Sportcomplex Dr. Kuyperlaan in gebruik genomen met tafeltenniskampioenschap Naar Sydney of thuis voor de buis? Bezoek Olympische Spelen Fietsroute langs de Maas Griendentocht Cool Cult Event ConsuMed grootste website geneesmiddelen Sydney Arjan Karbaat, hier in actie tegen Kim van der Poort, won donderdag de finale van het Schiedams Kampioenschap tafeltennis. s (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM Het Landelijk Fietsplatform heeft een gids met een nieuwe fietsroute van Nijmegen naar Maassluis uitgegeven. Het traject heeft de naam Maas- en Vestingroute LF12 gekregen en bren'gt de fietsers tijdens de 235 kilometer lange tocht onder meer langs Schiedam en Vlaardingen. De weg is aangegeven met wegwijzers en voert de toerfietser die (een deel van) de fiets route rijdt langs de karakteristieke plek- ken van diverse steden. De Maas- en Vestingroute LF12 is voor f 17,50 ver- krijgbaar bij de ANWB/VW. Inlichtingen: stichting Landelijk Fietsplatform (033) 4653656 {10.00- 12.00 uur) SCHrEDAM De fietstoerclub Rijnmond gaat op zondag 17 September op pad voor een 125" kilometer lange fietstocht met de naam Griendentocht. Onder begeleiding en met een vaartje van 25 km/u wordt om 9.00 uur ver- trokken. Na de start in Schiedam op de wielerbaan aan de Olypiaweg in Sportpark Harga gaat men via Maasssluis met de veerpont naar de grienden bij Hoogvliet. Via Ridderkerk, Kinderdijk en Bergschenhoek keren de deelnemers rond 15.00 terug in Schiedam. De kosten bedragen f 6,-. Meer informatie: Bert de Mik (010) 5919230 of Frans van der Ploeg (010) 4751515. SCHIEDAM - In samenwerking met de boekhandel Mercurius organiseert bibli- otheek Stadserf op dinsdag 19 Septem ber het Cool Cult event. In de bieb zal dichteres Hagar Peeters vier maal voor- dragen uit eigen werk. Hagar heeft in korte tijd furore gemaakt als podium- dichter en trad eerder op tijdens de 'Nacht van de Poezie' en op het Crossing Border Festival. De dichteres zal om 12.30, 13.25, 14.20 en om 15.15 uur telkens 50 minuten optreden. SCHIEDAM - In de nieuwe sportaccommodatie aan de Dr. Kuyperlaan 4 heeft afgelopen week het eerste tafeltennistoer- nooi plaatsgehad. In de nieuwe zaal speelden 59 senioren en 18 jeugdspelers mee om de Schiedamse Kampioenschappen tafeltennis. De speelzaal die voorheen als gymnas- tieklokaal werd gebruikt is na een ver- bouwing op 1 September officieel in gebruik genomen door tafeltennisver- eniging Brandersstad en NOAD. Brandersstad is de nieuwe naam voor de fusieclub die bestaat uit de vereni- gingen De Reling en De Korenbeurs. De kampioenschappen werden vorige week op dinsdag, woensdag en donder dag gespeeld door de senioren en op zaterdag door de jeugdleden. De wed- strijden in verschillende categorieen kenden geen apart damestoernooi. Winnaars Bij de Senioren 1 ging de eindstrijd tus- sen Arjan Karbaat en Wietse Kant. Karbaat bleek in de finale tussen de Brandersstad-spelers uiteindelijk het sterkst: 17-21, 21-9 en 21-13 waren de setstanden waarmee Karbaat met de titel 'Schiedams Kampioen' aan de haal ging. In de categorie Senioren 2 won Patrick Minten (Brandersstad) van Gerard Kreuger (NOAD) en in de 3e categorie trok Andrew Buyk in een onderling NOAD-duel tegen Eddy Overwijn aan het langste eind. De jeugdwedstrijden van zaterdag lever- den in de gecombineerde B/C klasse een overwinning op van Robert Breeman tegen Adriaan Schoenmaker. Jeroen Poldervaart won van Julien Schuitenburg in de finale van de D/E klasse. De seniorencompetitie gaat zaterdag 16 September om 17.00 uur van start. Brandersstad 1 zal onder lei- ding van coach Ernie Dekker met de spelers Jeroen Bastiaansen, Wietse Kant, Arjan Karbaat en Rend Waterreus in de eerste klasse aantreden tegen Treffers uit Arnhem. De toegang aan de Dr. Kuyperlaan 4 in Schiedam is gratis. Op de website www.consumed.nl kan men actuele beschrijvingen vin- den van ongeveer drieduizend geneesmiddelen die in Nederland verkrijj$>aar zijn. ConsuMed is hier- raee de grootste onafhankeltjke infor matie-website over geneesmiddelen. Er staan zowel geneesmiddelen op die louter op recept verkrijgbaar zijn als geneesmiddelen die men vrij kan verkrijgen. Men kan gebruikmaken van een sterke zoekmachlne, een geneesmiddelenindex en een index van ziekten en klachten. Oak kan er online advies worden aangevraagd en kan er per genees- middei medicatiebegeleiding worden gegeven. De site biedt ook de moge- lijkheid om geneesmiddelen met elkaar te vergelijken, Dlt kan van belang zijn wanneer het gaat om bij voorbeeld bijwerklngen of wi&selwer- kingen. In een recente bespreking van de site door de redactie van Hps en Advies Internet (2000-nummer 20) is ConsuMed beloond met het maximaal aantal van vier sterren. SCHIEDAM - Vorig jaar zomer begon het bij Marvin (34) en zijn partner Gemma te kriebe- len toen ze dachten aan de Olympische Spelen 2000 in Australie. Vastbesloten om het evenement van dichtbij mee te maken verzamelden zij informa tie voor trip naar Austalie. Uiteindelijk bleek de prijs voor het evenement het verwerkelij- ken van de plannen in de weg te staan. Marvin en Gemma gingen onder meer op zoek naar entreekaarten voor de ope- ningsceremonie, diverse sportonderde- len, autohuur en onderdak. Niet alleen bleek dat de prijs van een vliegticket naar de Spelen in augustus 1999 al vele malen hoger uit viel dan normaal, maar ook dat het vinden van redelijk geprijs- de accommodatie geen gemakkelijke opgave was. Het contact met de Australische organisatie die als coordi nator alle logies mogelijkheden in Sydney onder zijn hoede heeft en deze ook toewijst, was uitermate teleurstel- lend. Marvin: "De prijzen voor een hotelkamer rezen de pan uit. Na een langdurig zoektocht op internet vonden wij uiteindelijk een particulier op ander- half uur rijden van Sydney die een kamer aanbood. Logies met ontbijt voor f. 150,- per persoon per nacht." Gemma en Marvin boekten de kamer voor een week; het eerste succesje was binnen en de verhuurder ontving al spoedig hun eerste aanbetaling. In het volste vertrouwen kaartjes te kunnen bemachtigen voor de wedstrijden waar hun belangstelling naar uitging werd het Nederlandse boekingskantoor bena- derd. Entreekaartjes Voor het entreekaartje dat toegang geeft tot een van de meest spectaculaire hoogtepunten van de Olympiade - de openingceremonie - moest diep in de buidel worden getast. Wie direct betrokken wil worden bij de presentatie van alle deelnemende landen, het fees- telijke programma dat gastland Australie de bezoekers biedt en natuurlijk het ontsteken van het Olympisch vuur, betaalt voor de eerste ring f 1.935,-, voor de middelste ringen f 1,380,- en voor plaatsen helemaal bovenin het sta- dion f 700,-. Ook voor de sluitingscere- monie gelden deze prijzen. "Het bleek dat de hoogte van de entreeprijs voor de verschillende sportdisciplines nogal uiteen iiep", vertelt Gemma. "De kaart jes voor de voorrondes van badminton zijn bijvoorbeeld maar f 80,- voor de finale betaal je f 105,-. De finales van het boogschieten kosten f 90,- en die van het hockey f 180,-. Wanneer daar je belangstelling naar uitgaat is dat nog te doen." Anders ligt het met de prijzen voor onder meer het zwemmen (twee uur) halve finales en finales, dichtbij de rand van het zwembad kost f 640,-; de zit- plaatsen bovenaan kosten de helft van dat bedrag. Voor de atletiekfinales waar- onder bijvoorbeeld de 1500 meter vrou- wen en mannen en estafette betaalt de sportliefhebber een vergelijkbaar bedrag. Het totaal bedrag dat men kwijt is voor de vlucht naar 'Down Under', de overnachtingen, de maaltijden en het vervoer loopt door de hoge prijzen snel op. Televisie "Uiteindelijk hebben we met pijn in ons hart afgezien van een bezoek aan Australie, want een week Olympische Spelen en daarna nog twee weken rond- reizen was iets te veel voor ons budget", verklaart Marvin. "Overigens is een col- lega met echtgenote inmiddels wel al in een camper aan het rondtoeren door Australie. Hij heeft voor f maar liefst 16.000,- aan entreekaartjes op zak en verwacht in twee maanden tijd zo'n f 50. h 60.000,- kwijt te zijn. Dat gaat ons echter te ver, wij volgen het sportfestijn wel op de televisie! Gelukkig heeft de man van het bed breakfast-adres na tien maanden herhaaldelijk aandringen uiteindelijk wel onze aanbetaling terug- gestort." Nans Wolters Op het moment ik dit met de hand geschreven stukje overtik, besef ik dat de Olympische gedachte nog niet echt leeft. Het is waar, vanaf het komende weekeinde (vrijdag de 15e) gaan ruim 11.000 sporters strijden om de hoogst haalbare eer. Naar schatting 241 Nederlanders gaan voor een medaille of eervolle vermelding meedoen aan HET Sportevenement dat om de vier jaar wordt gehouden. Bij ons in de straat is men druk bezig met ver- huizen en 'winst' pakken, dus met hen over Sydney (zo heet toevallig ook ons buurjongetjej praten, roept alleen maar vraagtekens op. Om heel eerlijk te zijn weet ik alleen van Mark Huizinga en Edith Bosch dat zij op 20 September aantreden. Toevalligerwijs hebben we in Daan Spanjersberg van het Sport Medisch Adviescentrum Rotterdam dezelfde manueel therapeut. Daar kwamen nogal wat sporters die naar Sydney zijn gegaan en zo werd mijn interesse alsnog wat aange- wakkerd. Voor het overige lijkt het zo te zijn dat de Spelen pas begin- nen te leven wanneer wij Nederlanders wakker worden. Dat is letterlijk zo, maar figuurlijk ver wacht ik ook pas klaarwakkere inte resse op het moment dat er span- nende finales op het programma staan. De tijden komen niet over- een en Nederland voetbalt in Australie helaas niet mee. Andere sporten blijven bij ons toch minder belangstelling trekken. Afgelopen week was Aad Veerman, bokspro- motor en Bep van Klaveren-fan voor eeuwig, bij mij op ziekenbezoek. Maar de sportfanaat had nog meer last van zijn rug dan ik, doch bokste wel zijn sparringspartijtjes met bekende ex-profs. Helaas heb ik Bep van Klaveren nooit live aan het werk gezien. Zijn gouden medaille op de Olympische Spelen van nota bene Amsterdam was de eerste en laatste gouden plak die een Nederlandse handschoenenvechter ooit pakte. Dat is tekenend. In drie- kwart eeuw is het nooit iemand meergelukt en dat maakt dergelijke prestaties des te knapper. Urenlang kan ik lezen in de Top 500 beste sporters van ons land. Telkens valt op dat die oude cracks van toen in de vergetelheid taken en dat de jeugd' hen niet leert kennen. Mits iemand het op zich neemt een held te blijven eren. Aad Veerman doet dat en dat is maar goed ook. Fanny Blankers-Koen is ook nog in ere gehouden, maar al die andere medaillewinnaars zijn te vaak in de vergetelheid geraakt. De Olympische Roem is soms maar kortdurend. Nederland eert (g)oude(n) vedetten te weinig. Daardoor krijgen de volgende gene raties te weinig sportgeschiedenis mee. Cor Hulsbus 14 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9

Postiljon | 2000 | | pagina 9