GRATISI De scholen gaan weer beginnen Gemeentecommunicatie vanaf 1 September ook in euro's Opluchting of droe fen is ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM 3VO: Samen Sterk 'Vrouwen uit de put' Plein 1940 -'45 weer begaanbaar Jongen aangereden Verdachte geeft zich aan Oplage 41.000 ex. Schiedam VOOR PARTICULIEREN ren te helpen dagelijks veilig van huis naar school en weer terug te komen. Daarom wordt de campagne 'De scho- len zijn weer begonnen' gevoerd. Doel van de actie is het bevorderen van de verkeersveiligheid van de school- jeugd. Ruim twee miljoen kinderen van 4 tot 18 jaar zijn weer dagelijks onder- weg op de schoolroutes. Kinderen zijn geen volwassenen; ze kij- ken anders, reageren anders en denken anders dan volwassenen. En ze zijn - zeker vlak na de vakantie - speels in hun weggedrag. In de eerste weken na de zomervakan- tie is het aantal ongevallen met school- kinderen het grootst. De kinderen moe- ten weer wennen aan hun dagelijkse gang door het verkeer naar school. Met name de 12- tot 14-jarigen, de 'brug- klassers', krijgt veelal te maken met nieuwe routes. Maar ook de automobilisten moeten weer wennen aan een druk verkeers- beeld met onverwachte situaties. Vereniging Veilig Verkeer Nederland, De Voetgangers- vereniging en de Stichting Kinderen Voorrang! zijn onlangs gefuseerd. Elk met de overtuiging dat samen nog meer kan worden bereikt op het gebied van verkeersveiligheid. De nieuwe naam van de samenge- smolten organisaties luidt '3VO'. Door het ineenslaan van de han- den betekent 3VO ook: 3xZoSterk, 3xZoActief, 3xZoVeilig. SCHIEDAM - Bijna overal ter wereld komen depressies twee keer zo vaak voor bij vrouwen dan bij mannen. Hier is geen verklaring voor bekend, aange- nomen wordt dat vrouwen en mannen anders reageren op en omgaan met pro- blemen. De Riagg rijnmond noord west start dit najaar voor de eerste keer met de cursus 'Vrouwen uit de put', bedoeld voor vrouwen van 20 tot 60 jaar met lichte tot matige depressieve klachten. De doecursus leert de deel- neemsters hun depressieve gevoelens te overwinnen. De klachten kunnen leiden tot lichamelijk en psychisch ongemak, zoals-het nergens plezier in hebben en een gebrek aan energie. Tijdens de cursus leren de vrouwen praktische vaardigheden en voert men thuis opdrachten uit. De cursus bestaat uit elf bijeenkomsten van twee uur en wordt gegeven op donderdag van 14.00 tot 16.00 uur aan de Westhavenkade 85 in Vlaardingen. De kosten voor de cursus die op 19 okto- ber van start gaat bedragen f 150,-. Meer informatie: Eva Buitenhuis of Coby Langenkamp (010) 4453453. SCHIEDAM - Wethouder Hafkamp fun- geerde zaterdagmorgen een paar minu- ten als verkeersagent. Hij gaf namelijk het sein waardoor het verkeer uit alle richtingen weer gebruik kan maken van het plein dat drie weken ontoegan- kelijk was. Inmiddels zijn 29 rijbanen aangelegd, waaronder een extra rij- strook voor verkeer dat vanaf de Burgemeester van Haarenlaan naar de A20 wil. Voor de verkeerslichteninstal- latie is 18 kilometer signaalkabel aange legd en zijn voor het langzame verkeer fiets- en voetpaden aangebracht. De metrotunnel ligt onder het plein. Met deze reconstructie is een eind gekomen aan een drie jaar durende bouwopera- tie; de lange wachttijden om het plein te passeren behoren nu dan ook tot het verleden. Tramlijn 1 blijft gehandhaafd op de huidige locatie. Opvallend zijn de extra rails met een lengte van 70 meter die zijn aangelegd voor de toekomstige aanleg van TramPlus. Hierdoor hoeft het plein in een latere fase niet opnieuw te worden opgebroken. SCHIEDAM - Een 8-jarig jongetje is maandagavond omstreeks 19.30 uur op de RJ. Troelstralaan aangereden door een personenauto. Het jongetje stak plotseling de weg over en werd geschept door een auto die bestuurd werd door een 21-jarige Schiedammer. Het kind raakte door de aanrijding ern- stig gewond en is door de GGD met een spoedtransport overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. De Technische Ongevallen Dienst stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM Een 32-jarige Schiedammer heeft zich vrijdag- avond bij de politie in Schiedam aangegeven als verdachte van een schietpartij eerder die avond in Rotterdam. De schietpartij vond plaats in een cafd aan de Vijverhofstraat in Rotterdam en ont- stond rond 19.00 uur na onenig- heid tussen verdachte en de bedrijfcleidster. Aanleiding waren de relatieproblemen tussen het tweet- al. Na een woordenwisseling richtte de Rotterdammer een vuurwapen op zijn 32 jaar oude VTiendin. Het wapen weigerde, waarna de man door de 54-jarige bedrijfsleider naar buiten werd gesleurd. In de hierop volgende worsteling ging het wapen af en kreeg de caf6-eigenaar een kogel in zijn heup. Terwijl de dader er vandoor ging werd het slachtoffer naar het Sint Franciscus Ziekenhuis afgevoerd. Na enige tijd heeft de dader zich alsnog op een politiebu- reau in Schiedam gemeld. De dader is voor nader onderzoek en verhoor ingesloten. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam zal in de periode tot 1 januari 2002 in de communi- catie gebruik maken van bedra gen in guldens en vanaf 2002 in euro, ongeacht de periode waarop de communicatie betrekking heeft. Uit de notu- len van de vergadering van B en W blijkt verder dat vanaf 1 Sep tember dit jaar, indien relevant en doelmatig geacht, euroge- wenningsinformatie geven zal worden. De euro zal in Nederland per-1 januari 2002 als wettig betaalmiddel worden ingevoerd. Door de gemeente zijn kort geleden regels vastgesteld die ter ver- duidelijking voor derden voorzien in het gebruik van de euro naast de gul den in de mondelinge, schriftelijke en elektronische communicatie. Om de burgers, bedrijven en organisa ties in een zo vroeg mogelijk stadium vertrouwd te maken met de euro, wordt gestreefd naar het geven van eurogewenningsinformatie vanaf 1 Sep tember. Bij het gebruik van de euro naast de gulden gelden de volgende regels: - alle gemeentelijke sectoren gebruiken een uniforme benadering bij het gebruik van de euro; - in voorlichtingsmateriaal wordt altijd gewenningsinformatie opgenomen; - in persoonlijk ondertekende stukken kan eurobedragen facultatief worden opgenomen; - in geautomatiseerde post wordt door de desbetreffende afdeling de nood- zaak van het gebruik van de euro bekeken. Vanaf 1 juli 2001 wordt als regel altijd gewenningsinformatie opgenomen indien dit gezien de relevantie en doel- matigheid gewenst is. Van deze dag tot 28 januari 2002 zullen bij gemeentelij ke loketfuncties dubbele prijsaanduidin- gen worden gehanteerd. Na E-day (28 januari 2002) wordt de gewenningsinformatie gestopt, tenzij het bij bijzondere situaties of doelgroe- pen wenselijk is de gewenningsinfor matie beschikbaar te houden. In (finan- ciele) formulieren geldt als uitgangs- punt dat tot 1 januari 2002 in guldens wordt gecommuniceerd. In de gemeentelijke raadsstukken en adviesnota's zullen vanaf begin volgen de maand de totaalbedragen en sleutel- bedragen in zowel guldens als euro's worden weergegeven. 3VO start deze week met de campagne 'De scholen zijn weer begonnen SCHIEDAM - Voor de een is het goed nieuws, de ander vindt het jammer dat aan weken van vrijheid een einde gaat komen. Aanstaande maandag begint voor de basisscholen het nieu we schooljaar. En daarmee zijn de rustige weken voorbij. De verkeersdrukte neemt toe, de BV Nederlancf gaat weer op voile toeren draaien. Veilig Verkeer Nederland, sinds kort '3VO' genaamd, start kort voor het einde van de schoolvakan- ties met een actie waarin auto mobilisten worden geatten- deerd op scholieren als kwest- bare groep in het verkeer. Van alle gewonden in het verkeer is 26 procent jonger dan 17 jaar, terwijl deze groep 20 procent van de bevolking uit- maakt. Verreweg de meeste verkeers- ongevallen met jongeren gebeuren op de schoolroutes. Nu de scholen weer beginnen, wordt van alle verkeersdeel- nemers, van ouders, leraren, gemeente lijke instanties en politie de medewer- king gevraagd om twee miljoen scholie- Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015- 36150 50 Fax: 015- 36150 52 DONDERDAG 17 AUGUSTUS 2000 3e jaargang nummer 102 Voor meer informatie zle cokjfon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. 404.500 oplage

Postiljon | 2000 | | pagina 1