RIJNMOND Kledingbeurs met een Griepprik voorkomt veel narigheid goed doel Zevende Bep van Klaveren Memorial in Rotterdam weer in de Astmacursus 'dat lucht op1 ROTTERDAM - Thuiszorg Rotterdam en het Astmafonds houden vanaf 20 September opnieuw de cursus 'dat lucht op' voor kinderen met astma en hun ouders. De theoretische informatie en praktische oefeningen geven de kinde ren inzicht en vergroten het zelfver- trouwen. Ouders leren vroegtijdig sig- naleren welke handelingen een jong kind moet verrichten bij aanvallen. De cursus bestaat uit zes middagbijeen- komsten voor ouders en kinderen en twee bijeenkomsten 's avonds voor ouders. De kosten van de cursus bedra- gen f 60,- per persoon. De eerste bijeen- komst wordt gehouden op 20 Septem ber om 15.30 uur in het consultatiebu- reau aan de Minervalaan 44 in Rotterdam. Voor deelname aan de cur sus is akkoord van een behandelend arts nodig. Meer informatie en aanmeldin- gen: Astma Fonds (010) 4557991. Nieuwe programma's op Extra TV RIJNMOND - Het aanbod op de drie extra tv-kanalen van UPC KabelTV Telecom is sinds vorige week weer aan- gepast. Het telkens wisselende aanbod aan tv-zenders laat de televisieldjkers kennismaken met een aantal zenders die normaal alleen via de televisiedienst Mr Zap te zien zijn. Op Extra TV1 wordt tot en met 22 oktober de Turkse muziekzender VIVA uitgezonden. De hedendaagse Turkse muziek en wester- se videoclips komen in de plaats van ART Music. Het kanaal Extra TV2 biedt internationale extreme sporten en life- styleprogramma's. Extra TV3 blijft voor- lopig de Spaanstalige zender TVE uit- zenden. Extra TV is onder meer te ont- vangen in Rotterdam, Spijkenisse en Vlaardingen.Klanten met vragen over de programmering of over Mr Zap kun- nen gratis bellen met de klantenservice van Mr Zap: (0800) 0603. ROTTERDAM/PRINS ALEXAN DER - Het is maar weinig sport- helden gegeven. Een eigen Memorial. Fanny Blankers-Koen heeft haar atletiekdag. Bep van Klaveren zijn eigen boksavond. Het zijn van die momenten waarop helden van toen nog even in het geheugen worden opgeroepen. De jeugd van tegenwoordig kent The Dutch Windmill alleen als standbeeld voor de sporthal aan het Schuttersveld. Daar organiseert Prinsenlander Aad Veerman maandag 26 September de zevende Memorial, ter ere van de grote sportheld. Henk Westbroek zong het ooit: "Een filmster heeft een eeuwig leven, ook al is ie jaren dood." Voor een sporter geldt dat (te) vaak niet. Over Bep van Klaveren zijn inmiddels wel documen- taires, films, boeken en artikelen geschreven, ook al is hij jaren dood. Aad Veerman heeft daar een belangrijke rol bij gespeeld. Zonder de steun van deze fortuinlijke Rotterdammer was The Dutch Windmill wellicht alleen in de geheugens van de ouderen blijven voortbestaan. Aad was de grootste fan van 'Ouwe Bep' en onderhield hem in zijn herfstdagen. Van Klaveren werd geboren op 25 September 1907 en over- leed in 1992. Tot enkele dagen voor zijn dood bleef hij, typerend voor zijn karak- ter, in training. Van Klaveren was een markant Rotterdammer. Al fietsend en mopperend reed hij door het verkeer, zwaaiend en roepend naar oude beken- den. Terugkijken op zijn lange en zeer glansrijke carriere (112 partijen als prof, driekwart gewonnen en negentien maal onbeslist) leverde nogal wat gespreks- stof op. Nog steeds komen groepjes oude boksers en Rotterdammers van toen en nu. wekelijks bijeen om over vroeger, nu, en de (boks)sport te praten. De leden van de Dutch Windmill groep geven ook demonstraties en laten de mensen zien dat achter de vetplanten zitten helemaal niet nodig is. Vanuit alle hoeken van de Maasstad komen ze elke week twee maal naar hun jeugdhonk van toen. Op maandag 26 September worden ze vergezeld door duizend anderen. Traditie Engeland en Amerika eren hun sport- helden op ongekende wijze. Nederland kent die traditie niet en daar besloot Aad Veerman jaren geleden iets aan te doen. Piet Bot organiseerde een jaar na de dood van Van Klaveren een mooi boksgala en Aad Veerman maakte er een gedenkwaardige Memorial van. Zes maal werd dit bijzondere avondje inmiddels gehouden. Binnenkort staat de zesde editie op de door hem uitgege- ven Dutch Windmill Kalender. Dit jaar kiest Veerman weer voor een ouderwet- se boksavond. "Het is niet alleen een uniek evenement, maar ook het enige jaarlijks terugkerende boksgala ter wereld waar voor bezoekers een wacht- lijst bestaat", memoreert de sportlief- hebber. "Nog altijd komen er vanuit heel Nederland, en ook van over de landsgrenzen, verzoeken binnen om de avond bij te mogen wonen. Mogen ja, want de Memorial is alleen op uitnodi- ging te bezoeken. Bep van Klaveren was veruit de populairste bokser die ons land ooit bezat en heeft zelfs acht jaar na zijn dood Weinig aan populariteit ingeboet. Daarom verlenen boksers ook graag hun medewerking om ter nage- dachtenis van The Dutch Windmill in de ring te verschijnen. Dit jaar zullen de gebroeders Dias (Miquel, Akanel en Celestino) voor het eerst tijdens een boksgala in de ring verschijnen. Daarnaast komen Eric Vredeveldt en Rene Prins in actie. Ex-wereldkampioen Don Diego Poeder zal een demonstratie verzorgen door tegen Nathan't Hof en Stanley Witteling te boksen." Burgemeester Opstelten "Voor het muzikale deel hebben we Wim Koopmans met combo, versterkt met saxofonist Piet Noordijk. Ook Marc Benz zal optreden. Het is een complete reunie. Als je de aanvragen ziet, dan kom je tal van oude bekenden tegen. Bram Peper heeft alle uitnodigingen altijd naast zich neergelegd maar burge meester Opstelten heeft wel al laten weten dat hij komt. En dat vind ik nu geweldig. Deze man laat overal zien dat hij de sport een warm hart toedraagt. Het is nu 72 jaar geleden dat Bep van Klaveren een gouden medaille won in Amsterdam. Tijdens deze Olympische Spelen zien we geen Nederlandse kans- hebbers meer, helaas. Zonder televisie is het voor sponsors ook nie.t interessant en zo zie je bepaalde sporten, waaron- der dus het boksen, langzaam verder wegzakken. Af en toe is er nog een gek zoals ik die een avondje organiseert. Maar ook Aad Westerlaken (boksschool Hoboken in de Alexanderpolder) en Henk Ruhling behoren tot de 'die hards' die soms tegen beter weten in door blij ven gaan met organiseren. Hopend op een toekomst met kampioenen. Maar een betere bokser als Bep van Klaveren zal er nooit meer komen, aldus Rotterdammer Veerman. HILLEGERSBERG - SCHIE- BROEK - Kledingbeurs 'De Witte Olifant' is inmiddels uit- gegroeid tot een begrip in Rotterdam en omstreken. Ruim honderd vrijwilligers zet- ten zich het hele jaar in voor de organisatie van de beurs. De opbrengst van de kleding beurs is bestemd voor de Stichting Manege 't Huifbed, deze stichting laat mensen met meervoudige handicaps op medisch verantwoorde wijze paardrijden. De Witte olifant houdt twee keer per jaar een beurs: voor zomer- en winter- kleding. De kleding wordt ingezameid via een circulaire, alleen mensen die deze ontvangen mogen kleding inleve- ren. Hierna wordt altes streng gecon- troieerd. Ailes moet schoon en punt- gaaf zijn. En er wordt duidelijk naar het heersende modebeeld gekeken. Voor iedereen is er wat te vinden, van dameskieding tot heren- en kinder outfits zijn te vinden in de vele stands. Tijdens de beurs worden er meerdere modeshows gehouden, medewerkers zoeken zeif een ensemble (jasje, rok of broek, blouse, schoenen en tasje) bij elkaar en showen het. Alle kleding wordt tegen zeer scherpe prijzen ver- kocht. Bezoekers worden door des- kundige mensen geholpen en er is III mogelijkheid om kleding te passen in een paskamer. Witte Raaf De Witte Olifant draagt haar naam al sinds 1971, daarvoor echter heette de kledingbeurs De Witte Raaf, maar toen de A.M.V.J. (een jongerenvereni- ging die de beurs organiseerde om jon- geren financleel te steunen via studie- beurzen en dergelijke) de beurs wilde opheffen is het comM op een andere locatie verder gegaan. Vanaf dat tijd- stip heet de beurs De Witte Olifant Sinds 1976 werkt het bestuur vanuit de Salvatorkerk aan de Mozartlaan. En al die jaren werken ruim honderd vrijwilligers hard aan het laten slagen van de kledingbeurs. De najaarsbeurs van De Witte Olifant vindt dit jaar plaats in de Salvatorkerk aan de Mozartlaan/hoek Schubertlaan en wel op 10, 31 en 12 oktober. Dinsdag 10 oktober start de beurs om 10.00 uur en duurt deze tot 17.00 uur. 's Avonds is de beurs van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Woensdag 11 oktober zijn bezoekers welkom van 10.00 tot 17,00 uur en is er om 11.00 uur een modeshow. De laatste dag 12 oktober kan er tussen 10.00 en 15,00 uur worden gezocht naar leuke kle ding. Voor meer Informatie kan men bellen met Leny van Doorn-Petit tel: (010) Griep is voor jonge gezonde mensen een vervelende, maar onschuldige ziekte. Een weekje onder de wol met in het begin hoge koorts, spierpijn, hoofd- pijn en soms een droge hoest. Voor zo'n drie miljoen andere Nederlanders, kan griep wel ernstige gevolgen hebben. Hiertoe behoren alle 65-plus- sers en iedereen met een hart-, nier- longziekte of diabetes. Gelukkig kan griep voorkomen worden met een griepprik. Slachtoffers van griep behoren bijna altijd tot een van de groe- pen voor wie de griepprik is aanbevo- len. De griepprik is een veilig en effec- tief middel om het risico op griep en de gevolgen van griep te beperken. De griepprik beschermt meestal tegen griep. Krijgt men onverhoopt toch griep, dan zorgt de griepprik er voor dat de griep minder ernstig verloopt. Vooral de kans op complicaties van griep vermin- deren sterk door de griepprik. De beste tijd om een griepprik te halen is oktober of begin november. De griepprik is niet alleen belangrijk voor mensen die door ziekte minder weerstand hebben. Ook als gezonde 65- plusser is het aanbevolen om zich tegen griep te laten inenten. Naarmate men ouder wordt, kan men door de griep ernstiger ziek worden en neemt ook de kans op complicaties toe. De folder 'De O is weer in de maand: tijd voor de griepprik!' van het College voor zorg- verzekeringen (CVZ) ligt reeds klaar bij de bibliotheek. Ook de huisarts geeft graag meer infor matie. De folder De O is weer in de maand' tijd voor de griepprik!' ligt reeds klaar in de bibliotheken. 65-plus- sers komen in aanmerking voor een gratis prik. 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 4 Burgemeester Opstelten eert ex-bokser met bezoek Als u bS-plusser bent, i.'/ J of u heeft een hartof longziekte of diabetes, dan komt u in aanmerking voor een gratis griepprik. Uw huisarts zorgt ervoor.

Postiljon | 2000 | | pagina 4