GRATIS Bijtjes kijken op open dag Imker in bedrijf Cursus en onderzoek depressiviteit Inzicht gevraagd in uitnodigingen voor B W Fado-muziek in Rijnmondhotel Cursus omgaan met stress op het werk Opening garage Stop 'n' Steer en feliciteren in SCHIEDAM Bokx-toernooi bij Asvion 9292 breidt internetsite uit Oplage 41 Schiedam SCHIEDAM - Rlagg Rijnmond geeft vanaf 13 September de training 'In balans op het werk: omgaan met stress'. Doel van de training is het tijdig herkennen van stress en het bieden van handvatten om er mee om te gaan. Het maakt niet uit wat voor beroep de deel- nemers hebben, in elk beroep kan stress voorkomen. Dit hoeft niet altijd ongezond te zijn, zolang de balans tus- sen belasting en belastbaarheid maar in evenwicht wordt gehouden. In de cur sus leert men vroegtijdig stressignalen te herkennen en wordt er geoefend in vaardigheden die de stressbestendig- heid bevorderen. Ook het uitwisselen van ervaringen en tips tussen de deel- nemers onderling blijkt erg waardevol. De training zal plaatsvinden op 10 woensdagavonden van 19.00 tot 21.00 uur en start op 13 September. De kos- ten voor de cursus bedragen f 150,-. Voorafgaand aan de cursus is er een kennismakingsgesprek. Meer informa- tie en inschrijvingen: Marieke van Abbema, (010) 4453479. SCHIEDAM - Aan de Scholtenstraat 11 in Schiedam is zaterdag 5 augustus edn van de eerste vestigingen van de auto- serviceketen Stop 'n' Steer geopend. Bij de uit Groot-Brittannie afkomstige keten kunnen automobilisten met alle automerken terecht voor onderhoud en reparaties. De garage staat voor lokale autoservice, een garage in de buurt. Doordat Stop 'n' Steer deel uitmaakt van een van de grootste autoservicebe- drijven van Europa profiteert de klant van de kwantumvoordelen wat betreft prijs en garanties. De medewerkers hebben een op maat gesneden oplei- ding genoten waardoor zij elke auto van binnen en buiten kennen. Helderheid en professionaliteit zijn de twee peilers van de serviceformule, zo gelden er voor alle werkzaamheden vaste prijzen. Stop 'n' Steer zit geves- tigd in het pand waar voorheen Autofit zat, de keten die is overgenomen door Stop 'n' Steer. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - De Schiedamse sportver- eniging Avion houdt op 25, 26 en 27 augustus voor de 12e keer het Bokx- toernooi. De traditionele 'seizoensop- warmer' van de Hockey/Cricket ver- eniging kent acht deelnemende teams. In poule A spelen Voordaan, Forward, Victoria en Asvion en in poule B Schaerweijde, Cartouche, DSHC en Hudito. Het hockeytoernooi start op 25 augustus om 19.45 uur, de finale wordt gespeeld op 27 augustus vanaf 15.00 uur. Op zaterdagavond 26 augustus zal er een feest zijn met livemuziek. Evenals vorig jaar wordt het toernooi gesponsord door de Schiedamse bedrij- ven Bokx Bouw, Vink Evag, Ketel 1 en JAWA Sport. SCHIEDAM - De internetsite van '9292' Openbaar Vervoer Reisinformatie www.9292ov.nl is uitgebreid met een eigen zoekma- chine. Met deze machine kan men ant- woord vinden op vragen random reizen per openbaar vervoer. De gratis zoekmachine geeft ook informatie over acties/evenementen en kan worden gebruikt voor het opvragen van vervoertarieven, abonnementen en dergelijke. 1 Bijen kijken bij de observatiekast op kinderboerderij't Hoefblad. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Enkele malen per jaar houdt kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark een open dag in de bijenstal. Kinderen en ouders zijn dan welkom om van dicht bij het doen en laten van de duizenden bijen te volgen. Ook afgelopen zondag konden de bezoekers terecht bij de vier bijenkasten van imker Ruud van den Heuvel. De middag maakte deel uit van het uit- gebreide programma van de afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam. Dit (zomer)seizoen waren er vijf zogenaamde 'Imker in bedrijf mid- dagen, waarvan die van zondag 6 augustus de laatste was. Bezoekers van de kijkkasten vol bijen mochten vragen stellen aan de imker of konden een kijkje nemen bij de tentoonstelling over bijen in de kinderboerderij. Kinderboerderij't Hoefblad organiseert naast tentoonstellingen ook themada- gen, tuiniercurssusen en excursies. De excursies vinden plaats in Heemtuin't Hoefblad, eveneens in het Prinses Beatrixpark. Meer informatie over de activiteiten is verkrijgbaar via de Groentelefoon: (010) 2465522. 404.S00 oplage SCHIEDAM - Het Riagg rijn mond noord west geeft dit najaar voor de zesde keer de cursus 'de depressie de baas' voor 60-plussers. Bijzonder is dat er dit jaar een wetenschappelijk onderzoek aan de cursus is verbonden waarmee de effectiviteit beoor- deeld zal worden. SCHIEDAM - In het Rijn- mondhotel aan het Nieuw- landplein 2 in Schiedam kan op vrijdag 25 augustus het eerste concert op Nederlandse bodem van Jorge Fernando en Mariza Reis Nunes worden bijge- woond. De zangeres Mariza en de gitarist/zanger Jorge Fernando zijn twee grootheden op het gebied van de Portugese fado-muziek. Het tweetal en begeleidende musici komen in Schiedam op initiatief van Wim de Haan. Als liefhebber van fado heeft De Haan er hoogstpersoonlijk De effecten van de cursus worden door de Universiteit van Leiden gemeten, naderhand volgt een vergelijking met de effecten van een wachtperiode. Ouderen met depressieve klachten kunnen meedoen aan de cursus en het daaraan verbonden onderzoek. In de praktische cursus leren de deelnemers hoe zij zelf depressieve klachten kun nen overwinnen. Alle deelnemers ont- vangen een werkboek met huiswer'kop- drachten die toepasbaar zijn op de voor gezorgd dat beide artiesten te horen en te zien zullen zijn in het RijnmondhoteL Het concert van de absolute top van Portugal zal beginnen om 20.00 uur. Jorge Fernando is beroeps fadozanger en gitarist, jarenlang was hij 66n van de vaste begeleiders van de wereldbe- roemde Amalia Rodrigues. A1 op jonge leeftijd brak hij door op het RTP Festival van het lied. Behalve als zanger werkt Jorge Fernando ook als producer en tekst- en muziekschrijver voor tal van gerenommeerde fado artiesten. Volgens de Portugese auteursrechten- vereniging is hij de meest 'gezongen' en 'uitgevoerde' artiest van zijn tijd. Mariza koppelt haar zeer aparte eigen situatie. Deelnemers die ber'eid zijn om de vragenlijsten van het onder zoek in te vullen en mee willen werken met een gesprek met 66n van de onder- zoekers kunnen gratis aan de cursus deelnemen. De tien lessen van twee uur worden gehouden op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur aan de Westhavenkade 85 in Vlaardingen. De kosten bedragen f 25,-. Opgeven kan tot 11 September: (010) 4453458. verschijning aan een uitzonderlijke stem. Hoewel Mariza jazz, gospel en soul vertolkt, voelt ze zich het meest aangesproken door fado. Mariza beheerst in tegenstelling tot de meeste fado-artiesten zowel de stille/zachte passages als de forse passages. De kunst om de diverse gevoelens in haar nummers te vertolken treft je alleen aan bij natuurtalenten als Mariza. Het concert in het Rijnmondhotel aan het Nieuwlandplein 2 vindt plaats op 25 augustus vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen bij Wim de Haan en kosten f 50,- per stuk. Telefax: (010) 4734648. SCHIEDAM - Gemeenteraadslid mevrouw C. Raaphorst-de Groot van het AOV heeft in schriftelijke vragen een over- zicht gevraagd van de bezoe- ken, reizen en uitnodigingen van het college van Burgemeester en Wethouders. De gevraagde gegevens hebben betrekking op de periode na de beediging van de gemeenteraad in 1998. Het AOV wil inzicht in de kosten, ver- plichtingen en consequentie die voor de gemeente voortvloeien uit de uitno digingen. Naar aanleiding van enkele publicaties wil het Algemeen Ouderen verbond een overzicht van de uitnodi gingen voor het bijwonen van bezoe- ken, excursies, reizen, seminars en meetings onder welke naam dan ook. Gevraagd wordt naar uitnodigingen voor het college en voor de individuele leden, inclusief de gemeente-secretaris. Voor elke afzonderlijke uitnodiging wil de fractie van het AOV onder meer weten: van wie is de uitnodiging afkomstig; wat is de relatie van de gemeente met de andere partij; wat is het onderwerp van de uitnodiging; is de uitnodiging aanvaard of geweigerd (in beide gevallen met de achterliggen- de reden); zou een weigering nadeel toebrengen aan de gemeente; en welke concrete kosten, verplichtingen of con- sequenties vloeienden voort uit de uit nodigingen. De AOV fractie verwacht door de beantwoording van de vragen een bete- re politieke en bestuurlijke band, waar door op zo kort mogelijke termijn veel onbehagen en twijfel kan worden weg- genomen. Zie de bonnen elders in de krant. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnaefer Tel: 015 - 361 50 50 Pax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 10 AUGUSTUS 2000 3e jaargangnummer *01 Voor meer informatie zie colofon pagina 3

Postiljon | 2000 | | pagina 1