grote namen Jazz Festival met Grootse kattenshow in Margriethal Nette bezorg(st)ers Andere doto vonwege EK Nepo Bedrijfswagens B.V. HILLEGERSBERG - Het bestuur van het jaarlijks terugkerend evenement, het Jazz Festival, is momenteel ontzettend druk met de voorbereidingen van het zeer populaire muziekevene- ment. Zaterdag 23 en zondag 24 September staan de Bergse Dorpsstraat, de Weissenbruch- laan, de Streksingel en de Freericksplaats weer helemaal in het teken van Jazz met het Jazz Festival Hillegersberg. "Momenteel zetten we de laatste namen van deelnemede bands op de lijst. Er komen dit jaar echte topacts naar Hillegersberg. En als speciale gast speelt Amina Flgerova met musici ult Amerika op. Zij woont in Hillegersberg en heeft dit jaar nog opgetreden tijdens het North Sea Jazz Festival", vertelt Ton Thomassen van het bestuur. Dit jaar ligt een deel van de Wiessenbruchlaan open, de gemeente is bezig met werkzaamheden. Toch zal dit niet voor problemen zorgen. "De gemeente heeft ons verzekerd dat alle podia voor het publiek bereikbaar zouden zijn. En met mooi weer zetten we toch gewoon meer stoelen neer". EK-verordening De opgebroken straat is niet het enige verschil deze editie van het Jazz Festival. Het festival vindt eind Septem ber plaats vanwege het EK voetbal. "We moesten het festival wei op een andere datum houden, want met het EK waren terrassen verboden. Er heerste toen een speciale EK-verordening. Bovendien wilden we niet de gok wagen om hooligans aan te trekken met het festival", legt Thomassen uit. Een andere spelbreker voor het Jazzfestival waren de schoolvakanties. "Het heeft geen nut om zo'n evenement in de vakantie te organiseren. We trekken veel publiek uit Rotterdam en de wijde omtrek. Maar dat moet dan wei thuis zijn". Programma Het programma van het Jazzfestival is uitgebreid en divers. Er zijn, zoals ieder jaar, weer loopbands aanwezig in de straten random het centrum van Hillegersberg. Een favoriet van Thomassen is weer van de partij. "Loopbands geven het festival een vrolijke noot. En deze keer komt de May Day Jazzband. Dat zijn zulke jonge honden met een perfecte act. Twee jaar geleden moest het optreden op het hoofdpodium wachten omdat SCHIEDAM - Enkele honderden katten in de meest uiteenlopen- de soorten en kleuren worden op zondag 1 oktober verwacht in de Margriethal aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam. Dan organiseert de European Cat Fanciers namelijk een inter- nationale kattenshow. European Cat Fanciers is een vereniging van kattenliefhebbers uit heel Europa. De show wordt gehou- den van 10.00 uur tot 17.00 uur. Extra aandacht zal uitgaan naar de ras- sen waarvoor een 'special' wordt gehou- den. Dit is een 'show-in-de-show'. Hiervoor zijn uitgekozen de Heilige Birmanen, lichtgekleurde katten met een donkere snoet, poten en staart en vier witte voetjes. Ze hebben donker- blauwe ogen en zijn volgens een oude oosterse legende de tempelkatten van deze band een topact neerzette. Fantastisch dat ze er nu weer bij zijn". Tijdens het Jazzfestival zijn er meerdere activiteiten, naast het genieten van de vele topbands. Leden van de Lions Club 'De Pappegay' zijn met een stand aan wezig. Zij zullen loten verkopen en de opbrengst zal ten goede komen aan pro- bleemjongeren in Rotterdam. Naast de Lions Club zal ook de Vereniging Stedebouwkundig Wijkbehoud met een stand aanwezig zijn. En in samenwer- king met Mangerie Lommerrijk zullen vanaf de steiger aan de Weissen- bruchlaan boottochtjes over de Bergse Plas worden verzorgd. Het verkeer ondervindt enige hinder tij dens de twee jazzfestivaldagen. De Freericksplaats is afgesloten voor het verkeer en de parkeerplaats Weissen- bruchlaan-noord is ook verboden ter rain voor automobilisten. Boeddhistische monniken in Birma. Ook staan de Ragdolls in de schijnwer- pers. Langharige katten met een donke re aftekening en een lichtgeleurd lichaam. Het is oorspronkelijk een Amerikaans ras. De katten zijn heel groot en hebben een verschrikkelijk lief karakter. Ook is er speciale aandacht voor de Noorse Boskatten en de Maine Coons, beide 'boerenkatten' met een dikke vacht. Op het eerste gezicht lijken de rassen veel op elkaar, maar de kenners kunnen het verschil tussen zo'n Noorse Boskat en de Maine Coon goed duidelijk maken. Ook de Britse Kortharen staan centraal. De meeste mensen kennen de grijze kat wei van de 'Sheba'-reclame. Tijdens de show kunnen de bezoekers ook shop- pen. Er zijn diverse stands, waar van alles op het gebied van katten te koop is. De toegangsprijs bedraagt f 6,50. Kinderen onder de twaalf jaar en 65- plussers betalen slechts f 5,-. Spaans en dans in De Blauwe Brug SCHIEDAM - In De Blauwe Brug kun nen mensen zowel een beginners- als een vervolgcursus Spaans volgen. De cursussen gaan van start op donderdag 28 September. Docente Carmen Bias gebruikt de leermethode Eso Es 1. Ze begeleidt de cursisten in het verdiepen van de kennis van de taal en het ver- groten van de grammaticale vaardighe- den. Er wordt veel gebruikgemaakt van Spaanstalige tijdschriften en kranten. De lessen hebben dus een actueel karakter. De cursusprijs bedraagt f 95,- en dit is exclusief boekenprijs. Liefhebbers van Countryline-dance kun nen zich vanaf 3 oktober uitleven in De Blauwe Brug. Deze vorm van dansen is gezellig en ontspannend. De cursus is voor iedereen toegankelijk. Mensen kunnen aan de cursus deelnemen zon- der partner. De lessen worden gegeven door An Zaal. In haar lessen besteedt zij aandacht aan de nieuwste vormen van dans. Voor meer informatie of aanmel- dingen voor beide cursussen kan men zich wenden tot De Blauwe Brug aan het Bachplein 590, telefoon (010) 2470464. De Erker zoekt vrijwiUigers SCHIEDAM - Mensen die graag als vrij- williger achter de bar of achter de balie willen werken, zijn van harte welkom in wijkcentrum De Erker. Het wijkcen- trum zoekt tevens mensen die Nederlandse conversatieles willen geven aan mensen die nog maar kort in Nederland vertoeven. Deze lessen wor den gegeven aan kleine groepen en ervaring is niet vereist. De muziekgroep voor verstandelijk gehandicapten repe- teert op donderdagavond. Deze groep heeft zowel een begeleider als verster- king nodig. Gei'nteresseerden kunnen contact opnemen met het wijkcentrum, telefoon (010) 4267767. Lezing Joanne Klink SCHIEDAM - Joanne Klink geeft op dinsdag 26 September een lezing. De "boeken met boodschappen van Jezus, prinses Diana en de apostel Paulus gaan als warme broodjes over de toonbank. Het fenomeen 'channeled lijkt 'in' te zijn. Joanne Klink is theologe en is bekend door haar boeken over kinde ren. Bijbel voor de kinderen' en 'Het huis van licht'. De lezing van Klink bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam aan de Westvest 90-92 begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 10,- en leden betalen f 7,50. De aanwezigheid van loopbands tijdens het Jazz Festival Hillegersberg bepalen mede het succes. Ook deze editie van het festival zijn er zeven loopbands. De loopband op de foto heeft in het verleden veel bekijks getrokken. (Foto: John Hofmanj Inkoop - Verkoop - Import - Export Lichte bedrijfswagens Nepo Bedrijfswagens B.V. Gevraagd nette bezorg(st)ers. Verdiensten tot ca. fl. 160,- per 4 weken met het bezorgen van De Postiljon en folders. Naam Adres Plaats postcode Telefoon Geb.datum Vul de bon in en stuur'm op naar PERFEKT VERSPREIDING Industrieweg 100, 2712 LD Zoetermeer, tel. (079) 3312923 TE KOOP GEVRAAGD Opkoophuti't West&n, Rotterdamv De Kip Shuttle, een ware revolutie achter uw auto. CARAVAN B ED RIJF DUIJNDAM DELFT BV Orientatiecursus trompetspelen SCHIEDAM - Half September zal de chr. muziekvereniging Harpe Davids uit Schiedam op de vrijdag middag/avond star- ten met een orientatiecursus trompet voor beginnende muzikanten. De orientatiecursus voor dit instrument bestaat ult zes lessen waarbij de vereniging gratis een trompet beschlkbaar stelt. Deze cursus kost f 50,-, vergeleken met andere opleidingsmogelijkheden is dit bijzonder voordelig. Na de orientatiecursus kan, na een positief advies, een vervolgcursus gevolgd worden. Bovendien kan dan na enkele maanden ook in het opleidingsor- kest van de vereniging meegespeeld worden of later In het harmonie-orkest of drumfanfare. De minimum leef- tijd voor deze cursus is 10 jaar en wordt gegeven op in het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 20 in Schiedam-Noord. Gevorderde trom- pettisten kunnen direct meespelen in het B-orkest (opleidingsorkest), Harmonie-orkest of de drumfanfare. Aanmeldingen en nadere informatie (010) 2730721 of (06) 20043895, e-mail: loendersloot@harpedavids.nl. Van Batenburg Zwanenburg Verhuizingen Voor particuliere en bedrijfsverhuizingen Piano transport Kluizen transport Interne verhuizingen en 65+ korting. 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 NE-PO Bornissestraat 10B - 3044 AE Rotterdam Telefoon +31(0)10 - 2457992 Internet: www.nepo.nl I Eiken/klassieke meubelen, Barok, Lodewijk, Antiek, Lederen bankstellen, Inboedels. 010 - 437 89 87 na 18.00 010 - 415 84 67 - ruime keus in de occasionhal - bezoek onze campingshop, ook voor outdoor OFF. STER-DEALER CARAVANS Rotterdamseweg 390 - Delft - Tel.015-2627433 Afslag Delft-Zuid, TU-wijk langs de Schie. www.duijridam-delft.nl Wij komen graag bij u langs voor vrijblijvende prijsopgave. Telefoon/Fax (010) 4614647 Rotterdam (010) 4601069 Vlaardingen

Postiljon | 2000 | | pagina 8