Ǥiliii HSO Nominatie leidt tot Poezievoordracht in Washington Skaterdream 2000 iiaisi en theater op GCHPJJVEfJ Helpen met opbouwen netwerk Liever geen zomer PA$J*&5 SCHIEDAM Op de parkeerplaats van het Beatrixpark hadden skatende jonge ren afgelopen donderdag 17 augustus het rijk alleen. Op een door SWS Ambulantjongerenwerk uitgezette baan waren verschillende skateramps neerge- zet. Hoewel het lekker weer was, viel het aantal skaters dat hun kunsten kwam vertonen ietwat tegen. (Foto: Bert Visser) Uw artikel in de Postiljon Voor mij hoeft het geen zomer te wordenis mij uit het hart gegrepen. Ruim vijftien jaar geleden ben ik met mijn gezin in deze woning getrokken. Wat echtparen van middelbare leeftijd, maar ook jonge gezinnen, meestal met kinderen. Tot enkele jaren geleden heb ik hier met veel plezier gewoond. Ik woon hier nu alleen. De laatste jaren, nadat er buren zijn verhuisd, is de ellende begonnen. Harde muziek, boenke.boenke.boen- ke... Ik ben nog eens midden in de nachtgaan aanbellen; later nog eens's nachts de politie gebeld. In de winter gaat het nog, maar zodra het kwik in de thermometer stijgt, is het hek van de dam, vooral in de week ends. Ik vraag me weleens afwat eigen- lijk nog normaal is. Alles is tegenwoor- dig heel gewoon. Kinderen, die tot's avonds twaalf uur in de tuin naast me aan het voetballen zijn. Ook op de dag wordt er in de straat gevoetbald, tot ergernis van alle buren, want je hoort de hele dag die bal overal tegenaan kleunen. Ik heb beslist geen hekel aan kinderen en ze mogen ook wel eens een potje voetballen, maar elke dag, ook na schooltijd, dat gaat wel irrite- ren. En dat terwijl er vlakbij grasvelden, zelfs met goals. Ze klauteren op de schuren oflopen tussen de planten om hun bal te zoeken. Kleine kinderen kun je niet uit het oog verliezen, maar deze knapen zijn zo'n 10 a 12 jaar. Wat ook steeds erger wordt, is het geblaf en gekef van honden, erkomen er steeds meer. De mensen gaan 's avonds uit, of op de dag naar hun werk en laten de dieren alleen thuis. Tot's nachts 3 uur drie honden jankend en keffend alleen thuis, daar word je gestoord van. Ik ben doI op honden, maar ik vind dat de mensen die hon den hebben ook moeten zorgen dat de buren er geen last van hebben. Ze mogen best eens blaffen, dat is nor maal, daar zal geen mens iets van zeg gen, maar bij sommige buren wordt de hond's ochtendsvroeg in de tuin uitge- laten en als het mooi weer is en de tuindeur open staat, doe ik de mijne dicht. Ik zit met mooi weer alleen bui- ten als de vakantie voorbij zijn en ieder- een weer naar school en kantoor is. En dan maar hopen dat de hond niet alleen is. Zo, ik heb mijn hart gelucht. Voor dit probleem is geen oplossing, zolang de mentaliteit van de mensen niet veran- derd. U denkt misschien, dat ik een zeur ben, maar dat is echt niet zo. Ik zeg hierover nooit iets tegen mijn buren (behalve toen ik 's nachts heb aangebeldj, maar ik heb toen beleefd verteld wat ik op mijn hart had en beslist geen ruzie gemaakt. Mijn zoon heeft me aangeraden te ver- huizen, maar ik woon verder nog naar mijn zin en wil niet verhuizen, omdat mijn buren zo luidruchtig zijn. Ik heb deze brief geschreven, als reac- tie op een artikel en weet dat u er ook niets aan kunt veranderen, dat ver- wacht ik ook niet. Het is alleen zo jam mer dat zo'n mooie en fijne woonom- geving zo achteruit gaat. Naam bij de redactie bekend "Liever ook niets in de Postiljon", schreef u, "dat maakt mijn probleem alleen maar groter." Maar uw pro bleem zal zoveel mensen aan- spreken en uw klacht is zo alge- meen, dat velen deze brief geschreven kunnen hebben. U bent namelijk niet de enige die zich aan burengerucht stoort. (Red.) FILMPJE MAKEN - De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseert op zondag 27 augustus een korte workshop 'natuurvi- deofilmpje maken'. Deelname is gratis, men moet wel zelf voor fllmapparatuur zorgen. Vanaf 14.00 uur zal in kinder- boerderij't Hoefblad in het Beatrixpark uitleg worden gegeven over de filmpjes door dhr. A.A. Krijger. Meer informatie: (010) 2465522. BLAUWE BRUG - Het buurtcentrum De Blauwe Brug presenteert in het nieu- we seizoen weer tal van activiteiten. Zo zijn er onder meer cursussen aquarelle- ren, olieverven, acrylverven, badmin ton, sportief bewegen, jazzdance, VLAARDINGEN Afgelopen week end werd in park het Hof in Vlaardingen het derde weekend gehou- den van het cultuur festival Zomerterras. Op zondag stonden er diverse activiteiten voor kinderen op het programma zoals de theaterworks- hops van Kindertheater Fratsen en de kindervoorstelling. Dit weekend is op vrijdagavond de theatergroep Facetten in het Vlaardingse park te vinden. Ook de folkband Fungus en de coverband Deja Vu komen langs op 25 augustus. Zaterdag staat in het teken van theater en jazz. Zondag vanaf het begin van de middag staat het muzikale siotfeest centraal. Meer info: www.zomerter- ras.nl. (Foto: Bert Visserj countrydance, aerobic en yoga. Meer informatie is verkrijgbaar aan het Bachplein 590 of via (010) 2470464. YOGA - In Klubhuis Zuid kan op woensdagavond worden deelgenomen aan de yogalessen. De lessen worden gegeven door een ervaren docent en duren van 19.30 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Kosten: f 70,- voor 16 lessen. Info: (010) 4267-297. STIJLDANSEN - In oktober start in Klubhuis Zuid de cursus stijldansen voor beginners. De 24 lessen worden gegeven op donderdagavond vanaf 19.30 uur. De kosten bedragen f 100,-. Meer informatie: (010) 4267297. REGIO - De uit Maassluis afkomstige dichteres Henriette Faas heeft afgelopen weekend deelgenomen aan een poezie- conventie in Washington, USA. Honderden dichters uit de hele wereld ontmoetten elkaar daar op de Convention 2000. De drie dagen durende poezieconventie bestaat uit workshops, voordrachten, een symposium en de afsluitende wed- strijd van 'The International Society of Poets'. Wekelijks sturen duizenden dichters hun gedichten per post naar The North American Open Poetry Contest; slechts enkele worden geac- cepteerd voor publicatie. Tien genomi- neerde gedichten van Faas zullen ver- schijnen in de verzamelbundel Nature's Mensen met een slecht of niet functionerend sociaal netwerk helpen om uit hun isolement te halen. Dat kan door het aanstel- len van sociaal mentoren. In vier Zuid Hollandse gemeenten gaat hiermee een proef van start in het project sociaal mentoraat. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland (GS) hebben hiervoor 600.000 gulden beschikbaar. Sociaal mentoraat is een van de projec- ten binnen sociaal beleid van GS. Het WESTWIJKFEEST - In Vlaardingen- West wordt op zaterdag 26 augustus een groot festival georganiseerd. De hele dag door kunnen de bezoekers de braderie met 150 kramen bezoeken. Vanaf 10.00 uur zijn er optredens op de twee podia, onder meer Lee Towers (15.30 uur) zal optreden. De opbrengst komt ten goede aan het Josephine Nefkens Instituut (onderdeel can de Daniel den Hoedt Kliniek). Het Westwijkfeest vindt plaats in de Prof. Telderstraat en dr. W. Beckmansingel. KLAVERJASSEN - Klaverjasvereniging Het Vroeger Oost bestaat volgend jaar 50 jaar. De op de scheepswerf HVO ont- stane vereniging telt 23 leden die iede- re vrijdagavond samen komen om te klaverjassen. Echo die uitgegeven zal worden door Watermark Press, de grootste poezieuit- gever ter wereld. Het was niet de eerste keer dat Faas meedeed aan een wedstrijd, al eerder won zij in Nederland de Pipistrellus Poezie Prijs '96 en de Vlaamse Erato Poezieprijs '94. Na het winnen van deze prijzen legde zij zich een tijd toe op het volgen van schrijfcursussen, sloot ze zich aan bij literaire commissies en trad zij veelvuldig op. Tevens organi seert zij maandelijkse voorleesmiddagen en literaire lezingen. Veel van haar gedichten verschenen in Nederlandse verzamelbundels, ook gaf Faas drie eigen bundels uit in eigen beheer. Haar Engelstalige gedichten zijn meermalen genomineerd en hebben geleid tot de voordracht in Washington in het voor- bije weekend. doel is een soepel werkend instrument te ontwikkelen voor mensen in achters- tand met een slecht of niet functione rend sociaal netwerk. Door de inzet van sociaal mentoren (vrijwilligers) moet de eigen kracht van mensen worden geoptimaliseerd en de participatie aan de samenleving in welke vorm dan ook worden geacti- veerd. Sociaal mentoren zullen de doel- groep hierbij ondersteunen en begelei- den. Het neven doel is het creeren van een betere zachte sociale infrastructuur in een (deel van een) wijk. Momenteel is er ruimte voor nieuwe leden, belangstellenden worden uitge- nodigd eens langs te komen in het zaal- tje van de Erasmuskerk aan het Erasmusplein 4 in Vlaardingen. Heren en dames zijn welkom vanaf 19.30 uur. Inlichtingen: (010) 4346111 of 4349086. EHBO - De EHBO Nederland Vereniging Kethel start op 20 September de beginnerscursus voor het officiele eenheidsdiploma. De lessen in gebouw De Tamboerijn, Nijhoffplein 20 vinden plaats op woensdagavond van 20.30 tot 22.30 uur. Deelname aan de cursus kost f 175,- (inclusief leerboekje en oefenpakket). Nadere informatie is verkrijgbaar bij M.J.J. van Komen (010) 4264130 of A.M. Sey (010) 4708262. Ingezonden brieven kunnen worden gestuurd naar: De Postiljon; t.a.v. Lezers schrij'ven; postbus 85; 2640 AB Pijnacker. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten, dan- wel aan te passen. Ook kan zonddr over- leg met de inzender worden afgezien van plaatsing. Anonieme brieven wor den niet in behandeling genomen. Plaatsing betekent niet dat de redactie instemt met de inhoud van de brief. DE POSTILJON EDITIE'12 t- A PI J OAS 24 AUGUSTUS 2000 Muziek Zomer- terras

Postiljon | 2000 | | pagina 5