GRATIS Pyjama-discoparty in De afsluiting zomervakantie Erker 'Kwaliteitssterren1 voor tuincomplex Onderzoek naar vrijheidsberoving en feliciteren in SCHIEDAM 'Einde Zomer' feest Woudhoek Noord Overval winkel Jubileumexpositie Scooterkopers bedreigd Seizoensopening Schiespoor Orgelconcert Aad van der Hoeven E D I T I E Tefc'Ml1'2' AIMgHlllMilHMiM Oplage 41.000 ex VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - Winkelcentrum Woud hoek Noord staat aanstaande zaterdag 26 augustus bol van de leuke activitei- ten. Het 'Einde Zomer Festival' biedt van 10.00 tot 16.00 uur onder meer een hindernissenbaan, een zweefmolen en een survivalbaan. De echte waaghal- zen kunnen een poging wagen om de rodeostier te berijden. Wie liever lekker in het zonnetje wil zitten kan plaats nemen op het terras voor een gratis kopje koffle. Voor een lekker hapje zorgt Slagerij Maarten Stok met zijn broodjes hamburgers. In het winkelcen trum zijn voor f 2,50 strippenkaarten te koop waarmee men kan deelnemen aan de attracties. SCHIEDAM - Twee onbekende man- nen hebben maandag 21 augustus rond 18.00 uur een speelgoedzaak aan de Hoogstraat overvallen. De overvallers bedreigden het personeel met een vuurwapen en eisten geld. Met een nog onbekend geldbedrag verlieten zij de winkel in de richting van de Gruttersteeg. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De reeks jubileumten- toonstellingen in het Stedelijk Museum Schiedam wordt vanaf 2 September afgesloten met de expositie 'In het licht van 100 Vrienden'. Centraal hierbij staat de samenwerking tussen de ver- schillende verenigingen in Schiedam en het 100-jarige museum. De komende tentoonstelling is te zien tot 29 oktober en laat werk zien dat is uitgekozen door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam. De leden kozen 100 kunstwerken uit de depots die tezamen een dwarsdoorsnede tonen van de collectie. E6n aspect ver- bindt alle kunstwerken met elkaar: ze zijn gekozen door mensen die op een of andere manier persoonlijk getroffen zijn door dat ene kunstwerk. SCHIEDAM - Twee Schiedamse jon- gens van 16 en 18 jaar zijn zaterdag- avond rond 23.30 uur door een nog onbekende man bedreigd met een vuurwapen. De jongens wareh door een man benaderd die hen vroeg of Zij interesse hadden in een 'eeriijke' bromscooter. Na bevesti$ng beide de man en verschenen een man en een vrouw met een scooter. Na de over- eengekomen betaling van twee maal f 500,- vroegen de jongens om de papieren van de scooter. Toen dit wat lang duurde en de jongens opmerkin- gen maakten, trok een van de man- nen een vuurwapen waarmee de jon gens bedreigd werden. Hierop verd- wenen de 'verkopers' met het geld en de scooter. De slachtoffers overwegen of zij aangifte zullen doen. 09kI Dansen in je pyjama op de pyjama-disco in wijkcentnim De Erker. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Zeven weken lang organiseerde het wijkcentrum De Erker in het kader van de zomervakantie kinderactivitei- ten. Afgelopen donderdag- avond- en nacht werd als afslui- tende activiteit een pyjama- disco gehouden voor de kinde- ren van 5 tot 12 jaar oud. Gekleed in pyjama, nachthemd of andere slaapuitrusting beleefden de jeugdige discogangers enkele leuke dansuurtjes in de 'disco' aan de Jan van Avennesstraat. De voor de tweede maal gehouden disco was een groot succes: maar liefst 50 jongens en meisjes kwa- men donderdagavond langs. Twintig van hen bleven ook na het einde van de pyjamadisco in het wijkcentrum voor de overnachting. Uiteraard ging niet iedereen gelijk slapen, pas na het nodige spelen en ravotten werd het rus- tig in de slaapzaal. Voor de deelnemers aan het logeerpartijtje stond vrijdag- morgen een heerlijk pannenkoekenont- bijt te wachten. Nieuw seizoen Het wijkcentrum De Erker biedt ook in het nieuwe seizoen tal van leuke cur- sussen en activiteiten. Behalve de taal- en computercursussen zijn er 60 cre- atieve en recreatieve activiteiten. Het programmaboekje dat deze week huis-aan-huis bezorgd zal worden in de Westwijk kan ook gratis worden afge- haald. Het wijkcentrum is overigens nog dringend op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. Meer info: (010) 4267767. SCHIEDAM - Na een vakantiestop van twee maanden opent de modelspoor- vereniging Schiespoor op zaterdag 26 augustus weer haar deuren van het clubhuis voor de eerste Schiespoordag van het seizoen. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen aan de Westerkade 21 liefst vijf modelbanen worden bewonderd. Behalve de grote clubbaan zullen ook de Marklinbaan, de n-spoor- baan, de rangeerbaan en de z-spoor- baan staan opgesteld. De z-baan is de kleinste in schaal en heeft een rail- breedte van 6,5 mm. Een loc'omotief past in een luciferdoosje, want alle treintjes, huizen, bomen en autootjes zijn gemaakt op de schaal 1 220. Tijdens de beurs zijn allerlei model- spoorartikelen en onderdelen te koop. De leden staan klaar voor uitleg en informatie over de veelzijdige model- spoorhobby. De toegang bedraagt f 1,- voor volwassenen en f 0,50 voor kinde- ren. SCHIEDAM In de Grote- of St.Janskerk geeft Aad van der Hoeven op zaterdag 26 augustus een concert op het hoofdorgel. Van Der Hoeven stu- deerde orgel, koordirectie en kerkmu- ziek aan het Rotterdam's" Conservatorium. Als cantor-organist was hij verbonden aan verschillende kerken, waaronder de Protes- tantenbond in Schiedam en de Prinsekerk en de Open Hof in Rotterdam. In 1982 werd Van Der Hoeven benoemd tot organist van de Hillegondakerk in Rotterdam- Hillegersberg, de oudste kerk van Rotterdam. Momenteel is hij dirigent van drie koren: Het Rotterdams Opera Koor, de COV Gloria-Toonkunst in Vlaardingen en het Christelijk Residentie Mannenkoor uit Den Haag. Zaterdag zal Van Der Hoeven composi- ties spelen van J.S. Bach, Marcello, Boellmann, Mendelssohn en Rheinberger. Belangstellenden zijn wel- kom vanaf 15.00 uur, de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het volkstuincom- plex SV Vijfhuizen zal volgende week zaterdag 26 augustus een aantal 'sterren' uitgereikt krij- gen voor de kwaliteit van de tuin. De beoordeling heeft betrekking op het complex in zijn geheel, maar in het bijzon- der op het natuurlijk tuinieren zonder gebruik van bestrij- dingsmiddelen. De sterren zullen om 10.00 uur in het bijzijn van wethouder Hafkamp en het hoofd groenvoorziening Bliek worden overhandigd aan de Schiedamse Volkstuindersvereniging Vijfsluizen. Vijfsluizen is in 1997 gestart met 'natuurlijk tuinieren', een project van AAWN, het overkoepelend orgaan van volkstuinders in Nederland. Door subsi- die van de gemeente Schiedam is Vijfsluizen in staat gesteld aan dit milieuvriendelijke project mee te doen. Lieveheersbeestje Na een periode van twee jaar zal vol- gens een vast puntensysteem worden bepaald voor hoeveel sterren het com plex in aanmerking komt. De 'sterren' worden uitgereikt in de vorm van de stippen op de rug van het lieveheers beestje dat het logo vormt van het pro ject. Door het project worden de volks tuinders in Nederland bewust gemaakt van de mogelijkheden van het natuur lijk tuinieren. Achterliggende gedachte is dat het enthousiasme zal worden overgebracht op anderen, zodat men ook in eigen tuin steeds minder gif zal gebruiken. Door de uitreiking van de 'stippen' wordt Schiedam op een posi- tieve manier op de kaart gezet als stad met veel gevoel voor natuur. SCHIEDAM - De recherche van het district Rotterdam-West is een onderzoek begonnen naar de vrijheidsberoving van twee Rotterdammers. Het tweetal in de leeftijd van 26 en 33 jaar werd vorige week woensdag onafhankelijk van elkaar van hun vrijheid beroofd op de Mathenesserdijk in Rotterdam. Op de Aelbrechtskade in Rotterdam en op de 's- Gravenlandseweg in Schiedam konden de twee later die avond ontsnappen. Donderdagmorgen zijn twee verdachten aangehou- den. "De 26-jarige Rotterdammer was woens dag samen met een vriend op weg naar een afspraak over een geldkwestie. Volgens afspraak arriveerde de mannen rond 20.00 uur bij een woning aan de Mathenesserdijk. De man stapte uit en de vriend parkeerde de bestelbus even verderop. Beide mannen werden ver- volgens door een aantal mannen met vuurwapens bedreigd. De 33-jarige vriend werd gekneveld en geblinddoekt afgevoerd in zijn eigen auto. De 26-jari- ge man werd in de woning gekneveld, waarna hij de kofferbak van een auto werd weggevoerd. Ontsnapping De meegekomen vriend wist omstreeks 23.30 uur op de Aelbrachtskade te ont snappen. De 26-jarige man wist op de 's-Gravenlandseweg in Schiedam te viuchten uit de auto waarin hij werd vastgehouden. De gewonde man liep hier een restaurant binnen om de poli tic te waarschuwen. De man is vervol- gens ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Doordat getuigen het kenteken noteer- den van een bij de ontvoering betrok- ken auto, kon de politie deze auto don derdagmorgen op de Hoofdstraat in Schiedam aanhouden. Hierbij werden een 37-jarige Schiedammer en een 25- jarige vrouw aangehouden. Naar de precieze toedracht van de vrijheidsbe roving en de voortvluchtige mededa- ders wordt een onderzoek ingesteld. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Fax: 015- 361 50 50 015- 361 50 52 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 2000 nummer 103 \foor meer informatie- zle colofon pagina 3 tOs' Zie de bonnen elders in de krant. "U

Postiljon | 2000 | | pagina 1