U Hyundai Elantra Introductieprijs lager dan verwacht Sterke wagen met standaard luxe zaken Seat Arosa Peugeot 106 Accent X Postiljon Nissan zal op de komende Salon van Parijs een studiemodel ont- hullen met de naam X-TRAIL. Met dit model demonstreert het merk een nieuw type vierwiel- aandrijving, dat wellicht in latere productiemodellen is terug te vinden. De auto is ontworpen om maxi- maal te presteren in ruig terrein of op gladde ondergrond. Aan de andere kant biedt de wagen het comfort van een personenauto. Nissan mikt met dit model op een groeiende groep actieve en avontuurlijk ingestelde automobilisten die hoge eisen stellen aan kwaliteit en comfort. De X-TRAIL heeft twee zeer moderne veiligheidsvoorzieningen. Het ESP (Elektronisch Stabiliteits Programma) en tractiecontrole. Ook nieuw is de 2,0-liter benzinemotor. Alle technische vernieuwingen zijn ver- pakt in een vlot geiijnde en compacte carrosserie. Deze draagt in erg hoge mate bij aan de wendbaarheid en de verfijnde rij-eigen- schappen. Aan het interieur valt ook het een en ander op. Er zijn enkele duurzame materialen gebruikt en verschillende aluminium accenten geven het interieur een opval- lend dynamisch uiterlijk. De Nissan X-TRAIL kan maximaal presteren in ruig terrein of op gladde ondergrond. aanvang vanaf de Autosalon in Parijs van 1998. In de twee tussenliggende jaren heeft Seat zes nieu- we modellen geintroduceerd. De nieuwe Arosa wordt gekenmerkt door een strakke, stoere en sportieve lijnvoering. De voorzijde wordt gekenmerkt door de dubbele koplampen, beschermd door een heldere glazen overkapping. De nieuw ontworpen bumpers zijn in alle versies in carrosse- riekleur uitgevoerd. Aan de achterzijde omlijsten nieuwe ach- terlichten een derde deur, die kan worden geopend door het Seat logo te kantelen. De serie omvat de van Seat bekende Stella-, Signo- en Sportuitvoeringen. Er zijn uitrustingsniveaus om aan de meest verschillende wensen te kunnen voldoen. Prijzen zijn op dit moment nog niet bekend. De eerste nieuwe Arosa wordt in de winter in Nederland ver- wacht. Met de introductie van de nieuwe Arosa heeft het tota- le Seat personenwagenprogramma een geheel eigen stijl, die het sportieve karakter van het merk onderstreept. De prijs van de Hyundai Elantra valt lager uit dan verwacht. De officiele 'vanafprijs' van de nieuwe Hyundai Elantra blijkt aanzienlijk lager uit te vallen dan aanvankelijk was aan- gekondigd. De wagen wordt dus tegen een verrassend lage prijs in de markt gezet: geen f 37.000,-, maar f 34.995,-. De vooraf aangekon- digde prijs van f 37.000,- leek al behoorlijk concurre- rend. De prijzen van vergelijkbare auto's beginnen bij zo'n f 40.000,-. Voor de Nederlandse consument zijn de thans afgeronde onder- handelingen heel gunstig uitgepakt. De lage prijs geldt voor de al zeer compleet uitgeruste Elantra 1.6i GL (onder andere airconditioning, centra- le deurvergrendeling, airbags en elektrische ramen). De prijzen voor de overige uitvoeringen worden: Elantra 1.6i GL met ABS f 36.995,-; Elantra 1.6i GLS f 38.995,-; Elantra 2.0i GLS f 40.495,- Elantra 2.0i GLS automaat f 43.495,- en het topmodel Elantra 2.0i Executive f 45.995,-. De meerprijs voor de hatchback-uitvoering is f 1000,-. De vernieuwing van het product- programma van Seat resulteert nu in de Seat Arosa. Seat presenteert tijdens de komen de Autosalon in Parijs de nieuwe Arosa. De vernieuwing van het productprogramma van Seat nam een Peugeot biedt de Men heeft al een Peugeot 106 Accent X 106 nu aan als vanaf f 21.400,-. De 106 Accent heeft standaard al een zeer riante uitrusting. Er is bijvoorbeeld een standaard airbag voor de bestuurder. De achterbank is in twee delen (40/60) neerklapbaar. Centrale portiervergrende- ling met afstandsbediening wordt even- eens standaard geleverd, net als elektro- nische startblokkering en een toerentel- ler. De Accent X is er als drie- en vijf- deurs. Peugeot biedt tevens keuze uit' een 1,1 liter benzinemotor en een 1,5 liter dieselkrachtbron. Beide zijn goed voor vlotte prestaties en een aangenaam laag verbruik. De 1,1 neemt genoegen met gemiddeld 6,1 liter per honderd kilometer. De dieselvariant heeft voldoende aan 5,3 liter per honderd kilometer. De prijslijst van de Peugeot 106 begint bij f 19.990,-. De Peugeot 106 Accent X is standaard uitgerust met zaken die bij elke 106 Accent-rijder hoog op het verlang- lijstje staan. Bij de 106 Accent X brengt de Peugeot- dealer echter slechts f 450,- in rekening. extra interessante Accent X. Deze variant heeft een aantal zeer aan- trekkelijke kanten. Omdat metaallak en een radio/cd- speler bij bijna elke 106 Accent- rijder hoog op het verlanglijstje staan, heeft de Accent X deze zaken voor- taan standaard. Deze zaken kosten normaal gespro- ken samen f 1700,-. 14 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 a fa ifmfm. m-x Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Strakke

Postiljon | 2000 | | pagina 11