Sportief uiterlijk en nieuwe motor Daihatsu Sirion 1.3 16V Postilion US mm De Toyota Prius is de eerste in serieproductie gebouwde hybri- de-auto van de wereld. De wagen wordt half oktober ge'fnt- roduceerd op de Nederlandse markt en distributeur Louwman Parqui B.V. heeft de prijs van deze bijzondere auto vastge- steld op f 52.990,-/euro 24.045,81. De auto heeft zowel een benzine- als een elektromo- tor. De fraaie hybride-techniek werd onlangs nog bekroond met een prestigieuze 'Engine of the Year Award1. De Prius, waarvan de naam 'voorloper' betekent, staat voor een uniek concept, omdat de benzine- en elektromotor niet alleen afzonderlijk, maar ook tegelijker- tijd kunnen werken. Geheel afhankelijk van de gevraagde snelheid en de accele rate, bepaalt een elektronische rege- leenheid welk aandeel van de elektro motor wordt gevraagd en welk aandeel van de verbrandingsmotor. Bij het star- ten en bij lage snelheden is de elektro motor actief, omdat de verbrandingsmo tor dan veel minder is. Op dat moment is er geen uitstoot van uitlaatgassen. Afhankelijk van de omstandigheden activeert de regelunit de benzinemotor. Als de bestuurder de auto remt of hij snelheid vermindert, schakelt de elek tromotor automatisch over op een 'generatorstand' en wordt de bewe- gingsenergie van de wielen aan hem overgedragen. Mede met deze gelever- de energie wordt de accu opgeladen, waardoor de actieradius verder wordt vergroot. De nieuwe Sirion 1.3 16V staat vanaf 15 September in elke Daihatsu showroom. De nieuwe wagen heeft een totaal nieuw ontwikkelde 1.3 16V motor, voorzien van DWT tech- niek. Deze motor levert een groot vermogen van 75 kW/102 pk en daarnaast is het benzineverbruik X zeer laag. Ook aan de buitenkant ziet de Sirion 1.3 16V er sportief uit. Het design is meer afgestemd op het karakter van de motor. dig automatische transmissie voorzien van stuurtiptronic. Stuurtiptronic, waar- bij men schakelt op het stuur, is uniek. Tijdens het schakelen kan de berij'der beide handen aan het stuur houden. De 1.3 16V twincam motor heeft DWT (Dynamic Variable Valve Timing) tech- niek. Gebruikmakend van de gegevens zoals het motortoerental en de gasklep-ope- ningshoek, maakt de boordcomputer de openingstijd van de kleppen zo gunstig, dat de inlaat- en uitlaatslagen zo effi cient en geleidelijk als mogelijk verlo- pen. De Sirion 1.3 16V is gebaseerd op de originele Sirion-elegantie, vergezeld van sportieve details. Zo zijn er onder ande- re een sportieve voor- en achterbumper, zijskirts, mistlampen v66r en een cen- traal gemonteerde dakantenne. De Sirion 1.3 16V De Sirion 1.3 16V is leverbaar in twee Nissan introduceert in September de gefacelifte Micra. Zowel het interieur als exterieur zijn ingrijpend vernieuwd. Daarnaast komt Nissan met een nieuwe 1.4 liter benzinemotor voor de Micra. Ingenieurs van het Nissan Technical Centre Europe heb- ben samen met Nissan Design Europe Studio een Micra neer- gezet die zowel jong als oud zal aanspreken. Met deze facelift wil Nissan het succes van de Micra ook voor de komende tijd verzekeren. Het front van de Micra krijgt het uitgesproken familiegezicht. De uit twee delen bestaande grille komt sterk over een met die van de Primera. De kop- lampen achter helder glas geven de auto een moderne aanblik. De grille in de vorm van twee vleugels is verchroomd. Opvallend is dat de auto door deze uiterlij'ke wijzigingen een totaal andere aanblik heeft. De Micra oogt veel breder en lager dan het huidige model. Aan de achterkant vallen meteen de nieuwe achterlichten op. Deze zijn nu geheel roodgekleurd. Het derde remlicht is verhuisd naar de bovenkant van de achterruit. heeft standaard een handgeschakelde vijf- versnellingsbak. Daarnaast kan men optio- neel kiezen voor een volle- uitvoeringen, die beide zijn uitgerust met een aantal ingenieuze zaken om de berijder nog meer plezier te geven tij dens het gebruik van de auto. De Sirion 1.3 16V VTi en de Sirion 1.3 16V S. De facelift van de Nissan Micra moet het succes van de wagen ook voor de komende tijd verzekeren. Daarmee is deze beter zichtbaar voor het achterop komende verkeer, zonder dat het zicht naar achteren afneemt. Bij de nieuwe Micra is er keuze uit vijf uitrustingsniveaus: Basis, Trend, Comfort, Luxury en Sport, in zowel drie- als vijfdeursuitvoering. Het interieur van de Micra is geheel opnieuw vormgegeven. De ontwerpers hebben daarbij de styling gevolgd van de grotere Nissan modellen. De nieuwe Daihatsu Sirion heeft een 1.3 16V motor, die voorzien is van DWT techniek. 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Flitsende facelift voor Nissan AMcra

Postiljon | 2000 | | pagina 10