Volkstuinders beloond voor natuurvriendelijk tuinieren GRATISI Na maanden van groei nu daling aantal inwoners Schiedam E D I T I E 12 Oplage 41 ex. ADVERTEREN en feliciteren VOOR PARTICULIEREN in SCHIEDAM Gestoord tijdens 'geld verdienen' SCHIEDAM Een 24-jarige vrouw en een 31-jarige man uit Schiedam zijn zaterdagmorgen vroeg door een inbre- ker bedreigd met een mes. Het tweetal zag een onbekende man op de Marconiweg met een kofflewagentje met daarop een kluis en een versterker uit een zorgcentrum komen. Omdat de Schiedammers dit een verdachte situ- atie vonden spraken zij de man aan, waarop deze vroeg of de twee van de politie waren. Toen hierop een ontken- nend antwoord kwam reageerde de man met: 'Laat me dan met rust, want ik ben geld aan het verdienen1. Tegelijkertijd trok de man een mes waarmee de man en vrouw bedreigd werden. Nadat de inbreker zijn weg vervolgde belden de Schiedammers vanuit hun auto de politie. De 26-jarige Rotterdammer werd korte tijd later door de politie opgepakt wegens ver- denking van het plegen van een inbraak in het zorgcentrum. Legionellabacterie in gymnastiekzalen SCHIEDAM In vijf gymnastiekza len in Schiedam is vorige week een besmetting van de legionellabacterie ontdekt. Door de bacterie zijn de doucheruimtes in de gymzalen tijde- lijk buiten gebruik. Het gaat om de gymzalen aan het Warmoezenier- pad, het Frans Halsplein, de Piersonstraat, de Van Hogen- dorpstraat en de Dr. Kuijperlaan. De waterleidingen van de betreffende doucheruimtes zullen doorgespoeld worden met water van minimaal 60 graden Celsius. Eind deze week of begin volgende week zal bekend zijn hoelang de douches niet gebruikt mogen worden. Ouderenwerk zoekt voorleesouderen SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk en de Openbare Bibliotheek Schiedam zijn op zoek naar enthousiaste 50-plussers die willen voorlezen aan kinderen van 8 tot 12 jaar oud. In navolging van twee voor- leesteams in Vlaardingen zullen de deelnemers het eerste voorleesteam in Schiedam gaan vormen. Doelstelling van het project is het bevorderen van het lezen bij kinderen en het bieden van een leuke en zinvolle tijdsbesteding door ouderen. Tevens bevordert het voorlezen het contact tussen kinderen en ouderen. De 16 voorlezers worden begeleid door een medewerkster van de bibliotheek en krijgen in november een training van een dag. De bedoeling is dat vanaf januari tien weken lang een half uur per week wordt voorgelezen. Op 13 September vindt er om 10.00 uur een informatiebijeenkomst plaats in de bibliotheek aan het Bachplein. Aanmelden kan via de Informatielijn Ouderenwerk: (010) 2486890. SCHIEDAM - De Schiedamse Volkstuindersvereniging Vijf- sluizen is sinds afgelopen zater- dag in bezit van een onder- scheiding voor de milieuvrien- delijke en natuurlijke manier van tuinieren op het volkstuin- complex. Wethouder Hafkamp mocht de vereniging drie ster- ren uitreiken die met de deel- name aan het project 'natuur- lijk tuinieren' waren verdiend. Vijfsluizen is in 1997 gestart met het project van de AWN, het verbond van volkstuinverenigjngen, en is onlangs beoordeeld om in aanmerking te komen voor de sterren. De maximaal vier sterren worden uitgereikt in de vorm van stippen op de rug van een lie- veheersbeestje, het logo van het pro ject. Volgens een vast puntensysteem wordt gekeken of de vereniging voldoet aan de eisen voor natuurlijk tuinieren. Zo mag er geen gebruik worden gemaakt van bestrijdingsmiddelen en mogen deze ook niet worden verkocht in de winkel op het complex. Ander aandachtspunten zijn het openbare groen, de omstandigheden voor insek- ten, de aanleg van takken-wallen, het hergebruik van regenwater en de waterkwaliteit op het complex. Met subsidie van de gemeente is hier de afgelopen twee jaar hard aan gewerkt, met drie sterren of stippen als resultaat. De laatste ster kan worden verdiend zodra een aantal projecten is afgerond, bijvoorbeeld de paddenpoel en de werkzaamheden aan de slootkanten. Kruiwagen Voorafgaand aan de uitreiking van de sterren door de heer Hafkamp reed de wethouder symbolisch de laatste bestrijdingsmiddelen met een kruiwa gen de winkel uit. In het winkeltje wordt van alles voor in de tuin ver kocht, zoals regentonnen, aarde, gereedschap en tot voor kort bestrij dingsmiddelen. Namens de gemeente Schiedam heeft de wethouder hiermee SCHIEDAM - Na een vrij sterk opgaande Iijn is het inwonertal van Schiedam in de maand juli voor het eerst in maanden afge- nomen. De relatief sterke dating blijkt uit cijfers van het Bureau Onderzoek Statistiek van de gemeente Schiedam. Per 1 augustus woonden er 75.899 mensen in Schiedam, 74 min der dan een maand hiervoor. De eerste zes maanden van dit jaar toonden een groei van de Schiedamse bevolking. De daling in juli is het gevolg van een naar verhouding groot aantal mensen dat deze maand uit de stad vertrokken is. Tegen 380 nieuwko- mers stonden maar liefst 457 vertrek- kende Schiedammers, goed voor een vestigingsoverschot van -77. Als gevolg van een elkaar vrijwel in evenwicht houdend aantal geboortes en sterftege- vallen bedroeg het geboorteoverschot vorige maand +3. Dit overschot werd bereikt door de geboorte van 77 baby's en het overlijden van 74 inwoners. Per saldo beschikte Schiedam begin deze maand met 75.899 inwoners over 74 de laatste bestrijdingsmiddelen uit de winkel gehaald, zodat Vijfsluizen nu met recht een natuurvriendelijke tuin- dersvereniging genoemd mag worden. minder ingezetenen dan in de voor- gaande maand. Groei Sinds 1990 is het inwonertal onafge- broken gestegen, gemiddeld met ruim 600 inwoners per jaar. De teruggang in aantal inwoners is naar verwachting van tijdelijke aard, want over enige maanden zullen de eerste woningen in de nieuwe wijk Sveaparken opgeleverd worden. Waarschijnlijk wordt niet alleen de grens van 76.000 inwoners overschreden, maar ook die van 77.000. De grootste groei heeft zich voorgedaan in Spaland. In de elf jaar vanaf de bouw is de wijk gegroeid naar 6.100 inwo ners, maar nu lijkt er voor het eerst sprake te zijn van een daling. Andere wijken waar het aantal inwoners is gestegen: Nieuwland (+1.100), Zuid (+600) en het Centrum (+500). Delen van de stad waar het aantal inwoners is afgenomen zijn Groenoord/Kethel (- 1.100) en Woudhoek (-700). De wijk West heeft met 11.600 personen al meer dan 10 jaar een stabiel aantal inwoners. 404.SOO oplage Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015- 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2000 3e jaargang hummer 104 Voor meer informatie zie cobfon pagina 3 i1 Zie de bonnen elders in de krant. De Schiedamse bevolking nam na maanden van voortdurende groei in juli af met 74 personen. Op 1 augustus stond de teller op 75.8QQ inwoners. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie ZSM ittjor VBt C2UUR l WAT f k "J rnn CLA WT.EHT0N kl Wethouder Hafkamp rijdt in het bijzijn van leden van de Volkstuindersvereniging Vijfsluizen de bestrijdingsmiddelen de winkel uit. Rechts naast de regenton de heer Vermeulen, uiterst rechts de heer Huisman, voorzitter van Vijfsluizen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie!

Postiljon | 2000 | | pagina 1