GRATIS! Scouts heropenen groepshuis Aanhouding verdachte in moordzaak Nienke Plezier bij opening Monumentendag ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Dader doorgereden na aanrijding Start restauratie katholieke kapel Asbest in gedumpte schoorsteenpijp Flessenpost E D I T I E 12 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Op de rotonde Vlaardingerdijk-Nieuwe Damlaan is vrijdagmorgen rond 8.00 uur een 13- jarig meisje aangereden door een groe- ne besteibus. Het busje met het opschrift PTT Telecom 0800-0407 reed na de aanrijding een stukje door om daarna te stoppen. Zonder zich om het slachtoffer te bekommeren stapte een passagier uit die de schade aan de auto bekeek. Vervolgens stapte de man in en reed de auto weg in de richting van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Het meisje is door omstanders naar het Schieland Ziekenhuis gebracht. Hier bleek zij een zware hersenschudding, gescheurde liezen en diverse kneuzin- gen aan haar benen te hebben opgelo- pen. De politie is op zoek naar getuigen die het ongeval hebben zien gebeuren, maar ook zij die het meisje hebben geholpen worden verzocht zich te mel- den. De getuigen kunnen telefonisch contact opnemen met de politie van het district Schiedam: (010) 2740212. SCHIEDAM - De Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBBS) is jaren- lang op zoek geweest naar financiele middelen om het herstel van de Rooms- katholieke kapel aan de Vlaardingerdijk op gang te brengen. Dankzij een extra bijdrage van f 350.000,- van het Schiedamse gemeentebestuur is de financiering nu rond en is het herstel van de kapel veilig gesteld. Het monu- mentale gebouw dat in gebruik werd genomen in de jaren 1853-1854 staat al geruime tijd leeg. Het was zeer moeilijk om voor de kapel een geschikte functie te vinden waarmee het behoud van het gebouw werd verzekerd. Drie jaar gele- den kwam SBBS met de Roemeens- orthodoxe Parochie overeen dat deze geloofsgemeenschap het gebouw en de bijgebouwen in gebruik zou nemen voor kerkdiensten. De Roemeense kerk was echter niet in staat alle kosten voor haar rekening te nemen, zodat de Stichting Beschermd Stadsgezicht op zoek moest naar nieuwe subsidievers- trekkers. Inmiddels is de gehele finan ciering (1.4 miljoen gulden) rond en heeft een aannemer de opdracht gekre- gen het gebouw te renoveren. Verwacht wordt dat het restaureren ruim een jaar gaat duren. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdag morgen 8 September een kinderspeel- tuintje aan het Newtonplein afgezet, nadat daar een schoorsteenpijp met asbestresten was aangetroffen. De schoorsteenpijp was al op dinsdag bij het grofvuil gezet, maar was door de reinigingsdienst niet meegenomen. De asbestresten zijn later op de vrijdag opgerulmd door een gespecialiseerd bedfijf. De politie probeert diegene die de asbestbevattende schoorsteenpijp heeft achtergelaten te achterhalen. 404.500 oplage Schiedam SCHIEDAM - Na een ingrijpen- de restauratie heeft burgemees ter Scheeres van Schiedam afge- lopen vrijdag het groepshuis van de scouts van de Franciscus Lodewijkgroep heropend. De heer Scheeres onthulde's mid- dags het naambord van het groepshuis op de gevel. Het pand aan de Lange Haven 11 groepshuis wordt sinds 1937 door de scouting gebruikt als onderkomen. Het casco van het huis is al meer dan 200 jaar oud, vandaar dat het nodig aan een grondige opknapbeurt toe was. Onder meer het dak en veel kozijnen zijn ver- nieuwd. Ook de gevel is opgeknapt, net als de binnenzijde van het pand. Het gebouw staat op de lijst van Rijksmonumenten, het is dan ook geen toeval dat de opening plaats had in het weekend van de Open Monumen- tendag. Op zaterdag tijdens de Monumentendag konden bezoekers het groepshuis bezichtigen. Verder organiseerden de scoutinggroep diverse activiteiten om de heropening te vie- ren. Zo werd 's ochtends een muur- schildering onthuld en waren er later op de middag kermisactiviteiten. Alle Burgemeester Scheeres drinkt een glas champagne op het. zojuist heropende groepshuis van de Franciscus speltakken presenteerden zich met Lodewijkgroep. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) foto's van hun activiteiten. SCHIEDAM - Het recherche- team van de politie Rotterdam- Rijnmond heeft naar nu bekend is gemaakt vorige week dins- dagavond 5 September een 31- jarige Vlaardinger aangehouden als verdachte in de moordzaak Nienke. Het 10 jaar oude meisje Nienke werd op 22 juni levenloos aangetroffen in het Prinses Beatrixpark. Samen met een 11-jarig vriendje dat ernstig gewond raakte is het meisje die dag door een onbekende man belaagd. Het meisje werd om het leven gebracht, het jongetje kon ontsnappen door zich dood te houden. Bij de aan houding is vorige week ook de woning van de Vlaardinger doorzocht. Op maandag 11 September is de man voor- geleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam. De officier vordert bij de rechter-commissaris de inbewaringstel- ling van de verdachte. De verdachte is nog niet eerder voor een soortgelijk misdrijf veroordeeld. In de periode na de moord zijn honderden tips binnen- gekomen bij de politie, maar lange tijd leek er (naar buiten toe) geen schot in de zaak te zitten. Bij het uitgebreide onderzoek is onder meer tweemaal gezocht in de sloten van het Beatrix- park. De nu aangehouden verdacht voldoet volgens de persofficier mevrouw C. de Kimpe 'enigszins' aan de beschrijving die het jongetje had gegeven. Ook zijn er meerdere verklaringen afgelegd door getuigen die in de richting van de ver dachte wezen. SCHIEDAM - In de kunst2innige souvenirswinkel 'Guerickes Schie dam' in winkelcentrum Nieuwe Passage kunnen bezoekers tot eind September terecht voor de resul- taten van het educatieve project: 'Message in a bottle'. Leerlingen uit vier groepen van basisschool De Singel werkten mee aan het project, waarin de kinderen de opdracht kregen een videoclip te maken, met als centraal thema het leven in Schiedam. De leerlingen bepaalden zelf de tekst, rolbezetting en 'opna- mesessies1 van de clip. Het idee is afkomstig van Stichting Werkvorm en is uitgevoerd in opdracht van Het Gedistilleerd Museum, waarvan de kelderfles, die het museum gebruikt voor zijn zelfgestookte jenever, gebruikt wordt in het ver- haal. De fles staat symbool voor de boodschappen die daarin de wereld ingezonden worden. De resultaten van de clip zijn in een later stadium te zien in het Gedistilleerd Museum. SCHIEDAM Met optredens van enkele fanfares op het plein bij het Stadserf is zaterdag morgen 9 September op feestelijke wijze de Open Monumentendag geo- pend. De dames in de 'boerinnen-klederdracht op de foto staan enkele minuten voor hun optre den nog ontspannen te lachen. Binnen in het Stadskantoor gaf wethou- der P. Groeneweg om 10.00 uur het ofpciele startschot voor een dag lang aandacht voor de Schiedamse monumen ten. Tijdens de Open Monumentendag konden verschillende monumen ten met het thema 'Nederland waterstaaV bezocht worden. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pljnacker Ambachtsweg4 - 2641 KS Pijnaeker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 14 SEPTEMBER 2000 3e laargang rmmmer 106 Voor meer informatie zle cotofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1