onderzocht MKB Reva het functioneren en de toekomstmogelijkheden voor het winkelgebied aan de Groenelaan. In het (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) rapport uit juni 1999 werden een aantal aanbevelingen gedaan, waaronder het verbeteren van parkeervoorzieningen, een grotere variatie aan winkels, meer winkels en een schoner winkel/wan- delgebied. Voor verder onderzoek naar de investe- ringsbereidheid' van de ondernemers stelde de gemeenteraad onlangs f 25.000,- ter beschikking. Luc van Huijgevoort, hoofd Bureau Econo- mische aangelegenheden: "De positie van de Groenelaan is op dit moment niet echt slecht, toch is er wel aanlei ding om de huidige situatie te verbete ren. De Werkgroep Winkels Groenelaan is in het leven geroepen om de voorstel len van MKB Reva te vertalen in con crete plannen. In het najaar verwachten wij de eerste ideeen die winkelen in de Groenelaan aantrekkelijker moet maken." Leegstand Uit het onderzoek kwam naar voren dat de lengte van Groenelaan te lang is voor een winkelgebied. Leegstand vooral in het zuidoosten van de laan komt veel- vuldig voor. Door de leegstaande win kels een andere bestemming te geven, bijvoorbeeld door ze in te richten als kantoor, woning of er een dienstverle- ning in onder te brengen, krijgt de straat een meer verzorgde uitstraling. Zoals eerder uit landelijke cijfers al bleek bestaat behoefte aan kleine, goedkope kantoorruimte in een oude omgeving en aan die voorwaarden voldoet de Groenelaan bij uitstek. In de winkel straat zijn ongeveer veertig onderne mers gevestigd waarvan enkele zelfs al 100 jaar. Volgens Van Huijgevoort bestaan er plannen om de straat op een andere manier in te delen. "Helaas zijn de financiele middelen hiervoor nog niet beschikbaar", verklaart hij. Voorts acht hij uitbreiding van het winkelbe- stand niet waarschijnlijk, wel verplaat- sing van enkele zaken. Het straatmeubi- lair in de Groenelaan kenmerkt zich door een grote diversiteit aan stijlen. Oude sfeervolle lantaarnpalen aan de ene kant en moderne verlichting aan de andere kant van de straat. Ook de zit- bankjes zijn verschillend van kleur en materiaal. Bovendien is het zwerfvuil en de hondenpoep voor zowel winke- lier als passant een doom in het oog. Verbeteringen Driekwart van de mensen die de Groenelaan bezoekt komt daar voor de winkels, maar de bezoekers verblijven daar relatief kort. Men mist - zo bleek uit een enquete - onder meer speciaalzaken op het gebied van stoffen-, wol- en handwerk, schoe- nen- en lederwaren, speelgoed, lingerie, dierbenodigdheden en een textielsuper. Verschillende aspecten van de Groene laan moeten naar de mening van de ondernemers verbeteren. Maar liefst 88% van hen vindt dat het winkelcen- trum meer uitstraling moet krijgen en 80% gaat er vanuit dat uitbreiding van het aantal winkels de aantrekkings- kracht bevordert. Bovendien menen verschillende winke liers dat verbetering van het niveau en de sfeer van de winkels meer bezoekers zal trekken. Het ziet er naar uit dat de problemen van de Groenelaan in de komende jaren grotendeels worden opgelost. Want niet alleen onderzoekt de Werkgroep Groenelaan Winkels de mogelijkheden, maar ook gaf bijna de helft van de ondernemers aan plannen te hebben hun bedrijf in de komende vijf jaar ingrijpend te veranderen. Eenderde van de ondervraagden wil het interieur aanpassen dan wel vernieu- wen en 16% van de winkeliers neemt binnen niet al te lange tijd de pui of het exterieur onder handen. Nans Wolters POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015-361 50 52 E-mail:info@arafia.nl Klachten bezorainq: (0791 3312923 01-08-991 SCHIEDAM/VLAARDINGEN - ledereen die het plan heeft in het najaar zijn of haar algemene ontwikkeling op een hoger peil i te brengen vindt in de brochure van de Volksuniversiteit een I variatie aan cursussen die aan dat voornemen kunnen bijdra- gen. De Volksuniversiteit Vlaardingen ver- zorgt al ruim veertien jaar cursussen, workshops, lezingen en excursies. Zo trekken de wekelijkse taallessen (Frans, Engels, Italiaans en Spaans), die wat betreft moeilijkheidsgraad oplopen van beginners tot vergevorden, al jaren veel belangstellenden. In de anderhalf uur durende taallessen wordt naast spreek- en schrijfvaardigheid grammatica geoe- fend. De nadruk in de lessen ligt vooral in de eerste studiejaren op praktische taalvaardigheden in alledaagse situaties. Ook wordt aandacht besteed aan de cultuur van het betreffende land. Afhankelijk van eerder opgedane kennis is het mogelijk tussentijds in te stappen. Korte cursussen Ook voor wie meer voelt voor een kort- lopende cursus biedt het programma- boekje van de universiteit voldoende keus. Zo wordt op donderdag 2 novem- ber gestart met vier bijeenkomsten waarin het leven wordt belicht van beroemdheden uit het oude Egypte, waaronder Cleopatra, Ramses II en Hashepsut. Twee bijeenkomsten (start 18 januari) die gewijd zijn aan de Farao's van de zon sluiten aan op de ten- toonstelling die vanaf eind november te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Ook de geschiedenis van de Griekse- en Romeinse filosofie en ook een cursus Socrates tot Zarathustra staan op het programma van de univer siteit. Communiceren Meer gericht op de huidige samenle- ving is de cursus Effectieve Communi catee. De acht bijeenkomsten zijn bestemd voor mensen die duidelijker willen overkomen en meer zelfvertrou- wen willen krijgen. De deelnemers leren actief te luisteren en door effectief te communiceren beter met conflicten om te gaan. ledereen die de cursus met goed gevolg aflegt ontvangt na afloop een certificaat. Drs. E. Vervaet verzorgt tweemaal vier bijeenkomsten die gericht zijn op kin- derpsychologie en de psychologische geboorte van het kind. Niet alleen voor (jonge) ouders en mensen die met kin- deren werken uitermate interessant, maar ook voor iedereen die enig inzicht wil krijgen in het psychologisch functio neren van de mens in het algemeen. Een flink aantal cursussen richt zich op persoonlijke vorming. De workshops 'De kunst van het onthaasten', 'De macht van het geld' en de cursus 'De betekenis van dromen' zijn daar drie voorbeelden van. Op donderdag 5 okto- ber start de uit 9 bijeenkomsten bestaande cursus Touch for Health. Een methode die werd ontwikkeld in de jaren zestig om spieren en natuurlijke energiestromen in balans te brengen. Als men dit evenwicht bereikt kunnen fysieke pijn en spanning afnemen. Meer informatie over het cursusaanbod en inschrijving op donderdag 7 Septem ber van 19.00 tot 21.00 uur in wijk- centrum de Blauwe Brug op het Bachplein, Schiedam en op zaterdag 9 September in Boerderij Hoogstad, Westlandseweg 256, Vlaardingen van 11.00 tot 14.00 uur. Bellen kan ook (010) 4603354. SCHIEDAM - Al veertig jaar organiseert het Stedelijk Museum schiedam Kunst klassen voor volwassenen en kinderen. Door het beoefenen van diverse tech- nieken stelt het museum de deelnemers I in staat hun creatieve en kunstzinnige mogelijkheden te ontdekken en te ont- plooien. Zowel beginner als gevorder- den kunnen kennismaken met tekenen, schilderen, boetseren, fotograferen en het maken van grafiek. aan het eind van het seizoen kunnen de cursisten op de tentoonstelling in de Stadswinkel naar buiten treden met hun werk. Deelname aan de Kunstklassen kost f 230,- voor volwassenen, f 132,50 voor 14-21 jari- gen en 65-plusser, en f 75,- voor kinde ren tot 14 jaar. De Kunstklassen begin- nen vanaf dinsdag 12 September 2000 en eindigen op zaterdag 26 mei 2001. De workshops kosten f 75,- voor zes les sen inclusief materiaal. Meer informa tie: Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 (010) 2463666. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk 3 AUGUSTUS 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 Verschijrit op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Gapelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon OlO - 462 20 22

Postiljon | 2000 | | pagina 3