regiosamenwerking Gemeenten willen door met Tweede landelijke Kanker Herdenkingsdag Riagg cursus voor zelf overwinnen depressiviteit Schiedammer wint Suzuki-scooter Topvocalisten in Hotel Rijnmond 3 AUGUSTUS 2000 de WJSftJfiiN tsmnp PAGINAL c \SCHIEDAM - De samenwer- king tussen Rotterdam en de gemeenten in de regio, waaron- der Vlaardingen, zal ook na 2002 doorgaan. Dit blijkt uit de reacties van de gemeenten op de notitie 'De uitdaging geconti- nueerd?', waarin een aantal gemeentegrens overstijgende opgaven geformuleerd is voor de periode na 2002. De meeste gemeenten in de Stadsregio willen naarmate de stadsregio belangrij- ker wordt wel meer aandacht voor het democratisch gehalte van de samenwer- king. Ook blijkt dat de communicatie met de burgers van de regio moet ver- beteren. De onlangs door de regioraad vrijgegeven notitie bevat drie doelstel- lingen van regionale samenwerking: - behoud en versterking van de concur- rentiepositie van de Rotterdamse regio, in het bijzonder de mainport - behoud en versterking van een aan- trekkelijk woon-, leef- en vestigingskli- maat - en het voorkomen van een tweedeling in de samenleving, onder meer door het bevorderen van werkgelegenheid, leefbaarheid en veiligheid. In de afgelopen maanden is de notitie besproken in de gemeenteraden en heeft een externe commissie haar advies 'Ruimte voor beweging' uitge- bracht. Het dagelijks bestuur heeft de reacties meegenomen in het voorstel 'De gekozen toekomst', een visie op Groot-Rotterdam na 2002. Deze twee- de fase van het tot stand brengen van de toekomstvisie wordt nog gevolgd door de regioraad te vragen het voorstel te aanvaarden voor nadere uitwerking en aan te bieden aan de minister van Binnenlandse Zaken. Opgaven In 'De uitdaging gecontinueerd?' werd al geconstateerd dat de nu lopende opgaven van de stadsregio bijna alle- maal de datum van 31 december 2002 overschrijden. Daar komen nog ver- schillende opgaven bij die zich tot nu toe hebben aangediend. Deze opgaven vereisen door hun aard en omvang regionale samenwerking. Enkele opgaven zijn de aanleg van de tweede Maasvlakte, de ontwikkeling van bedrijfsterreinen, de positie van de glastuinbouw, de kwaliteitsslag in het openbaar vervoer, de verbinding van de A13 met de A16 en het completeren van de A4-vervoersas door Midden Delfland. Over dit laatste onderwerp verschillen vooral de gemeenten Schiedam en Vlaardingen nog van mening met bij- voorbeeld Rotterdam. In de toekomst wordt de A4 wellicht vanaf knooppunt Kethelplein doorgetrokken richting Delft. (Foto: Bert Visser) Op vrijdag 8 September 2000 vindt in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht de twee de Kanker Herdenkingsdag plaats voor familieleden en andere naasten van mensen die aan kanker zijn overleden. De bijeenkomst wordt georgani- seerd door de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) samen met de Contactgroep Nabestaanden Kanker-patien- ten (CNK). In 1999 heeft het KWF in het kader van zijn 50-jarig jubileum voor het eerst een Kanker Herdenkingsdag gehouden. De behoefte aan en belangstelling voor deze dag bleek zo groot dat ook dit jaar is besloten zo'n landelijke bijeenkomst te organiseren. De belangrijkste taak van het KWF is het financieren van wetenschappelijk onderzoek. Daarnaast is het KWF als maatschappelijke organisatie actief op het gebied van voorlichting en patien- tenbegeleiding. Kanker is een ziekte die diep ingrijpt, niet alleen in het leven van de patient, maar ook in dat van alien die erbij betrokken zijn. Het KWF steunt daarom activiteiten voor patienten en naasten. Om diezelfde reden geeft het KWF nabestaanden van kankerpatienten gele- genheid om samen met anderen stil te staan bij hun verlies. De behoefte hier- aan is ook gebleken binnen de CNK. Het programma van de Herdenking duurt van 19.00 tot 20.30 uur en bestaat onder andere uit gesproken her- inneringen van nabestaanden. Deze worden afgewisseld met momenten van stilte en muzikale bijdragen van onder andere het koor van de Daniel den Hoedkliniek uit Rotterdam. De bijeen komst wordt geleid door Violet Falkenburg. Na afloop is er tot 21.00 uur gelegen- heid om met elkaar in de foyers na te praten. Ook vrijwilligers van de CNK en van andere organisaties, alsmede mede- werkers van het KWF zijn beschikbaar voor een gesprek. De bijeenkomst in Muziekcentrum Vredenburg is bedoeld voor nabestaan den van kankerpatienten en is vrij toe- gankelijk. Er is plaats voor ruim 1.200 personen. Belangstellenden dienen zich vooraf aan te melden. Een folder met aanmeldingskaart is onder meer ver- krijgbaar bij het KWF, bibliotheken, apo- theken en levensbeschouwelijke instan- ties. Voor degenen die de bijeenkomst niet kunnen of willen bijwonen, bestaat de mogelijkheid een herinneringskaart met een tekening, foto of gedicht in te zen- den. Alle kaarten en bijdragen krijgen tijdens de Herdenkingsbijeenkomst een plaats in het Muziekcentrum. SCHIEDAM - Vrijdag 25 augustus komen Jorge Fernando en Mariza Rets Nurtes voor de eerste maal voor een optreden naar Nederiand. Het concert van de absolute top van Portugal kan deze dag worden bijgewooad in Hotel Rijnmond vanaf 20.00 uur. Jorge Fernando is beroeps fadozanger en gtarlst, jareniang was hij een van de vaste begeleiders van Atrtaiia Rodrigues. Tevens werkt Wj als producer en tekst- en rnuziek- schrijver voor tal van getenommeerde lado artiesten. Mariza koppeit haar zeer apar- te verschijning aan een uitzonderlijke stem. Hoewel Mariza jazz, gospel en sou! ver- toikt. voelt ze zich het meest aangesproken door fado. Beide artiesten en begeleiding zijn eind deze maand te bewonderen in Schiedam aan de lange Haven 15a. SCHIEDAM - De Riagg rijnmond noord west start op 5 oktober met een nieuwe cursus 'In de put, uit de put'. De cursus is bedoeld voor volwassenen tot 60 jaar die last hebben van som- berheid of lichte depressieve klachten. Deelnemers aan de cursus leren tijdens de elf bij- eenkomsten praktische vaardig- heden die kunnen helpen om depressieve gevoelens te over winnen. Iedereen voelt zich wel eens somber, bijvoorbeeld bij conflicten, tegenslag of ziekte. Soms blijft de somberheid bestaan, lijkt alles kleurloos en heb je nergens zin in. Op zo'n moment kun nen andere klachten zoals slaapproble- men, eetproblemen, moeheid of schuld- gevoelens de kop opsteken. Ongeveer 500.000 Nederlanders hebben hier last van. Vaak kunnen mensen zelf verandering aanbrengen in hun situatie. De cursus 'In de put, uit de put' biedt hierbij ondersteuning. De cursus is geen gespreksgroep of psychotherapie. Aan de orde komen onderwerpen zoals: wat is depressiviteit, hoe be'invloeden gedachten depressiviteit, leren ontspan- nen en verbeteren van sociale vaardig- heden. De deelnemers krijgen opdrach- ten mee om thuis uit te voeren. Aanmeldingen De cursus bestaat uit elf bijeenkomsten van twee uur op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De eerste bijeen komst is op 5 oktober, de laatste op 21 december; na afloop vinden twee terug- kombijeenkomsten plaats. De cursus kost f 150,- en wordt gegeven bij de Riagg aan de Westhavenkade 85 in Vlaardingen. Belangstellenden kunnen zich tot 8 September inschrijven en krij gen vooraf een kennismakingsgesprek met de cursusleiding. Voor meer infor- matie over de cursus kan contact wor den opgenomen met de cursusleiders Eva Buitenhuis en Domien Theuvenet (010) 4453497. A.M. Zandbergen de sleutel van zijn Suzuki-scooter. Rechtsjoke Groenendaal van Remco van Rij ontvangt uit handen van Suzuki-importeur BV NIMAG. SCHIEDAM - De 18-jarige Remco van Rij uit Schiedam is een van de vijf gelukkigen die bij een prijsvraag van Coca Cola een scooter heeft gewonnen. De vijf winnaars namen als hou- ders van de Coca Cola Card deel aan de wedstrijd waarmee een Suzuki Katana gewonnen kon worden. Remco kreeg de sleutels van zijn scoot er onlangs overhandigd door A.M. Zandbergen, Suzuki-scooterdealer en eigenaar van Nova Tweewielerbedrijf. De Katana komt Remco goed van pas, want zijn eigen brommer werd vorig jaar gestolen. De Suzuki Katana heeft een gewaagde vormgeving en is een stoere verschijning, waardoor de Katana vooral de jeugdige Suzukirijder aan- spreekt. Van de duizenden kaarthou- ders die de slagzin instuurden waren er veel afkomstig uit de doelgroep 16 tot 20 jaar. De Coca Cola Card is een kortingskaart bedoeld voor jongeren van 12 tot 24 jaar. Behalve korting op onder meer kleding en fastfoodmenu's krijgen de kaarthou- ders tien procent korting op scooters van Suzuki.

Postiljon | 2000 | | pagina 5