P.V. V Esprit Vlaardingen wint strijd om Foppencup Sydney Brandersstad begint competitie goed OpUfUBf 2000 Skatetour Rommelmarkt Harpe Davids Jeu de boules is niet alleen voor ouderen, ook jongeren spelen het spel graag. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert samen met Groen Links en Milieudefensie een grote skatetour op zondag 1 oktober. De tour vindt plaats in alle wijken van Schiedam en is gesplitst in een kinder- en volwassenen- tocht. De kindertour voor de jeugd tot en met 12 jaar begint om 18.00 uur bij wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32. De skatetocht voor jongeren en volwassenen begint om 20.00 uur eveneens bij het wijkcen trum. Ook kinderen vanaf 13 jaar kun- nen onder begeleiding meedoen met deze tocht. Meerijden met de skate tocht is gratis. Inschrijven is alleen mogelijk aan de balie van het wijkcen trum, deelnemers ontvangen dan een reglement. De laatste inschrijfdag is vrij- dag 29 September tot 20.00 uur. Meer informatie over de skatetocht: wijkcen trum De Erker (010) 4267767. VLAARDINGEN Het Zee- kadetkorps Vlaardingen is de winnaar van de eerste Foppencup. Op de Foppenplas streden afgelopen zaterdag de Zeekadetkorpsen Maassluis, Schiedam en Vlaardingen tegen elkaar. Het Zeekadetkorps van Rotterdam zou eigenlijk ook deelnemen, maar zegde uitein- delijk af. Deze zeilwedstrijd op het recreatiewater nabij de Vlaardingse Vaart was voor het eerst georganiseerd. Aan de competitie deden zes gelijk- waardige zeilvletten mee. Het weer was uiterst wisselvallig met dan weer veel regen en dan weer aardig wat zon. Toch kon de zeilwedstrijd gewoon doorgaan, omdat de wind in voldoende mate aanwezig was. De zeil- regatta vond plaats rond drie boeien die tezamen de Olympische baan vormden. Na drie wedstrijden was bekend welk korps de meeste punten had behaald. Het winnende korps Vlaardingen mag de wisseltrofee een jaar in bezit houden. Door het slechte weer mocht de eerste editie van de zeilwedstrijd omde Foppencup niet op een grote schare toe- schouwers rekenen. Er was heel weinig publiek. De zeilers, ondanks het feit dat zij door- en doornat werden, hebben een zeer aangename dag beleefd en waren erg enthousiast. Zeekadetten ijveren ervoor activiteiten voor jongeren op, rond en met het water mogelijk te maken. De organisatie is van plan van de strijd om de Foppencup een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Nadere informatie omtrent de zeekadet ten is te verkrijgen via het internet: www.zkk.nl of www.assam2.nl. SCHIEDAM - Op zaterdag 23 Septem ber organiseert de christelijke muziek- vereniging Harpe Davids van 11.00 uur tot 14.00 uur een rommelmarkt. De baten van deze rommelmarkt komen ten goede aan het kledingfonds van de vereniging, zodat onder andere nieuwe pakjes voor de twirlsters van "The Yellow Rainbows" aangeschaft kunnen worden. De rommelmarkt wordt gehouden in het verenigingsgebouw "De Tamboerijn" aan het Faassenplein/Nijhoffplein 20 te Schiedam-Noord (bij de Piramidewoningen). De vereniging organiseert voorlopig voor het laatst een rommelmarkt, zodat veel spullen (onder andere kantinetafels en stoelen) voor weggeefprijzen weg mogen gaan. Voor meer informatie, telefoon (06) 20043895. SCHIEDAM - Heel wat Nederlanders zijn al dan niet na een vakantie in Frankrijk ver- slingerd geraakt aan jeu de bou les. Jeu de boules heet eigenlijk petanque, maar er is geen lage- lander die dat oerfranse woord gebruikt. Voor een wedstrijd heb je twaalf stalen ballen (bou les), een klein houten balletje (buutje), tenminste vier spelers (twee tegen twee) en een plek om te spelen nodig. Maar een tegen een mag natuurlijk ook. Edith Kok is namens het Schiedamse L'Esprit nauw betrokken bij de organi satie van allerlei evenementen en wed strijden. Bij deze vereniging wordt veel georganiseerd, zowel voor de recrean- ten als de wedstrijdspelers. Die laatsten kent men in deze tak van sport ook. Bij de groeiende Schiedamse club wordt bovendien ook nog op niveau gespeeld en daar mag men best trots zijn. Steeds meer mensen weten het fraai aangeleg- de complex ook te vinden en wie een keer een bezoek heeft gebracht aan de banen en ziet dat het absoluut geen ouden-van-dagensport is, komt zeker SCHIEDAM - Voor de landelijk spelende teams van tafeltennis- vereniging Brandersstad is de competitie afgelopen zaterdag van start gegaan. De nieuwe sportaccommodatie Nieuwland is hiermee officieel in gebruik genomen. Het seizoen is goed begonnen voor het eerste damesteam. Het team boekte in de eerste divisie een puike overwinning op promovendus Amstelveen. De Amstelveense ploeg werd met 8-2 ver- slagen. Het eerste herenteam van Brandersstad is ook in de eerste divisie actief. De eerste tegenstander was terug. Althans, dat zijn de ervaringen die Edith Kok en haar medebestuurders hebben opgedaan. "Mannen en vrou- wen hebben ergens leren spelen en gaan op zoek naar een club in de buurt. We zien ook steeds meer echtparen waarvan de man bijvoorbeeld vroeger aan voetballen deed. Voetbal mag dan oorlog zijn, jeu de boules is een beschaafd behendigheidsspel. Lijfelijk contact beperkt zich tot het geven van een hand als je na een verloren wed strijd je tegenstander feliciteert. Verliezen is niet leuk, maar als je met je maatje speelt waar je tussen de wed strijden door gezellig een wijntje of bier- tje mee kan drinken, valt een nederlaag best mee." Tactiek Edith Kok is een fervent liefhebber van het van oorsprong uit Frankrijk afkom- stige spel dat steeds vaker als een heuse sport wordt gezien. Dat het niet alleen gaat om zo maar een balletje werpen en weer oprapen wordt door haar uitge- legd. "Ook in tactisch opzicht blijft het spel boeien tot het beslissende dertiende punt is gemaakt. Aanvallen of verdedi- gen? Hoe verbeter je de winnende worp Treffers uit Arnhem, de degradant uit de eredivisie. Na een aantal spannende par- tijen eindigde dit treffen in een 5-5 gelijkspel. Brandersstad is ook met een tweede herenteam op landelijk niveau vertegenwoordigd. Dit team komt uit in de derde divisie en moest het afgelopen zaterdag opnemen tegen het eerste team van Tegelen. Kopman Remco van der Does had met drie overwinningen een groot aandeel in de ruime zege. Het team boekte een 8-2 overwinning. Hiermee heeft het team een uitstekende start gemaakt in de najaarscompetitie. Het tweede en derde damesteam kwa- men het afgelopen weekeinde nog niet in actie. De wedstrijden van deze teams zijn verschoven naar 21 oktober. van de tegenstander? Het verschil tus sen winnen en verliezen is soms niet groter dan enkele millimeters. Dan moet de meetlat eraan te pas komen en is de spanning te snijden. Vaak is de ver- leiding groot om de op punt liggende boule weg te schieten. Als je zo'n boule lekker in zijn nekkie raakt, is er geen mooier geluid dan dat van ijzer op ijzer. Wil je dat geluid vaker laten klinken, dan moet er veel worden getraind. Bij P.V. L'Esprit in Schiedam wordt er H 5 21 Ik weet niet hoe het met uw ogen is, maar die van mij staan nog heel helder. Ik kan het niet opbrengen om 's nachts voor de buis te krui- pen. Vroeger, in de tijd dat Mohammed Ali en Georgre Frazier boksten, deed ik dat wel. En ik hoor van veien om mij heen dat ze het niet kunnen opbrengen. De Olympische Spelen van Sydney leven bij ons in de westerse maat- schappij op dit moment alleen via: internet, de kranten (vluchtig), de sportjournaals en wellicht ook de samenvattingen. In Zuid-Holland wonen nogal wat spotters die ik persoonlijk ken en dat maakt de spelen nog interessanter om te vol- gen. Zowat de hele damespolose- lectie komt uit deze provincie en tal van andere topsporters zullen de komende weken via deze krant terugblikken op Sydney 2000. De een zal zeer tevreden zijn, de ander houdt er jarenlang een kater aan over. Zo gaat dat in de sport, zo gaat dat in het leven. Je traint ofstu- veel getraind. Iedere dinsdagavond, woensdag- en zaterdagmiddag wordt er door een groot aantal leden een aantal partijtjes gebouled. De 66n is wat fana- tieker dan de ander maar iedereen is even enthousiast. L'Esprit heeft ook dit jaar weer met acht teams meegedaan aan de Nationale Competitie, waarvan 66n team zelfs in de ereklasse. De ereklasse is bij jeu de boule de hoogste klasse en wanneer je eerste wordt in deze klasse, mag je deel nemen aan internationale toernooien waaronder het wereldkampioenschap petanque. Helaas is dat nog niet gelukt bij het eerste team van L'Esprit, maar volgend jaar zullen ze zeker weer pro- beren om de nummer 66n van Nederland te worden. In tegenstelling tot wat veel mensen denken is jeu de boule niet alleen een sport voor de ouderen onder ons. Ook bij L'Esprit is jong en oud vertegen woordigd, het eerste team bestaat bij voorbeeld uit drie jongens van dertig jaar," aldus Edith Kok. Toernooi Op 24 September wordt het jaarlijks terugkerende Branderstoernooi georga niseerd bij L'Esprit. Om hieraan deel te mogen nemen dient men in het bezit te zijn van een jeu de boules-licentie. Heeft iemand interesse in jeu de boules, dan kan men informatie opvragen bij de secretaris van P.V. L'Esprit, Edith Kok, telefoonnummer (010) 4263687. Of men kan geheel vrijblijvend komen kij- ken op het toernooi van 24 September of op een clubbijeenkomst. Het adres van de jeu de boules accommodatie is Stadhouderlaan 119 in Schiedam, tele foonnummer (010) 4734224. Cor Hulsbus deert om iets te bereiken. Je zet er alles voor opzij, maar dan opeens.... Het is in deze tijd moei- lijk om tegenslagen te verwerken. Blessures gunnen je geen tijd te herstellen, ik weet er inmiddels alles van. Nu zijn er heel wat spor- ters/studenten die zich vier jaar voorbereiden op het jaar 2004, waarin ze pieken en afstuderen. Het is niet vreemd dat veel stude rende sporters zo ver kunnen komen. Zij weten wat het is om af te zien en om een tijdslimiet met jezelf afte spreken. Jezelf die ijze- ren discipline opleggen dat je je doel daadwerkelijk bereikt. Vol bewondering luister ik naar die ver- halen en ik merk dat men in deze maatschappij steeds minder plant. We leven ersoms maar op los, plan- nen te weinig en zetten geen tra- ject uit. Jobhopping is in, clubliefde is uit. Vrijheid, blijheid. De normen, waarden en tradities worden anders uitgelegd en ge'interpre- teerd. Alleen zij die volhouden, weten het gewenste niveau te bereiken. Ik hoop dat diegenen die zich nu een doel hebben gesteld dit ook halen. Over vier jaar, ofeerder. 21 SEPTEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 "Jeu de Boules is altijd een boeiend spel"

Postiljon | 2000 | | pagina 9