a jmwrmrm mrnwM Ouderen testen 'Broemvaardigheid' Schuurfeest Plien en Bianca in Fortis Theater aan de Schie ummm gcsatKij visai Eerlijkheid Vrijwilligers gezocht voor ouderen project ORGELCONCERT - In het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 vindt op zaterdag 23 September een orgelconcert plaats met medewer- king van The Blythburg Singers. Het optreden begint om 14.00 uur en ein- digt omstreeks 14.45 uur. COVERBAND - De Red Roosters tre- den op zaterdag 23 September op in de Branderskelder. Het optreden tijdens de Brandersfeesten begint om 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Het gevarieer- de repertoire Van de band bestaat uit nummers van de jaren 60 en 70, maar ook songs uit de jaren 80 en 90 zullen voorbij komen. De Branderskelder bevindt zich aan de Lange Achterweg 65 (onder het Stedelijk Museum). Info: (010) 4737787. JONGERENKOOR - Het nieuwe sei- zoen Avondmuziek Dorpskerk Kethel wordt geopend door het Luthers Jongeren Projectkoor o.l.v Hans Jansen. Het koor zal op zondag 24 September vanaf 19.00 uur werken ten gehore brengen van Palestrina, Ahle, Distler en Jansen. De liturg is Ds. J.J.A. van de Peppel. De toegang is vrij; aan de uit- gang is een collecte. KAPPERSCURSUS - Kluphuis Oost organiseert op maandag- en donderdag- morgen en vrijdagmiddag kapperscur- sussen. De technieken komen aan de orde in blokken van zes lessen die per blok f 25,- kosten. Op vrijdag is er ook een Turkse docenter aanwezig die zowel Turks als Nederlands spreekt. Info: Boerhaavelaan 79, (010) 2451818. ROMMELMARKT - Bij het wijkcen- trum aan het Dr. Willem Dreesplein wordt op zondag 24 September een rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 12.00 tot 16.00 uur. SPEELGOEDBEURS - De maandelijk- se kleding- en speelgoedbeurs in wijk- centrum Dreesplein vindt plaats op vrij dag 29 September van 9.30 tot 11.30 uur. De toegang van de beurs aan het Dr. Willem Dreesplein 2 is vrij. Info over het zelf verkopen van kleding of speelgoed: (010) 4738671. MEUBELEN De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: MANDALATEKENEN - In diensten- centrum Oost start op vrijdag 22 Sep tember het mandalatekenen. Deelname van 9.30 tot 11.00 uur kost f 7,- per keer. BINGO - Dienstencentrum Oost houdt op dinsdag 26 September een bingo. De bingo begint om 14.00 uur en duurt twee uur. Kosten f 7,- voor 6 ronden. UITSTAPJE MUSEUM - Woensdag 27 September is wordt er een uitstapje georganiseerd naar het Gedistilleerd Museum Schiedam. Verzamelen bij Dc Oost om 11.00 uur. Kosten f 7,50. MODESHOW - In dienstencentrum de Woudhoek wordt op woensdag 27 September een modeshow gehouden om 10.00 uur. De modeshow kan gratis worden bijgewoond. KLAVERJASCLUB - In wijkpost Zuid komt elke vrijdag van 19.30 tot 23.30 uur de klaverjasclub bijeen. Kosten 2,50 per keer. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk en de gemeente Schiedam houden op vrijdag 29 September een Broem-vaardig- heidsrit voor 55-plussers. Doel van de Broemdag (Breed overleg Ouderen En Mobiliteit) is het vergroten van de verkeersveilig- heid van de oudere weggebrui- ker. Voor deze dag waarop oudere automo- bilisten hun rijgedrag en rijstijl in het verkeer tegen het licht kunnen houden zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Onder begeleiding van een rij-instruc- teur maken de deelnemers een rit in de eigen auto, waarna adviezen worden gegeven over de rijstijl. Bovendien kan men het gehoor, gezichtsvermogen en de reactiesnelheid laten testen. Ook zal de politie voorlichting geven over ver- keersregels. Door de vaak jarenlange ervaring hebben veel oudere verkeers- deelnemers een eigen rijstijl ontwik- keld. Veranderingen in het verkeer en achteruitgang van sommige lichaams- functies zoals bijvoorbeeld horen en reactiesnelheid kunnen achteruit zijn gegaan. Door de Broemdag kan men zich vrijblijvend laten adviseren over de eigen verkeersdeelname. De kosten voor deelname zijn f 25„-. De dag vindt plaats in dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 35. Aanmelden is mogelijk bij de diensten- centra in Schiedam en in de Stadswinkel. Bij de aanmelding kan een voorkeur voor de ochtend of middag worden aangegeven. Meer informatie is verkrijgbaar bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, bij de gemeente (010) 2465404 en bij de informatielijn Ouderenwerk (010) 2486890. SCHIEDAM - Het Fortis Theater aan de Schie presenteert op woensdag 27 Sep tember een hilarisch optreden van Plien en Bianca. Plien van Bennekom en Bianca Krijgsman spelen in hun muzikale voorstelling Biks! twee boerenmeiden die de bezoekers meenemen naar het platteland van hun fantasie. Het programma in de zaal aan het Stadserf I begint om 20.15 uur, de kaarten kosten f 31,50 en f29,- per stuk. Kaartverkoop aan de kassa en telefonisch via nummer (010) 2467467. De voorstelling 'Fool for love' die gepland stond voor vrijdag 29 September om 20.15 uur is vervallen. (Foto: Katinka Krijgsman) lngezonden brieven kunnen worden gestuurd naar: De Postiljon; t.a.v. Lezers schrijven; postbus 85; 2640 AB Pijnacker. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten, dan- wel aan te passen. Ook kan zonder over- leg met de inzender worden afgezien van plaatsing. Anonieme brieven wor den niet in behandeling genomen. Plaatsing betekent niet dat de redactie instemt met de inhoud van de brief. Op zaterdag 9 September ging mijn zoon weer voor het eerst sinds twee jaar naar voetbal. Leuk, want sporten is gezond. Omdat hij in die twee jaar ongeveer 25 centimeter gegroeid was moesten wij natuurlijk alles nieuw kopen en, zoals alle ouders wel weten is dat niet goedkoop. Helaas op de terugweg van de wedstrijd kwam hij halverwege (rond 13.15 uur tussen de Parkweg en de Singel) tot de ontdek- king dat zijn splinternieuwe sporttas met inhoud was verdwenen. Gestolen of verloren? Wie zal het zeggen. Direct SCHIEDAM - Voor het project 'Opvallend Veilig' is de GGD nog op zoek naar vrijwilligers. Op vrijdag 22 September staat een informatiebijeenkomst op het programma. De GGD zoekt vrijwilligers die in Schiedam Oost en West bezoeken willen afleggen aan mensen van tachtig jaar en ouder. De woningen van deze ouderen worden gecontro- leerd op onveilige situaties. Het doel van de bezoeken is om de veiligheid in en om het huis te vergroten en om valon- gelukken te voorkomen. De vrijwilligers wordt een cursus aangeboden. De GGD Nieuwe Waterweg Noord start In oktober het vervolg van het project 'Opvallend Veilig' in Schiedam. Dit gebeurt in opdracht van de gemeente. ASe ouderen in de wijken Schiedam Oost en Zuid ontvangen een brief waarin het bezoek wordt aangeboden. Per jaar worden ongeveer 34.000 ouderen vanaf 55 jaar opgenomen in het ziekenhuis en zeker 110.000 ouderen worden behandeld op de polikliniek na een vaiongeluk. In drie- kwart van de ziekenhuisopnames is sprakevan een (beup)fractuur. In Schiedam Noord worden de bezoe ken in September afgerond. Ouderen en vrijwilligers zijn enthousiast. Kleine aanpassingen als een anti-slip- mat, een handgreep en een dieven- klauw in de woningen vergroten de De cursusbijeenkomsten vinden plaats op 28 September, 12 en 19 oktober bij de GGD NWN. Hieraan gaat een informatiebijeen komst vooraf op vrijdag 22 September, van 10.00 uur tot 11.15 uur, bij de GGD aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen. De huisbezoeken wor den afgelegd van half oktober tot half De vrijwilligers moeten voor minimaal vier uur per week bezoeken plannen. U ontvangt een reis- en onkostenver- goeding en krijgt uitstekende werkbe- geleiding. Wanneer u wel belangsteiling heeft, maar niet op de informatiebijeen komst kunt komen, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Kooistra (projectcobrdinator van de GGD), telefoon (010) 2488048. Rondleiding in het Stedelijk Museum SCHIEDAM - De tentoonstelling 'Lang niet gezien. Een keuze uit de collectie 20e eeuw' is nog tot en met 29 oktober te zien in het Stedelijk Museum Schiedam. De tentoonstelling 'In het licht van 100 Vrienden, favorieten uit de collectie moderne kunst' is eveneens tot deze dag te bezichtigen. Op zondag 1 oktober zal er van 14.00 tot 14.45 uur een rondleiding worden gegeven door de Vrienden van het Stedelijk Museum. Tijdens de rondgang geven leden van de Vriendenvereniging toelichting op de door hen gekozen kunstwerken. De toegang tot het museum aan de Hoogstraat 112 is gratis, de rondleiding kost f 2,50 (inclusief koffie of thee). Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. zijn we teruggefietst, in de hoop de tas ergens terug te vinden. Helaas. Daarna de politie gebeld. Helaas. Ik verzekerde mijn zoon dat de tas heus wel weer terug zou komen omdat ik in het prin- cipegeloof: zoals je zelfiemand behan deld, wordt jij ook behandeld. Ben jij eerlijk, zal je niets oneerlijks overko- men. Het eerste wat mijn zoon dus ook zei: 'Zie je wel, dat het niet waar is wat je zegt'. En dit vindt ik nu het allerergste. Mijn zoon is aan het sparen voor een nieuwe fiets, maar dat zal nu veel lan- ger duren. Ik schrijf dit niet om zielig te zijn, want dat zijn we niet. Maar als iemand dit leest en denkt: 'Ik weet waar die tas gebleven iszou ik het heel fijn vinden als ze de tas voor onze deur zouden zetten. Al is het maar om mijn geschonden vertrouwen in de goedheid van de mensen terug te krijgen. En zo niet, dan hoop ik dat diegene die de spullen nu gebruikt er zelf geen geld voor had, zodat het toch nog goed terechtgeko- men is. Mevrouw P.M. Dingenouts Rotterdamsedijk 359, Schiedam Fj Hoofdkussen Toen ik zes jaar was kreeg ik een hoofd kussen. Kinderen eerder op een kussen laten slapen, was volgens mijn moeder niet verantwoord. Ik wachtte de dag met spanning af. Mijn eigen kussen! Ik herinner het me nog als de dag van gister. Het kussen was rood/zwart/witgestreept. Daaroverheen ging een 'ondersloop' en dan een kraakhelder wit sloop met opengewerkt kant. Dat kant kloste mijn moeder zelf in haar schaarse vrije tijd, waarvan ik nog steeds niet weet waar ze die vandaan haalde. Het grote gezin, de boerderij, het vele werk, en toch kant- kloste, breide, stopte, haakte en borduurde ze er lustig linkshandig op los. Mijn hoofdkussen dus. Ik schudde het's morgens op, verstopte op tiener- leeftijd het boek erin dat op de index stond. Mijn studieboeken brachten veel tijd door onder mijn hoofdkussen. Ik was ervan overtuigd dat ik die stomme jaartallen en rijtjes van mit, nach, nebst enz. en de onregelmatige Franse werkwoorden dan beter in mijn hoofd gestamd kreeg de volgende morgen. Mijn eerste verliefdheid onderging ik met de foto van 'de jongen van mijn dromenonder mijn kussen; mijn eerste liefdesverdriet met hete ongelukkige tranen gehuild in hetzelfde kussen. De foto inmiddels in reep- jes geknipt, maar wel bewaard onder het kussen. Ik sliep in een barre winter eens met rode sokken aan, omdat ik zulke koude voeten had. "Die sokken uit", zei mijn moeder toen ze het ontdek- te, "als er iets ongezond is, dan is het slapen met je sokken aan.Ik stopte ze in het sloop van mijn kussen, vergat ze eruit te halen en mijn moeder zag ze tijdens de kookwas over het hoofd. Ik ging trouwen en mijn moeder gaf me mijn hoofdkussen mee. "Dit is je meest zoete jeugdherinnering", zei ze, "het zoet zit er nog in, het zuur heb ik er voor je uit gewassen.Ik koesterde mijn kussen en sliep er ook in mijn huwelijk fantastisch op. Tot een jaar geleden. Op een ochtend ontdekte ik een vreemdsoortige, viezige substantie in mijn bed. "De inhoud van mijn kussen", wist ik meteen. De tijd des tijds mag aan alles knagen, aan mij, aan de gevel van mijn huis, aan mijn fietsbanden, MAAR NIET AAN MIJN KUSSEN! Ik bel mijn moeder op en vertel verbolgen mijn verhaal. "Mijn hoofdkussen, dat ik van jou heb gekregen toen ik zes was, en meegekreeg toen ik trouw- de is versleten. Ik ben radeloos!" Ze zucht: "In de stad zijn toch wel hoofdkussens te koop?" 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Het goedkoopste adres voor bankstellen, sfeer- haarden, grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN, Bergweg 62, R'dam. Tel. (010) 4664827. Tot ziens. www.janwooning.nl

Postiljon | 2000 | | pagina 7