GRATIS! Zaterdag Open Monumentendag in Schiedam Gezocht de koopzondag Linedancing op Thema dit jaar 'Nederland waterstaat' [TQ ADVERTEREN en ffelidteren in SCHIEDAM Aanhoudingen na beroving 25 jaar Historische Vereniging Schiedam Man overleden na val van 30 meter E D I T I E 12 DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2000 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM Een 20-jarige Schiedammer is zondagnacht door vier mannen beroofd van zijn portemonnee en telefoon. Na de bedreiging met een mes op de Burg. Van Haarenlaan liep het slachtoffer naar het poiitiebureau, waar politiemensen met hem in een auto op onderzoek uitgingen in de omgeving. In de Piersonstraat werden de daders gesignaleerd die snel weg probeerden te komen. Na het afzetten van de omgeving konden met behulp van een politiehond twee mannen wor- den aangehouden. Ook een depde man die in het water was gesprongen werd even later aangehouden. De drie Rotterdamse daders, twee van 23 jaar en 66n van 40 jaar oud, waren in het bezit van de eigendommen van de Schiedammer. De drie zijn ingesloten, naar de vierde verdachte wordt een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM De Historische Vereniging Schiedam viert dit jaar het 25-jarig bestaan. Destijds bij de oprich- ting telde de vereniging veertig leden., nu zijn het er meer dan duizend. In het kader van het jubileum zullen er de komende tijd diverse activiteiten plaats- vinden. Afgelopen vrijdag is al de foto- tentoonstelling 'Schiedam 700+25' geopend in de Grote Kerk van Schiedam en op 14 oktober volgt een stadswandeling door de binnenstad onder begeleiding van een gids. Later deze dag volgt dan bijeenkomst voor de leden in de Aula van het Stedelijk Museum Schiedam. Na een korte terugblik op 25 jaar Historische Vereniging Schiedam worden twee lezingen over Schiedam gehouden. Hierna gaat de videofilm over de ver eniging in premiere. De 14e oktober wordt afgesloten met een receptie voor leden en genodigden. Bij het 25-jarig bestaan wordt tevens een jubileumboek uitgebracht. Meer informatie: secretari- aat, Van Ostadelaan 62, 3117 XM in Schiedam. SCHIEDAM Een 57-jarige Schiedammer is vrijdag overleden na een val van dertig meter in een dok. De man, een magazijnmedewerker van een werf aan de Admiraal de Ruyterstraat, pakte aan de boven- kant van het dok een waterslang op en schroefde de koppeling los. Doordat er nog een druk van 7 Bar op de slang stond, werd het slacht offer door de waterkracht over de railing het dok geslingerd. Na een val van ongeveer dertig meter over- leed de man ter plaatse aan zijn ver- wondingen. Schiedam SCHIEDAM - De jaarlijkse Open Monumentendag kent dit jaar het thema 'Nederland waterstaat'. In ongeveer 375 gemeenten verzorgen tal van organisaties komend weekend rondleidin- gen en andere activiteiten waar- bij het water in Nederland cen- traal staat. De open dag vindt in Schiedam plaats op zaterdag 9 September vanaf 10.00 uur. De Open Monumentendag wordt voor de 14e keer gehouden en wordt op lan- delijk niveau georganiseerd door de Stichting Open Monumentendag. De eigenlijke organisatie van de lokale programma's is in handen van de plaat- selijke comics die bestaan uit de gemeente, monumentenorganisaties, de VW en het bedrijfsleven. De comitds leggen de contacten met de monumenteneigenaren, organiseren het programma, werven vrijwilligers en verzorgen de publiciteit. Zonder de medewerking van de eigenaren van de monumenten zoals stichtingen, vereni- gingen, gemeenten, kerkgenootschap- pen, bedrijven etc. zou de Open Monumentendag niet kunnen plaats- vinden. Waterstaat Goedbeschouwd is Nederland zelf ddn groot monument; een groot deel van het (waterjlandschap is ontstaan door 404.500 oplage menselijk ingrijpen. De eeuwigdurende strijd tegen het water heeft tal van monumenten opgeleverd zoals dijken, molens, gemalen, sluizen, bruggen, havens, waterlinies en tunnels. Op de Open Monumentendag kunnen veel van deze kenmerkende locaties en constructies van 'Nederland waterstaat' worden bezocht. Behalve het thema 'Nederland waterstaat' hebben meerde- re plaatsen afhankelijk van de lokale monumenten een aanvullend thema. Ook zijn er vaak speciale programma- onderdelen voor kinderen. De brug bij de Lange Haven, onderdeel van 'Nederland waterstaat'. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) Projectleider bij innovatief ICT-bedrijf SCHIEDAM - Tijdens de koop- zondagen worden in het cen trum van Schiedam regelmatig extra activiteiten georganiseerd. Ook afgelopen zondag stond de binnenstad bol van (Country Western) activiteiten zoals de demonstraties linedancing. Behalve de presentatie van diverse line- dancing-groepen, onder meer op de Koemarkt, werd er ook gedanst om het kampioenschap van Schiedam. Andere redenen om even een bezoekje te bren- gen aan het winkelgebied waren de Braderie in de Hoogstraat en de boe- kenmarkt op Grote Markt. Wie meer voelde voor antiek en oude spulletjes kon terecht op het Broersveld bij de antiek- Curiosamarkt. Het geheel werd opgevrolijkt met muziek en de Prommobiel in de Nieuwe Passage. Met deze Prommobiel vestigden de winkeliers van de Nieuwe Passage de aandacht op de naderende viering van hun vijfjarig bestaan. Op de Koemarkt demonstreerden verschillende linedancegroepen afgelopen zondag hun kunnen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) Een uitgave van Berkel Periodlek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambacbtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 MS Voor meer infonratie jfe cotofen paglna 3 Zie de bonnen elders in de krant. Het betreft een binnen/buitenfunctie met goede arbeidsvoorwaarden, auto, studie- en doorgroeimogelijkheden. Taken: het offreren, calculeren, coordineren van grote databekabelingsprojec- ten en actief beheren van relaties. Interesse? mail naar: vacature@riser.nl of bel (010) 2780111 Riser Business Systems Dotterbloemstraat 25, 3053 JV Rotterdam

Postiljon | 2000 | | pagina 1