Visie verkeer Broersvest van bewonersvereniging Schepen en standwerken tijdens feestweekeinde Werk Britse kunstenaars te zien in Pand Paulus Lezersaanbleding Steengrill ind. nagerecht plus 1 uur bowlen slechts DOK 99 Dont mlsa the boat GRILLCAFE BAR BOWLING Begin cursusjaar Popschool Schiedam SCHIEDAM - De Popschool Schiedam is dit seizoen begonnen met het tiende cursusjaar. Bij de opleiding voor popmu- zikanten krijgen de leerlingen les op een instrument en spelen ze bovendien met elkaar in een band. Er bestaan lessen voor zowel beginners als gevorderden, iedereen wordt in een groep geplaatst van eigen niveau en leeftijd. De mini- mumleeftijd is 14 jaar en de oudste leer lingen zijn 40-plussers. De leerlingen van de Popschool treden regelmatig. Op dit moment is er nog plaats voor zan- gers/zangeressen, gitaristen, basgitaris- ten, toetsenisten en drummers. De pop- school kost f 71,60 per maand voor leer lingen tot 21 jaar en {84,13 per maand voor iedereen vanaf 21 jaar. Meer infor- matie is verkrijgbaar op werkdagen tus- sen 14.00 en 17.00 uur via (010) 4269680. Mandala tekenen SCHIEDAM - Bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam aan de Westvest 90-92 wordt een cur- sus 'mandala tekenen' aangeboden.- Mandala tekenen wordt gedaan in een cirkel. Het belangrijkste bij mandala tekenen is de ontdekking en verstevi- ging van onze eigenheid. Veel mensen denken ten onrechte dat ze niet kunnen tekenen. Ze menen niet te kunnen vol- doen aan de normen van de buitenwe- reld. Voor het deelnemen aan de cursus is geen speciale voorkennis vereist. De cursus wordt gegeven op donderdag 5 oktober, 2 november en 23 november. De kosten bedragen f 60,-. Voor infor- matie kunt u terecht bij Henk Nieuwenhuis, telefoon (010) 4260756. Bestuurder alsnog aangehouden SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam heeft vorige week dinsdag een automobilist aangehouden die ver- dacht wordt van het doorrijden na een ongeluk. De Schiedammer wordt ver- dacht van de aanrijding van een 13-jarig meisje op de rotonde Vlaardingerdijk- Nieuwe Damlaan op vrijdag 8 Septem ber. Het fietsende meisje dat zwaar gewond raakte bij de aanrijding werd na het ongeval aan haar lot overgelaten door de bij de aanrijding betrokken bestelbus. De bestuurder van de groen- kleurige bestelbus met het opschrift PTT Telecom stopte na de aanrijding alleen om de schade aan zijn auto te bekijken en reed vervolgens weg. Vorige week ontdekte een politieman die bezig was met het maken van over- zichtsfoto's op de rotonde Vlaardingerdijk-Nieuwe Damlaan een groene bestelbus met recente schade. Aan de hand van het genoteerde kente- ken kon de verdachte enige tijd later worden aangehouden. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@arafia.nl Klachten bezoraina: (079)3312923 II De Bewonersvereniging Schiedam Oost wil van de gemeente graag helderheid omtrent de verkeerssituatie op de Broersvest. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej SCHIEDAM De Bewoners vereniging Schiedam-Oost heeft in een brief aan de afdeling ROW van de gemeente een aantal punten op een rijtje gezet met betrekking tot de verkeers situatie aan de Broersvest. De commissie heeft over deze verkeerssituatie vergaderd op dinsdag 19 September. Tijdens de vergadering is aan de brief van de Bewoners vereniging Schiedam-Oost aan- dacht besteed. De Bewonersvereniging heeft een aan tal standpunten en schreef de brief uit angst dat met de reaches van de vereni- ging niets zou worden gedaan. De vereniging vindt het een goede zaak dat de trambaan weer in het midden van de Broersvest wordt gelegd. Tevens vindt de vereniging het handhaven van vrijliggende fietspaden een goede zaak. Het invoeren van een 30-kilometerzone is niet zo'n goed idee, volgens Bewonersvereniging Schiedam-Oost. Het verkeersluw maken van de Broersvest zal tot gevolg hebben dat het elders in de wijk (de Boerhavelaan bij- voorbeeld) drukker wordt. De vereni ging vreest geluidsoverlast als gevolg van de aanleg van verkeersdrempels op de Broersvest en het plaveien van het wegdek met afgevlakte kinderhoofdjes. Fietspaden met kinderhoofdjes zijn vol gens de vereniging zeer gevaarlijk bij winterse weersomstandigheden. Het kortparkeren wordt met de huidige plannen van de gemeente vrijwel onmo- gelijk gemaakt. Dit is iets wat de vereniging ten zeerste betreurt. De vereniging wenst duidelijk- heid omtrent de openingstijden van de bestaande parkeergarages van het ABC- complex en het stadskantoor. In de keerlus van lijn 4 in de oksel van stads kantoor en theater is nu een redelijk 4antal parkeerplaatsen. Dit zijn in ieder geval de plaatsen die worden benut door de bewoners van het Proveniershuis. De vereniging wil niet dat deze plaatsen verdwijnen. In de Broersvest-plannen heeft men andere ideeen voor de inrichting van het gebied na het opheffen van lijn 4 en de keerlus. De Tramplus-baan langs het monumen- tale Proveniershuis zal volgens de ver eniging ten koste gaan van de kwaliteit van het wonen in dit huis. Het gaat hier met name om geluids overlast. De Bewonersvereniging wil tevens ant- woord op de vraag hoe gevaarlijke ver- keerssituaties kunnen worden voorko- men als de Tramplus (sneltram) langs de Schie en Overschiestraat zal gaan rijden in een groenzone. SCHIEDAM - Er staat veel te gebeuren in het weekeinde van 23 en 24 September. Dan wordt namelijk gevierd dat Schiedam 725 jaar bestaat, staat het vijftig- jarig jubileum van de Centrummarkt op het program- ma en is het ook weer tijd voor de traditionele Schiedamse Brandersfeesten. Op beide dagen zullen vele aantrekkelij- ke activiteiten plaatsvinden, waaronder het zeer tot de ver- beelding sprekende Nederlands Kampioenschap Standwerken. Het Nederlands Kampioenschap Standwerken duurt op zaterdag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Dit evenement vindt plaats in de Lange Kerkstraat. Ongeveer 35 deelnemers moeten tij dens deze competitie hun waar zo ori- gineel mogelijk aanprijzen. Er wordt geprobeerd onder andere afslankthee, blaaspennen, vlekkenzeep, inlegzolen en pannen aan de man te brengen. In de jury zit de actrice Hetty Heyting, maar ook zullen onder ande- ren aanwpzig zijn de directeur van het Nederlands Gedistilleerd Museum Schiedam, een bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, een journalist van het Rotterdams Dagblad en een marktdes- kundige. Om ongeveer 18.00 uur zul len de prijzen worden uitgereikt door wethouder A.G. Wiegman in zaal Beatrix. Gastheer en -vrouw zijn Andre Hertog, bedrijfsdirecteur en Lenneke Koorengevel, marktbedrijf van 1RADO. De organisatie is in handen van Nido van Schaik en Paul Zappey van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, afdeling Standwerkers en Mari Dingenouts en Jan van Meel van IRADO. Natuurlijk zal er ook op het water veel te doen en te zien zijn. In de Lange Haven zullen ongeveer honderd historische vaartuigen en gepavoiseerde en verlichte pleziervaartuigen rondva- ren. Watersportverenigingen uit Hellevoetsluis, Katwijk, Rotterdam en Schiedam hebben hun medewerking toegezegd. Op zaterdag vindt er onder andere een vlottenrace plaats, is er de activiteit pikhaakhangen en zijn er sportdemonstraties op schip WSV. Tevens kan men genieten van een heus smartlappenfestival. Ook op zondag zijn er waterspelen en wordt er straattheater rond de Lange Haven aangeboden. De festiviteiten op het water worden afge- sloten met een (plezier)vaart. SCHIEDAM - Kunstliefhebbers kunnen bij Pand Paulus terecht voor de expositie van Adam Chodzko en Peter Liversidge. In de periode van zondag 17 Sep tember tot en met zondag 22 oktober is daar namelijk het werk te zien van de twee Britten, die op eigen bodem inmiddels landelijke bekend- heid genieten. Beide kunstenaars reageren in hun werk op de stortvloed aan beelden die de maatschappij te zien krijgt via de media en ook op de manier waarop de beelden in toenemende mate het den ken en handelen be'fnvloedt. Het werk van Chodzko was eerder te zien in de tentoonstelling 'Sensation' en verder wist hij met zijn aandeel in de Saatchi-collectie ook internationale bekendheid te krijgen. Zijn werk is tevens te bewonderen in een groepsten- toonstelling van Britse videokunst in Museum Ludwig in Keulen. - Liversidge exposeert voor de eerste keer buiten het Verenigd Koninkrijk en Ierland. In zijn werk gaat hij met name uit van advertenties uit dure bladen, die hij op geheel eigen wijze vormgeeft. Pand Paulus is te vinden aan de Korte Haven 125 en is geopend elke donder dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en volgens afspraak. Voor meer informatie over de tentoonstelling kunt u bellen (010) 4261557. GELDIG T/M 22 OKTOBER In samenwerking met De Postilion Vlaardingen - Anna van Saksenweg 1 Telefoon (010) 474 07 74 - Fax (010) 474 01 49 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Reserveren noodzakelljk Uitgebreid steengrillen plus 'n heerlijk nagerecht en een uur bowlen voor maar 39,50 op vertoon van deze advertentie. Bij D0K 99 kom je terecht in de gezellige havensfeer van dedertigerjaren. Smakelijke grill-keuken en grote bar.

Postiljon | 2000 | | pagina 3