Non-stop wandeling van 200 kilometer Voorzitter PPSC trots op zijn leden ■Mi De zomerstop 3 AUGUSTUS 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG1NA9 SCHIEDAM - Excelsior'20 en PPSC bestaan dit jaar beide tachtig jaar, een feit dat op ver- schillende wijze gevierd is bij de buurverenigingen. De eerst- genoemde promoveerde en vierde een sportief feest. PPSC daarentegen speelde voor de tweede maal een onfortuinlijke nacompetitie, maar kreeg als troost het grote Feyenoord op bezoek. Voorzitter Wim Meijboom is maar wat trots op de leden die alle festiviteiten dit jaar mogelijk hebben gemaakt. "Als voorzitter kan ik alleen maar enorm blij zijn met deze mensen. Ze hebben voortreffelijk werk geleverd door iedere maand een grote activiteit te plannen. Natuurlijk was de wedstrijd tegen Feyenoord een absoluut hoogte- punt." Op dinsdag 11 juli speelde de Rotterdamse topclub namelijk de eerste offlciele wedstrijd van dit seizoen. Ruim 4000 mensen omzoomden het gezellige veld in Sportpark Thurlede, waar de club na uitbreiding van Wilton Feijenoord in een grijs verleden (1962) neerstreek. "We moesten zelfs mensen hun geld teruggeven omdat ze de wed strijd niet konden zien. Op de tribune zaten de genodigden en langs de lijnen stonden de fans rijen dik. Het was een waar spektakel, echt ongelooflijk gezel- lig. Een waar hoogtepunt in onze histo ric." PPSC is met de jubileumwedstrijd uit de kosten gekomen en heeft zelfs een bedragje aan het bezoek van Feyenoord overgehouden. "Feyenoord vraagt rond de 30 mille voor een bezoekje met het eerste elftal. Onze sponsors hebben een belangrijke bijdrage geleverd zodat we zonder al te veel kopzorgen aan dit avontuur konden beginnen. Op i Arco Jochemsen van Feyenoord tijdens de jubileumwedstrijd PPSC-Feyenoord van 11 julij.l. (Foto: Bert Visser) Koninginnedag waren we al duizend kaarten kwijt aan de eigen leden. Wie een gratis kaart wilde hebben, kon die verdienen door 20 toegangsbewijzen te verkopen. Dat leverde al de genoemde basis op. De rest werd via de voorver- koopadressen verkocht. Commissie Wim Meijboom is trots op zijn 350 leden, vooral de zeer actieve jubileum- commissie krijgt wat hem betreft een dikke pluim. "Een groep dertigers, zo zal ik ze maar even noemen, heeft al die tijd gezorgd voor fantastische evene- menten waar veel leden iets aan hebben gehad. Dat is ook de grote kracht van deze vereniging. Bij ons staat niet het eerste elftal voorop, maar de vereniging. Dan is het ook zo leuk om jongens van het eerste als regelaar aan het werk te zien. Elke maand was er een activiteit gepland. Het begon allemaal met een dartkampioenschap tot in de vroege uurtjes. Daarna volgde een klaverjastri- logie en een uitgebreide familiedag, karaokeavond en een Saturday night live-avond in april. In mei stonden de activiteiten voor de jeugd centraal. Tijdens Euro 2000 speelden we een spel in de kantine en zo kan ik nog wel even doorgaan. Kortom, voor elk wat wils", aldus Wim Meijboom, die blij is met de jeugdbegeleiding voor komend seizoen. Oud-trainer Ron de Bruijn wordt coor dinator jeugdbeleid en oudspeler Jan't Hoen gaat zich bezighouden met de F- jes." "Die jeugdafdeling is voor mij als ex-jeugdvoorzitter heel belangrijk." Clubliefde De preses is nu vier jaar als opperhoofd van de Pro Patria Stormvogels Combinatie aan het bewind. Als hoofd bureau geeft hij in het dagelijks leven al leiding aan heel wat afdelingen, de Schiedammers dus gewend te regeren maar vooral te delegeren. De 54-jarige voorzitter houdt zich niet zoals sommi- ge van zijn collega's bezig met het ron- selen van spelers. "Dat verfoei ik ook. Men moet vanwege de ambitie en de gezelligheid in een selectie willen spe- len. Iedereen dient gewoon contributie te betalen." Meijboom begon als leider van een jeug- delftal zijn activiteiten bij het PPSC. Van het een kwam vervolgens het ander en via de functie van jeugdvoorzitter trad hij toe tot het hoofdbestuur. Zestien jaar geleden richtte hij de meisjes- en dames- afdeling op. Zijn zoons en dochters dra- gen de club al dan niet als spelend lid nog steeds een warm hart toe en heb ben alien een binding met PPSC. "De jongste dochter bijvoorbeeld keept nog in het dameselftal. De oudste zoon speelt in het derde, de andere zoon heeft een afgescheurde kruisband en mag niet meer in het eerste spelen. Van het een komt vaak het ander, beide schoonzonen speelden ook bij de club. Wij voelen ons allemaal enorm thuis bij deze gezellige club waar alle leden voor mij gelijk zijn." Schiedams kampioenschap De strijd om het VSB Schiedams kam pioenschap barst ook voor PPSC weer los. Komende zaterdagmiddag speelt de ploeg van het trainersduo Ruud Spierings en Ronald Scholte tegen HBSS. Op dinsdag 8 augustus speelt PPSC tegen GTB (uit) en op donderdag 10 augustus komt WK op bezoek. Op 19 augustus zal PPSC als gastheer optre- den voor beide fmaleploegen. PPSC heeft de organisatie van de finale over- genomen van Excelsior'20, de winnaar van vorig seizoen. Deze club beschikt over cricketteams die de accommodatie rond die tijd nodig hebben. In de winterstop is het vaak duimen draaien en afwachten geblazen. De zomerstop wordt door velen veraf- schuwd, want stil zitten is voor hen een ramp. Anderen kijken juist reik halzend uit naar enkele weken niets doen. Ik behoor ditmaal tot de groep die baalt dat er niets te doen is. Andere jaren was het skien geblazen op de eeuwige sneeuw, lange fietstochten maken, voetbal- len, hardlopen en zwemmen (meestal direct na het hardlopen). Mijn rugblessure beperkt me echter in alles wat ik graag zou willen. Nu pas voel ik wat het is om gebles- seerd te zijn en niet te kunnen sporten. Ik kan me nu ook heel goed verplaatsen in al die mensen die gedwongen rust moeten hou- den. Ik leef met u alien mee, echt waar. Sporten kan zo fijn zijn, gebles- seerd toekijken is zo dramatisch. Het EK en de Tour volgen was daar entegen weer fantastisch. De heren en dames voet-, korf-, en honk-plus softballers komen deze periode al dan niet gebruind weer in actie. De zaalsporters wachten nog even. De individuele sporters kunnen vaak zelf bepalen wanneerze op de fiets stappen, de hardloopschoenen aan trekken of de nette kleding verwis- selen voor het zwem- of fitnesste- nue. Goh, wat zou ik graag bij al deze groepen mensen willen behoren. Maar genoeg gezeurd nu, hard wer- ken wanneer het weer mag van de manueel therapeut en sterker terug- komen dan ooit. Zo luidt het devies dat ik mezelfopleg. Alle sporters die wel fit zijn en die de zomerstop ten einde zien lopen wil ik ontiegelijk veel gezondheid en succes toewensen dit komende seizoen. 'Be fit, and you'll find you' re new limit', zei de Amerikaanse fysio in New York 1QQ3 tegen mij. "Grenzen verleggen en vooral gezond blijven, daar draait het om zegt mijn Nederlandse fysio anno 2000. Alle nieuwe sporters wil ik aanmoedigen eerst een bezoek te brengen aan het Sport Medisch Advies Centrum naast de Rotterdamse Kuip ofde arts te raad- plegen. Zonder goede begeleiding zo maar sporten kan niet in alle gevallen. (Blessures) Voorkomen is ook in de sport beter dan achteraf genezen. Cor Hulsbus SCHIEDAM - De Rotterdamse Wandelsport Vereniging (RWV) heeft afgelopen weekend een bijzondere wandeltocht georga- niseerd. Speciaal voor het mil- lenniumjaar 2000 liepen 66 deelnemers 2000 hectometer, oftewel 200 kilometer. Start en finish van de non-stop wandel tocht vonden plaats vanuit Sporthal Groenoord in Schiedam. Vrijdag 28 juli klokslag 22.00 uur ver- trok een groep van 66 wandelaars voor de 200 kilometer grote ronde rond Rotterdam. Voor het eerst kon in Nederland een tocht van dergelijke grootte gelopen worden waarin ook gedurende twee nachten gelopen moest worden. Volgens een van tevoren vast- gesteld schema - met maar enkele pau- zes van 66n twee uur - zouden de lopers de afstand binnen 38 uur kunnen volbrengen. Route Na het vertrek uit Schiedam zette de groep koers naar Maassluis om de laat- ste pont naar Rozenburg te nemen. De eerste uren lag het wandeltempo op 7 km/u, later in het weekend liep dit tempo langzaam terug. Na de eerste nacht arriveerden de lopers zaterdag in de vroege ochtend in Oostvoorne voor een stop bij voetbalvereniging Vierpolders. Via de Spijkenisserbrug wandelde de nog complete groep naar Rhoon en verder richting Ridderkerk en Krimpen aan de Lek. Na een kleine rust- pauze in Capelle a/d IJssel was Buitensportcentrum Tiekamp in Bergschenhoek de volgende tussenstop. Op het moment dat de wandelaars zon- dagnacht door Delft trokken hadden de wandelaars zich in twee groepen gesplitst. De laatste kilometers van het wandelweekend voerden de lopers door Maasland, waarna rond 11.30 uur de eerste wandelaars Schiedam binnenlie- pen. De tweede groep volgde korte tijd later om 14.00 uur. Het weer zat dit weekend mee en het aantal uitvallers bleef beperkt, uiteindelijk hebben 59 van de 66 wan delaars de millennium- tocht volbracht. Onder de deelnemers behalve veel lange- afstandslopers uit heel Nederland ook zes Belgen, een Duitser en twee Engelsen. Al met al was de organisatie erg tevreden over het verloop van de tocht en kan men terugkij- ken op een geslaagd eve- nement. De volgende lange tocht die RWV orga- niseert is de 160 kilometer lange wandeling van Nijmegen naar Rotterdam De deelnemers aan de millenniumwandeltocht bij de start in Schiedam. in het weekend van 16 en (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) 17 September. Jubileum PPSC groots gevierd

Postiljon | 2000 | | pagina 9