Bewoners onderscheiden met Scidam-schildje Bezoek Amerikaanse navigator W.O.I I Poldervaartproject op monumentendag Meisje overleden na aanrijding ind. nagerecht plus 1 uur bowlen slechts ]>ok 1121S1 5CUHJJVEH Lezersaanbieding Don't miss the boat. GRILLCAFE BAR BOWLING Wereld Hart Dag De Nederlandse Hartstichting organi- seert op zondag 24 September de 'Wereld Hart Dag'. Op deze dag vraagt de Hartstichting ,aandacht voor hart- en vaatziekten en het belang van een gezonde leefstijl en lichaamsbeweging. Wereld Hart Dag wordt ieder jaar gehouden op de derde zondag in Sep tember. Wereldwijd nemen 134 landen deel aan World Heart Day. Initiatiefnemer is World Heart Federation. Het internationale evene- ment krijgt steun van de WHO en de UNESCO. Er wordt in Nederland rela- tief veel gesport als men het percentage vergelijkt met dat in andere landen. In Nederland doet ongeveer 65 procent aan sport. Het is van groot belang dat niet-sporters er van doordrongen raken dat lichaamsbeweging en een gezonde leefstijl de kans op hart- en vaatziekten vermindert. Sfeervolle openhaard nodig zonder afvoer? De Hoogstraat Als gevolg van de vernieuwde en moderne winkelpassage die een goede aantrekkingskracht heeft voor het win- kelend publiek, is de Hoogstraat als winkelstraat minder in aanzien gewor- den en trekt minder publiek. Het valt mij op dat er minder publiek komt en er relatiefveel winkelpanden leeg staan alsmede veel winkeliers weggetrokken zijn. Als Rotterdammer wonend aan de grens van Schiedam kom ik regelmatig in de Hoogstraat en verwonder mij ero- ver dat de gemeente Schiedam weinig of niets doet om het toenemende ver val in de Hoogstraat te keren. De gezel- ligheid in de Hoogstraat moet weer terugkeren. W. Neleman, Rotterdam Ingezonden brieven kunnen worden gestuurd naar: De Postiljon, t.a.v. Lezers schrijven; postbus 85, 2640 AB Pijnacker. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten, dan wel aan te passen. Ook kan zonder overleg met de inzender worden afgezien van plaatsing. Anonieme brieven worden niet in behandeling genomen. Plaatsing betekent niet dat de redactie instemt met de inhoud van de brief. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezorging: (079) 3312923 01-08-99 SWfi SCHIEDAM - Bewoners A. van Otterloo en M.L. Schut van de Lange Haven 79 en F. van Harmelen van de Nieuwe Haven 103 heb- ben zaterdag 9 September een Scidam-schildje gekre- gen. Leden van de Historische Vereniging reikten de onderscheiding met oorkonde uit. De vereniging ontwierp het schiLdje, om de bescherming, het onderhoud en de restauratie van historische panden - of andere gebouwen die voor het Schiedamse stadsgezicht belang- rijk zijn - te- stimuleren. Met het uitreiken ervan wil zij haar waar- dering hiervoor tot uitdrukking brengen. De overhandiging vond plaats in de Stadswinkel, in aansluiting op de officiele opening van de Open Monumentendag. Na afloop van de overhandiging liepen de inwo- ners naar de Lange en Nieuwe Haven, waar de Schiedamse wet- houder L.A. Hafkamp de schild- jes bevestigde aan de betreffende panden. Bewoners A. van Otterloo en M.L. Schut van de Lange Haven 79 en F. van Harmelen van de Nieuwe Haven 103 hebben zater dag 9 September van de Historische Vereniging een Scidam-schildje met oorkonde uitgereikt gekregen. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Bij een aanrijding op de kruising Burg, van Haarenlaan en de Piersonstraat zijn zaterdag 9 September rond 18.30 uur een driejarig jongetje en twee meisjes van 12 jaar aan- gereden door een rode perso- nen auto. Een van de meisjes is zondag in het ziekenhuis aan haar verwondingen overleden. De kinderen werden zaterdag op genoemde kruising aangereden terwijl zij op hun fietsen overstaken. De bestuurder van de auto nam volgens getuigen de benen, terwijl de bijrijder juist op de bestuurdersplaats ging zitten en zich later uitgaf voor de bestuurder. Volgens getuigen kwam de auto met hoge snelheid door het rode licht de kruising opgereden. De kinderen wer den door de auto een groot aantal meters meegesleurd. De 25-jarige man uit Rotterdam die op de bestuurders plaats is gaan zitten is aangehouden en inverzekering gesteld. De drie slacht- offers, alien ernstig gewond, zijn met naar het Dijkzigtziekenhuis overge- bracht. Hierbij is assistentie verleend aan de GGD door personeel van de traumaheli- copter. Zondag werd bekend dat 66n van de meisjes aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. De politie district Schiedam stelt een onderzoek in naar de daadwerkelijke bestuurder van de auto. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres ontvangt vrijdag 15 September Leonard L. Spivey, oud navigator uit Amerika. Spivey werd op 19 augustus 1943 op grote hoogte met zijn Amerikaanse bommenwerper B17F door het Duits afweerge- schut neergehaald. Het vliegtuig stortte neer bij Rozenburg en vier bemanningsleden kwamen om het leven. Spivey landde met zijn para chute bij station Schiedam en andere bemanningsleden kwamen terecht in de weilanden in Kethel. Spivey werd onmiddellijk door de Duitsers gevangen genomen en in een open auto door de Sicherheidsdienst weggevoerd naar Rotterdam. Veel Schiedammers die de landing en de arrestatie hadden gevolgd betuigden de Amerikaan hun medele- ven en spraken hem moed in. De Duitsers waren over die troostrijke woorden niet te spreken en legden de gemeente Schiedam een boete op van f100.000,- en stelden een avondklok in. Leonard Spivey woont in California en reist op dit moment door Europa waar- bij hij zijn vliegbasis in Engeland bezoekt en een tussenstop maakt in Schiedam en Rozenburg. Daarna bezoekt hij de militaire begraafplaats in Margraten, waar de vier bemanningsle den liggen begraven. Een en ander staat beschreven in het boek 'Schaduwen over Schiedam - gebeurtenissen en belevenissen tijdens de bezettingsjaren 1940-1945'. Het boek kwam tot stand door samenwer- king tussen gemeentearchief, Bas van Bochove, Ser Louis en Herman Noordegraaf. SCHIEDAM - De Open Monumentendag van afgelopen zaterdag stond dit jaar in het teken van water. Vele monumenten die bezichtigd konden worden hadden te maken met het landelijk thema 'Nederland waterstaat'. De afdeling Groen en Natuur van de gemeente stond zaterdag met een informatiestand bij volkstuin- complex Vijfsluizen om voorlichting te geven over het Poldervaartproject en de historische Poldervaart. Door uitvoering van verschillende projecten moet in 2002 een doorgaande fietsroute zijn ontstaan vanaf de nieuwe Beneluxtunnel tot aan het open poldergebied van Midden Delfland. Op de Open Monumentendag werd vooral aandacht besteed aan het project ten zuidwesten van het Beatrixpark. Bij de infostand waren verder werktuigen te zien die te maken hebben met het onder houd van de watergangen in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) GELDIG T/M 22 0KT0BER In samenwerking met De Postiljon Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 Telefoon (010) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 14 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Kijk op www.sfeerhaarden.nl Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Reserveren noodzakelik 39*1 Uitgebreid steengrillen plus 'n heerlijk nagerecht en een uur bowlen voor maar 39,50 op vertoon van deze advertentie. Bij D0K 99 kom je terecht in de gezellige havensfeer van dedertigerjaren. Smakelijke grill-keuken en grote bar.

Postiljon | 2000 | | pagina 3